Aktuální stránka:15 z 52
Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Optimus (IP)
Datum: 2008-06-17, 11:57
?ím fretku krmit vím ale nevím jak pravideln? t?eba syrovím masem nebo uva?ením,ovocem,zeleninou a tak.Nebo taky jestli mu mám davat vicekrát za den syroví nebo va?ení maso i zeleninu.



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: Optimus dne 17.06. v 12:00.
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2008-06-17, 12:05
Optimus: Nebudou jednodušší granulky?

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2008-06-17, 12:46
Optimus: pro?ti si všechny informace na hlavní stránce tototo webu a pak ješt? použij funkci Vyhledávání zde na DF, dozvíš se mnoho d?ležitého i zajímavého.
A te? jen bleskov?. Krmit p?edevším kvalitními (!) granulemi pro fretky (Totally Ferret Baby nebo Active, Vitakraft, ANF,...) - ponechat voln? k dispozici 24 hodin denn? a k tomu stálý p?ístup k ?isté vod?.
Maso (ku?ecí - rad?ji va?ené, ?i hov?zí), ovoce a zelenina - nenadýmavá, spíše jen jako pamlsky. Nicmén?, maso klidn? m?že dostávat 1 x denn? porci?ku ale je to skoro zbyte?né.
Tvaroh, živý bílý jogurt - obojí 1 ?ajovou lži?ku, mléko pro ko?ky (!) ne oby?ejné, m?že dostat 1 x denn? nebo pouze ob?as jako mlsku.
Vejce ne celé, pouze žloutek - syrový ?i va?ený m?že dostat 1x týdn?. U syrového ku?ecího a syrového vejce ale hrozí nákaza salmonelou, takže to rozvaž.
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2008-06-17, 12:48
holky, znáte to n?kdo? To bude asi p?kná sra*ka za tu cenu ne?? [www.vltava2000.cz]

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2008-06-17, 12:51
kamcul, nenazvala bych to trefn?ji... ;op Jo, je!
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2008-06-17, 12:52
Vendula : A mají tam i lepší "hnoje" to je brutus toto... chudáci fretky... :-( dávám si dokupy webovky o fretkách víš, tak hledám infa, no ale to co ob?as najdu to m? fakt baví...

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: adelaida (IP)
Datum: 2008-06-17, 12:56
Není tam nikde napsané složení.
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2008-06-17, 13:02
adelaida: no to sice neni ale už se jen podívej na tu cenu... dy? to bude n?jakej sojovej brutus... zkusim to n?kde na netu najít a hodit sem...

Našla na slovenském webu... fuj... to bych nedala a ni nep?íteli s mlíkem :

Kompletné krmivo pre fretky. Návod na k?menie: nasypte adekvátne množstvo priamo do krmítka. Zloženie: obilniny, mäso a ved?ajšie živo?íšne produkty, rastliny, oleje a tuky, minerálne látky. Deklarované akostné znaky: dusíkaté látky 28%, tuky 10%, vláknina 4% popol 8%, vápnik 1,5%, fosfor 0,9%. Vit. A 12000 UI/kg, vit. D3 1300 UI/kg, vit. E (alfatokoferol) 50mg/kg, me? (pentahydrated copper sulphate) 7mg/kg.


Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: kamculenka dne 17.06. v 13:04.

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: adelaida (IP)
Datum: 2008-06-17, 13:32
Podle mého názoru, ale to je jen názor laika To má strašn? málo bílkovin.(Když jsme tak u toho pro? se bílkoviny uvád?jí jako dusíkaté látky?) Já mám na svých granulích 42 procent. A pak jen deset procent tuku mi p?ijde málo. Ale je to jen m?j názor když tak mn? opravte.
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2008-06-17, 13:42
Net?eba t? opravovat, máš pravdu! :-)))
Navíc, u bílkovin je ješt? pot?eba, aby 80% z nich bylo živo?išného p?vodu a tyhle levné granule bývají spíš ze soji a z obilovin. (Ty jsou ostatn? ve složení uvedené na prvním míst? - ze zákona se po?adí surovin uvádí podle jejich podílu, takže je evidentní, že to je špatné krmivo.)



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Silva dne 17.06. v 13:42.
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2008-06-17, 13:47
Taky by m? zajímalo, pro? jsou to dusíkaté látky nebo ješt? jako N-látky.... že by byly plné dusíku...?

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: adelaida (IP)
Datum: 2008-06-17, 14:12
Jen jsem cht?la ?íct, že stejné procento bílkovin mají psí granule pro seniory a ty mají ješt? více i tuk?. Takže fuj fuj fuj tímhle krmit nebudem.
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-06-17, 14:23
...hlavn? to má málo tuku...je to fakt humus, vúbec to ani ne?ešte :-)))
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2008-06-17, 14:23
Kam?ulenka:

"Pro následující ?ádky si musíme vysv?tlit, že i když v letá?ku nebo v propaga?ních materiálech výrobce krmiva hovo?í o bílkovin? krmiva a deklaruje: bílkovina (protein) 26%, tak se vlastn? o bílkovinu nejedná. Laboratorn? se v krmivu nestanovuje bílkovina, ale dusíkaté látky.

Pod pojmem dusíkaté látky rozumíme analyticky stanovený dusík v krmivech vynásobený faktorem 6.25, který je odvozen ze skute?nosti, že bílkoviny obsahují 16% dusíku. Pojem „dusíkaté látky“ nezahrnují pouze bílkovinu, ale také dusíkaté látky nebílkovinné povahy (volné AMK, amidy, nízkomolekulární peptidy, nitráty, puriny, deriváty pyrimidinu, amonné soli, betain, cholin a glykosidy obsahující dusík (Sommer, 1985).

Ve výživ? krmivá?i tedy nehovo?í o bílkovin?, ale pracuje se s pojmem dusíkaté látky (N-látky, NL) . "

zdroj:[mujpes.cz]

Pokud tomu dob?e rozumím: znamená to, že bílkoviny jsou podmnožinou pojmu dusíkaté látky.





Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Silva dne 17.06. v 14:26.
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-06-17, 14:35
d?kuji ti, silvo, te? si to pro zm?nu objasnila mn?!
a hlavn? mi ne?íkej n?co o ?erných dírách a podobn?!! to už tu jednou bylo!

TY PODMNOŽINO!!!

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2008-06-17, 15:02
Hmm, peptidy, nitráty, dala bych si, promi? Silvi, snaha byla, ale na chemii jsem byla maximagor, takže tohle do m? nedostaneš a nerozumim ti ani slovo. N?kdo ochoten to vysv?tlit zp?sobem "jak pro malé dít?" ??

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2008-06-17, 15:13
O.K. Takže vysv?tlení: ned?lej si s tím starosti, obsah dusíkatých látek je v podstat? totéž co obsah bílkovin, takže to ne?eš! :-)))
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2008-06-17, 15:19
Silva: jo, d?kuji :-D

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2008-06-17, 23:17
Pro weveriska: z d?tských p?íkrm? je podle m? nejlepší od Hami bu? Rýžová polévka s ku?ecím masem nebo Rýže s ku?ecím masem.V obojím nejsou brambory,jenom ku?ecí maso, rýže a zelenina. N?kterým tcho??m to ale nechutná, moji to t?eba milujou a je prima, že se jim v p?ípad? pot?eby do toho dá dát lék apod.
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2008-06-18, 09:07
weverisek: Já krmila Jenny p?íkrmem jen po kastraci, jinak si myslím že je to zbyte?né. Kupovali jsme jí ku?e s rýží a zeleninou. Nic kde jsou brambory nekupuj. A bylo to od Hamé - Hamánek.

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2008-06-18, 10:11
Vtip je v tom, že to, co se jmenuje zelenina s ku?etem a rýží, obsahuje brambory. Je to pot?eba vždycky prostudovat, výrobce je záludný. :-))
[www.lekarnaparizska.cz]



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: Silva dne 18.06. v 10:13.
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2008-06-18, 10:20
Silva: jo to vím a taky jsem to studovala, to cos posílala link není ono...zkusím to najít...


Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: kamculenka dne 18.06. v 10:23.

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2008-06-18, 10:26
Jo, našla jsem to, bylo to tohle : [www.hami.nutricia.cz]

a ješt? toto: [www.hami.nutricia.cz]

sice to není nejlepší ale myslím že z t?ch p?íkrm? asi to nejlepší. Jenny to šmakovalo po kastraci necht?la granule a tímhle jsem ji "rozežrala" a pak už p?ešla na granulky sama...

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2008-06-18, 10:26
Kam?ulenka: já to nemyslela ani na tebe, jenom jsem na to cht?la upozornit, protože je to trochu zrada - všechno se jmenuje dost podobn?. Tys asi krmila jedním z t?ch dvou bezbramborových, co píšu naho?e.
Aktualizace: aha, tak to s jablky neznám, vyzkoušíme!!!
(Já jim dávám tém?? denn? špeti?ku jako p?ílohu k syrovému masu, protože do toho míchám probiotika, který mi ve vod? nevypijou.)



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Silva dne 18.06. v 10:28.
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2008-06-18, 10:47
Silva: jo ale tak jako jo m?la jsi pravdu je t?eba kontrolovat, protože m?j by se taky nachytal.. jsme p?ijeli a on flak tam ku?e s rýží a tam brambor víc jak rejže. Tak jsem ho náležitg? "pou?ila" a pak dal pozor :o) no a já jí dala oba ty bezbramborové a šmakovalo jí to. Možná i ten s jablky více než ten bezjablkový. Pak se Jenny rozjedla a bylo to oka... ale kdyby n?co tak aspo? vím, že Jenny mi to sní... Vikyho z toho natáhlo a zuzana ?uchla a kýchla mi do toho.

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-06-18, 11:02
tabulka p?ehledu m?sí?ní spot?eby granulí jedné fretky a finan?ních náklad? zde:
[forum.fretka.cz]



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: martina dne 24.06. v 02:50.

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: adelaida (IP)
Datum: 2008-06-18, 11:54
Mohla bych se zeptat kolik dalšího jiného krmiva vaše fertky dostávají? Ta spot?eba granulek je strašn? malá, teda aspo? mn? se zdá. D?kuji za odpov?di.
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2008-06-18, 11:57
adelaida, já jim nic dalšího nedávám, jen ?as od ?asu kousek zeleniny a nebo syrového masa, ale to opravdu jen kousek...

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-06-18, 12:02
já taky krmím v podstat? výhradn? granulemi, ostatn? onen "výzkum" je zam??en na fretky takto živené (jinak se nedopo?ítáš). syrové hov?zí ob?as jen jednomu (druzí dva necht?jí), ob?as žloutek, denn? kousek ovoce, zeleniny - prost? pamlsky. ale základ stravy jsou u nás práv? granule.

Re: STELIVO a KRMIVO 2, taky pamlsky a vitamíny (pokra?ování vlákna Stelivo & Papání)
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2008-06-18, 12:10
adelaida: ona taky spot?eba krmiva kolísá podle v?ku, navíc mám pocit, že v novém prost?edí n?kte?í tcho?íci nejd?ív baštej jak o závod, takže se ned?s, jestli je ten tv?j nadpr?m?rný žrout.
Avatar

Aktuální stránka:15 z 52


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist