Aktuální stránka:34 z 112
Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-03-07, 12:51
kamculenko, když ten uschlý Frontline nevadí tý fretce, když si okusuje srst, tak tob? by snad vadit nemn?l...pokud nejsi specieln? na n?j alergická, nebo na n?jakou jeho složku....
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2008-03-07, 12:57
Johana: jo ok, dob?e,díky.. já jen tak, aby mi to t?eba nevadilo na o?i nebo tak... lízat ji teda nebudu ... ale pusinkuju jak zb?silá.. a potvory drží jak hluchej vrata :-)

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2008-03-09, 09:27
Ješt? dotaz, m?žu nechat sami?ku kastrovat p?ed faleškou, nebo až po falešce???

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2008-03-09, 10:30
Tak pokud to vemu podle svych zkusenosti s Majinkou(pokud to nebyl vyjimecny jev), tak ihned po skonceni rije...my jsem zavahali a za kratky cas nastoupila druha...a faleska byla taky..
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: klokan_cestovatel (IP)
Datum: 2008-03-09, 12:07
kamcul asi pred faleskou. cca 3 tydny po ukonceni, aby si malinko odpocinula

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2008-03-09, 14:47
klokan: jo d?kuji, myslím, že stanovené datum bude p?esn? konec 3. týdne po skon?ené ?íji :-)))

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: kristyn.g (IP)
Datum: 2008-03-10, 01:35
Ahojky,
zanedlouho si pojedeme pro naší první fretku kluka. Ale dnes m? vystrašila Mamina, která se prý informovala od známe (jedna pani povídala) že fre?ule opravdu hrozn? páchne a že prý poté "na?ichne" upln? všechno.
M?la jsem už n?kolik zví?átek a každé svým zpusobem "smrd?lo" . Ale když vysloven? nebylo v místnosti kde spím tak to nevadilo.
?asto tu ?ítám o doporu?ení jít se k n?komu kdo fretku chová podívat, ale osobn? nikoho takového neznám :-( .
Je opravdu "pachový" rozdíl po?ídit si kluka po?ídit si hol?i?ku?

D?kuji moc

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2008-03-10, 01:41
NE... v riji "jsou citit" temer stejne oba....Mimo riji( kastrovani) jsou citit minimalne...vse je ale individualni....zalezi od kazde fretky a chovatele ...mne moje freti voni...i nyni v plne riji moje samicka...rikam ji "brutalni" medovy kvitek :o))) To se opravdu neda urcit, co komu voni a co ne..ja byla /dle nazoru/ fiflena a nikdo by nerekl, ze si poridim tchore...nyni mi smrdi mych rodicu pes, koupany 1x tydne...na rozdil od mych tchoru koupanych cca 1x mesicne..
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2008-03-10, 09:01
kristyn - a odkud jsi? t?eba je n?kdo v okolí, nebo dalším m?st?, chodí sem na forum a ty o n?m nevíš ;)
A ur?it? nevadí, že nikoho neznáš, poznáš ;)))

Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher

Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: kristyn.g (IP)
Datum: 2008-03-10, 09:48
je pravda že n?kte?í psi smrdí opravdu velmi i když se koupou, nap?íklad kolie.
Takže chlape?ek nevadí ale rad?ji vykastrovat? Je to tak?

Jsem z Prahy 4, ur?it? bych ráda n?jakýho fretka?e/?ku poznala :-)

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-03-10, 10:06
Kastrovaný same?ek neni cítit vúbec...teda pro mne voní :-) Nekastrovaný v ?iji cítit je. Ale já mám nekastrovaného a zvládáme to doma bez problémú....
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-03-10, 10:34
kristyn,

ta paní, co maminku "zru?en? informovala", možná podle sebe soudí tcho?e... ;o))

fretky jsou cítit stejn? nebo obdobn? jako jakýkoli jiný živý tvor - tedy jako ?lov?k, pes, k??, ko?ka, rybi?ky, papoušek... u fretek je problém spíš v jejich pov?sti než ve skute?ném zápachu a jak už ti tady n?kte?í nazna?ili, zapáleným fretka??m (i n?kterým návšt?vám) fretky VONÍ. po medu... :o)
na zápach psa nebo ko?ky je v?tšina lidí zvyklá, resp. zná ho a proto jim to už ani nep?ijde, fretka je cítit jinak, ale nikoli víc nebo h?? (dle mého rozhodn? mén? a ur?it? líp, ale jsem siln? zaujatá.... ;o))

kluci jsou víc cítit jak holky (zase stejn? jako u lidí), kdy se o nich dá opravdu mluvit jako o "smra?oších", je období ?íje (od ?asného jara do podzimu). to ale není pach t?la, ale MO?I, která je naprosto všudyp?ítomná, jak zb?sile zna?kují... :o)
údajn? (nem?žu potvrdit, mám t?i kastráty) se zna?kování každým rokem zmír?uje, nejhorší je vydržet rok první.

co se tý?e kastrace - pokud nebudeš uvažovat o tom, že bys kluka p?ipoušt?la (což by nebylo marné alespo? jednou), je pro všechny zú?astn?né (v?etn? n?ho) jednodušší vykastrovat. tvému okolí nebude "smrd?t" (nebo alespo? mén?) a on sám p?estane zb?sile shán?t, co by osouložil... ;o)

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2008-03-10, 11:02
Prosimvás, chci se zeptat, jak probíhá kastrace??
Mám se k vetovi objednat, nebo sta?í p?ijít a hned mi to ud?lá? A jsou n?jaká vyšet?ení p?edem nebo jak je to vlastn?? Já se teda koukala do vláken, ale asi jsem slepá, pá? jsem to nenašla... :-(

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2008-03-10, 11:05
kamculenka, na kastraci je pot?eba se objednat p?edem.m?lo by sta?it když tam zavoláš, ale já jsem si tam rad?ji zašla i s fretkou.p?edopera?ní vyšet?ení d?lá jak který vet.n?který jen klinické a n?který i odb?ry a podrobn?jší vyšet?ení.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2008-03-10, 11:25
ŽoFiro: Aaaha, tak díky, jsem aspo? chyt?ejší :-)

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2008-03-10, 16:34
No a budu mít další ze svých chytrých dotaz? (nebijte m?)
Jak vlastn? kon?í faleška??? Nás to ?eká asi za 4 týdny, vím, jak za?ne, že bude protivná, starat se o n?co n?bo n?koho, ale to jako skon?í jen tak? Nebo jak to teda je??

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: petronelka (IP)
Datum: 2008-03-10, 16:38
no po 6 týdnech by m?la -jako -porodit, my už máme falešku asi 2 týdny tak ?ekáme

" Kdo nežije s fretkou, ten jako by nežil aneb kolik fretek máš, tolikrát jsi ?lov?kem!"
Petronelka
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2008-03-10, 16:45
Po?kej,tak te? jsem z toho srnka! Tak jako faleška za?íná hned po ?íji a kon?í porodem? Nebo za?íná 6 týdn? po ?íji a kon?í po dalších 6 týdnech?? Te? jsem z toho n?jaká zmatená :-(

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2008-03-10, 16:46
kam?ulenko,
cca po 6 týdn? od ukon?ení ?íje bude sami?ka p?ibírat, bude se víc mazlit, polehávat. Po t?ch 6 týdnech se rozhodne "porodit", to pak p?jde s váhou zase dol? (my vážíme 2x týdn? po celý rok, takže máme celkem p?esný p?ehled), za?ne se o n?koho nebo n?co starat, pokud má spolubydlící fretku, vybere si za mlád? nejspíše ji, ale jinou fretku m?že taky považovat za nep?ítele. Zpo?átku m?že být velmi nervozní z návšt?v, zvuk? (i za dve?mi), asi nebude ráda chodit ven. Nejlepší je co nejmén? stresovat, neodd?lovat od "miminka", naopak odd?lit od "nep?ítele", chovatel musí být zkrátka maximáln? trp?livý. Tyto nálady obvykle postupn? zeslábnou a pominou b?hem 3 - 6 týdn?.
Tohle je dle mých zkušeností.
Jestli kastrace v pr?b?hu falešné B?EZOSTI n?jak ovlivní (zkrátí nebo prodlouží) její délku, to netuším.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2008-03-10, 16:49
kam?o, faleška je ozna?ení pro falešnou b?ezost (t?hotenství) - takže stav po ukon?ení ?íje v délce cca 6 týdn?. Pak následuje "falešný porod" a "falešná mate?ská". :o))) Ale tohle už asi nejsou oficiální pojmenování.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2008-03-10, 16:57
Mirim: Jo ok, d?kuji za objasn?ní, je to tedy tak jak jsem si myslela. No Jenny te? v?tšinou leží, je to šílená mazlivka, furt by se jen mazlila, moc ani neb?há, baští a nabírá. P?íští týden budu voalt vetovi ohledn? kastrace. No takže vlastn? po 6 týdnech mi porodí krásná neviditelná mlá?átka a potom budou její šílené nálady ustávat. Ok, tak jo. D?kujííí :-))

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2008-03-10, 16:59
No, my jsme si "užili" nejvíc práv? po tom fiktivním porodu.
Meggie adoptovala kluky a Vanilku mlátila jako šílená a pušila na ni už z dálky. Chudák Vani najednou nev?d?la, která bije.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2008-03-10, 17:04
No to v??ím,drobátko malý, já jsem zv?davá jak to bude u nás, asi budu muset odd?lit na chvíli Vikyho, protže Jenny miluje Zuzku už te?. I když Vikymu jako manželovi taky neodolá. Já jsem na to p?išla, adoptuje si mn? :-)))

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Jeanette (IP)
Datum: 2008-03-10, 18:43
kristyn.g - jsem z Prahy 4 a dokonce s kastrovaným i nekastrovaným same?kem :o)
Jinak jsem potkala sousedku, která si poprvé o?uchávala ?íjného same?ka a ?íkala, že když m?la ?íjného kocoura, tak teda "zaván?l" víc. Doslova byl jeho pach ?pící, kdežto fre?ák jí "?muchne" jakoby sladce-jako mrtvolka :-D.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2008-03-10, 20:13
M?la bych dotaz na majitele ?íjných samc?.. M?j Damián je cca od za?átku února v ?íji, zna?kuje vše a hodn?;) Ale jinak se jeho chování nezm?nilo, stále se chce mazlit a nekouše. Co jsem se tady do?etla tak same?ci jsou ?asto "zamilovaní a nadržení", ale Damián neobt?žuje:D nebo jak to popsat..? a hraje si po?ád stejn?. Minulý týden m?l sami?ku, op?t jsem t?žila informace tady z fóra kde jsem se do?etla, že je pravd?podobné že od té doby bude same?ek ješt? více chtivý.. Ale Damián nic, jako by si ani nevzpomn?l že n?jakou sami?ku kdy vid?l.. K sami?ce se ovšem choval tak jak m?l:) Jinak co jsem si všimla tak od za?átku ?íje zhubnul asi 250G a kone?n? se za?al více pohybovat, už umí vylézt schody a dokáže vylézt na postel (pro ty co nás neznají, to je m?j fre?á?ek co je tak nemotorný:) No ale k tomu dotazu.. Je možné že se jeho chování ješt? bude m?nit nebo z?stane tak jako te?, relativn? v pohod??
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-03-10, 20:53
hanulko,

k ?íji se ti nevyjád?ím, ale to hubnutí, myslím si, souvisí spíš se shazováním po zim? než s ?íjí.

Re: hubnutí-jaro, ?íje
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2008-03-10, 21:05
Hanulko, jak píše Martina, to hubnutí bude mít opravdu souvislost s jarním shazováním zimních špí?k?. Fre?áci samoz?ejm? mohou hubnout i vlivem ?íje ale to se projevuje spíš až koncem léta a v p?ípad?, že by m?l sle?en na krytí "víc než je zdrávo" - p?ece jen, krytí je pro fre?áka velký fyzický výkon ;o)

Co se tý?e zm?n chování v ?íji, ty v?tšinou u kluk? p?icházejí ?asem, tak jak ?íje postupuje - je velmi pravd?podobné, že za pár m?síc? nebude myslet na nic jiného než na to, koho "obš?astnit" a bude si vás proto neustále vlá?et do šmajchlkabinet?. S postupující ?íjí bude fre?á?ek víc zna?kovat a pravd?podobn? bude agresivní k ostatním ?íjným fre?ák?m (a pozor - i k lidem, ze kterých jiné ?íj?áky ucítí).

?+on+z+váha+ob+




Celkem upraveno 4×. Poslední úprava: martina dne 24.06. v 22:37.
Avatar

Re:
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2008-03-10, 21:10
No oni bohuzel ti samecci riji shodi i kdyby meli slecen malo :o( Pocet samic to spis neovlivni :o/ To by musel "trenovat" denne a pak by byl pruhlednej.
Kazdy samecek jinak reaguje na riji.. Takze mozna Damian zustane jaky je (muze treba dovadet na plysacich a vas vynechat) a nebo s tim zacne. Navic ono i kazda rije je jina.. Silver je ted naprosto hrozny >:o( chce vosukat kazdou fretku, krom rijnych samcu - ty chce zabit :o( a to loni byl "mirnejsi" ted je to s nim k nevydrzeni - takze se nemuzu dockat az se vyradi na nejake samicce :o) (chudak mala, ji to nepreju)

Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: kristyn.g (IP)
Datum: 2008-03-10, 21:58
Tak to jste m? uklidnili :-)) Už sem se za?ala bát, jestli to je vážn? tak hrozné :-)

Jeanette: Odkud p?esn? z Prahy 4 jsi? :-) Ja jsem z Pankráce/Nusle

Amonnia: :-) Tak to se omlouvám p?ítelovy rodi?? kolii za to na??ení, já mam pro posouzení pouze jeden "exemplá?" kolie a n?kolik vl?ák?. Možná ?eknu blbost ale vždycky jsem si myslela že páchne protože má delší chlupy..:-) A tak jsem to automaticky vztáhla na všechny kolie.

Možná to tak funguje i mezi lidmi, že n?kde vid?li nebo spíš cítili n?jakou nevo?avou neudržovanou fretku a rovnou si to vztáhli na všechny fretky.

Trochu z jiného soudku, minulý týden jsem objevila inzerát, že jeden pán nabízí 6týdení mlá?ata fretky, a prý za 14 dní budou další, prý má fretek víc. Moc se v tom nevyznám, a zdálo se mi to trošku podez?elé. Není na mlá?átka ješt? brzy? Nebo je to v po?ádku?

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2008-03-10, 22:02
kristyn - vidíš, sta?í napsat a tady se lidi najdou ;)
AD KOLIE - myslím si, že je to docela individuální, že u p?ítelových rodi?? si fakt t?ch zví?at cení, a v podstat? to je vymodlený pes, ten první bohužel um?el :( Nicmén? opravdu nemám ráda psy z d?vodu, že smrdí, ale tohodle vymazlence, co si dokáže vyjednat po?ádek mám ráda a v??n? si s ní hraju ;)

Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher

Avatar

Aktuální stránka:34 z 112


Toto téma bylo zamčeno
TOPlist