Jít na stránku:  1234Další
Aktuální stránka:1 z 4
po operaci... Calve perthesova nemoc
Zaslán uživatelem/kou: danniss (IP)
Datum: 2005-12-09, 16:41
Ahoj všichni, tak jsem se práv? s naším Filípkem vrátila z operace nožky. Už jsem to tady n?kde psala, že má Calve perthesovu nemoc - u fretky prý dosti kuriozní. Nesetkal se s ní t?eba n?kdo z vás?? Te? se pomalu probouzí z narkózy, navle?ený v elastické košilce a nás ?ekají denní i no?ní hlídky, aby se z té košilky nevyvlíkl a nevytáhl si stehy. Má n?kdo tady zkušenost s jinou operací než s kastrací??



Celkem upraveno 3×. Poslední úprava: martina dne 08.06. v 22:42.
Avatar

Re: po operaci...
Zaslán uživatelem/kou: Olga (IP)
Datum: 2005-12-10, 19:36
dannis.: a? je fre?á?kovi brzy dob?e a je fit.!Strašn? nerada ?tu, když je n?jaký fre?ák nemocný.

Re: po operaci...
Zaslán uživatelem/kou: vladimír (IP)
Datum: 2005-12-10, 19:43
P?ejeme Filípkovi aby mu bylo co nejd?íve lépe.
Avatar

Re: po operaci...
Zaslán uživatelem/kou: danniss (IP)
Datum: 2005-12-10, 19:59
D?kujeme :o) Už je mu dob?e, m?la jsem strach, ale dneska nám pan doktor ?ekl, že to vypadá perfektn?. Ješt? nás pak ale ?eká dlouhá rehabilitace :o(
Avatar

Re: po operaci...
Zaslán uživatelem/kou: Tunde (IP)
Datum: 2005-12-11, 23:22
danniss,aka to je choroba?nepopises trochu viac?
Drzim Filipkovi paste,aby sa coskoro uzdravil


Re: po operaci...
Zaslán uživatelem/kou: danniss (IP)
Datum: 2005-12-12, 01:10
Tunde: nemoc ky?elního kloubu, jednostranná. Rozpadá se hlavice kloubu, z?ejm? špatným prokrvením. Vyskytuje se to u mladých zví?at, i lidí, zatím se neví p?esn? co je p?í?inou. Jediným ?ešením je resekce kloubní hlavice, ?ili její u?íznutí. :o(
Avatar

Re: po operaci...
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2005-12-12, 09:30
To danniss: Moc držíme fre?á?kovi palce. Neviem si predstavi? tú resekciu k?bovej hlavice...to má potom nožišku neohybnú...prepá?, že sa pýtam, ale som naprostý laik a zaujímalo by ma ako sa to rieši.
Avatar

Re: po operaci...
Zaslán uživatelem/kou: Olga (IP)
Datum: 2005-12-12, 09:38
A? je Filípkovi lépe a lépe a probíhá dob?e rehabilitace!

Re: po operaci...
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2005-12-13, 15:02
Johana: Ne. Hybnost je v takovemhle pripade omezena, vytvori se tzv. pakloub z vazivove tkane, ktera zpevni. Zviratko kulha, ale prestane ho bolet kazdy pohyb, pokud mas zkusenost s tzv. artrotickymi bolesti, tak presne to prestane.
Avatar

Re: po operaci...
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2005-12-13, 15:07
To Lee: Aha, díky za vysvetlenie.
Avatar

Re: po operaci...
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2005-12-13, 15:09
To nic, to uz je ma deformace:-)))
Avatar

Re: po operaci...
Zaslán uživatelem/kou: Uju (IP)
Datum: 2006-02-06, 14:09
Tak jsem si prop?j?ila tohle vlákno.
Tak 15.2 nám držte p?sti. Matýska jsem objednala na kastraci.
Už jsem s manželem dohodnutá, že klec dáme alespo? na 14 dn? zp?t do bytu protože na chodb? je chladn?ji a p?eci jen mám o n?j strach.
Chci Vás poprosit o n?jaký rady a tak. Vím že tady n?kde takový vlákno bylo ale Bohužel se mi ho nepoda?ilo najít:-/
T?eba ohledn? zách?dku. Je dobré dát mu tam stelivo? Nem?že z toho n?co chytnout? Mám zverelit tak ten snad moc nepráší ale p?ece jen.
Jak dlouho po operaci nebude moct lítat jako d?ív?
Je n?co na co si dát po operaci pozor???
Moc dík.
Avatar

Re: po operaci...
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2006-02-06, 14:15
Palce drzime!
Pred operaci nedat nazrat (lepsi 24 hodin), vybrat v predstihu skryse. Vodu dle chuti.
Stelivo vybirat nemusis - pokud mas vnitrni pocit, ze to je "fuj", tak ho vyber, ale neni to nezbytne nutne. Nebo muzes dat bunicinu, natrhany papir, nebo taky nic (jestli ti tam pujdu). Nedavej silicon - prilepi se a hrozne to boli! - vlastni zkusenot.
Po operaci ho prineses, napit a nazrat dostane, az se dam dostane k misticce, nic do nej necpat nasilim. Nechat ho nekde v teple, idealne zavrit do klece a nechat "dospat" narkozu...
Litat bude od cca druheho dne, at si o tom Ty budes myslet cokoli:)))))
Avatar

Re: po operaci...
Zaslán uživatelem/kou: Ene (IP)
Datum: 2006-02-06, 14:15
Uju: Do zachudku se daji koupit save podlozky, ty budou urcite lepsi nez stelivo, jinak bude behat jako driv okamzite po zakroku, na to se priprav :-) V podstate mu ustrihnou jenom to prebytecne, ani stehy by mit nemel, takze se nemusis bat :)
Avatar

Re: po operaci...
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2006-02-06, 14:16
Uju, aj ja som skúšala vyh?adávanie, ale spo?ahlivo ma to tiež posiela "nikam". Pokia? sa pamätám, tak sa tu radilo sam?ekovi po kastrácii necha? v záchodku zverlit. Viec si radi? netrúfam...a budem drža? samozrejme palce.
Avatar

Re: po operaci...
Zaslán uživatelem/kou: JanaN (IP)
Datum: 2006-02-06, 14:18
N8š freták byl na kastraci v poledne a ve?er už lítak jako d?ív :o)) Na zách?dek taky bez prolém? chodil,ned?lalo mu to s ránou žádný problém.
Je t?eba si dát pozor na v?tší krvácení - u same?k? se rána nešije.Fretákovi rána trochu krvácela,než se úpln? probral,pak už to bylo v pohod?.Držím palce,aby vše v po?ádku prob?hlo!

Re: po operaci...
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2006-02-06, 14:21
Uju, neboj se toho, u chlap? to probíhá fakt vcelku v pohod?, Kryštof se probral z narkozy a m?l hned tendence šmejdit a b?hat, ani n?jak moc nepost?ehl, že mu n?co chybí. Tutéž zkušenost mám u kocour?. Zato ko?ky...to je vždycky dílo..na?íkání a b?dování a dv? noci nespíme a chováme a mazlíme....
Nicmén? držím moc palce :-)

Re: po operaci...
Zaslán uživatelem/kou: Uju (IP)
Datum: 2006-02-06, 15:35
D?kuju za rady:-)
Doufám, že to Matýsek ponese dob?e - manžel má z toho trauma, že zas bude jedinej chlap v domácnosti:-D
Po t?ch savých podložkách se mrknu jinak nechám zverelit,mám ho te? hodn? tak m?žu m?nit ?asto:-)
Ješt? se schi zeptat za jak dlouho po kastraci p?ijde taková ta zm?na. Mates te? zna?kuje kudy chodí je to dost hr?za a je to pekn?j divoch. Prý se fretáci po kastraci zklidn?j(trochu) Kdy mohu tu zm?nu o?ekávat? Jasný, vím, že mi to p?esn? ne?eknete,ale jak se zm?nili Vaše fretky po kastraci povahou?
Avatar

Re: po operaci...
Zaslán uživatelem/kou: Vojta (IP)
Datum: 2006-02-06, 16:52
Kraken se po kastraci pristi den jeste valel a prevazne spal. Znackovani ho preslo ihned a chut znasilnit Karrie a Betku taky. Cca tyden - 10 dnu jsme mu kontrolovali sourek nez rana srostla, kapali jsme betadinu, vse OK. Dokonce zacal byt 100% cistotny (trucbobky se nepocitaj)
Avatar

Re: po operaci...
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2006-02-06, 17:17
U Froda skon?ilo zna?kování okamžit?. Tak týden jedl jak vrabec. Nic jsme mu nekapali, protože m?l na té rán? n?jakou ?ernou mast (asi viš?ovka ale nejsem si jistá)
Avatar

Re: po operaci...
Zaslán uživatelem/kou: Uju (IP)
Datum: 2006-02-06, 17:21
Tak to jsem ráda, já n?kde slyšela, že ty hormony musí nejd?ív doznít a potom toa kastrace má teprv n?jakej kloudnej ú?inek. Jinak doufám, že nám tam n?jakou mast nebo kapky daj.
Takže na nás 15.2 v 16:00 myslete :-/
Avatar

Re: po operaci...
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2006-02-06, 17:41
No hormony musi doznit, ale to se netyka znackovani, ale znasilnovani samicek ;o) alespon u nas to tak bylo :o)
Jinak opravdu silikonove stelivo neni dobre, taky se nam prilepilo a byl to des z rany odlepit :o( Je stelivo, ktere je hygienicke, nevim presne nazev :( takova zelena krabice.
Avatar

Re: po operaci...
Zaslán uživatelem/kou: Rom?a (IP)
Datum: 2006-02-06, 17:42
Uju, já na tebe teda myslet budu, protože zvažuju to samý pro našeho ubohého hormony zmítaného Bertíka. tak to v po?ádku zvládn?te!

Re: po operaci...
Zaslán uživatelem/kou: Ter?a (IP)
Datum: 2006-02-06, 17:49
Take budeme drzet palecky, at to dobre dopadne ! Naseho Huga to asi nejspise ceka take, jen bychom ho radi predtim nechali zplodit nejakeho potomka.
Kdyby u te rije tak neznackoval, dalo by se to asi prezit, ale kdyz utru jednu louzicku a on mi mezitim preleze pres nohu a oznackuje si me, tak to pak da dost prace se premoci...:o)
Avatar

Re: po operaci...
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2006-02-06, 17:52
Terco vydrz!! Ja to mam dvojnasob.. ;o)
Avatar

Re: po operaci...
Zaslán uživatelem/kou: Olga (IP)
Datum: 2006-02-07, 08:05
Uju.: budu taky na vás myslet a neboj setoho, Miloušek byl taky brzy fit po zákroku, jen to do ve?era trochu špinilo. Hormony z n?j "odešly" b?hem pár dn? a byl konec se zna?kováním.

Re: po operaci...
Zaslán uživatelem/kou: Uju (IP)
Datum: 2006-02-07, 10:42
Dík za uklidn?ní.
Jsem z toho dnes nemohla ani po?adn? spát.
Po?ád jsem p?emýšlela, jestli se t?eba nevyskytnou n?jaký komplikace a já to nepoznám,nebo tak. Myslím, že to bude pro m? daleko v?tší stres než pro Má?u.
Avatar

Re: po operaci...
Zaslán uživatelem/kou: Iveta M (IP)
Datum: 2006-02-07, 22:18
Tak taky pridám trosku pro uklidnení:Mísa byl na kastraci v sest vecer, po návratu cca v osm sezral pulku kurecího stehna, trochu posmejdil a do rána chrupal. Druhý den nevedel, ze byl nekde u veta.Neznackoval,stehy nemel, jedna ranka mu trosku mokvala, tak jsme mu davali obkládky z hermánku - a jak potvora drzel :o), jinak budeme samozrejme drzet palecky
Avatar

Re: po operaci...
Zaslán uživatelem/kou: Martina (IP)
Datum: 2006-02-08, 09:42
?a?a zna?kuje i po kastraci, jak je to se znásil?ováním nevím neb nemáme v dosahu žádnou vhodnou samici (krom? m? a já se znásil?uju dost blb?, protože dobrovoln? to už pak není znásiln?ní, že jo... :o)).
ale faktem je, že zna?kuje mnohem mnohem mí?, v?tšinou spíš "nazna?uje", tzn. sice se p?eplazí p?es cokoli, ale nez?stává za ním tolik a tak ?asto slimák. ale to (že mu to z?stalo) je možná (?) tím, že byl kastrován až jako dosp?lec, bylo mu asi 1,5 - 2 roky.
jinak operace prob?hla naprosto v poho - kolem jedné(?) - obvazy si sundal než jsme dojeli dom? (asi za hodinu) a už ten den ve?er jsem nepoznala, že je marod. jen byl opatrn?jší na pohyb, ale to on je po?ád, takže tém?? žádný rozdíl.




Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Martina dne 08.02. v 09:46.

Re: po operaci...
Zaslán uživatelem/kou: Uju (IP)
Datum: 2006-02-08, 11:51
A jak je to teda s tou p?ítulností?
Mates není nijak zlej,kousavej atdd,ale n?kde jsem ?etla, že se samci v?tšinou zklidn?j.
Te? je to takový ?íslo myslím, že je to taky dost pubertou(ale nevím po?ádn? chybí mi zkušenost)
Zm?nili se Vaše tcho?i taky trochu v povaze? Jsou teda trochu klidn?jší? Jak to s tím je?
Avatar

Jít na stránku:  1234Další
Aktuální stránka:1 z 4


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist