Prosim vsechny o nazor!!!!
Zaslán uživatelem/kou: Fredulka (IP)
Datum: 2006-09-22, 16:36
Potrebuji vedet i vas nazor! Asi pred mesicem a pul mi pritel koupil k svatku 5tydni fretatko ve zverimexu. Fredik normalne zral i pil a rostl,jidlo dostaval klvalitni a cistou vodu nekolikrat denne,klec jsem taky cistila porad a doma mame cisto. Presne 9.9. rano umrel. Vecer si jeste hral a blbnul,honili sme se a rano nejednou zacal strasne zaklanet hlavu dozadu a zacla mu tyct z tlamicky krev. Pritel videl jak jsem v soku tak odjel a privezl mi novyho,ten se dal do klece po fredikovi. Z jakyho duvodu umrel sme nevedeli,ale pritel ho na pitvu dat nechtel. Dnes 22.9 umrel i nas fredik 2 uplne na to samy a protoze sme 14.9 koupili jeste jednoho(jmenuje se knik) ,aby mel kamarada mam ted o neho strach je sice jeste miminko,Fredikum se to stalo kdyz uz byli vetsi,ale nechci aby umrel asi bych se uz zblaznila. Byla jsem s nim hned rano u veterinare,ten ho ockoval proti psince,ale nemuze byt uz necim nakazenej???? Znici to kdyztak tu infekci?? V kontaktu spolu byli asi 4x,protoze je jeste malej a veterinar rikal ze ta choroba muze byt i ve vzduchu,ale ze pry ted nepozna jestli mu neco je. Co kdyz mu ta injekce nepomuze? Vsechno dezinfikuju savem,ale jak mam vycistit vzduch??!! A jak nam muzou prodat namocny zvire? Psa nemame ani kocku jen kone,ale ten je ustajenej 4km od baraku a ruce si meju porad. Jsme z toho uz utahany,zhrozeny psichycky vycerpany, vsude mame krev je to strasny asi jsem uz blazen!Stalo se nekomu neco podobneho? Dekuji za odpovedi!!![/img][/u][/i]



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 01.06. v 15:18.

Re: Prosim vsechny o nazor!!!!
Zaslán uživatelem/kou: bóža (IP)
Datum: 2006-09-22, 16:44
To je hruza.chjo

Já to vidím tak že mlá?ata jsou infikovaná už z farmy,ale jakou nemocí je možné zjistit pouze pitvou.Pro záchranu toho ješt? žijícího bych doporu?ovala jiného veta.

Tohle vlákno tu budem ukazovat každýmu,kdo si chce koupit mlád? ve zverimexu a ptá se pro? ne.

Odkud jsi a který je to zverimex?



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 09.06. v 14:03.

Re: Prosim vsechny o nazor!!!!
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2006-09-22, 16:47
Doje?te si k dobrýmu vetovi... ?ást toho jsi psala do poradny, ne? Jinak já nevim, ale savem já radši nic ne?istim... vim, že mi vet radil, sice u jinýho zví?ete, ale i tak, a? to ned?lám, že když se to špatn? smeje, m?že to bejt nebezpe?ný... jak u fretek nevim... a 5 týdenní mlád? je trošku malý... :( ale ?im to je, to netušim, m?li jste je asi nechat pitvat, i když to musí bejt hooodn? t?žký... ale zase by to asi pomohlo do budoucna :(
Avatar

Re: Prosim vsechny o nazor!!!!
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2006-09-22, 17:03
Chtelo by to minimalne pitvu - ten druhej se mohl nakazit u vas a tim i treti - pitva toho druheho by mohla napomoci, vedelo by se co to je za nemoc a treti by se tak mohl vylecit..
Avatar

Re: Prosim vsechny o nazor!!!!
Zaslán uživatelem/kou: Fredulka (IP)
Datum: 2006-09-22, 17:04
Jsem z decina a kupovali se vsechny v tesku,maji tam zverimex,je tu jedinej kde se prodavaji.

Re: Prosim vsechny o nazor!!!!
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2006-09-22, 17:07
P?íšt? chovatele...
Avatar

Re: Prosim vsechny o nazor!!!!
Zaslán uživatelem/kou: sasmid (IP)
Datum: 2006-09-24, 00:20
To je hrozný.Chudá?ci malí.Vím,že je to t?žké,ale nejlepší by byla opravdu pitva a názor jiného veta.Držím pale?ky,aby t?etí fre?á?ek byl zdravý.:o)
Avatar

Re: Prosim vsechny o nazor!!!!
Zaslán uživatelem/kou: vladimír (IP)
Datum: 2006-09-24, 08:01
Je mi vždycky t?ch mr?at v obchodech líto, i když se n?kdy o n? tam dob?e starají, ale dnes jedin? od n?jakého chovatele. Tan je aspo? jistota že bude zdravý. Držíme taky palce :o)
Avatar

Re: Prosim vsechny o nazor!!!!
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2006-09-24, 08:52
Krev z tlami?ky m?že být následek úrazu nebo možná i n?jaké otravy - rozhodn? to chce zjistit p?esnou p?í?inu a fretku mít rad?ji v kleci a ven poušt?t jen pod stálým dozorem! Jen tak uhlídáš, aby odn?kud nespadla nebo nesn?dla co nemá.
Avatar

Re: Prosim vsechny o nazor!!!!
Zaslán uživatelem/kou: graciijka (IP)
Datum: 2006-09-25, 11:28
To je sileny! Jak tak koukam mela sem vazne hrozny stesti ze byla Zofka v poradku. Mam ji taky ze zverimexu, chci si poridit druhou ale od chovatele. Ze zveraku uz bych si asi nevzala. Co vlastne o Zofce vim? V podstate vubec nic. Od chovatele se dozvis co ma rada a je i po prvnim ockovani. Zofka nemela vubec nic. A navic sou ve zverimexu nechutne predrazeny. Tak moc drzim palecky at je posledni mladatko ok =o/ Uprimne receno savem taky radsi nic nemeju. Zofka je zvykla olizovat sebemensi neutrene kapicky...a pokud bych to mela spatne smyte.....
Avatar

Re: Prosim vsechny o nazor!!!!
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2006-09-25, 11:29
Savo mse po?ádn? smejvá hooodn? špatn?.... Takže práv? proto bych to neriskovala... jojo, neni nad chovatele :-/
Avatar

Re: Prosim vsechny o nazor!!!!
Zaslán uživatelem/kou: graciijka (IP)
Datum: 2006-09-25, 11:39
Prave.....kdyz Zofce proste neslo odolat =o) Vim ze tim ze ji koupis ten zverak podporujes v tom aby objednavali dalsi a dalsi...ale zdycky se najde nejakej moula (jako treba ja) kterymu je toho zvirete lito a koupi si ho. Zofka v ty kleci mela noviny...to bylo cely. Taky co tak sleduju mladata od chovatelu bejvaj mazlici...a Zofka pekne kousala =o) Ted uz je to ale zlaticko nejvetsi =o)
Avatar

Re: Prosim vsechny o nazor!!!!
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2006-09-25, 11:42
Já se ti nedivim... já bych asi taky byla takovej ten moula... našt?stí jsem na fretky ješt? ve zverimexu nenarazila a hned ze za?átku jsem tu pro?ítala inzerci... :) Hele a v jakym zverimexu d?láš??? Já mám pocit, že t? odn?kud znám, ale nem?žu si vzpomenout odkud :)
Avatar

Re: Prosim vsechny o nazor!!!!
Zaslán uživatelem/kou: graciijka (IP)
Datum: 2006-09-25, 11:52
Ja nedelam ve zveraku =o) Nevim jestli sme se nevideli treba vcera na srazu jinak sem tu minuly tyden zakladala vlakno ze hledam kojnou protoze Zofce nevysel porod.....
Avatar

Re: Prosim vsechny o nazor!!!!
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2006-09-25, 11:55
jojo, já vim.... tak jsem to špatn? pochopila :)) a kde bydlíš??? Na srazu jsme se v?era vid?ly a to je práv? ten problém, já t? odn?kud znala už p?edtim!!! Akorát si n?jak nevzpomenu odkud.... :((
Avatar

Re: Prosim vsechny o nazor!!!!
Zaslán uživatelem/kou: graciijka (IP)
Datum: 2006-09-25, 11:58
Ze by od veta? =o))) Bydlim v Zabehlicich...coz je kousek od sporilova
Avatar

Re: Prosim vsechny o nazor!!!!
Zaslán uživatelem/kou: graciijka (IP)
Datum: 2006-09-25, 11:59
Nemas nahodou ICQ?
Avatar

Re: Prosim vsechny o nazor!!!!
Zaslán uživatelem/kou: Irena (IP)
Datum: 2006-09-25, 12:18
A co pozvat si dom? n?koho zkušen?jšího odsud? M?že to být tím Savem, ale t?eba máš klec u n?jaké jedovaté kytky, m?žete mít n?jaký sajrajt ve vod?, špatn? uskladn?né granule (to jsem vid?la nedávno v jedné garázi naskládané pytle s granulemi a nad nimi poli?ka s ?edidly, barvami, vedle ponk - m?že tam spadnou h?ebí?ek ukápnout barva..)
Nebo co klec, není n?jak p?emršt?n? vysoká, že by prcek mohl spadnout z výšky?
Avatar

Re: Prosim vsechny o nazor!!!!
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2006-09-25, 12:30
graciijka: Vida, to bude ono :D ICQ mám, kdyžtak mi napiš do SZ svý ?íslo, za chvilku jdu do školy, ale ve?er ti kdyžtak napíšu :)
Avatar

Re: Prosim vsechny o nazor!!!!
Zaslán uživatelem/kou: Fredulka (IP)
Datum: 2006-09-26, 00:16
Ahoj, tak Knik porad zatim zije,ale bojim se kazdy rano probudit co uvidim. Prez noc se asi 100krat vzbudim a koukam jestli je v poradku. Mam ho v mensi kleci u postele a po byte jsem ho zatim nepoustela. Koberec v obyvaku jsem rucne vyprala rejzakem,vsechno otrela. Kazdy den ted stiram a vsechno meju,klec je taky vydezinfikovana. Vypralo se asi 10pracek. Na dlazbe vubec nebyli,takze si toho sava nebo domestosu liznout nemohli. Pousteli se jen v obyvaku na koberci a tam to mame upraveny tak ze se namaji o co zranit. Jidlo je uskladneny ve skrince v kuchyni,mame tam i my jidlo a jedovatou kytku nemame v celem byte je jen jedna palma a neni u klece a je vysoka. Klec mame primo pro fretky a jist dostavali granule s lososovym,krevetim nebo kurecim masickem zality vodou. S Knikem jdem 22.10 na druhy ockovani snad se toho dozije. Zase napisu.

Re: Prosim vsechny o nazor!!!!
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2006-09-26, 11:36
A nebylo by lepsi si zajet na dobrou veterinu a nechat ho komplet prohlídnout, abys netrnula takhle strachy???
Avatar

Re: Prosim vsechny o nazor!!!!
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2006-09-26, 12:08
Fredulka: Granule s lososovym,krevetim nebo kurecim masickem ...to sú granule akej zna?ky? Pozor na komer?né krmivá....
Známej predvlani tiež z neznámeho dôvodu takto zomrela malá fre?ulka (ve?er bola OK a ránu ju našli m?tvu), pitvu tiež robi? nedávali, ale vet im doporu?il všetko dôkladne vydezinfikova? a ?alšiu fretku donies? do toho bytu najskôr za mesiac... Možno bol ten prvý fre?á?ik nie?im infikovaný už od chovate?a a ten druhý chudá?ik sa nakazil u vas v byte alebo kleci, bežná dezinfekcia sta?i? nemusí...
Avatar

Re: Prosim vsechny o nazor!!!!
Zaslán uživatelem/kou: Fredulka (IP)
Datum: 2006-10-05, 19:40
Ahoj, tak 27.9 zacal Knik zvracet a rovnou mel prujem, jeli jsme okamzite na veterinu tam ho konecne kompletne prohlidli, udelal se rengen, dostal 3 injekce, nasadili se antibiotika a uz je vporadku. Zije dyl nez prvni i druhej Freda, tak to snad bude dobry. 9.10 jdem na kontrolu. Radi jak pominutej, skace,lita po celym obyvaku, hraje si se mnou na honenou to je desna legrace, kdyz od nekud vylitne a zakousne se mi do palce a u toho porad kvoka. Doufam ze uz se nic tak hroznyho nestane.

Re: Prosim vsechny o nazor!!!!
Zaslán uživatelem/kou: selly (IP)
Datum: 2006-10-05, 21:02
snad bude v po?ádku.ne?ekli ti od ?eho to m?l?

Re: Prosim vsechny o nazor!!!!
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2006-10-05, 21:03
Taky by m? zajímalo, jestli na n?co p?išli???
Avatar

Re: Prosim vsechny o nazor!!!!
Zaslán uživatelem/kou: selly (IP)
Datum: 2006-10-05, 21:07
tak snad se to dovíme :o)

Re: Prosim vsechny o nazor!!!!
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2006-10-05, 21:47
To je prima, hlavn? aby ten hop nebyl p?ed?asný. Také by m? zajímala p?í?ina.
Avatar

Re: Prosim vsechny o nazor!!!!
Zaslán uživatelem/kou: Ha?ula (IP)
Datum: 2006-10-09, 22:20
Ježiš to je fakt hrozný. Chudá?ci:-(((((
Co ten poslední tcho?ík? Je v po?ádku?
Avatar

Re: Prosim vsechny o nazor!!!!
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2006-10-10, 10:45
Fredulka, tak ako sa má Kník? Je v poriadku? Zistili pre?o mu bolo špatne?
Avatar

Re: Prosim vsechny o nazor!!!!
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2006-10-10, 15:32
Nektere zarodky v prostredi pretrvavaji velmi dlouho - bacha na to. Nekdy se nedoporucuje (pravda, konkretne u kockaru) nove zvire drive nez za rok..
Avatar



Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist