Jít na stránku:  Předchozí123456Další
Aktuální stránka:5 z 6
Re: Kastrace-nezbytnost ci prezitek?
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2005-04-02, 14:59
ahoj. Jak dlouhou dobu po kastraci m?že samec na procházku? Kolik dní by m?l z?stat doma? A kdy ho m?žu pustit b?hat s druhou fretkou (sami?kou)? Díky za odpov?di.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Iv?a dne 02.04. v 20:43.
Avatar

Re: Kastrace-nezbytnost ci prezitek?
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-04-02, 21:38
Já bych mu dala tak týden klid. Ale nevím. My si Frodíka vzali druhý den na chalupu, ale on odpo?íval stejn? v kleci a b?hat se mu necht?lo.
Avatar

Re: Kastrace-nezbytnost ci prezitek?
Zaslán uživatelem/kou: Z?za (IP)
Datum: 2005-04-02, 21:50
My jsme Pídu taky nechali týden doma a Berušku jsme k n?mu moc nepoušt?li.

Re: Kastrace-nezbytnost ci prezitek?
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2005-04-03, 00:00
Já bych to taky vid?la tak na ten týden. Hlavn? kv?li p?ípadné infekci, pop?.nastydnutí - je oslabený a leccos na n?j hupsne a pak jsou z toho komplikace.
Avatar

Re: Kastrace-nezbytnost ci prezitek?
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2005-04-03, 00:23
díky moc, to jsem pot?ebovala v?d?t, zítra jedem na antibiotika. už v?era by lítal a dneska si za?al hrát (poprvé od za?átku ?íje, skoro jako by omládnul), ?ádí tak až je k neudržení... :o))) stále hodn? spí, díky za rady :o)))
Avatar

Re: Kastrace-nezbytnost ci prezitek?
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2005-04-03, 00:28
Spát ho nech, ale a? má po?ád ?erstvou vodu a hlavn? sleduj, jestli nemá hore?ku a není apatický!!!
Avatar

Re: Kastrace-nezbytnost ci prezitek?
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2005-04-03, 00:37
to si hlídám je dobrý, kv?li našemu drobe?kovi jsem i výlet zrušila abych byla s ním a m?la ho pod dozorem, pokud apatie znamená výskoky ke kolenu ve snaze vyprovokovat bitku tak je apatický... :o))) ne je v pohod? a já si ho kontroluju. Nevim co bych d?lala kdyby se mu n?co stalo a tak si ho radši hlídám... jinak vás prý moc pozdravuje :o))) ale nelíbí se mu, že stále nesmí k Terce (te? zase kvúli klidu) :o)))
Avatar

Re: Kastrace-nezbytnost ci prezitek?
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2005-04-03, 13:02
Neboj, on to p?ežije! :o)
Ten týden za to stojí, aby se mu nic nestalo. Já když si vzpomenu, jak jsem bre?ela nad Vendelínem 3 dny, než byl z t?žké infekce venku - a to se "zhoupnul" z ni?eho nic - je lépe d?lat "zbyte?nou" prevenci, než se pak mlátit do hlavy, co jsi asi tak mohla zanedbat...
Avatar

Re: Kastrace-nezbytnost ci prezitek?
Zaslán uživatelem/kou: Z?za (IP)
Datum: 2005-04-03, 13:09
Taky myslim :o,

Re: Kastrace-nezbytnost ci prezitek?
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2005-04-03, 13:20
Já vim, taky je stále v obýváku, zakopáváme mu o klec, ale je to docela zábava. Dneska jsme byli na antibiotikách a prý je vše v po?ádku. Mám radost. Fakt jako by omládnul, ale za?al se bát chodit k vetovi.. :o( v úterý nás to ?eká znova... Ani ranky nejsou zas tak hrozný, ale v noci si to lízal :o( Prost? jsem ho neuhlídala v?era ješt? v pohod? a dneska olízaný, ale to bych nesm?la spát ani minutu. Jinak je poslušný a ani se o to moc nezajímá. Fakt je lepší. :o)))
Avatar

Re: Kastrace-nezbytnost ci prezitek?
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2005-04-07, 19:22
Ahoj. Vím, že se chovám d?tinsky, ale myslíte, že m?žu Ferdu a Terezku pustit k sob? už dnes - 6 dn? po Ferdov? kastraci? Nemá žádné problémy, antibiotika už nedostává...
Avatar

Re: Kastrace-nezbytnost ci prezitek?
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-04-07, 20:42
Já už bych je nechala u sebe. edulka byla s Frodíkem už druhý den.
Avatar

Re: Kastrace-nezbytnost ci prezitek?
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2005-04-08, 11:01
Klí?o
Avatar

Re: Kastrace-nezbytnost ci prezitek?
Zaslán uživatelem/kou: Martina (IP)
Datum: 2005-04-08, 11:05
To je dob?e, Iv?o, že se chováš d?tinsky, aspo? v tom nejsem sama :o)))

Re: Kastrace-nezbytnost ci prezitek?
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2005-04-08, 23:33
v?era jsem se docela bavila. B?hali spolu poprvé a Ferda necht?l pochopit, že už je šest dn? eunuchem. Stále Terku tahal po kuchyni a nemohl pochopit pro? ho nechce. Prost? mu nikdo nedokázal vysv?tlit, že Terezka už v ?íji není.
Fakt to byla docela zábava... :o)))



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Iv?a dne 08.04. v 23:34.
Avatar

Re: Kastrace-nezbytnost ci prezitek?
Zaslán uživatelem/kou: selly (IP)
Datum: 2006-10-02, 21:10
m?la bych dotaz:náš freták má po ?íji a já uvažuju o jeho kastraci.m?l n?kolikrát mladé a z jeho posledního vrhu jsme si vzali sami?ku.zajímali by m? vaše zkušenosti s kastrátem a taky to,jestli by i jako kastrovaný "znásilnoval"svoji dceru?

Re: Kastrace-nezbytnost ci prezitek?
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2006-10-02, 21:14
Je to docela mozny, kdyz ona bude v riji, ze na nej choutky prijdou.. Ale jinak si s ni bude spis hrat a narozdil od rijneho samce ji nebude obtezovat. Bude po kastraci i vic hravej (pokud v riji byl casto "zasnenej" znudenej a pod..)
Avatar

Re: Kastrace-nezbytnost ci prezitek?
Zaslán uživatelem/kou: selly (IP)
Datum: 2006-10-02, 22:06
on je b?hem ?íje dost živej a rád chodí na procházky a vše si ovoní=o).jinak tu sami?ku máme v plánu taky sv??it veteriná??m,ale p?edtím bych cht?la jednou miminka...zm?ní se n?jak t?eba povaha,bude i dál rád b?hat venku,nebo spíš jen doma?

Re: Kastrace-nezbytnost ci prezitek?
Zaslán uživatelem/kou: Bara (IP)
Datum: 2006-10-02, 22:08
U nas nedavno probehla kastrace samicky a nijak se to na ni neodrazilo. Je uplne stejna divoska a tvrdohlava opice:)
Avatar

Re: Kastrace-nezbytnost ci prezitek?
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2006-10-03, 09:21
Náš Fred je po kastraci celkov? spole?enšt?jší a aktivn?jší. Víc si hraje, víc s námi kamarádí a bohužel po kastraci zhubnul, ?ímž dál dosko?í a výš vyleze.
Avatar

Re: Kastrace-nezbytnost ci prezitek?
Zaslán uživatelem/kou: Uju (IP)
Datum: 2006-10-03, 11:26
Náš Matýsek po kastraci úpln? zm?nil chování, je mazliv?jší. Když jsem po?ídila Kir?u, tak se mi chvílema zdálo, že má na ni choutky(myslela jsem si, že kastraci provedli špatn?) ale tak n?jak vše odezn?lo a myslím, že je OK.
Avatar

Re: Kastrace-nezbytnost ci prezitek?
Zaslán uživatelem/kou: selly (IP)
Datum: 2006-10-03, 16:18
já m?la za to,že po kastraci spíš p?ibere :o) jak je to se zna?kováním?na n?jakým vlákn? jsem ?etla,že n?komu zna?kuje i po kastraci(myslím,že to bylo n?kde ve vlákn?) a s pachem?opravdu to n?jak jeho pach omezí?

Re: Kastrace-nezbytnost ci prezitek?
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2006-10-03, 16:31
Ne, fre?áci po kastraci spíš zhubnou a jakoby se trošku zmenší. Mn? osobn? se do kastrace necht?lo, ale rozhodn? nelituju. Druhého samce jsem p?evzala už dvouletého kastrovaného. Nezna?kují ani jeden, Fred jenom ob?as ze zvyku takovým tím zna?kovacím pohybem p?ejde p?es n?jakou v?c, ale nic p?itom nevypouští. Z pachu z?stal samoz?ejm? smrad ze zách?dk?, ale to sta?í dvakrát denn? vyhodit mo? a bobky, a takový ten osobitý pach fret?ího t?lí?ka, a to tu moc trefn? kdysi vystihla Markéta: "tcho? smrdí, jenom když je rozleželý" - když projdu kolem voliéry, kde oba spí zachumlaní v pelechu, cítím je víc. To zas je otázka praní pelíšk?. Typický zna?kovací puch je ale nenávratn? pry?.
Avatar

Re: Kastrace-nezbytnost ci prezitek?
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2006-10-03, 16:40
vim o fretacich, kteri po kastraci jsou macici porad :o) Jinak asi taky zalezi kdy se vykastruje. Ja osobne bych to nechala na zimu, kdy trochu nabere :o)
Avatar

Re: Kastrace-nezbytnost ci prezitek?
Zaslán uživatelem/kou: selly (IP)
Datum: 2006-10-03, 16:59
taky bych ke kastraci cht?la využít podzim-zimu trochu nabere a není v ?íji...kastraci je prý lepší jak u samce tak u samice provád?t až po ?íji i když u samc? na tý ?íji asi moc nesejde...taky mám strach z toho,že u kastrát?(obou pohlaví)je prý vetší ryziko nádor? na slinivce,máte s tím n?kdo zkušenost?jaká je šance,že by p?ežil operaci nádor?(kdyby se ?asem ob?vily)?

Re: Kastrace-nezbytnost ci prezitek?
Zaslán uživatelem/kou: Gazza (IP)
Datum: 2006-10-03, 20:45
selly:

Teda osobn? jsem n?co takového neslyšela, ale kdo ví. Spíš bych ?ekla, že dneska spousta zví?at a to všech druh? na nádory umírá. Co vím, tak v?tšina lidí kolem mi ?íká, že jim odešel pes, ko?ka, králík mor?e...a m?l nádor.
Myslím si, že je to spíš tím, co dostávají za potravu - málo platné ani granulky nejsou p?irozená strava. Fretky, psi, ko?ky atd si to nevybrali. Jedí to, co jim my lidé dáme, protože nic jiného nemají. Ani vzduch a voda nejsou nej a tak my, co máme zví?ata doma potom lé?íme a lé?íme a bojujeme s nemocemi, které by b?žn? zví?ata t?eba nem?la. Je to taky dané jako u lidí, jak je které zví?e odolné. Tohle je m?j názor, v poslední dob? jsem neslyšela, že by n?kdo ?ekl, že mu um?elo zví?e zdravé jen stá?ím.

Re: Kastrace-nezbytnost ci prezitek?
Zaslán uživatelem/kou: selly (IP)
Datum: 2006-10-04, 15:00
jejda trochu mi to ulítlo,nemyslela jsem nádory na slinivce(tere jsou bohužel taky ?asté),ale u kastrát? nadory,nebo obtíže s nadledvinkama,které prý produkují hormony,nebo alespon tak jsem to pochopila....

Re: Kastrace-nezbytnost ci prezitek?
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2006-10-04, 15:38
selly, pokia? som správne pochopila jeden z príspevkov MF (neviem v ktorom vlákne) tak ochorenie nadledvinek sa vyskytuje ?ASTEJŠIE u kastrovaných samcov, ako u nekastrovaných, ?o ale neznamená, že musí ochorie? každý kastrovaný a nie je to ochorenie zase až také ?asté. Inde som zas ?ítala, že toto ochorenie sa vyskytuje naj?astejšie u sami?iek (u samcov vo všeobecnosti menej). V BA máme práve 2 prípady podozrenia na ochorenie nadledviniek, obidve to sú nekastrované sami?ky vo veku cca 6 rokov. Takže ja osobne by som sa sam?eka z dôvodu možného ochorenia nadledviniek asi kastrova? nebála...
Avatar

Re: Kastrace-nezbytnost ci prezitek?
Zaslán uživatelem/kou: selly (IP)
Datum: 2006-10-04, 15:47
taky jsem o tom n?kde slyšela,že je v?tší pravd?podobnost u kastrátu.

Re: Kastrace-nezbytnost ci prezitek?
Zaslán uživatelem/kou: Uju (IP)
Datum: 2006-10-04, 16:48
Tak nevím,ale toto bych asi zas tak úpln? ne?ešila. M? tak p?ijde, že fretka i když to je p?knej divoch je dost choulostivý zví?e,kterýho se chytá cokoliv:-/ Soudím, podle toho co tu ?tu. Vždy? to je každou chvilku n?jaká nemoc nebo úmtí:-((( Myslím, že ale nejvíc záleží na jedinci.
Avatar

Jít na stránku:  Předchozí123456Další
Aktuální stránka:5 z 6


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist