Jít na stránku:  Předchozí123456Další
Aktuální stránka:3 z 6
Re: Kastrace-nezbytnost ci prezitek?
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-03-07, 17:12
mf: jestli myslíš tohle, tak:

Duo Ferret - složení:

Vlhkost: 12%
Dusíkaté látky:
Tuk: 160 g
Vláknina: 30 g
Popel: 90 g
vit. A: 25 000 m.j.
vit. D3: 2000 m.j.
vit. E (alfatokofero): 120 mg
Proteiny: 305 g
Ca(vápník): 13 g
P(fosfor): 10 g
Avatar

Re: Kastrace-nezbytnost ci prezitek?
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2005-03-08, 08:20
Myslím tohle. Ale není to úplné. V?tšinou to podrobn?jší nebývá v ?eštin? (jednou jsem to lovila ze špan?lštiny ;o) nebo tam mají odkaz na webovky. V podrobné analýze je i zastoupení prvk? (m??, selen, zinek,....) a dalších v?cí - viz tabulka složení krmiv na t?chto stránkách. A také pot?ebuju složení surovin - ?asto je v ?eštin? p?eházené, tak to koriguji z víc jazyk? na originálním obalu (p?elepky se d?lají ehm, voln?jším zp?sobem).
Ale za první záchytné body velmi d?kuji :o)

Re: Kastrace-nezbytnost ci prezitek?
Zaslán uživatelem/kou: Iveta M (IP)
Datum: 2005-03-08, 11:16
Míša te? DUO Ferret požírá .V ned?li se budeme snažit p?ijít na sraz, tak vezmu krabici s sebou.
Avatar

Re: Kastrace-nezbytnost ci prezitek?
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-03-08, 20:52
[www.versele-laga.com]

tak tady je výrobce.
Akorát, taková kvalita a fretky má mezi hlodavci :o/
Avatar

Re: Kastrace-nezbytnost ci prezitek?
Zaslán uživatelem/kou: Terezka (IP)
Datum: 2005-03-09, 08:30
MF,Mirek: no takze priste az pudu kdykoliv na zastavku tak Matese sebou:o)))))))))

jestli chcete zejtra donesu krabici do skoly a mam do 13.30 bo 13.20 :o))
Avatar

Re: Kastrace-nezbytnost ci prezitek?
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2005-03-09, 09:46
To za?azení mezi hlodavce m? taky dostalo. Ale zatím to zas tak kvalitn? nevypadá - ješt? si to chci ov??it podle krabice od Terezky, ale jak to má vypsané Maja, tak to vypadá, že je to založené hlavn? na rostlinných bílkovinách, což by pro fretky moc dobré nebylo. Taky je tam docela málo tuk?, bílkovin by m?lo být taky víc... Zatím to vypadá tak na "seniorku" pro tlusté tcho?e ;o)

Re: Kastrace-nezbytnost ci prezitek?
Zaslán uživatelem/kou: Terezka (IP)
Datum: 2005-03-09, 10:03
MF: no ja ted udelala do takovy velky plechovky(je od dvoubaleni whiskas byl to k tomu darek) mix toho rybiho whiskas, tady toho dua a jeste Encia menu a to si ani nevybira vetsinou si to protridi a ji jen co mu chutna a ted vypada ze nevi co z toho mixu trech zradel jist nejdriv:o)))

ja nevim jemu chutna moc
Avatar

Re: Kastrace-nezbytnost ci prezitek?
Zaslán uživatelem/kou: Martina (IP)
Datum: 2005-03-29, 20:47
Te? jsem se do?etla v poradn? u MF, že si n?kdo st?žuje (krom dalšího problému) na t?ení zade?ku po stolici (po kastraci a odstran?ní pach. žlázek). Náš kluk si taky po každém vyprázdn?ní otírá zade?ek o zem, myslela jsem, že je to normální. Už si sice nepamatuju úpln? 100% jak to bylo p?ed kastrací, ale na 90% si myslím, že si ho otíral i tehdy, takže u nás to s kastrací nesouvisí.
Otírají se tak i vaše fretky?
Díky

Re: Kastrace-nezbytnost ci prezitek?
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2005-03-29, 21:05
Kraken si také po vykad?ní vzorovým zp?sobem ot?e zadek o podlahu ;o) No a pani?ka pak ut?e tu podlahu i tcho?e :o)) (tedy když je u toho...).
Avatar

Re: Kastrace-nezbytnost ci prezitek?
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-03-29, 21:25
MajaZ psala te? na slovenském fóru, že její Sára m?la zán?t pachových žláz s takovými p?íznaky.

MajaZ napsala:
Boli sme so Sarou na veterine, pretoze sme si mysleli, ze ma nejake tie cerviky (sankovala) a na nase velke prekvapenie nam vet oznamil, ze ma upchate a zapalene pachove zlazy. Takze sa trosku vyjadrim k tejto teme.
Priznaky: sankovanie, caste kadenie v malom mnozstve, caste naznacovanie kadenia a hovienko ziadne, zacervenany konecnik, zatvrdnute miesta pod konecnikom
Zapal sa bez predchadzajucich skusenosti bohuzial zisti az v pokrocilejsom stadiu

Sara nikdy svoje zlazy nepouzila a to je zrejme pricinou ich zatvrdnutia a upchatia, co ale neznamena, ze sa to musi stat kazdej fretke.

Aplikova liecba: vycistenie zliaz (to bol smrad, zeby jeden pad), vyplachnutie roztokom, tipujem hypermangan, aplikacia antibiotik a vytieranie konecnika min. 2x denne mastou na zapal konecnika a hemoroidy (mimoriadna zabava.. . ), pri opakovanom zapale odstranenie pach. zliaz

Poucenie: budte radi, ze si vase fretky obcas "prdnu"...
Avatar

Re: Kastrace-nezbytnost ci prezitek?
Zaslán uživatelem/kou: Hanka (IP)
Datum: 2005-03-29, 22:48
No, náš pes neustále trpí na zán?ty a ucpávání análních žlázek - je to taky d?snej smrad......Je to asi podobný, ne?
Jako mladý to nem?l, ale je mu už 10, tak je to asi už i tím stá?ím.... - To jen tak mimo.
Avatar

Re: Kastrace-nezbytnost ci prezitek?
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-03-29, 23:02
V podstat? je to podobný, ?ekla bych, ne-li stejný. Ale je to ten sám princip. Zaní?í se to a je hned vystaráno.
Avatar

Re: Kastrace-nezbytnost ci prezitek?
Zaslán uživatelem/kou: Ene (IP)
Datum: 2005-03-29, 23:13
Stejny mi to neprijde. Pudlice rodicu musi chodit k veterinari na pravidelne vymackavani tehle zlazek. To by mela byt u psu standartni pece nebo ne? Nevim, priznam se, ze jsem o tom nikdy nic necetla.
Avatar

Re: Kastrace-nezbytnost ci prezitek?
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2005-03-29, 23:22
Ene - kdyby jí žlázky vyma?kávali preventivn? ?asto tak by jí to mohlo víc uškodit než pomoct spousta vet? (i v salonech) je kontroluje ale vyma?kává je jen když je to pot?eba... Aspo? myslím. :o)))
Avatar

Re: Kastrace-nezbytnost ci prezitek?
Zaslán uživatelem/kou: Hanka (IP)
Datum: 2005-03-29, 23:30
No, já nevím. ?astokrát jsme mu to ?istili a dokud mu nebylo 10, tak žádnej problém. Te? už mu je vlastn? skoro 11 a zanícuje se to. Veteriná? ho lé?il antibiotiky a tak. Má to ale poslední dobou po?ád - n?kdy lepší, pak zase horší. Vet operaci nedoporu?il, vzhledem k stá?í. No - nic p?knýho takový zanícený žlázy......
Avatar

Re: Kastrace-nezbytnost ci prezitek?
Zaslán uživatelem/kou: Ene (IP)
Datum: 2005-03-29, 23:58
Ivco, mas pravdu, zase jsem to napsala spatne :-) Ano, preventivni prohlidky a vymackani v pripade nutnosti :-) Takze znovu: Pudlice rodicu musi chodit pravidelne k veterinari, aby ji zkontroloval a pripadne vymackal tyhle zlazky.
Dneska jsem toho moc nenaspala, uz mi to nemyslim, tak se vsem omlouvam :)
Avatar

Re: Kastrace-nezbytnost ci prezitek?
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2005-03-30, 09:01
To Hanka: U staršieho psíka by sa problém s nadmerným plnením análnych žliaz (samozrejme po vylie?ení zápalu) mohol zlepši? zmenou stravy. V zásade platí, že pri nadmernom plnení týchto žliaz by pes nemal jes? príliš tvrdú stravu (napr. zvlh?ova? granule) a ur?ite nie kosti, psie suchary a pod. A skrmova? granule ur?ené pre seniorov.
Avatar

Re: Kastrace-nezbytnost ci prezitek?
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2005-03-30, 09:34
Hanka - já bych se možná poradila ješt? s n?kým jiným. 11 se mi nezdá tak moc a dnes už nejsou tak invazivní a náro?né narkózy...
Avatar

Re: Kastrace-nezbytnost ci prezitek?
Zaslán uživatelem/kou: Martina (IP)
Datum: 2005-03-30, 10:39
Tak nový pokus:
Te? jsem se do?etla v poradn? u MF, že si n?kdo st?žuje (krom dalšího problému) na t?ení zade?ku po stolici (po kastraci a odstran?ní pach. žlázek). Náš kluk si taky po každém vyprázdn?ní otírá zade?ek o zem, myslela jsem, že je to normální. Už si sice nepamatuju úpln? 100% jak to bylo p?ed kastrací, ale na 90% si myslím, že si ho otíral i tehdy, takže u nás to s kastrací nesouvisí.
Otírají se tak i vaše fretky?
Díky zatím jen Vendule a Jordi ;o)

Re: Kastrace-nezbytnost ci prezitek?
Zaslán uživatelem/kou: Iveta M (IP)
Datum: 2005-03-30, 10:47
Míša si po každém bobku pe?liv? ut?e zade?ek.Jelikož už je rok po kastraci tak si nejsem jistá, ale myslím si, že to d?lal i p?ed kastrací.Od té doby jsme byli u veteriná?e a nic na n?m neshledali.
Avatar

Re: Kastrace-nezbytnost ci prezitek?
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2005-03-30, 10:48
Martina - tak na ten druhý pokus- Vendelín si pr.elku otíral vždycky a nikdy m? nenapadlo, že by to m?l být problém. P?ežívá naprosto spokojen?.
Po kastraci to m?že d?lat asi i proto, že ho tam n?co tla?í nebo sv?dí. Pokud nemá v okolí žádné patologické zm?ny, nebo nekrvácí apod., asi bych se tím moc nezabývala...
Avatar

Re: Kastrace-nezbytnost ci prezitek?
Zaslán uživatelem/kou: Martina (IP)
Datum: 2005-03-30, 11:14
No já to taky vždycky brala jako správnou fret?í hygienu (tlapkama si tam s papírem nedosáhne, že jo :oP), m? zarazilo až v poradn? u MF, že tohle n?komu d?lá fre?ák údajn? až po kastraci a odstran?ní pach. žlázek a že by to snad m?l být problém. Tak jsem cht?la mít jistotu.
Až budu mít farmu, jako MF, Yasmin, Ene, Erin a další, už mi bude taky FŠECKO JASNÝ!!!! :o))

P.S. Jo a díky Ivet? a Markét? ;o)



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Martina dne 30.03. v 11:18.

Re: Kastrace-nezbytnost ci prezitek?
Zaslán uživatelem/kou: Vojta (IP)
Datum: 2005-03-30, 11:23
to Martina: Hanka S. ovsem pise ze "ale kone?ník má stále zarudlý a od té doby musí jíst jen konzervy ne už tak milované fret?í granule,protože se nem?že dostate?n? vyprázdnit a n?kdy u ukápne kapka krve. To bych asi taky znejistel...
Jinak jsme si toho otirani zadecku vsimli nekdy na podzim a brali to, jako ty, za fretci hygienu.
Avatar

Re: Kastrace-nezbytnost ci prezitek?
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2005-03-30, 11:48
To Martina: Otieranie zado?ku môže avizova? zápal pachových žliaz, ale to asi nebude váš prípad, ak správne chápem, fre?ák ich má vyoperované. Môže to ale znamena? aj prítomnos? parazitov v ?revnom trakte, pre istotu by som dala fre?ákovi urobi? rozbor trusu.
Avatar

Re: Kastrace-nezbytnost ci prezitek?
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2005-03-30, 11:51
Vojta - ale to je to, co píšu - jak je tam n?jaká patologie, tek bych to samosebou nezanedbávala.
Avatar

Re: Kastrace-nezbytnost ci prezitek?
Zaslán uživatelem/kou: Martina (IP)
Datum: 2005-03-30, 12:09
Vojta:
Hanka S.: ...tahá zade?ek po zemi po každé návšt?v? záchodku od kastrace ...
..to bylo to, co m? zarazilo, zbytek dotazu - to je samoz?ejm? opravdu jasný zdravotní problém.

Johana:
náš kluk je "jen" kastrát, žlázky má....až moc aktivní, na m?j vkus :o)!
Parazity by mít nem?l, když nechodí ven a s jinými zví?aty se nestýká nebo jo? Když jsme si ho p?ivezli (p?ed p?l rokem), bylo vyšet?ení negativní.


Re: Kastrace-nezbytnost ci prezitek?
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2005-03-30, 12:47
Otírání zade?ku po stolici je u fretek normální chování.
V poradn? byl problém s obtížným vyprazd?ováním a dokonce krví ve stolici - to je problém a nejspíš d?sledek odstran?ní pachových žláz, p?i kterém m?že dojít ke komplikacím, jako je narušení sv?ra??, prolaps rekta, atd...
Maja má u Sárky problém se zanícenými pachovými žlázami - Sára si sice víc otírala zadek než obvykle, ale zárove? m?la zade?ek ?ervený, oteklý a bolestivý - a to signalizuje zán?t.
Takže se mi tu, prosím, nestrašte navzájem :o) Otírání zadku po stolici je opravdu normální. Varující jsou až ty další p?íznaky problém?: obtíže a bolesti p?i stolici, krev ve stolici, hemeroidy, výh?ez kone?níku, ...
Avatar

Re: Kastrace-nezbytnost ci prezitek?
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2005-03-30, 12:48
To Martina: ?i môže ma? fre?ák parazity, ke? nechodí von, to posúdi? fakt neviem. Mimochodom, on vôbec nechodí von? Ani na veterinu, na návštevy a pod.? Okrem toho som kdesi ?ítala, že fretka môže maj tiež hemeroidy, to by si asi tiež otierala zado?ek. Každopádne konzultáciou s vetom ni? nepokazíš.
Avatar

Re: Kastrace-nezbytnost ci prezitek?
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2005-03-30, 12:51
Ad paraziti - fretky na n? moc netrpí, preventivní od?ervení d?lám jen u nalezenc?, ostatním fretkám dvakrát ro?n? kontrolujeme bobky na parazitologii.
Ad hemeroidy - to si ?lov?k všimne, je to vid?t.
Avatar

Re: Kastrace-nezbytnost ci prezitek?
Zaslán uživatelem/kou: Ene (IP)
Datum: 2005-03-30, 14:04
Johana: Prestala jsem verit necemu, co sama nevidim. Tvrzeni, ze ma fretak vyoperovane zlazky nemusi nic znamenat. Spousta vetu s tim nemela zkusenosti, vzdycky mohli neco zanedbat a ne vzdycky se to muselo nutne projevit hned.. Ale ne, nebudu uz strasit mymi domnenkami :)

A jinak tedy nase "farma" muze zodpovedne prohlasit, ze u nas si neotira a neotirala zadek zadna fretule, maximalne tlamicku, kdyz se napapaji :-) To bylo prvni, ceho jsme si u Ference vsimli :-)
Avatar

Jít na stránku:  Předchozí123456Další
Aktuální stránka:3 z 6


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist