Jít na stránku:  123456Další
Aktuální stránka:1 z 6
Kastrace-nezbytnost ci prezitek?
Zaslán uživatelem/kou: Kristyna (IP)
Datum: 2005-02-20, 16:48
ahoj, mam doma pubertalniho smradocha a v posledni dobe hodne zvazuji dilema kastrace. Nerada bych timto drastickym zpusobem zasahovala do fretci osobnosti, bohuzel se zda, ze nebudu mit na vyber pokud se situace v blizke budoucnosti nezlepsi..nebydlim totiz sama, a tak musim brat ohled nejen na sebe a fretciho mazlika. Rada bych znala Vase zkusenosti, slysela jsem take neco o "zklidneni" fretky co se tyce znackovani po jenom roce, ale moc na to nespoleham..

kastrace+



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 28.06. v 19:32.

Re: Kastrace-nezbytnost ci prezitek?
Zaslán uživatelem/kou: Terezka (IP)
Datum: 2005-02-20, 17:12
No ja nevim hele ja mam kastrata kterej nesmrdi vubec, a kdyz se vykoupe dokonce voni a je i naprosto klidnouckej a mazlivej takze ja nevim hladila sem si nekastraty a je v nich podle me celkem rozdil uz jen to znackovani ale ma to vsechno minus.. Matysek nebude mit nikdy svy potomky ale tj jedno casem dostane samicku na "hrani" kdyz ne na nic jinyho:o))
Avatar

Re: Kastrace-nezbytnost ci prezitek?
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-02-20, 19:02
Myslim, ze kastraci osobnost neztrati.. Navic ja osobne si myslim, ze tim samecek spis trpi, pokud je v riji a nema moznost mit samicku. Videla sem to na Pitryskovi, byl tim silenej.
Navic to neni tak hrozne - sice je to operace, ale oni se po ni probudi a chteji behat a hrat si - nejake obvazy nebo stehy nevnimaji.
Takze pokud potrebujes aby nesmrdel doporucuji. Po kastraci bude oípravdu medvidek ale to proto ze s nim necloumaji hormony..
Avatar

Re: Kastrace-nezbytnost ci prezitek?
Zaslán uživatelem/kou: Terezka (IP)
Datum: 2005-02-20, 19:22
souhlasim s yasmin
Avatar

Re: Kastrace-nezbytnost ci prezitek?
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2005-02-20, 21:54
Mám taky kastráta a je to plyšák do postýlky.
Osobnost mu to nezkazí - p?ežitek jsou lidi, kte?í vykládaj, jak si kastrát (kocour, pes, fre?ák...) po?ád ?íká: "Tamhle jde ale p?kná samice, kdybych já m?l...., to bych si p?kn?...." a pak se rozplá?e :o)
Znám to nejen na našem Vendelínovi, ale i na našich kocourech - pokud vím, že to zví?e nebude mít možnost vídat se s "manželkou" dle pot?eby, je lepší ho nestresovat nenapln?nou ?íjí...
Avatar

Re: Kastrace-nezbytnost ci prezitek?
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2005-02-20, 22:14
Yasmin: Kastrace samc? prý n?kte?í vetové ani nešijí...zatáhne se to prý samo..snad tam jen (zase n?kte?í) hodí sterilní g?zu:-)
A ta operace je fakt sranda...fofr a nete?e krev....na našem Výlet? na Se?i nám o tom MF d?lala p?ednášku.
Já mám doma kastráta...je to mazel a hrozn? milej...ano smrdí víc než p?ed ?íjí, ano zna?kuje, ale když to p?jde kastrovat ho nechám až v pozd?jším v?ku....ur?it? ale po?kám min do jednoho roku života a kastrovat ho budu mimo ?íji:-)
Markéta: No... Kukulín používá v njzašší hranici plyšovou housenku;-)Takovou barevnou.:-D
Ale jo....co se tý?e smradu, tak jo...co se tý?e zklidn?ní...nebude kousat cizí fretky...já když vid?la jak se rvou s fretkama se kterýma si d?ív hrál:-/To bych bre?ela,ale jim je to jedno...proto jednou kastrován bude, ale nejd?ív bych cht?la aby m?l potomky:-)
Avatar

Re: Kastrace-nezbytnost ci prezitek?
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-02-20, 22:43
Mno Radko rekla bych ze Kuk kastrat neni.. ;o) a kastrace se vzdy sije - jen nekdy jen vnitrne ;o)
Avatar

Re: Kastrace-nezbytnost ci prezitek?
Zaslán uživatelem/kou: Pavel (IP)
Datum: 2005-02-20, 22:46
Presne - nemusi se davat vnejsi stehy na sesiti toho blaniteho obalu (tedy puvodne pytlika), ale podvazuji se a siji vsechny vnitrni zasahy, i kdyz je to jenom sup sup vyndat ven podvazat a uriznout ...

Chuchullain opravdu zatim neni kastrat, jen Freya. Je to tak, ze jo?

Re: Kastrace-nezbytnost ci prezitek?
Zaslán uživatelem/kou: Hanka Brno (IP)
Datum: 2005-02-21, 08:13
Jo, máme doma nekastrovanýho same?ka, protože bych ráda jeho potomky, ale stejn? jednou nejspíš pod kudlu p?jde. Jinak kastrací se nijak nezklidní povaha - spíš omládnou, a za?nou blbnout - aspo? podle našich zkušeností.
M?li jsme doma na týden na hlídání fre?áka v plné ?íji - už dvouletý kluk. Celé dny jenom obcházel místnosti, zna?koval, a zna?koval. Na vycházce totéž. Nem?l zájem si hrát, nebo cokoliv jiného. P?itom nikdy nem?l sami?ku. Myslím, že víc trpí takhle, pokud chce ženskou a nedostane ji. Navíc v byt? se to nedá zvládat. Podlahu sice umeju, koberce nemáme, ale fretky se dostanou i na seda?ku, a tu p?ece nem?žeš ?istit denn? a je to cítit i po vy?išt?ní.
Kristina: Takže pokud ti m?žu radit, tak nechej Kvida vykastrovat, pokud nechceš mladé. Je mu akorát 9 m?síc?, takže klidn? m?že pod kudlu.
To? m?j názor.
A k tomu šití: Našemu kocourovi to jenom podvázali, a nešili, jenom zasypali zásypem - všechno v pohod?. Fre?ákovi to aktivní paní doktorka ješt? zašila na každé stran? nevst?ebatelnými stehy, a to bylo tó?o, to vytahovat. Byli jsme v ordinaci kv?li 2 steh?m p?l hodiny, a když jsme vyšli ven, málem na nás ?ekali ochránci pro týrání zví?at.

Re: Kastrace-nezbytnost ci prezitek?
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2005-02-21, 10:21
Mám 9 mesa?ného sam?eka, dobrého, poslušného absolútne nekúsavého. Aj ja uvažujem o kastrácii. Odkedy je v ruji, nemá záujem o hra?ky ani hry so mnou. Len zna?kuje a behá po byte, h?adá sami?ku. Tiež som už skoro rozhodnutá da? ho kastrova?. Zdá sa mi, že mu tie hormóny fakt idú na mozok. Pred rujou bol hravý, vymýš?al blbiny - teraz ni?. Len ma už viac vetov upozornilo, že by bolo lepšie po?ka? s kastráciou až po prvej ruji, že teraz fre?ák nie je ešte fyzicky ani psychicky dospelý. Tak teraz neviem: je možné kastrova? fre?áka aj po?as prvej ruje bez toho, aby sa "zabrzdil" jeho prirodzený vývoj v dospievaní?
Avatar

Re: Kastrace-nezbytnost ci prezitek?
Zaslán uživatelem/kou: Adelajde (IP)
Datum: 2005-02-21, 10:55
My máme doma 11 m?sí?ního Kryštofa a byl kastrován ve svých 10 m?sících. M?žu ?íct, že je to opravdu mazel, ale to byl i p?ed tím, než šel na kastraci. Ale hlavn? a to je supeer chodím sám na záchod. T?eba v?era - za?al couvat a najednou b?žel do kece na záchod no úpln? jsme koukali a nebylo to poprvé.
Avatar

Re: Kastrace-nezbytnost ci prezitek?
Zaslán uživatelem/kou: Ene (IP)
Datum: 2005-02-21, 12:27
Kastrovat se pred prvnim rokem samozrejme da, ale neni to moc dobre. Meli jsme doma deviti-desiti mesicniho Pidu, ktery byl v riji a dalo se to prezit. Smrdel, ale stejne bych ho kastrovat nedala. Uz jenom proto, ze to byl mazilek a nemela jsem starosti, ze se jednou s Charliem nesnese. Do obyvaku na sedacku jsme ho nepousteli a az bude v riji Charlie, tak bych chtela mezi dvere udelat takovou mrizku, jako se dela pro batolata, aby nemohli napr. do kuchyne. Samozrejme s uzsimi prulezy. Kastrovat Charlieho nechci, ale protoze bychom radeji casem jeste jednoho fretacka na stalo, tak se uvidi, jestli se snesou a o kastraci budeme premyslet az potom.
Avatar

Re: Kastrace-nezbytnost ci prezitek?
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2005-02-21, 13:50
Pavel: Ne Kukulín není, Freya ano....ale mamka chce aby Kukulín kastrtován byl...hodlám ho bránit:-)
No ono kdyby si Kukulín semnou p?estal ?asem hrát tak ho asi necháme vykastrovat dobrovoln?....Freya je spíš chovací a kluk by si hrál zase od rána do ve?era...doufám že mu to z?stane:-)
Johana: No m?j Kukulín v ?íji je a Míra ti portvdí jak s ním ?ádíme...ano zna?kuje, ale furt má i ?as si s náma hrát a sám si b?há a vyzívá...tohle se mu nezm?nilo...:-)
Jinak jak píše ENE, Katsrovat se dá vlastn? už od 6m?síce života, ale to fretka nemusí být, alespo? fyzicky dosp?lá a pak to dob?e není. Je d?ležité aby t?lesn? byla dosp?lá...sn psychikou už je to horší..asi jako u lidí;-) vždy? to znáte. Nejlépe je, je kastrovat až tak od roku života...dle doporu?ení knih (Petry)
Avatar

Re: Kastrace-nezbytnost ci prezitek?
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2005-02-21, 14:11
Navíc v roce už za?íná být same?ek mazlík, takže ob?as chovatel pochopí, že to není zásluha kastrace ;o) Ostatn? kdo zná našeho nekastrovaného ?endu nebo znal našeho nekastrovaného Ferdu, dob?e ví, že fre?áci jsou v dosp?losti mazliví medvídci i když "to" mají na svém míst?. A nesouhlasím, že by se to v byt? nedalo s nekastrovaným samcem p?ežít, Hanko, musíš už n?kdy zajít na to kafe, abys se p?esv?d?ila ;o) Oni doma nezna?kují tak hrozn? jako na návšt?v?. Na druhou stranu si nemyslím, že by m?l same?ek n?jaké psychické problémy z toho, že "není celý muž". Ale ani netrpí tím, že je v ?íji a nemá sex (on už si ho sežene, t?eba s plyšákem :o) takže fre?ákovi je to asi putna, záleží na chovateli, pro co se rozhodne. Jen by m?l mít k rozhodnutí pro kastraci správné d?vody. Typicky špatné d?vody jsou: domn?nka, že se kastrací vylé?í pubertální ?ád?ní, domn?nka, že kastrace nahradí nedostatky v ocho?ení a socializaci, domn?nka, že kastrace odstraní ppušení z pachových žlázek. ?as od ?asu mi takoví zklamaní chovatelé volají a diví se, že kastrace jako kouzelný proutek nevy?ešila všechny jejich problémy. Jenže kastrace je zkrátka jen kastrace, neud?lá z tcho?e fialku, nenau?í ho, co ho nenau?il majitel, nedosp?je kv?li ní d?ív a ani se nep?estane bát. ?ada samc? dokonce i po kastraci dál nechává o?úrané slimá?í cesti?ky... Takže ?lov?k nesmí mít nereálná o?ekávání.

Re: Kastrace-nezbytnost ci prezitek?
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2005-02-21, 14:14
Znala jsem lidi, kteri meli pocit, ze kastrace u trileteho hrebce nahradi zanedbanou zakladni vychovu a socializaci... Dost se divili, ac ke kastraci nestihlo dojit. To jen tak mimochodem:-)
Avatar

Re: Kastrace-nezbytnost ci prezitek?
Zaslán uživatelem/kou: Hanka Brno (IP)
Datum: 2005-02-21, 14:29
No netvrdím, že se nedá zvládnout pach nekastrovaného samce v domácnosti, ale my jsme to prost? nezvládli. Dneska jsou fre?ule venku, a tam si m?žou srmd?t, jak se jim zachce, ale doma to prost? nešlo. Kdybych bydlela sama a nechodily k nám návšt?vy, bylo by mi to vu?t, ale takhle to prost? nešlo. Same?ka se vším všudy jsme m?li doma víc jak týden, a opravdu mi ho bylo líto. Nem?l zájem si hrát, nebo b?hat, nebo se mazlit. B?hal chudá?ek jenom po?ád okolo místnosti, a o??rával. Byl jako kropicí konev, a to není puber?ák, ale samec, který je v ?íji už druhým rokem. Fretmen musel být v obýváku, a to mu nedokážu zabránit, aby lezl po pohovce, nebo aby zna?koval parapety na oknech. Nikdy by mn? ale nenapadlo ?ekat, že se n?jak zlepší kousání, nebo pach žlázek. Proto jsem odst?hovala fre?ule ven, abych je už nemusela kastrovat kv?li smradu. Taky se mi moc nelíbí, že kastráti už nejsou takoví ti velicí chundelatí medvídci. Je to prost? naopak, než u ko?ek a ps?.

Re: Kastrace-nezbytnost ci prezitek?
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2005-02-21, 14:32
To je fakt, fre?áci spíš pohubnou a ztratí zimní sádelnatost :o(

Re: Kastrace-nezbytnost ci prezitek?
Zaslán uživatelem/kou: Ene (IP)
Datum: 2005-02-21, 15:26
Jee fakt? A ja se uz bala, ze nas Charlie zustane naporad takove tintitko :-)) To jsem rada, ze medvidci jsou ti nekastrovani ;-)
Avatar

Re: Kastrace-nezbytnost ci prezitek?
Zaslán uživatelem/kou: Pavel (IP)
Datum: 2005-02-21, 16:45
No až zas tak automaticky to na tuhle stranu neplatí - je-li malej, z?stane malej ... Oni rostou tak do p?l roku, pak už moc ne. Platí jen to, že když je velkej tak po kastraci zhubne, opa?n? to neplatí.

Re: Kastrace-nezbytnost ci prezitek?
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2005-02-21, 16:56
Ne tak docela, Pavle. Oni po roce už sice nerostou, ale práv? tak n?jak zmužní. Zesílí jim krk, zakulatí se hlava a p?iberou. No a kastráti vypadají v?tšinou po?ád jak puber?áci.

Re: Kastrace-nezbytnost ci prezitek?
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2005-02-21, 17:07
MF: Cože?Pohubnou po kastraci?No tak to má máma sm?lu!!!Já furt doufám že Kukulín ješt? p?ibere...%-)P?edstava že z n?j má mdruhou Freyu!To snad ne?!?%-)
MF: A jak ud?lat aby mu z?stalo pubertální chování?Asi nejsem normální, ale bojím se že až Kukulín dosp?je už semnou nebude chtít hrát...z holky se stala mazlivá obluda, a kluka mám na hraní....a co...že mi krade sva?iny a všude ?enichá, já chci aby se mi nezm?nil...tenhle stav (až na to o?úrávání mýho oble?ení a tašky do školy!) my naprosto vyhovuje.:-)
Btw kv?li smradu budou tcho?i odst?hováni na Balkon (ale až se dostate?n? oteplí). Nejvíc smradu jde z pokoje...nevím pro?....asi z pelech?, ale ty m?ním dost ?asto....on to Kukulín asi stíhá zamsradit....mijeme komplet klec jednou týdn?...záchody ?istý, m?ním pelechy tak dvakrát -ttýdn? (záleží kde zrovna spí...to místo pak m?nim víc), ale p?esto to tam je cítit....:-/

A mám dotaz: O co se vám drbou fretky? Máme doma um?lej strom a Kukulín k n?mu chodí a vypadá to že se i n?j drbe...prost? se t?e o n?j zádama....mohlo by to být taky zna?kování, ale nejsem si jistá...napadlo m? že u nás se namá o co po?ádn? podrbat tak že bych mu koupala n?jaký to ko?i?í škrabadlo, ale aby k n??emu v?bec bylo.
Avatar

Re: Kastrace-nezbytnost ci prezitek?
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2005-02-21, 17:16
Cvokina se drbe o mou nastavenou ruku. Taky o pootevrene dvere skrine nebo prepravku. O roh postele... Moc bych to se skrabadly nehrotila, jestli chce, neco si najde:-)
Avatar

Re: Kastrace-nezbytnost ci prezitek?
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2005-02-21, 17:22
Lee: Mno...o postel ani rohy sk?íní se moc nepodrbe, neb je máme v?tšinou zakulacené, ale asi máš pravdu...a? se snaží;-)
Avatar

Re: Kastrace-nezbytnost ci prezitek?
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2005-02-21, 19:15
Jestli se drbe zátylkem, tak zna?kuje. Mají tam k tomu takové mazové žlázky. On by po kastraci vysloven?nezhubnul, ale v tomhle v?ku by zkrátka z?stal stejný. Jinak je šance, že s v?kem trošku "pochlapí", i když Kraken z n?j asi nikdy nebude. a s tím pubertálním chováním se neboj, asi ho to do zna?né míry p?ejde, ale fre?áci umí být tak neodolatelní, že ti to stokrát vynahradí. Vždycky když p?emýšlím, pro? je máme tak rády, uv?domuji si, že mají stejné špatné vlastnosti jako chlapi, tak asi proto. Jsou líní, vychcaní, ale p?itulí se a vše je odpušt?no.

Re: Kastrace-nezbytnost ci prezitek?
Zaslán uživatelem/kou: Petra R. (IP)
Datum: 2005-02-21, 19:23
MF-a pro? je mají tak rádi i chlapi? :o)

Re: Kastrace-nezbytnost ci prezitek?
Zaslán uživatelem/kou: Ene (IP)
Datum: 2005-02-21, 19:26
To je jednoduche - protoze to stejne plati i o zenskych :-)))
Avatar

Re: Kastrace-nezbytnost ci prezitek?
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2005-02-21, 19:31
Ene, 1:0! Ale já mám spíš pocit, že chlapi je mají rádi, protože vidí sp?ízn?nou duši ;o) Když si vzpomenu na Ferdu, jak ?ekal u obýváku na minutu p?esn? p?ed televizními novinami, pak se s manželem rozvalili každý do jednoho k?esla a po zprávách se shán?li, co dobrého by sn?dli... Jako dvoj?ata :o)

Re: Kastrace-nezbytnost ci prezitek?
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2005-02-21, 20:58
No, s tou velikostí... Vendelín není podle m? nijak "podtržený", a? ho kastrovali v 9. m?síci. Má naprosto normální velikost.
Ale to zhubnutí, rep. to "netloustnutí" m? velmi p?ekvapilo, jelikož u další naší kastrované zv??e se po tomto zákroku projevil ú?inek naprosto opa?ný. Ale myslím, že je to tím, že tcho? je neustále ktivní a má dost pohybu, zatímco takový kocour, ko?ka, králík, pes (tedy alespo? ti naši) - až na malé výjimky zleniví a jídlo se stane jejich jediným koní?kem :o))))
Mrzí m?, že z Vendela už nebude takový medvídek jako na avataru, ale nemám špatné sv?domí, že jsme mu vzali chlapství, už proto, že mi - a to je taky tedy asi ?ist? lidský pocit, nikoli zví?ecí - nep?ipadá úpln? v pohod? v ?íji nahrazovat samici plyšákem nebo mou vasní kon?etinou - to bychom mu mohli rovnou po?ídit nafukovací tcho?ici:o))))
- navíc tedy, a? v??ím, že se tcho?ecí puch dá zvládnout, my ho tenkrát taky prost? nezvládli. Je možné, že záleží na zkušenosti...:o?
Avatar

Re: Kastrace-nezbytnost ci prezitek?
Zaslán uživatelem/kou: Ene (IP)
Datum: 2005-02-21, 21:23
My se asi zblaznime, az prijde Charlie do puberty, protoze uz takhle kdyz si chce hrat, jsme s pritelem oba vyrizeni a Charlie vytlemej a hral by si dal, zatimco my se plazime po ctyrech a jeste vic blbnout je uz nad nase sily.
Jinak je pravda, ze jsem si uz driv vsimla, ze je vykastrovany Bertik tak akorad narozdil napr. od Lexe, ktery by zral porad, je asi dvakrat takovy. Ted uz je taky vykastrovany a myslim, ze jeho chut k jidlu rozhodne nepolevila a medved je to porad ohromny. Mozna ze se sily vyrovnaji po zime, ale asi bude mit svuj dil i to, jestli byl fretacek v mladi porad hladovy a nebo jestli mel misku k dispozici porad a bral si sam tak akorad.
Avatar

Re: Kastrace-nezbytnost ci prezitek?
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2005-02-21, 21:27
Ene: No to je asi o psychice...Kukulína jsme si p?inesli a neum?l jíst...takže si to p?l roku vynahrazoval a žral tak za 4fretky..te? papká mí?, ale furt je to znát...rozhodn? netrpí tím že byl m?l problémy s tím že by mu n?co nechutnalo;o) je to taková popelnice:-D
Avatar

Jít na stránku:  123456Další
Aktuální stránka:1 z 6


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist