Aktuální stránka:6 z 30
Re: Vl?ák (aktuáln?: cysty)
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2009-05-29, 11:11
Pavla Z: d?kuji mooooooc zavolám a objednám nás ;-)
pani doktorka rozumí fretkám dob?e? :)

Re: Vl?ák (aktuáln?: cysty)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-05-29, 11:17
Kuklynko ur?it? rozumí, jinak by k ní Pavla nechodila :-)))
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?: cysty)
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2009-05-29, 11:24
Paní doktorka se po škole v?novala hlodavc?m a fretkám než odjela na ?ty?i roky do zahrani?í,kde taky d?lala veterinu,ale nevím jakou specializaci.
Te? je skoro dva roky zpátky v ?echách.
Fretkám rozumí. Ví, že jde o specifický druh a že klinické symptomy a lé?ba jsou velmi rozdílné od ps? a ko?ek.
Já jí shodou okolností znám od malinka, chodily jsem spolu do základní školy.
Oce?uji na ní, že Vám cokoli vysv?tlí,je p?ístupná diskuzi, velmi ?asto konzultuje sv?j postup s kolegy i s veterinární fakultou v Brn?. Navíc si stále ?te nové poznatky.
Já jsem t?eba hrozn? ocenila, že když cht?la opravdu dob?e ud?lat sono b?icha,pozvala si m? na Zahra?ák v dob? kdy tam byl její kolega co umí výborn? ode?ítat sono b?icha. Na sonu byli oba dva, radili se atd. Ona fakt nemachruje a navíc p?emýšlí. A když navrhne operovat, tak opravdu p?ed tím zkusí všechno možný.Nehrne se do ni?eho bez rozmyslu.
Já jsem po všech možných zkušenostech dosp?la k tomu, že už chodím jenom k ní a nebo pak už jen do Brna k Jeklovi...

Re: Vl?ák (aktuáln?: cysty)
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2009-05-29, 11:25
hih, asi tak, Pavla by t?žko chodila k diletantovi nebo nafoukanci. Když Pavla ?ekne,že ten a ten doktor umí, tak na to vem jed.

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************

Re: Vl?ák (aktuáln?: cysty)
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2009-05-29, 11:43
:-) D?kuji.
Víte Ivy, Johanko jde i o to, že když si tato veteriná?ka neví rady, což se m?že stát každému, tak konzultuje a když není p?esv?d?ená, že to zvládne domluví Ti to jinde. Nestydí se ?íct, "nevim-zjistim" a to je asi to nejd?ležit?jší.
Nejedná systémem "pokus-omyl" a to je fajn. M?žete se spolehnou, že pro to zví?e d?láte maximum a ne si pak n?co vy?ítat...



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Pavla Z dne 29.05. v 11:45.

Re: Vl?ák (aktuáln?: cysty)
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2009-05-29, 12:12
Petra p:

je n?co nového co se týká odb?r? t?ch hormon??
Já jsem zjistila, že u fretek se nezvyšují ty všechny hodnoty jak jsem tu n?kde psala a že
nejspolehliv?ji se jeví náb?r kombinace t?í hodnot:
estradiol,
androstenedion,
17-hydroxyprogesteron,

p?i které se dosahuje citlivosti až 0,96 pokud jde o onemocn?ní nedledvinek...

Re: Vl?ák (aktuáln?: cysty)
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2009-05-29, 12:57
tak to moc d?kujeme Pavlo za tip, ur?it? si rádi i pocestujeme na Zahradní M?sto - vždy? zdraví je to nej ;-)
máme dorazit na veterinu zítra mezi druhou a osmou hodinou, tak dám pak v?d?t

Re: Vl?ák (aktuáln?: cysty)
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2009-05-29, 13:08
Dám v?d?t p?íští týden, jdeme na sono a mo?, domluvím s ním rovnou tu krev...
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?: cysty)
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2009-05-29, 13:51
Kuklynko, Petro tak dejte v?d?t :-)

Re: Vl?ák (aktuáln?: cysty)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-05-29, 13:59
Kuklynko, hlavn? mn? zajímá co ?ekne MVDr. Jungwirtová na ty cysty na p?irození...jestli to tedy cysty sou....
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?: cysty)
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2009-05-29, 14:05
No, to m? popravd? taky, protože to podle m? nikdy nevid?la,ale možná se mýlím...
Taky jsem zv?davá co...

P

Re: Vl?ák (aktuáln?: cysty)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-05-29, 14:10
Pavlo, tady ty cysty vid?la akorát MVDr. Pun?ochá?ová (její same?kové to mn?li a taky jim to operovala), múj vet to vidél poprvé (a myslím že zatím taky naposled) až u Vl?áka.
Dneska bych mu to už nejspíš operovat nedala, pá? cca 3 m?síce po vyoperování se mu ty cysty ud?lali znova....co ale p?ed operací nikdo tušit nemohl.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Johana dne 29.05. v 15:01.
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?: cysty)
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2009-05-29, 15:07
a takový dotaz: co to ty cysty vlastn? "lajcky ?e?eno" jsou? :)) jako n?jaké nádory? rostou pak? je to nebezpe?né?

Re: Vl?ák (aktuáln?: cysty)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-05-29, 15:17
Kuklynko, sou to takové kulovité "puchý?ky" velikosti cca hlavi?ky sklen?ného špendlíku, napln?né tekutinou. Histologickym rozborem obsahu (po operaci) t?ch "puchý?kú" se poda?ilo zjistit jen to, že je to nezhoubné. Nezjistila se p?í?ina, pro? se to d?lá, ani co ta nápl? je (tedy ve správ? to patolog neuvedl). Ty "puchý?ky" se zv?tšují (rostou) ale velice pomali?ku.
Nebezpe?né by to bylo asi jenom v tom smyslu, kdyby t?ch útvarú bylo víc a nap?. by utiskli mo?ovod.....
Histologie se poda?ila zatim ud?lat jen jednou (a to u Vl?áka) pá? p?i operaci co d?lala MVDr. Pun?ochá?ová svému same?kovi ty cysty praskli a nebylo možné obsah na histolku poslat.
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?: cysty)
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2009-05-29, 15:18
Cysta je dutina s vlastní výstelkou (epitel)vypln?ná tekutinou. Nezán?tlivý proces.
Oproti abcesu, ten je zán?tlivý.

[cs.wikipedia.org]%AD)


Re: Vl?ák (aktuáln?: cysty)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-05-29, 15:46
Kuklynko, kdyby se ti poda?ilo barevn? vytisknout tu fotky t?ch Vl?ákových cyst, co sem sem dávala a vzít to MVDr. Jungwirtové, bylo by to moc fajn.Moc by mn? zajímal její názor.
Pokud tedy na tom obrázku n?co uvidí....
Dala sem ho sem znova.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Johana dne 29.05. v 15:47.
Avatar

Přílohy: DSCF0318.JPG (3kB)  
Re: Vl?ák (aktuáln?: cysty)
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2009-05-29, 16:20
jééé johanko kdybys to pisla drive, v práci máme barevnou tiskárnu ted uz nemám šanci nikoho sehnat :(
obvolávám lidi, ale snad mi to vytisknout u nás kde kopírují, zkusím tam ted sko?it s flashkou ...



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Kuklynka dne 29.05. v 16:29.

Re: Vl?ák (aktuáln?: cysty)
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-05-29, 16:28
jen by to cht?lo tu fotku zv?tšit, bo na tomhle asi uvidí prd i bystrozrakej :oD

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?: cysty)
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2009-05-29, 16:32
to na m? budou koukat hezky až z toho vyjede takovej obrázek "pindika" :-D

Re: Vl?ák (aktuáln?: cysty)
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2009-05-29, 16:33
Johanko, je to opravdu cysta?
Nep?ijde mi, že by to mohlo mít výstelku, není to spíš n?jaká puchý?natá eflorescence? Jakože kožní záležitost, puchý? prost??

Re: Vl?ák (aktuáln?: cysty)
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2009-05-29, 16:52
tak hlásim že ho mám a barevn?, je to pekne videt, takže to zítra vezmeme s sebou :)
ale nevypadá to jako hlavi?ka (bouli?ka) špendlíku. mn? to p?ijde jako n?co žlutého jen, bez tvaru, flí?ek.

Re: Vl?ák (aktuáln?: cysty)
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2009-05-29, 16:52
Jako nemyslím jeden puchý?, ale více puchý?? napln?ných a prasklých dohromady.
Ne? Pak by to byla spíš n?jaká kožní záležitost t?eb na podklad? alergie.

Re: Vl?ák (aktuáln?: cysty)
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2009-05-29, 17:00
a není to pindík? neprosvítá skrz tu k?ži?ku? neda?í se mi aby upln? vylezl u montyho,ani kousek, takže mi napadlo estli to žluté co vidím není pindík? (i když to není upln? uprost?ed)

Re: Vl?ák (aktuáln?: cysty)
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2009-05-29, 17:09
Pindík to není. Jen mi opravdu p?ijde že je to na k?ži ale p?esn? nevidím jestli je to na k?ži nebo to už vyr?stá ze sliznice uvnit?, to už by pak teda spíš byla ta cysta...Ale Johanka už s tím u veta byla a asi to cysta opravdu byla no.

Re: Vl?ák (aktuáln?: cysty)
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2009-05-29, 17:19
já už sem z toho jelen, at na to pak koukám jak koukám netušim. nechám to rad?ji na zítra na doktorce

Re: Vl?ák (aktuáln?: cysty)
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2009-05-29, 17:21
:-)

Re: Vl?ák (aktuáln?: cysty)
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2009-05-29, 17:44
Holky, tak fakt asi cysty, kožní cysty, já si to myslela...

Posílám odkaz na ?lánek od nejznám?jšího fret?ího veterinárního léka?e "Bruce H. Williamse".
Je to ?lánek „Skin Tumours“ – Kožní Nádory (fretek).

[www.ferretcentral.org]

On zde mimo jiné píše toto:

Another very common skin tumor is not actually a tumor, but a cyst, or a dilated sweat gland, known as an apocrine cyst. Apocrine glands may also form benign, or rarely, malignant tumors, but by far, the most common lesion associated with these glands is a simple cyst. These cysts appear as small, round, hard "bubbles" just underneath the skin surface. If squeezed, they may rupture and spill their contents into the surrounding tissue. This causes a marked inflammatory response and gives the appearance of rapid growth. Once again, surgical excision is curative. These cysts may occur anywhere on the body, but the prepuce, or penile sheath of males, is the most common site, in my experience. There is a higher concentration of apocrine glands here that at anywhere else in the ferrets skin, so, logically, there would be an increased incidence of cysts at this site as well.


V p?ekladu je to zhruba:
Jiné velmi b?žné kožní nádory nejsou doopravdy nádory, ale cysty nebo rozší?ené potní žlázy známé jako „apokrinní“ cysty. Apokrinní žlázy mají benigní nebo výjime?n? maligní formy nádoru, ale jednozna?n? nejb?žn?jší lézí spojenou s t?mito žlázami je prostá cysta. Tyto cysty se objevují jako malé, zakulacené, tvrdé „bublinky“ t?sn? pod kožním povrchem. Pokud jsou ma?kány mohou prasknout a jejich obsah se vylije do okolních tkání. To zp?sobuje zna?nou zán?tlivou odpov?? s výskytem dalšího r?stu cysty.Op?t, chirurgická odstran?ní je metoda lé?by. Tyto cysty se mohou vyskytovat kdekoli na t?le, ale p?edkožka nebo penilní pouzdro samc? fretek je nejb?žn?jší místo výskytu z mé zkušenosti. Zde je totiž vyšší koncentrace apokrinních žláz než kdekoli jinde na fret?í k?ži, takže logicky zde se objevuje i vyšší výskyt cyst než na jiných místech.



Kuklynko vezmi to kdyžtak zítra paní doktorce, že to na fórum vložila Pavla Zemanová ona už bude v?d?t:-)




Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Pavla Z dne 29.05. v 17:51.

Re: Vl?ák (aktuáln?: cysty)
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2009-05-29, 17:57
jj ur?it? vezmu, vytisknu ješt? toto, sta?í ten p?eklad níže nebo i ten odkaz mám tisknout? :)

Re: Vl?ák (aktuáln?: cysty)
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2009-05-29, 18:05
Sta?í když Lucce ?ekneš, že jsi se o tom zmi?ovala na fóru a já Ti poslala ?lánek o kožních nádorech fretek od Dr.Williamse. Pak vytiskni jen ten kus v angli?tin?, Lucka umí velmi dob?e anglicky. Nebo to m?žeš vytisknout celý a zažlu? tu zmín?nou sta?.
Myslím, že to ?etla, tak když, bude ráda, že se staráš :-)

Re: Vl?ák (aktuáln?: cysty)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-05-29, 18:58
Pavlo, ta sta? z Williamse cos našla by na to sedéla perfektn?! Díky moc!

Kuklynko posílám fotku ve vétším na tvúj mail...ale to asi nestihneš vytisknout. I tak d?kuji!
Avatar

Aktuální stránka:6 z 30


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist