Jít na stránku:  Předchozí123456Další
Aktuální stránka:4 z 6
Re: Kastrace-nezbytnost ci prezitek?
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2005-03-30, 15:04
Jestli je jako Ferda tak nejrad?ji do koberce a ideáln? když je aspo? od Malt-Softky, nebo n??eho takovýho... :o)))
Avatar

Re: Kastrace-nezbytnost ci prezitek?
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2005-03-30, 17:04
Obaja nasi fretaci si zadok po pouziti zachoda slusne utru (podla moznosti o koberec, ze ano). Sara si ho ale utierala pricasto a nielen po kadeni. Na veterinu sme isli s podozrenim na parazity a zdalo sa mi, ze ma hemoroidy (mala). Urobili rontgen, zistili, ze creva su ciste, ale na zlazach je tien - hnis a po prehmatani boli zlazy tvrde a teple. Takze asi tolko na vysvetlenie. Pripajam sa k MF, prestante sa navzajom strasit, nema to zmysel, preto som tu o tomto probleme nechcela pisat.

Len tak na okraj by som chcela poprosit ucasntnikov slovenskeho fora, aby sem nekopirovali prispevky ludi, ktori chodia aj na toto forum. To ze ich tu dotycni clovek nenapise ma asi svoje opodstatnenie. Dakujem za pochopenie.
Avatar

Re: Kastrace-nezbytnost ci prezitek?
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2005-03-30, 22:07
´matka fretka - chceš ?íct, že tcho?e neod?ervuješ? Vendelín dostává jednou ro?n? totéž, co ko?ky - CANIQUANTEL PLUS.
Je fakt, že Vendelín je v neustálém styku (zejména zuby) s ko?kama, chová ty svoje myši a neustále se reje na hnojišti...:o)
Avatar

Re: Kastrace-nezbytnost ci prezitek?
Zaslán uživatelem/kou: Ene (IP)
Datum: 2005-03-30, 22:15
Hmm Mf chtela rict presne to.. kdyz jsem totez pozadovala u veta, tak se mnou zacal mluvit jako s batoletem :-/ Ostatne jako pokazde. Kazdy tvrdi uplne neco jineho a jen on ma pravdu. To nesnasim! Kdyz jsem se o tom s mf bavila, slo o to, ze to fretkam zbytecne zatezuje organismus, kdyz na to netrpi.

(..Dalsi pulhodinu jsem se potom na veterine dohadovala s vetem, at mi teda ten rozbor trusu nedela a ja mu dam radsi ten prasek, nez si to vyslechnout znovu..)
Avatar

Re: Kastrace-nezbytnost ci prezitek?
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2005-03-31, 09:40
To Ene: Tak s vetom, ktorý by mi nútil lieky na od?ervenie namiesto rozboru trusu by som sa asi nebavila vôbec. Ja som svojho 11-mesa?ného fre?áka neod?ervovala ani raz, cca raz za pol roka (doteraz zatia? vždy pred o?kovaním) mu bol urobený rozbor trusu. Okrem iného, pokia? sa pamätám z chovu psov: bežné prostriedky na od?ervovanie nemajú širokospektrálne ú?inky, t.j. ak sa pri rozbore zistí ?oko?vek, je potom možné nasadi? konkrétny liek na konkrétny druh parazita a nepchajú sa zbyto?ne do zviera?a zbyto?ne lieky, ktoré napr. na pásomnicu nezaberajú.
Avatar

Re: Kastrace-nezbytnost ci prezitek?
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2005-03-31, 11:10
No práv?. V?tšina z toho jsou dost slušné sajrajty, než abych je dávala "jen pro jistotu". Ale to je fakt v?c názoru, každý si musí zvolit co je pro n?j p?ijateln?jší. Kdybych m?la doma další hav?? (psi, ko?ky) a tudíž v?tší pravd?podobnost ?ervík?, možná bych taky od?ervovala preventivn? všechno.
Avatar

Re: Kastrace-nezbytnost ci prezitek?
Zaslán uživatelem/kou: Ene (IP)
Datum: 2005-03-31, 12:12
Mf: Bohuzel jsem se spolehala vzdycky na to, ze za me rozhodne veterinar, co je pro moje zvire nejprijatelnejsi :-/ Na jeden jediny zanet od tri veterinaru 4 ruzne leky je neco strasnyho!!! Ooo jak jsem byla naivni..
Avatar

Re: Kastrace-nezbytnost ci prezitek?
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2005-03-31, 12:21
Ber to z lepší stránky, t?eba n?který z nich kone?n? zabere.
Avatar

Re: Kastrace-nezbytnost ci prezitek?
Zaslán uživatelem/kou: Ene (IP)
Datum: 2005-03-31, 12:35
Ten posledni vet bude patrit asi k tem lepsim a ta jeho masticka vypada, ze i zabira. Jeste aby ne, za tu cenu.. Pry ho budeme muset lecit uz dozivotne, protoze ma ouska hodne napadene :-(
Avatar

Re: Kastrace-nezbytnost ci prezitek?
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2005-03-31, 13:17
Mn? nikdo nic nevnucoval. Od?ervovací prášky jsem prost? brala jako samoz?ejmost, podobn? jako o?kování - u našich ko?ek i ps? se to prost? d?lalo vždycky, takže m? u tcho?e ani nenapadlo postupovat jinak. A když jsem to prost? cht?la, ani jeden z vet? mi to nevyvracel a navalil léky:o) Jen mi ?ekl dávkování.
Ješt? se tedy\ poradím s tím naším dobrým, až p?jdu v kv?tnu s Vendelínem na o?kování, zatím to do n?j cpát nebudu. Stejn? u toho vždycky trpíme oba :o))))
Avatar

Re: Kastrace-nezbytnost ci prezitek?
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2005-03-31, 13:26
A co místo prášk? zkusit pastu Banminth katze? Ta jim docel jede.
Avatar

Re: Kastrace-nezbytnost ci prezitek?
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-03-31, 13:27
Jojo to sem pouzivala pro holky, zabralo to..
Avatar

Re: Kastrace-nezbytnost ci prezitek?
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2005-03-31, 15:16
jo taky jsem ji použila, Ferda se tvá?il, že ho chci otrávit... :o)))
Avatar

Re: Kastrace-nezbytnost ci prezitek?
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-03-31, 16:02
No ony se tak ani netvarily, ale ja tu pastu mela vsude ;o)
Avatar

Re: Kastrace-nezbytnost ci prezitek?
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2005-03-31, 16:07
Nebo Drontal Puppy - ruzovy hnus sirup. Dava se toho asi cm3 na Cvokii (tedy na 650 g v lepsim pripade), docela si da rict. A podle slozeni by to mel byt slusny kompromis humus:ucinnost.
Avatar

Re: Kastrace-nezbytnost ci prezitek?
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2005-03-31, 22:26
Oni se musej od?ervovat? Jak vlastn? u fretky poznám jeslti ?ervíky má nebo ne? Pes jezdí zadkem po podlaze, ale fretku jsem nikdy nic takovýho d?lat nevid?la.
JInak jsme taky od?ervovali Freyu práškej...nest?žovala si....bylo jí to vhozeno do krku, polkla, napila se a bylo:-)
Avatar

Re: Kastrace-nezbytnost ci prezitek?
Zaslán uživatelem/kou: Ene (IP)
Datum: 2005-03-31, 22:28
Charlie na odcerveni dostal injekci nejakou zlutou patlanici do krku. To jeste u prvniho veta a to me opet presvedcil, ze rozbor trusu je zbytecny. Tenhle rok se uz nedam :-)
Avatar

Re: Kastrace-nezbytnost ci prezitek?
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2005-03-31, 22:40
Já provedla rozbor jednou....a hovínka kontroluju když ?isítm záchody...když se mi nezdaj pátrám po p?í?in?...p?. Freya m?la n?kolik dn? žlutý suchý hovínka...p?í?ina: N?kde nakradla n?jaký suchý pe?ivo a vesele ho dlabala za lednicí...takže jsme jí odebrali a výsledek se dostavil okamžit?.
Ale jinak hodlám rozbor províst p?i letnéí preventivce:-) Snad se mi poda?í ulovit dva ?erstvé nemokré bobky:-)
Avatar

Re: Kastrace-nezbytnost ci prezitek?
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2005-03-31, 23:42
Radka - to není nic proti tomu, když jsem objevila Vendelínovo jasn? ?ervené hovínko! Úpln? m? oblil studený pot, ale n?jak mi s tím nekrespondovala Vendelova veselost...
On tak miluje ?ervené kapie....!!!! Ty nejdražší!!!! :o))))))

Ene - naše ko?ky loni taky dostaly n?jakou v?c mezi lopatky - tcho? též - bylo to p?íšern? drahý a myslím, že je to n?jaká forma Frontlineu - prý je to proti vn?jším i vnit?ním parazit?m. Letos jsem "chudá", tak dostaly ko?ky b?žný prášek :o)
Avatar

Re: Kastrace-nezbytnost ci prezitek?
Zaslán uživatelem/kou: Ene (IP)
Datum: 2005-03-31, 23:51
To byl nejspis Stronghold (malickata tubicka, ktera stoji 300!). Prave jsem ji nacala a musim vas vsechny varovat!!!
Koupila jsem ji asi pred dvema tydny pro Charlieho a je vylita! Vnejsi obal je neporuseny, vicko z tubicky ale volne! Pokud ho budete kupovat, tak ho radeji bud rovnou aplikujte nebo alespon otevrete primo u veta. Opravdu netusim co budu delat s vylitymi tremi stovkami! Kupovali jsme ho i pro Matese a dostal ho sebou. Jestli byl taky vylity.. To bylo jedine co jsme si za nej nechali zaplatit :-(( to by byl trapas..
Avatar

Re: Kastrace-nezbytnost ci prezitek?
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2005-03-31, 23:53
To by nem?lo být moc snadno možné, protože je tam ješt? taková fólie, která se nejd?ív zatla?ením ví?ka musí prorazit (ve ví?ku je trn), takže vyšroubování ví?ka by nem?lo zp?sobit vylití. A to proražení jde dost ztuha.
Avatar

Re: Kastrace-nezbytnost ci prezitek?
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2005-04-01, 00:17
aha a já to odst?ihávala, v?bec jsem ten trn nezaregistrovala... :oO
Avatar

Re: Kastrace-nezbytnost ci prezitek?
Zaslán uživatelem/kou: Ene (IP)
Datum: 2005-04-01, 00:29
Mf: No prave ze je to i prorazene tim trnem. Vsechno uplne krasne vzorne pripravene primo k pouziti, akorad ze se to pouzilo samo a na obal.
Ivco, veterinar by ti mel dat pokyn, jak s tim zachazet, neni to zrovna jednoduchy zpusob pouziti a tim vic nechapu, jak se to mohlo vylit...
Avatar

Re: Kastrace-nezbytnost ci prezitek?
Zaslán uživatelem/kou: Ene (IP)
Datum: 2005-04-01, 16:54
Tak nam to dikybohu vymeni. To by me tedy v zivote nenapadlo, ze se to muze nejak porusit jeste v obalu..
Avatar

Re: Kastrace-nezbytnost ci prezitek?
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-04-01, 17:09
Tak to je bezva, žes nevyhodila 300,- k? oknem. m? by to taky vadilo. :o)
Avatar

Re: Kastrace-nezbytnost ci prezitek?
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2005-04-01, 21:35
Ene - Tak vidíš - ješt?že tak :o)
Hele, a to je jen na p?edpis u veta?
Láká m? myšlenka, že bych nemusela hysterické ko?ky p?evážet, pop?. jim cpát do krku hov?zí zadní, tvá?íc se, že je to opravdu jen hov?zí zadní, nikoli hov?zí zadní s tabletou :o))))
Avatar

Re: Kastrace-nezbytnost ci prezitek?
Zaslán uživatelem/kou: Ene (IP)
Datum: 2005-04-01, 21:38
Ted jeste otazka, jestli nebude poruseny ani tenhle, to uz by me vazne nastvalo :-)) Pani byla velmi ochotna, jeste se nam omluvila. Je mi jasne, ze to zaplati jejich klinika. Moc mile me to chovani prekvapilo. Uz mam jasno, kam budeme chodit pravidelne :-) Je to sice 35 km odtud a na objednani, ale vyplati se to.
Avatar

Re: Kastrace-nezbytnost ci prezitek?
Zaslán uživatelem/kou: Ene (IP)
Datum: 2005-04-01, 21:46
:-))) to jsi me opet uzasne pobavila. Hovezi zadni s tabletou bych take nechtela :-)) Neni to na predpis, muzes si to koupit myslim i v lekarne. Je to prevence, takze predpis nepotrebujes. Jen to bohuzel neni levna zalezitost, kdyz to chces pro tri nebo ctyri kocky + tchore. Jinak to ma same plusy, bohuzel to ucinkuje jen mesic. Na to pozor.. Ale staci to snad davat na jare a na podzim, aby se telo parazitu preventivne osetrilo a dvakrat po sobe, kdyz je zvire opravdu nemocne. Tot muj nazor.
Avatar

Re: Kastrace-nezbytnost ci prezitek?
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2005-04-01, 21:54
Ene - up?ímn? - když jsem za?ala s chovem všech zatoulaných p?íšer, od?ervila, vykastrovala, nao?kovala, nakrmila a nacpala do postelí, v?bec jsem nem?la tucha, že od?ervování - i tabletami - nesta?í jednou do roka!
To mi prost? taky nikdo ne?ekl a konkrétn? o ko?kách jsem nikdy nic ne?etla, protože jsem to za 25 let odkoukala v naší rodin?, kde se to dožívá až nechutného v?ku (myslím zv??, a?koli rodi?e snad taky :o))), tudíž m? nenapadlo, že by mi n?co uniklo.
Jednou m?sí?n? je asi hodn?, ale mohla bych to možná kombinovat se t?ma tabletama, nebo vymyslet režim hlavn? na jaro a léto.

Dík za info!
Avatar

Re: Kastrace-nezbytnost ci prezitek?
Zaslán uživatelem/kou: Ene (IP)
Datum: 2005-04-01, 22:01
Ano, tomu naprosto rozumim - u nas je to to same, akorad ze nas na to bud upozornil primo vet, ze se odcervuje ctvrtletne/pololetne (a to az s prichodem pudla) a nebo to bylo jednoduse napsane v navodu toho prasku.
Avatar

Jít na stránku:  Předchozí123456Další
Aktuální stránka:4 z 6


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist