Aktuální stránka:11 z 30
Re: Vl?ák (aktuáln?: onemocn?ní plic- komplikace)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-11-25, 23:59
Nemn?l jak! já mám na tý p?epravce návlek a ty m?íže byli tám návlekem úpln? zakrytý.
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?: onemocn?ní plic- komplikace)
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2009-11-26, 10:44
Den 2:
Maco vyzera o nieco zivsie. Kycha ako o zivot, mam podozrenie, ze ma upchaty nos. zerie normalne (cize jak neurvany), pije normalne.
Uvidime co bude poobede na veterine.
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?: onemocn?ní plic- komplikace)
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2009-11-26, 11:53
Co se to se všema fretkama te? d?je? U nás má zase Tobiáš hrozný kejchací záchvaty, jinak je OK, ale prost? najednou za?ne p?íkat, t?eba 20 krát kejchne a pak je zase v pohod?... na veterinu s nim dneska jedou rodi?e... :-/
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?: onemocn?ní plic- komplikace)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-11-26, 12:01
Rynn, doufám že to nebude u vás nic vážného....ale p?esn? takto za?ínali problémy u Vl?áka (a u Maca taky). Držim palce, a? ste OK!
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?: onemocn?ní plic- komplikace)
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2009-11-26, 15:09
Johanko, nestraš :(( on kejchá teda asi t?etí den už, ale prost? nebyl ?as tam zajet v dob?, kdy je tam Chylda. Tak jsme aspo? na její radu dávali jitrocelovej sirup a echinaceový kapky do vody. Ale jinak je v pohod?, pije, žere... aktivita u n?j nejde moc ur?it, celoro?n? je jeho obvyklý "b?hání" že dvakrát ob?hne pokoj a pak se jde k n?komu vnutit na klín a zbytek ve?era se mazlí... takže to se chová po?ád stejn?.
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?: onemocn?ní plic- komplikace)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-11-26, 15:11
Rynn, podej správy jak ste na tom až se vráti rodi?e od veta. My vyrážíme k vetovi za chvíli.
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?: onemocn?ní plic- komplikace)
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2009-11-26, 16:08
Jasn?, dám v?d?t... hlavn?, a? to nic neni... :(
A my vám držíme palce, at se už dá dohromady...
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?: onemocn?ní plic- komplikace)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-11-26, 18:38
Dnešná kontrola u veta: urobené kontrolné RTG, pod?a snímku sú p?úca OK, srdce v normálnej polohe. Skoro vôbec nefrká. Od dnes sa nepodávajú žiadne lieky. Na zvýšenú mo?ovinu dáva? pi? namiesto vody rehydrata?ný roztok (RC rehydratation support), skúsi? zvýši? príjem tekutiny odrem normálneho pitia podávaním roztoku zo strieka?ky. Kanylu pod?a vetov s najvä?šou pravdepodobnos?ou nezožral, ?omu nasved?uje že celú noc aj dnes normálne jedol, kakal a nezvracal. Ak by zvracal, tak prís? na veterinu. Ak nie, kontrola o týžde?, urobí sa kontrolná biochémia na mo?ovinu a ALB.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Johana dne 15.12. v 14:01.
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?: onemocn?ní plic- komplikace)
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2009-11-26, 19:02
UFFFF. Takže ta ch?ipka není prase?í, ale SVINSKÁ.
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?: onemocn?ní plic- komplikace)
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2009-11-26, 21:45
Johano, tak to vypadá dob?e, to je super :)

Tobíšek na veterin? dopad taky dob?e, je OK, jenom pokra?ovat ješt? zejtra s jitrocelovym sirupem a všem dávat v tomhle období ty echinaceový kapky do vody pro posílení imunity...
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?: onemocn?ní plic- komplikace)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-11-26, 22:10
Rynn, tak to by snad mn?lo být dobrý.

D?lali Tobíškovi RTG plic? Bo po skušenosti s Vl?ákem múj vet už d?lá primárn? RTG plic asi každé fretce (nap?. Maco od MajiZ), která kašle nebo frká.

My se snad z toho dostaneme, i když v po?átku (p?ed 3 týdny) tomu nev??ili veti ani já...ješt? neni dobojováno, ale už všichni v??íme, že to bude dobrý.

Dej pls v?dét, jak ste na tom dál. Držim palce.
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?: onemocn?ní plic- komplikace)
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2009-11-27, 09:22
Johanko, ned?lali... ale problém je, že to chytil i Diego. Takže si dneska beru p?l den dovolený a letim s nim na veterinu, ale jenom tady kousek od nás, snad si s tim porad?j. U n?j je ten problém, že má zúženou pr?dušnici. A jak te? chytil rýmu, tak se prost? dusí :( on se hrozn? ?asto dusí i granulema, je brzo zadejchanej... tak s nim tak v 1 jdu k vetce, no. Chylíková bude mít asi dopolední dneska, takže to se nechytám... Tak nevim, jestli to nebude na ATB, nebo prost? na n?co, aby se mi nedusil, no :( já nejsem doma celej den a ani o víkendu moc doma nebudu, tak a? se o n?j nemusim n?jak moc bát.
Jinak za?al frkat i Jonáš, ale ne n?jak moc, takže všichni dostávaj to samý, Tobiáš už se zlepšil. Prost? n?jaká hnusná viroza zas :( doufám, že to nechytí i zbytek. A to byl Tobíšek odd?len?, no :(
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?: onemocn?ní plic- komplikace)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-11-27, 09:35
Rynn, budem držet moc palce!
Já bych aspo? Diegovi (kvúli té prúdušnici) to RTG plic nechala ud?lat - pro jistotu a hlavn? tvúj klid.
Až se vrátíš od veta, dej v?d?t, jak ste dopadli.

Skoušela sem Vl?ákovi dávat "navíc" pít ze st?íka?ky. Ale nejde to, plive a nechce polikat....taky pro? by, když žíze? nemá. Takže ho nechám, a? si pije sám kolik on bude chtít.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Johana dne 15.12. v 14:02.
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?: onemocn?ní plic- komplikace)
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2009-11-27, 10:25
Johanko, já se jich poptám, ale nevim, jestli to tam fretce bez sedace (to nechci) zvládnou ud?lat jdu tam sama, takže nevim, jestli bych ho udržela. A nejhorší je, že ve stresu se dusí víc i normáln?, no... Pokud se to p?es víkend nezlepší, zajedu v p?íštím tejdnu za Chylíkovou, problém je, že si dneska vybírám poslední dovolenou, co mám :(( a Chylíková má holt sm?ny, no.. Ale i za Hnízdem bych tam jela, pokud se to nebude lepšit. O Diega se ale bojim už jenom, že se t?eba udusí granulí, protože on hltá (taky na to, že je kastrovanej, váží 1850 g) a snadno se za?ne dusit... a bojim se, aby se neudusil, když nejsem doma :( má lepší období a má horší období. bohužel s timhle nejde prej nic d?lat, akorát u hodn? mladejch zví?at roztahovat pr?dušnici n?jakym balonkem nebo tak, ale jemu na to p?išla Chylíková asi ve 3/4 roce... a asi už to bylo pozd?, no :(

A kdybys to vl?ákovi n?jak ochutila, nepil by víc?
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?: onemocn?ní plic- komplikace)
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2009-11-27, 10:41
Maco je uz relativne OK, kycha len obcas a zivy je az moc. Dnes ideme na poslednu kalciovku a dufam, ze ATB mi uz daju na domov, ja si zverinec picham sama. Obcas chodim z veteriny ako narkoman s bateriou striekaciek.;-)
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?: onemocn?ní plic- komplikace)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-11-27, 11:36
Maja: SUPER!!!! :-)))

Rynn a kdyby se Diegovi p?i RTG str?ila k ?umáku pasta? To by nedržel líp?

Vl?ák p?i RTG leží jak placka, múžu si ho štelovat jak chci. Ale zas si nenechá kloudn? nato?it sono, to ce vlní p?esn? k obrazu svého jména! Nevíme pro?, jestli ho to studí nebo lechtá....

Ochutit mu ten roztok ani nemám ?ím, krom toho ten roztok nechutná nijak, tedy chutná jako normální voda. Tož a? si pije sám kolik chce, možná se ty ledviny budou spravovat takhle dýl, ale prý by se do normálu mn?li vrátit i tak.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Johana dne 27.11. v 12:02.
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?: onemocn?ní plic- komplikace)
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2009-11-27, 12:40
Johanko, jenže na tom RTG se holt nesmí pár vte?in ani hnout, což s pastou moc nejde... když jí hladov? lížou... ale když jsme drželi ve dvou, šlo to. Nakonec to vypadá, že má Chylda odpolední, takže pojedem na Bílou horu, akorát asi bude hroznej provoz, chjo... ale budu klidn?jší...
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?: onemocn?ní plic- komplikace)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-11-27, 12:46
...myslim že kdybys ho jednou rukou ?apla za vypína? s pastou u ?umáku a druhou za zadek, tak by to na tu 1-2 vte?iny než se cvakne snímek mohlo sta?it....A nemá Chylíková sest?i?ku? Že by ta pomohla s drženim....
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?: onemocn?ní plic- komplikace)
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2009-11-27, 14:37
Johanko, má, tam mi s tim taky už pomáhali. Ale kdybych šla na tu veterinu tady, tak je tam jenom doktorka a b?hví, jestli v?bec maj RTG. No uvidíme, Diego docela sípe, snad to nic nebude, docela se bojim... za chvíli pojedem, a? tam dorazíme hned na otvírací dobu....
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?: onemocn?ní plic- komplikace)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-11-27, 15:32
Rynn, jak se vrátíš hned napiš jak ste dopadli! Držim palce!

Vl?ák se chová jako by p?edešlé 3 týdny ani neexistovali. Tak jdu zbalit p?epravní klec....a pevné vé?im, že ji vytáhnu až za púl roku když pojedem s Vl?ákem na dovolenou :-)



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Johana dne 15.12. v 14:02.
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?: onemocn?ní plic- komplikace)
Zaslán uživatelem/kou: adina (IP)
Datum: 2009-11-27, 16:07
Tak to je vážne skvelé :O) .Teším sa s tebou . Prajem ,aby to z tou klietkou tak bolo ;-)

Ja som bola tiež z mojou sami?kou v?era u veta ,lebo predtým pár dní(tak 2-3) kýchala až sa s ?ou klietka triasla .Boli to úplné záchvaty ...aj ked už dva dni ani nekýchla . Pre istotu som s ?ou predsa len šla ,ked som si spomenula na Vl?áka ,ale plúcka má naš?astie ?isté ,takže sme bez atb .
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?: onemocn?ní plic- komplikace)
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2009-11-27, 16:24
Maco ma ATB este na 4 dni, to uz sme dostali na doma, zda sa uz byt OK.
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?: onemocn?ní plic- komplikace)
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2009-11-27, 16:24
Maco ma ATB este na 4 dni, to uz sme dostali na doma, zda sa uz byt OK.
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?: onemocn?ní plic- komplikace)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-11-27, 16:32
adina, bezva že je OK....dobre si urobila, že si s ?ou šla, už len pre tvoj k?ud. Radšej ís? 3x k vetovi zbyto?ne, ako raz neskoro. A ?akujeme! :-)

Maja super, tak sná? už je obdobie hnusných viroz za nami všetkými!

Ešte ?akám, s akými výsledkami sa vráti Rynn. Verím že tiež s dobrámi!



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Johana dne 27.11. v 16:52.
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?: onemocn?ní plic- komplikace)
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2009-11-27, 16:52
Johanko, to je super, že je Vl?ák OK... my nedopadli nic moc...
Chylda mu vzala krev (což z t?ch špekatejch pacek šlo horko t?žko, skoro rok po kastraci a má 1850g). Podle krve mu nasadila ATB (Noroclav, 2x denn? 3/4 tablety, te? první dávka injek?n?), plus ješt? n?jakej sirup na dva dny a ješt? jednu injekci dostal (Melovem a Metacam, nevim, co z toho je ta suspense, co mu budem dávat a co dostal injek?n?). Dál Jitrocelovej sirup a Echynaceu do vody. Jinak je odd?len? od ostatních. RTG se ned?lalo, v p?ípad? zhoršení máme nab?hnout, za 3 dny by se to m?lo radikáln? zlepšit, jinak taky p?ijít. Kontrola p?íští pátek.
Plus mu ješt na žebrech nahmatala bouli?ku, tak z toho vzala vzorek na cytologii, výsledky budou v pond?lí. Toho se taky bojim, m?že to bejt po o?kování, na kterym byl ale p?ed asi tak m?sícem, takže to se mi nezdá, nebo taky n?co jinýho. Padlo i slovo sarkom... strašn? moc doufám, že to bude jenom n?jaká blbost. A nechápu, jak jsem si toho mohla nevšimnout? V ruce ho mám každej den, mazlim ho, p?itom i prohmatávám... fakt to nechápu :((
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?: onemocn?ní plic- komplikace)
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2009-11-27, 17:01
Rynn. tak držíme palce. Ješt?že jsi s ním vyrazila v?as k vetovi, takhle aspo? víš, že jste nic nezanedbali - letošní ch?ipky ty tcho?e evidentn? n?jak decimují.

Já si minulý m?síc užila taky p?kné ?ekání na histologii - Fredovi se ud?lal rychle rostoucí nádor p?ímo nad okem a nikomu bych nep?ála to ?ekání na výsledky. Našt?stí to byl nezhoubný bazaliom, takže jsme dopadli dob?e, ale byly to nervy.
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?: onemocn?ní plic- komplikace)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-11-27, 17:08
Rynn, já myslím, že ste dopadli dob?. P?edpokládám, že poslechem byli plíce OK (i když RTG by ?eklo víc). To frkání ur?it? za pár dní p?ejde - v??im tomu!

K té bouli?ce: Vl?ákovi sem nahmatala v ?ervenci roku 2005 pod krkem malou tvrdou bouli?ku. Bylo to pohyblivé s kúží, ned?lalo se s tim nic, jen sem to mn?la sledovat. Vet to kontroloval p?i každé naši návšt?v?. Bouli?ka se nejd?ív trochu zv?tšovala, pak stagnovala a za?ala se zmenšovat, ke konci roku 2007 už neexistovala.
Takovéto bouli?ky múžou vzniknout po zapíchnutí t?eba úlomku trávy, t?leso se pak obalí tukem a opouzd?í, nebo vyhnisá (u nás to byl první p?ípad). Já si do p?edloktí asi p?ed 2 lety zapíchla chlup z kaktusu (vim kdy sem si ho tam píchla) a nevyndala sem ho celý (pá? mne to ješt? pár dní píchalo p?i doteku). Pak se mi tam ud?lala tuková bulka jako malej hrášek. Koukal na to i múj onkolog a ?ekl ne?ešit - nic nejde.
V??im že u Diega to bude n?co podobného, pá? fretky se rády a dost válejí kdekoli.
A že sis toho nevšimla....já taky fre?áka denn? neprohmatávám. Ale vet to d?lá v rámci kontroly.
Samoz?ejmn? že ud?lat z toho histologii, je ideální ?ešení.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Johana dne 27.11. v 17:18.
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?: onemocn?ní plic- komplikace)
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2009-11-27, 17:22
Bouli?ku m?l i Jonáš na krku, ale ta byla tvrdá. Už jí má odoperovanou. Tohle je m?k?í... no nevim, doufám, že to nic nbude, ale bojim se toho :( no, v pond?lí budu v?d?t víc na všech frontách, Chylda m? upozornila, že takhle špatnej bude tak ty t?i dny ješt?...
Silvo, no, tu bouli?ku jsme asi zanedbali, když jsem si jí ani nevšimla :(
frkání ne, v?era p?i b?hání jen tak ob?as kejchnul, ale u n?j je to normální. No ale v noci už se dusil a v p?l 3 dneska jsme už byli na veterin?, tak snad bude OK...
D?kuju za držení palc? :)
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?: onemocn?ní plic- komplikace)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-11-27, 18:11
Rynn, neblbni, nic si nezanedbala! Cokoli se múže vyvrbit b?hem 2-3 dnú. A já taky celýho fre?áka podrobn? neskoumám a neprohmatávám denn?.

A jako jak že bude špatnej 3 dny? To bylo myšleno na to frkání? To by tak sed?lo na prúb?h té virozy u Maca od MajiZ. Ten už se po 3 dnech podávání ATB hodn? lepší.

Rynn neboj, všechno bude OK!



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Johana dne 27.11. v 18:27.
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?: onemocn?ní plic- komplikace)
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-11-27, 19:00
holky holky, vy si vymejšlíte! nebo teda vaši tcho?i... :o/
tak a? jsou všichni zase brzo v po?ádku.


Aktuální stránka:11 z 30


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist