Aktuální stránka:38 z 112
Re:
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2008-03-20, 18:56
Na hurce jsem bydlela dlouho, ale nikdy jsem tam nebyla, radeji jsem jela na ten Sejdr..

Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Dáda (IP)
Datum: 2008-03-21, 09:39
Já mám zkušenost jen s k?e?kem, m?la díru v krku a vrátilo se jí to 2x, rvali do ní anibiotika, pak byla i na operaci a nakonec na ní jedna doktorka vyzkoušela hoodn? silné antibotika a to jí prakticky zabilo :-( I když nevím, jestli by jí pomohlo n?co jiného, to se už nedozvím. M?la to nejspíš od zoubku..
S fretkou bych tam asi na kastraci nešla (tím spíš se sami?kou-tam je to o dost náro?n?jší než u same?ka), nevím, jestli jsou takový odborníci na fre?ule. Radši si na ten Šejdr nebo animalclinic za Chýlkovou zaje?, myslím, že se to ur?it? vyplatí.. Ne?íkám, že jsou tam špatní, to absolutn? ne, je tam spousta výborných doktor?, ale na fre?ule asi osv?d?ení nejsou...

Dáda, Fitch, Šefi a Hagi
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: klokan_cestovatel (IP)
Datum: 2008-03-21, 10:58
no Majda si Hurku chvalila, tehdy ji tam zachranili fretaka. a taky to chvalila holcina odtud... kurnik jak se jmenuje... no zas ta skleroza.
na fretky je tam pani doktorka Litavcova a jeste jedna, ale ja jsem dneska uplne mimo koukam.to bude den :-)
me byla Hurka moc doporucovana... bych se asi nebala, ale zalezi na kazdym...

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Nessie (IP)
Datum: 2008-03-21, 11:42
Já osobn? bych na Šejdr už nechodila, protože když tam není Chylíková ani And?l, tak z t?ch doktor?, co tam jsou, fretce po?ádn? nerozumí ani jeden, navíc jestli bydlíš poblíž H?rky, tak to máš i p?es celou Prahu a co si budeme povídat, levní na Šejdru nejsou, ?eka?ky dlouhé, p?edtím alespo? ten d?vod byl, ale te??
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2008-03-21, 11:46
Já osobn? mám s H?rkou ty nejlepší zkušenosti..Pytríska mi dostali z anafylaktickýho šoku a následn? jsem ho tam nechávala kastrovat. Byla mi v jeho p?ípad? doporu?ená inhala?ní narkoza..kdyby se objevila alergická reakce tak prý ho rychleji probudí. Musím ?íct, že p?ístup vždycky za jedna, pé?e taky :-)
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Dáda (IP)
Datum: 2008-03-21, 11:46
Já jsem byla v?era na Šejdru s Fitchem. Byli jsme na prohlídce kv?li Se?i. ?ekli mi, že na fretky se specializuje Mvdr.Kone?ná. Je to mladá hol?ina, absolvovala 2006. Zdála se mi fajn, ale bylo to jen preventivní vyšet?ení, ale na druhou stanu mi toho moc ne?ekla, tak nevím...

Dáda, Fitch, Šefi a Hagi
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: squirrel (IP)
Datum: 2008-03-21, 14:03
Ahojky,
díky moc za všechny rady. Asi zkusím na H?rku zajít a pozeptám se a podle toho, jak na m? zap?sobí, se rozhodnu :-)
Jinak já byla nedávno na Šejdru na ukon?ení ?íje a byla jsem práv? docela p?ekvapená, že už tam není Mvdr Chylíková (ehm dlouho jsem nenavštívila tyhle stránky).A už jsem nem?la takový pocit, jako že t?m fretkám tak rozumí.

Squirrel

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2008-03-21, 16:45
No je fajn, že se zase na Šejdru n?kdo specializuje na fretky, ale potrvá, než se fretky "nau?í".
Z vlastní zkušenosti vím, že za necelé dva roky po promoci toho ?lov?k moc neumí a všechno si teprve"zkouší".
Ale zas na druhou stranu, jestli se o fretky opravdu zajímá, tak za pár let m?že už dost um?t a s le??im si poradí. Není nic horšího než když jdete ke staršímu, zkušenému veteriná?i, který ale fretku vid?l dvakrát v život?... To je pak pr?ser. Je to asi jako kdyby doktora z alergologie poslali na porodnici rodit d?ti... Dokto?i prost? nem?žou um?t všechno, ale MY to naštestí víme, takže vybíráme jen veteriná?e fretka?e :-) (Mimochodem, já mám ješt? ko?ky a psa, a opravdu s ko?kama chodím k jinému veteriná?i než se psem a s fretkama, takže chce to ur?it? selekci... a vybírejte pe?liv?, n?které v?ci, a mohou to být zdánlivé banality, se nedají vrátit.)

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Lída (IP)
Datum: 2008-03-21, 16:51
Dobrý den, dnes jsme byly s Winuškou (6 m?síc?) na veterin? (to byl ten výtok z vulvi?ky). Tak jsme v ?íji, máme to veterinárn? ov??eno. Ješt? jednou všem d?kuji za rady.

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2008-03-21, 17:58
PavlaZ: asi tak jako Chylda,ne? :o) Ta myslim na tom byla pri nastupu na sejdr stejne :o)

Jinak pokud jsi na hurce, tak to nemas daleko na Bilou Horu.. Tam je jak Hnizdo, tak Chylikova.

Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2008-03-23, 12:05
Chci se zeptat, není 20 hodin hladovky p?ed kastrací 11 m?sí?ní sami?ky trochu moc???

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2008-03-23, 12:09
Jojo, Kamcul...resilo se tu, ze tolik je pro fretky zbytecne, kdyz maji rychle traveni...Doporucovalo se, co si vzpominam okolo 8-12 jen.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2008-03-23, 12:11
Lucifina: tak myslíš, že se mám na veta vykašlat a nechat jí t?eba 12 hodinovou???
od?vodnil mi to tím, že je to mladá sami?ka a že se aspo? ?ádn? vyprázdnía odpo?ine si.

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2008-03-23, 12:17
Ja teda nechci neco zbabrat, ale ja myslim, ze tech 12 je dost....fretka stravi po cca 8 hodinach, takze to jsou jeste 4 k dobru....
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2008-03-23, 12:25
Lucifina: no volat mu kv?li tomu nem?žu, jdeme v úterý v 5 a on bude na p?íjmu až v 8 ráno, jel n?kam pry?, tak nevím. Jako t?ch 20 hodin bych jí nechala, ale mám strach, že potom bude hodn? slabá nebo tak...

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-03-23, 13:07
Kamcu, mn? p?ijde 20 hodin hladovky na fretku taky dost, ale nejsem vet. Hele oprej se Žofiro, ta má skušenosti s operacema sami?ky...Žofka si jich už chudák užila
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Marky_Ball (IP)
Datum: 2008-03-23, 13:16
My p?ed kastrací m?li 11hodin bez jídla a pitího.

Sindy,Andy,(Cassie ve vzpomínkách),Kettý,Connie,Amálka,Kloe a kluci Oskar,(Osky ve vzpomínkách),?árlí,Filípek a Falko

[www.klubkofretulek.wgz.cz]
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2008-03-23, 13:21
Kam?ul, když jsme byli na kastraci se Žofkou, tak nám vetka cht?la dát hladovku 12hodin, ale zdálo se jí to na fretku moc, tak jí dala jen 6 hodin. Práv? kv?li tomu rychlýmu trávení. ted když byla na té operaci s nádorem, tak m?la poslední krmení dostat den p?ed operací do 8 hodin ve?er, na operaci šla v 1hod odpoledne. Ale i tak jsem jí jídlo nechala asi do 11ve?er, pá? se mi to zdálo moc...pít mohla po?ád.
ale asi záleží i na druhu narkozy, Žofka m?la inhala?ní a potom do žíly (intraverozní, bo jak se tomu nadává...).

Jinak n?kte?í vetové nechávají hladovku i 24 hodin, což mi p?íjde strašn? moc...

[ZofiZoo.mondozoo.com]




Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: ŽoFiRo dne 23.03. v 13:29.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-03-23, 15:23
20 hodin se mi zdá taky hodn?, kluci m?li "na?ízeno"
6 hodin nejíst, pít mohli po?ád. u holky je to náro?n?jší zákrok, 6 h je málo, ale 12 h by m?lo sta?it.
ale na druhou stranu - ono se v?bec nic dramatickýho nestane, když fre?ule bude mít hladovku klidn? celej den...

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2008-03-25, 12:13
Jo tak to jo vet ?íkal že dostane intravenozn? narkozu a pít m?že po?ád, jen nesmí jíst. Stejn? dneska ta potv?rka, když byly ráno lítat, n?kde našla granuli, tak ji zhltla. Ale byla fakt jen jedna.

Jinak jsme vylínali kompletn?, i ocásek, ale všude už je nová srst, tak as 5mm a holá místa nikde nebyla.

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2008-03-26, 18:05
Napadla m? jedna v?c:
Mohla bych fre?uli po kastraci zalepit tu ránu náplastí??? Ud?lala bych do ní dírky kv?li v?trání, a? to nemokvá, máme doma velké, dob?e držící, potom bych to sundala olejí?kem, ten to navlhne a p?jde to dol?. Nebo to nemám lepit v?bec? Jelikož na satelitu se mi v noci n?kolikrát málem ob?sila, ponožku na ni cpát nebudu, za chvíli by byla venku a v noci ji tak neuhlídám, aby si to nelízala nebo nekousala.

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-03-26, 18:06
tak náplast bych na fretku ur?it? v žádném p?ípad? NElepila... ani nemluvím o tom, že si s ní naprosto hrav? poradí, spíš bych se obávala toho, že jí bude žvýkat a polykat...

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-03-26, 18:08
...a taky by jí ta náplast mohla vadit na stehy a nebo je narušit...
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2008-03-26, 18:09
martina: aha.. no já se jen zeptala.. a nevíš, jak jí teda n?jak uchránit od žraní steh? a lízání? Jak ?íkám, na satelitu se mi málem ob?sila mezi šprušlema, tak jsem to z ní v noci servalaa jinak nevím

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2008-03-26, 18:10
Johana: no nelepila bych to samoz?ejm? na to. je to náplast s polštá?kem, t?eba na velké koleno.. a je extrémn? lepivá i ?lov?k má problém ji "dobrovoln?" sundat...nelepila bych to na to, vždy? bych jí mohla ublížit!

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-03-26, 18:11
jakej satelit? v?bec netuším, o ?em je ?e?...

zabránit lízání rány jde t?žko, co by t? mohlo ut?šit - sliny mají hojivý ú?inek.
jediné, co m? napadá, je límec, z n?jakého kelímku vhodné velikosti, p?ipevnit ke kšírkám. musela by prost? být 2-4 dny (nebo možná déle???) v límci a kšírách, pokud nebude pod p?ímým dozorem.

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-03-26, 18:12
kamcu, já taky nemyslela že jí to budeš lepit na stehy :-) ale i ten polštá?ek se bude o steky otírat, ne? Nevim...nemáš s kym se u ni v noci st?ídat a hlídat ji?
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2008-03-26, 18:13
Johana: ne jsem na to sama.Když vstane tak m? to probudí,ale když si to jenom ocumlává, tak ne... :-/

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2008-03-26, 18:15
Kamcul: Zkus pak napsat Zofiro..zazila si s Zofkou a lizanim ran svy...pouzivala s docela uspechem "Betadinu"...myslim, ze to je mast na hojeni ran...? A pak si to ani moc fretule nelizou...tak mozna by to nebo neco jinyho slo pouzit...
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: petronelka (IP)
Datum: 2008-03-26, 18:19
marti, satelit je práv? ten límec, Kam?ule n?kde psala, že jí ho ud?lala, ale že se na n?m fre?ule škrtila.

" Kdo nežije s fretkou, ten jako by nežil aneb kolik fretek máš, tolikrát jsi ?lov?kem!"
Petronelka
Avatar

Aktuální stránka:38 z 112


Toto téma bylo zamčeno
TOPlist