Aktuální stránka:5 z 32
Re: Podivné tcho?ecí vlastnosti (event.lumpárny) III.
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2005-04-11, 13:20
Dv? pasty najedou by už bylo moc!
Jasn? že i starší fretka m?že dostat Calopet, když ?enda st?n? a pohubne, tak to na ?as prohodím, ale Geripet je ur?ený p?ímo pro starší zví?ata, takže obsahuje vhodné aminokyseliny, látky podporující svalovou regeneraci,... Nap?íklad taurinu d?ležitého pro srdí?ko obsahuje skoro 2,5x víc než Calopet.

Ad Geripet: podávat se m?že od st?edního v?ku, tedy od 4 let. Šestileté fretce naprosto doporu?uji, prevence onemocn?ní srdce a zvýšení vitality jsou na míst?.

potr+vit+prev+stá?í+



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 23.06. v 10:46.
Avatar

Re: Podivné tcho?ecí vlastnosti (event.lumpárny) III.
Zaslán uživatelem/kou: Roma (IP)
Datum: 2005-04-11, 13:42
tak ho pujdu koupit, i kdyz - prevenci kvuli srdicku, to beru, ale vitalitu teda rozhodne podporovat nepotrebuje... blbne porad jak zamlada, jen rano uz se mu nechce moc vylejzat, na to, ze je jaro, nejak podezrele vychrupuje. vecer ale byva v kondici az nekdy nevime co s nim. nevim, co s nim jeste udela Geripet...

Re: Podivné tcho?ecí vlastnosti (event.lumpárny) III.
Zaslán uživatelem/kou: petus.MiCi (IP)
Datum: 2005-04-11, 18:02
Když te? Terezka líná, máme jí radši te? dávat místo Calopetu Bezopet..? A Bezopet se dává jen v dob? línání nebo k ?emu p?esn? je..? :o-
Avatar

Re: Podivné tcho?ecí vlastnosti (event.lumpárny) III.
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2005-04-11, 18:14
Roma - ano, Geripet p?ijde ?asem taky vhod, ale s tou vitalitou bych to taky nep?ehán?la :o)))))
Avatar

Re: Podivné tcho?ecí vlastnosti (event.lumpárny) III.
Zaslán uživatelem/kou: Ene (IP)
Datum: 2005-04-11, 20:24
p.M: Urcite ji ted davej radeji Bezopet. Je proti bezoarum, tudiz pomaha dostat z tela spolykane chlupy. Preventivne se snad muze davat porad, ale idealni prave na jare.
Avatar

Re: Podivné tcho?ecí vlastnosti (event.lumpárny) III.
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2005-04-11, 22:12
Bezopet je vlastn? lehoulinké projímadlo, které usnadní pr?chod spolykaných chlup?, aby neucpávaly st?evo. Takže mimo dobu línání bych ho nedávala.
Ad Geripet - on tu fretku nevyto?í do vrtule, ale spíš pomáhá p?i prevenci potíží zp?sobených v?kem - chce to za?ít d?ív, než se objeví.
Avatar

Re: Podivné tcho?ecí vlastnosti (event.lumpárny) III.
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2005-04-11, 22:20
MF - chci se jen zeptat jak je na tom pasta Malt-Soft v porovnání s bezopetem a jinými. Našim tcho?ík?m chutná a koukala jsem, že se v hovínku jednou za ?as objevují chlupy tak asi není tak špatná, dávám jim každý (nebo skoro každý) den trošku. Nem?žu je t?eba p?edávkovat?
Avatar

Re: Podivné tcho?ecí vlastnosti (event.lumpárny) III.
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2005-04-11, 22:44
To by cht?lo srovnat p?íbaláky. Já mám schovaný od bezopetu, tak jestli máš od Maltsoft, vypiš složení a porovnáme.
Avatar

Re: Podivné tcho?ecí vlastnosti (event.lumpárny) III.
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2005-04-11, 22:48
Te? bohužel nemám krabi?ku (dala jsem jí majitel?m Kelly - Ferdova poslední nev?sta), a v p?íbaláku jsou jen fotky a názvy dalších výrobk? od gimpetu. popis je na krabi?ce... :o))) Pokusím se to ?asem sehnat a napíšu to sem, ju?
Avatar

Re: Podivné tcho?ecí vlastnosti (event.lumpárny) III.
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-04-11, 23:26
píšou tu 5 cm pasty denn? na ko?ku je 2,5 g

proteine gregge 3 %
lipidi greggi 39 %
ceneri gregge 4,9 %
fibre gregge 4 %
umidita 11 %

Jestli to pom?že. :o/
Avatar

Re: Podivné tcho?ecí vlastnosti (event.lumpárny) III.
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2005-04-12, 13:40
Auu, to je italsky, ne? Ale znamená to jen obsah bílkovin, tuk?,popelovin, vlákniny a vlhkosti (v tomto po?adí). Z hlediska obsahu ú?inné látky je d?ležitý spíš obsah maltozy (v Bezoeptu 14,2%). Mimochodem, když jsem se ujiš?ovala, že ceneri gregge je hrubý obsah popelovin, narazilaj sem na jedn?ch italských stránkách na slušný ?lánek o Wardensburgovu syndromu (d?di?ná hluchota harlekýn? atp) - koho to zajímá a nevládne angli?tinou, m?že zkusit št?stí na [groups.msn.com]
Avatar

Re: Podivné tcho?ecí vlastnosti (event.lumpárny) III.
Zaslán uživatelem/kou: Petra R. (IP)
Datum: 2005-04-12, 20:30
V?era se mi šel kamarád podívat na op?t okousané t?sn?ní u pra?ky.Tak tam zaražen? kouká a pak mi celý ?ervený povídá"máš tam hovínko".Fakt že tam bylo!!!Trapas co? :o))) Hnedka m? tak n?jak napadlo,kolikrát to tam už takhle mohlo být...
Avatar

Re: Podivné tcho?ecí vlastnosti (event.lumpárny) III.
Zaslán uživatelem/kou: Pavel (IP)
Datum: 2005-04-12, 22:28
Tak jsem ud?lal proh?ešek proti tcho?ecí výživ?: m?li jsme jahody a dal jsem si na n? šleha?ku - tcho? když slyšel sy?ení vylezl na st?l a o?umoval. Malinkej bobe?ek šleha?ky jsem mu pšouknul na st?l (fakt malililinkej), tcho? okamžit? za?al blem blem blem blem blem - cenil zuby jak správná masožravá šelma a snažil se to mezi n? n?jak nabrat - jenže tam má díry jak noty na buben ?ili prd, rozmatlal to akorát po stole (pohádka o lišce a ?ápu hadr). Tak jsem viditeln? pot?šen jak mu to chutná druhej bobe?ek pšouknul p?ímo na ?umák a moh jsem se pocikat smíchy ... Ale fakt...tcho? zápasil s bílou nadílkou co mu p?istála na nose, jazyk m?l jak klouza?ku ohrnutej vzh?ru a chopt?jíce si vehementn? lízal vlastní ?umák, prý tuze dobrý !!! Já vím že se to nesmí, že jim to nesv?d?í a do zítra se nejspíš návdavkem pose.e, ale bylo to poprvé a naposledy a ten jeho kuku?...jak moc to cht?l, to sy?ící bílé cosi lezoucí z láhve. Když mu to pak p?istálo na nose tak se chudák nesta?il divit (už jsem ho vykoupal).

Re: Podivné tcho?ecí vlastnosti (event.lumpárny) III.
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2005-04-12, 22:41
To Petra R.: To Pavel:
Ješt?, ješt?, jen houš?! Málem jsme se po??rali smíchy :o)
Avatar

Re: Podivné tcho?ecí vlastnosti (event.lumpárny) III.
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2005-04-12, 23:19
Ten poslední Kraken vypadá už n?jak zastarale, ne? Takhle bude za chvilku velká kámoška!
Avatar

Re: Podivné tcho?ecí vlastnosti (event.lumpárny) III.
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2005-04-12, 23:34
No jo, to byl ješt? mladý a k sežrání. Nebo jsme mu, tuším, tenkrát k sežrání p?ipadali my? ;-)
Avatar

Re: Podivné tcho?ecí vlastnosti (event.lumpárny) III.
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2005-04-12, 23:53
ahoj. navazuju na první stránku vlákna. Mám další úsp?ch. Terezka u m? práv? asi hodinu spinkala... Úpln? v pohod?. Jo a taky má 80 dkg (a v?bec nevypadá nijak kulatá - je akorát). Jo a taky už se s Ferdou dobrovoln? d?lí o pelíšek... :o))) a taky už ho párkrát vytrestala když se ho nemohla zbavit... :o)))
p?íšt? si musím dát pozor na "jo a taky". Jinak je Terka na avataru... :o)))



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Iv?a dne 13.04. v 00:01.
Avatar

Re: Podivné tcho?ecí vlastnosti (event.lumpárny) III.
Zaslán uživatelem/kou: JIRKA (IP)
Datum: 2005-04-14, 11:27
To Iv?a: Tak to je moc fajn.
Avatar

Re: Podivné tcho?ecí vlastnosti (event.lumpárny) III.
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2005-04-30, 20:45
V?era m? málem trefilo z prašt?nýho Vendelína.
Úpln? rozdivo?elý za ahrádky a kutání v hnojišti, sed?l a lezl mi za krkem, zatímco já p?ipravovala masí?ko.
Už to nemohl vydržet a najednou (nikdy to neud?lal) obrovským odrazem z mého ramene (podrápal mi krk) vlítl plavným skokem do plného d?ezu a rozt?íštil skleni?ku!
Pak sed?l n?kolik vte?in úpln? strnulý mezi st?epy (mn? trvalo stejn? dlouho, než jsem se vzpamatovala), ale našt?stí mi to došlo d?ív než jemu, takže jsem ho vyndala, zkontrolovala a ut?šila d?ív, než se sta?il po?ezat.
Byla to veliká klika - je to blb!

Ten den byly asi skvrny na slunci :o))) - hodinu p?edtím jsem z jeho pokoje nesla 5 podšálk? (má hodobóžové nádobí po "tchýni")na umytí, zachytil se mi rukáv za kliku a všech 5 talí?k? vylet?lo 2m p?ede m? a moc p?kn? se rozflákaly :o))))
Avatar

Re: Podivné tcho?ecí vlastnosti (event.lumpárny) III.
Zaslán uživatelem/kou: petus.MiCi (IP)
Datum: 2005-04-30, 20:49
Markéta: St?epy p?ináší št?stí..:o)) Tak to ber z té lepší stránky.. :D
Avatar

Re: Podivné tcho?ecí vlastnosti (event.lumpárny) III.
Zaslán uživatelem/kou: Šarula (IP)
Datum: 2005-04-30, 22:23
Míšovo zlobivé odpoledne. Jsme na chalup?, malujeme ložnici. Míša celé odpoledne spal v a kleci a po probuzení, že chce ven. Tak jsem ho pustila a to za?alo to pravé tcho?ecí dobrodružství. Roz?apat penetraci po celé p?edsíni (barva po zaschnutí nejde ni?ím umýt), sebrat z k?lny pracovní rukavici a odnést jí do baráku, rukavice není k nalezení, vlézt na st?l, kde je Pavl?v dort k narozeninám, ten pat?i?n? okoštovat a jiné. Ale nejhorší na všem bylo to, že jak jsme se s Míšou honili na zahrad? bez postrojku a vodítka, jak to d?láme vždycky) v nest?ežený okamžik se rozeb?hl p?es zahradu a velkou dírou skrz plot zmizel v nedohlednu. V tu chvíli ve mn? hrklo, co te?. Já d?eváky, p?es 1,5 m vysoký plot s ostnatým drátem, se za?ínajícím b?íškem, Pavel v chalup? za zav?eným oknem, jsem stála u plotu a volala postupn? Míšo, Míšo dom?, Pavle ven. Nikdo z nich nereagoval, už jsem za?ala šílet, že nebudeme mít Míšu. Pavel se objevil, pružným mladistvým skokem p?esko?il plot a po chvili?ce hon?ní se s Míšou, ho chytil a p?edal mi ho p?es plot. Míša dostal na zadek a z?stal v chalup?. Míša po zav?ení do chalupy vyskákal schody za Pavlem a že nejlepší výhled z okna je dívat se rovnou z parapetu. Okno otev?ené, vysazené z pantu a výška na zem cca 2.5 metru. Ale byla jsem rychlejší a hazardní vyhlídku jsem mu nedovolila. Tak je smutný a já p?eš?astná, že je sice na b?iše bílej od barvy, na hlav? a zádech ?ernej od haldy nepo?ádku za sousedovic plotem, ale živej.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Šarula dne 30.04. v 23:14.

Re: Podivné tcho?ecí vlastnosti (event.lumpárny) III.
Zaslán uživatelem/kou: JIRKA (IP)
Datum: 2005-05-04, 11:39
To Markéta: Vendelín je ale roš?ák.
Avatar

Re: Podivné tcho?ecí vlastnosti (event.lumpárny) III.
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2006-02-08, 12:06
Musím obnovit toto vlákno, protože se pot?ebuju poradit, co s šíleným tcho?em, a zda jsem v tom sama.

Nevím, zda na našeho kastráta leze jaro ?i co, ale poslední m?síc prakticky nespí. Pokud ano, max. 12h denn?. Ve zbývajícím ?ase nep?etržit? buší na dve?e, že chce pustit ze svého pokoje, poté lítá a ?ádí jak ?erná ruka dle toho, kde je vypušt?n.
Nejde to vždy - nap?. bušení od 2.30 do 4.30 ráno s minimálníma p?estávkama, je fakt šílený - a neunaví se ani omylem. V p?l 7. už buší zas.

Ve sn?hu ho to nebaví a ostentativn? se t?ese (dávám ho tam totiž s ur?. nad?jí, že na chvíli vytuhne a bude pak déle spát :o)))

Zm?nily se mu totál stravovací návyky. Z?stal u hov?zího zadního, ale p?estal jíst granule (ty ?obe jen v nejv?tším zoufalství), vrhá se na jakékoli jiné maso, které p?edtím nikdy nejedl (vep?ový nesmí, ale cht?l by, ku?ecí je ochoten v jakékoli podob?) a dokonce krade ko?kám jejich konzervy, jichž se d?íve štítil, hl. pak rybí a telecí.

V?era to vyvrcholilo - byla jsem celý den v Praze za studiemi a po návratu - kdo m? nevítá ve vchodových dve?ích - tcho?! Málem m? omyli! Ten pablb normáln? vyrazil dve?e, které byly na kliku!!!a lítal po baráku. Klika, že se nedostal ven!
Už fakt nevím, co s ním - je to normání, nebo mu mám za?ít va?it ?aj z medu?ky?
Avatar

Re: Podivné tcho?ecí vlastnosti (event.lumpárny) III.
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2006-02-08, 12:21
Markéto, môj tchor (nekastrovaný) je teraz za posledných pár týžd?ov tiež aktívnejší. Ale z klece sa nedriape, k?udne spí celú noc. Len cez de? viac behá a menej spí. Žerie normálne ako vždy. Ako je Tvoj ?a?a starý? Vl?ák bude ma? teraz v máji 2 roky.
Avatar

Re: Podivné tcho?ecí vlastnosti (event.lumpárny) III.
Zaslán uživatelem/kou: Martina (IP)
Datum: 2006-02-08, 12:39
johano!!!
?a?a je m?j, markéta má (šíleného) vendelína! ;o))

jinak t?, markéto, moc nepot?ším, m?j ?a?urá?ek spí po?ád stejn? (v zim? v lét? po?ád), je to prost? - jakej pán, takovej krám (kmán)..... :o))

Re: Podivné tcho?ecí vlastnosti (event.lumpárny) III.
Zaslán uživatelem/kou: Uju (IP)
Datum: 2006-02-08, 13:38
Mates spí 20hod denn?. Kolikrát když je ?as na b?hání venku a úklid klece tak ho musím budit.
Mi jsme doma všichni spá?i, takže k nám zapadá úpln? 100% :-D
Avatar

Re: Podivné tcho?ecí vlastnosti (event.lumpárny) III.
Zaslán uživatelem/kou: Hanca (IP)
Datum: 2006-02-08, 13:44
tak já t? Markéto pot?ším náš Alf je to samý v bled? modrým vyrazil spodek od linky a odpojil my?ku pokaždý když si troufnu ho opustit tak vyhrabe záchod a vyválí v tom pelíšky dlabe jen a pouze kapsi?ky a se vším ostatním se m?žu jít klouzat a v noci si hraje s plyšákem co má na sob? rolni?ku a nep?ejte si tu scénu když mu to vezmu ........s Alfíkem
cloumá puberta je mu 8 m?síc? :o((((((((

Re: Podivné tcho?ecí vlastnosti (event.lumpárny) III.
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2006-02-08, 13:50
Martino, no jasne!!!! Já už blb? vidím i s brejlema. Sa mi zdalo, že tem príspevok si písala ty :-))))
Avatar

Re: Podivné tcho?ecí vlastnosti (event.lumpárny) III.
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2006-02-08, 13:56
to Johana =) to je v klidu - já taky n?kdy blb? vidím, i když ty brejliska nosím, ale pak si je o?istím a hned vidím lépe =)

Re: Podivné tcho?ecí vlastnosti (event.lumpárny) III.
Zaslán uživatelem/kou: Iveta M (IP)
Datum: 2006-02-08, 14:24
A co druhá míza? Lidé , kdyz stárnou tak jsou taky tak trochu deti, tak más doma proste tchorátko :o)), alespon vís, ze je zdravej
Jinak, Misa je taky nejvíc aktivní od 4,30, coz ho naucil pánecek a vyzaduje snídani na vidlicku, nevím jestli prastit jednoho nebo druhého
Avatar

Aktuální stránka:5 z 32


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist