Aktuální stránka:2 z 13
Re: VÝSTAVA fretek v Brn?
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2008-02-25, 15:48
Jinak teda ozna?ení klubová chápu podobn? jako Petra P. a p?sobí na m?, nevím pro?, jako že je jen pro ?leny klubu.
Avatar

Re: VÝSTAVA fretek v Brn?
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2008-02-25, 15:50
Ano, u ps? titul klubový vít?z (vybírán z nejlepších jedinc? jednotlivých t?íd) nem?že obdržet majitel psa, který není ?lenem klubu. Ale já už sem nebudu zasahovat a rozkrafávat...
Avatar

Re: VÝSTAVA fretek v Brn?
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2008-02-25, 16:06
Co se tyce mista konani.. Sorry ale me prijde divny to resit - proste nekdo se rozhodl v Brne a tak je to v Brne - vyjit kazdemu vstric proste nejde.. A kdo chce na vystavu, tak pojede kamkoli.. Dulezite je jestli je to hlavne dobre dostupne (na luzanky jsem nekoukala), ale asi je hlavni aby proste se tam dostal jakkoli, kdokoli.. Takze nejlepe dobre dostupne mhd, vlakem, busem, autem.. B-)

Avatar

Re: VÝSTAVA fretek v Brn?
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2008-02-25, 17:52
A co takhle výstava klubová s mezinárodní ú?astí? To by pak znamenalo možnost ú?asti pro všechny a odkudkoli.
Avatar

Re: VÝSTAVA fretek v Brn?
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2008-02-25, 18:34
Erin, ale tak to chodí, na psí klubové výstavy si m?žeš psa p?ihlásit, i když jsi z jiného státu a ani nemusíš být ?lenem. Jediné mínus je to, že nem?žeš obdržet titul "klubový vít?z" který se (pokud jsem pochopila dob?e) na této výstav stejn? zadávat nebude, tak pro? teda klubová. Pokud se tedy výstava nepo?ádá proto, aby se zviditelnil tento chvílemi utichající klub.

Nechci být rýpavá, nebo hnusná, ale myslím si, že spíše než výstavy by se m?l klub v?novat jiným v?cem, jako je osv?ta nových chovatel?, poradce chovu, kontrolor vrh?. Hodila by se t?eba chovatelská p?íru?ka pro za?áte?níky. Navazovat styky s jinými státy a kluby a sbírat informace, protože nikdo nejsme dokonalý a nikdo neví všechno. Prost? d?lat n?co pro osv?tu a to neucelené výstavy rozhodn? nejsou, zvláš? když nejsou standarty barev a t?la, nejsou vyškolení rozhod?í a jiné. To už jsou lepší setkání. Prost? jsem tim cht?la ?íci, že jsou d?ležit?jší v?ci než výstavy, které nemají p?edem danná pravidla.
Prosím, nekamenujte m?. Už sem reagovat nebudu, takže pokud mi chce n?kdo vynadat, pošlete mi sz..
Avatar

Re: VÝSTAVA fretek v Brn?
Zaslán uživatelem/kou: Dodi (IP)
Datum: 2008-02-25, 19:05
:-) no a pro? ned?lat dokonalou osv?tu zrovna formou výstavy? Podle úvodní strany chce p?ijít 240 lidí vystavovat a dalších 152 jen na ?umendu - když budou n?jaké podklady vypracované jako osv?ta a k tomu n?jaké krátké zajímavé p?ednášky a n?co o fondu a útulku atd. tak to bude mít v?tší úsp?ch a dozví se o fretkách více lidí než na srazíku :-)))


307-515-842
Avatar

Re: VÝSTAVA fretek v Brn?
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2008-02-25, 19:12
dodi - a ty té anket? p?ikládáš tak velkou váhu?
Neber to jako rýpání, ale myslím si, že sm?rodatné budou po?ty p?ihlášených. :)

Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher

Avatar

Re: VÝSTAVA fretek v Brn?
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2008-02-25, 19:13
Netušila jsem, že se bude namísto toho, kdo se zapojí do p?íprav, probírat pro? se výstav? ?íká výstava a pro? je v Brn? a ne v Jilemnici, ale dobrá...

1) Pro? výstava: Osobn? ve vystavování fretek nespat?uji hlubší význam, ale RESPEKTUJI, že jiní ?lenové klubu ano. Mám právo na sv?j názor a ostatní taky - nemusíme si všichni myslet totéž, ne?

2) Pro? klubová: jak správn? psala Johana, proto, že ji po?ádá náš klub

3) pro? v Brn?: protože p?íprava výstavy je náro?ná v?c a vyžaduje dobrovolníky, prostory... V Praze ani v Plzni se d. nenašli (až na 2, kte?í ale necht?li být hlavní odpov?dnou osobou), v Brn? ano. Areál na Lužánkách je dob?e dostupný, p?kný, vybavený, ubytování je nedaleko, co víc si p?át.

4) Nemohu mluvit za ostatní, ale za sebe: chovatelské p?íru?ky jsem napsala dv?, jedna je pro úplné za?áte?níky, pro klub jsem napsala dv? verze chovatelského desatera, n?kolik letá?k?m, ?adu ?lánk? atp. - neumím si p?edstavit, jak bych pro osv?tu mohla ud?lat ješt? víc než d?lám. Nicmén? si nemyslím, že se klub jako celek musí v?novat bu? jednomu nebo druhému. Myslím, že každý m?že d?lat to, co umí - mn? je bližší osv?ta, dalším lidem po?ádání výstav - každý a? tedy d?lá to, co je v jeho silách a co je mu bližší, aktivity klubu tak budou pest?ejší a zajímav?jší.

5) s nutností poradc? chovu a kontroly vrh? souhlasím a je to hlavní d?vod, pro? se stavím proti vydávání pr?kaz? p?vodu do té doby, než bude toto zajišt?no.

6) to petra p: je skv?lé, že máš bohaté zkušenosti s vystavováním pejsk? - necht?la bys se p?ipojit k p?ípravnému výboru výstavy a pomoct jim svými zkušenostmi? Myslím, že by to bylo pro dobro v?ci. Každá pomoc je vítaná, protože skute?n? v po?ádání výstav zatím zkušenosti nemáme, ale všechno je jednou poprvé ;-)



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: matka fretka dne 25.02. v 19:16.
Avatar

Re: VÝSTAVA fretek v Brn?
Zaslán uživatelem/kou: Dodi (IP)
Datum: 2008-02-25, 19:23
Amonnia - beru to podle ú?asti na ostatních výstavách jinde - je tam n?kolikanásobn? vyšší ú?ast ( oproti srazíku ) chovatel? i lidí úpln? neznalých, kte?í se p?íjdou zeptat na fretku. Taky p?ijedou lidé i z jiných klub? a dá se o ledas?em pokecat.

307-515-842
Avatar

Re: VÝSTAVA fretek v Brn?
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2008-02-25, 19:24
Dodi - tak v tom p?ípad? pak jo ;)

Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher

Avatar

Re: VÝSTAVA fretek v Brn?
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2008-02-25, 20:09
Tak já jako s opravdovým po?ádání výstav mám zkušenosti jenom s naší oblastní plze?skou výstavou, v?tší jsem nepo?ádala, ale ur?it? to nebude nic složit?jšího, jenom víc papírování. Osobn? si myslím, že d?ív než se za?nou po?ádat výstavy, m?ly by mezi sebou komunikovat kluby, sjednotit standarty, protože když si do ?ech pozvete ma?arského rozhod?ího, ur?it? vám fretku neposoudí podle ?eského standartu(pokud v?bec n?jaký je, nevím které státy mají sv?j standart). Pak by se m?lo také zapracovat na t?ídách (kastrace, v?k, barva...) a dohodnout si tituly, protože výstava bez titul? je jako by nebyla. Práv? kv?li t?m titul?m se na výstavy jezdí, že? Zkušenosti ráda p?edám, tituly, federace a kluby znám, takže není problém napsat n?co jako "manuál" k získání šampionátu a podle toho by se pak upravil pro fretky, protože je jasný, že t?eba nekastrovaná sami?ka nezíská titul multišampion, který u ps? trvá cca 4 roky než ho získají. Nicmén? všechno tohle je b?h na dlouhou tra?, chce to jazykovou zru?nost, komunikovat s jinými kluby, kompromisy a tak.

pro? v Brn? - nemám nic proti Brnu, to jsem nikde ne?ekla. A že by se n?kdo ptal, jestli v Plzni, to jsem taky nepost?ehla. Nicmén? nevím, jestli tu máte n?jaké ?leny, kte?í by klubu pomohli v Plzni s po?ádáním výstav. Plze? je sice krásné m?sto, ubytování a prostory pro po?ádání by tu taky byli, ale na druhou stranu není Plze? zrovna ideáln? položené m?sto.

chovatelské p?íru?ky - osobn? vím o jedné, ale to asi proto, že tuto problematiku tolik nesleduji a letá?ky jsem taky nikde nevid?la. Ale respekt, jsou napsané, sta?í je protla?it do podv?domí lidí.

ad PP (ZoP) - už se to tu ?ešilo n?kolikrát a nemá smysl to tu probírat znova

ad klubová výstava - nem?žu odporovat ozna?ení "klubová", ale t?eba u ps? to zrovna neplatí. Protože klub také m?že po?ádat výstavy speciální a klubová je proto, že na ní lze získat titul klubový vít?z, pop?. šampion. Takže kdybych se já zú?astnila této výstavy, vyhrát jí nem?žu, i kdyby moje fretky byli sebelepší.

takže - tituly a šampionáty klidn? napíšu, ale do Brna namí?eno opravdu nemám :)
Avatar

Re: VÝSTAVA fretek v Brn?
Zaslán uživatelem/kou: Dodi (IP)
Datum: 2008-02-25, 20:22
Tohle se zatím nikde v okolí na výstavách nezadávalo - myslím tituly šampion, interšampion atd. - jde o to, že fretka se tolika výstav nezú?astní jako pes nebo ko?ka -proto takového šampiona t?žko získá p?i po?ádání 1 výstavy ro?n?. To by se t?ch výstav muselo d?lat více - a jak píšeš sama - k ?emu? Jediný, co se d?lá na každé výstav? je BIS - Best in show - vít?z výstavy - pak jsou vít?zové t?íd ( kategorií ) 1.-3- místo. D?lali jsme i vít?ze 1.-3. místo v barvách, ale to holky z Brna v?dí, protože byli v Modre a byli i v Praze, tak si z toho vyberou to nejlepší. Jediný pro n? je mínus, že nemají p?ístup na net a asi to tu t?žko m?žou rozebírat.

307-515-842
Avatar

Re: VÝSTAVA fretek v Brn?
Zaslán uživatelem/kou: tomas (IP)
Datum: 2008-02-25, 20:28
bude tam i ubitovani?

Re: VÝSTAVA fretek v Brn?
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2008-02-25, 20:34
[fretka.kom.cz]

Tady se titul zadával, ale vždy? se nemusí zadávat tituly CAC a CACIB, sta?í "vít?z t?ídy" "nejlepší sami?ka/samec", prost? jak ?íkám, chce se to sejít a ucelit si to.
Nicmén? já nejsem organizátor, takže do toho nebudu zasahovat, leda kdyby n?kdo cht?l radu.
Avatar

Re: VÝSTAVA fretek v Brn?
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2008-02-25, 20:34
OK, to bys byla moc hodná. Myslíš, že bys n?jaký hrubý nástin stihla do té soboty? Já tam ur?it? pojedu (n?jak to na mne zbylo...), tak bych to mohla vzít s sebou po?adatel?m k prostudování.

Na standardech se pracuje, do podzimu ur?it? budou.

Sjednocení standard? je aktivita, na které už za?ali pracovat v jiných zemích, koncem jara by se m?la uskute?nit sch?zka na toto téma, pokud vím.

Ad protla?ení p?íru?ek do pov?domí - osobn? jsem p?íjemn? p?ekvapená - po?et prodaných výtisk? nejsem oprávn?na sd?lovat, ale jde o náklad, v jakém se tiskne velmi úsp?šná beletrie. Nakladatel si tedy rozhodn? nest?žuje, že by prod?lal na šanci, kterou fretkám dal ;-)
Avatar

Re: VÝSTAVA fretek v Brn?
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-02-25, 20:36
Já vidím hlavní problém v udélování titulu "šampion, interšampion" v nejednotnosti standardú jednotlivých klubú chovatelú fretek. CZ ani SK kluby své rozhod?í nemají, pozývají si rozhod?í z jiných státu (GB, HU, IT, RU) a každý stát, ktub a tím i rozhod?í mají jiná kritéria posuzování. Takže pokud neexistuje jednotný standard posuzování, neexistuje zast?ešující instituce (jako FCI u psú) nemá smysl udélovat tituly jaku u psú. A taky nemá smysl výsledkúm z výstav fretek p?ikládat néjaký vyjíme?ný význam. Protože ma?arský rozhod?í nominuje fretku na Best in schov ale ruský rozhod?í by tu samou fretku ani naza?adil do hodnocení...on má jiný standard.
Výstavy fretek beru jako hezké spole?enské akce. A výsledky z takovýchto výstav jako i výstavy samotné by mnéli sloužit k pot?še chovatelú, k radosti ze setkání s lidmi stejného zájmu.... a ne k prokázání kvality zví?at, nebo nedejbože chovú...
Avatar

Re: VÝSTAVA fretek v Brn?
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2008-02-25, 20:41
Tak v pátek mam zkoušku ve škole a u?ím se, takže slíbit to nem?žu, ale vynasnažím se. Napíšu to tak, jak to chodí u ps? a jak by bylo t?eba dobrý to ud?lat u fretek a vy už si to pak doupravíte podle svých finan?ních a ?asových možností?
Nebo jestli máš jiný návrh, tak se p?izp?sobím.
Avatar

Re: VÝSTAVA fretek v Brn?
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2008-02-25, 23:42
"a ne k prokázání kvality zví?at, nebo nedejbože chovú..."
Jen bych cht?la podotknout, že názor, že vít?z sout?že krásy je nejlepší chovný jedinec je mylný, teda co se tý?e fretek. V sout?ži krásy jde p?edevším o její vzhled a o to, jak o ní majitel pe?uje. :o)

O kvalitu chovného jedince rozhoduje posouzení chovnosti. ;o)

A také není pravda, že posuzovatelé z r?zných zemí posuzují pouze podle svých standard?. Ani v Modre to tak nebylo. Pravdou je akorát to, že mají jiné priority.

A sjednotit standard po celé Evrop? asi moc nep?jde, rozhodn? ne hned. Fretky se liší stavbou t?la dle území kde žijí a ne jen tím.

Jen malý p?íklad. V Itálii mají celkem malé fretky. V N?mecku je ?asto k?íží s norky a vznikají tak fretky sice ?erné, ale s "žabím" obli?ejem. V Rusku mají fretky zase velké.

My mamé podle Ma?ar? fretky ušaté :o)

Ne?íkám, že to je nemožné, sjednotit to, ale rozhodn? to není tak jednoduché jak se m?že zdát.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Jordi dne 25.02. v 23:44.
Avatar

Re: VÝSTAVA fretek v Brn?
Zaslán uživatelem/kou: fr?an (IP)
Datum: 2008-02-26, 01:22
Diky vsem za nazory, dnes jsem byla poverena delat tlumocnika holkam, pac nestihaji sledovat forum...takze jak sami vite, jsem tu skoro denne, ale rozebirat vystavu jsem se zatim neodvazila, zatim nebylo ani moc co.
Spoustu veci uz mame prichystanych, nektere veci se jeste budou resit na sobotni schuzi a porade s MF a dalsimi cleny klubu tady v Brne. Pak ucelene info zverejnime.

Ja pojimam vystavu jako mezinarodni a pristupnou vsem, o to nam tu v Brne taky stale jde.

Petro p. prosim sepis co muzes a co stihnes, budem fakt vdecni. Ja se samozrejme muzu poptat jeste kamosky, co chova psy, ale ta zas nerozumi fretkam.
Taky pochybuju, ze bych ji uhnala aby mi to do soboty vysvetlila po telefonu, kdyz nejedu na sever...ale casem bych to pozjistovat mohla.
Avatar

Re: VÝSTAVA fretek v Brn?
Zaslán uživatelem/kou: fr?an (IP)
Datum: 2008-02-26, 01:45
Jinak Luzanky jsou v centru Brna na ul Lidická 50
[www.mapy.cz]

z vlakového nádr. tramvaji c. 1 na zastavku Pionyrska cca 10min.
[jizdnirady.idnes.cz]
hned vedle vlakoveho nadrazi je autobusova zastavka Student Agency u hotelu Grand - Benesova Brno.

Parkovani osobnim autem je mozne v okoli Luzanek, do arealu je mozne zajet vylozit klece a veci co budete potrebovat, ale neni tam mozne parkovat cely den. K dispozici jsou vsak okolni ulice (tr. Kpt. Jarose, Sportovni, Luzanecka, nam.28.rijna atd) a parkoviste u Boby centra taky. Pres vikend je parkovani uplne v pohode, ale i ve spicce se da najit flek. Sama tu jezdim autem.

Ubytovani bude zajisteno i s moznosti ubytovat fretky, coz je v pohode, ne?

Tak smele na vystavu! :)

Avatar

Re: VÝSTAVA fretek v Brn?
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2008-02-29, 22:00
MF a fr?anovi jsem te? poslala sz s vysv?tlením pojm?, cht?li to do zítra, ale p?ijela jsem ze školy asi tak p?ed dv?ma hodinama a nestihla jsem to d?íve. Prosím, kdo na n? máte kontakt, pošlete jim sms, a? si sz vyzvednou, díky!
Avatar

Re: VÝSTAVA fretek v Brn?
Zaslán uživatelem/kou: fr?an (IP)
Datum: 2008-02-29, 22:11
Peto vyzvedla jsem si to, diky. Zitra mame co probirat :))
Avatar

Re: VÝSTAVA fretek v Brn?
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2008-03-01, 21:50
Milí brn?nští sch?zovní?ci, myslela jsem na vás celý den, zda vás neodvála vich?ice. Tak doufám, že jste všichni dorazili bez úhony tam i zp?t!
Avatar

Re: VÝSTAVA fretek v Brn?
Zaslán uživatelem/kou: fr?an (IP)
Datum: 2008-03-01, 23:29
ja to mam 200 metru, dorazila jsem ok :)
Avatar

Re: VÝSTAVA fretek v Brn?
Zaslán uživatelem/kou: Dodi (IP)
Datum: 2008-03-02, 11:33
Teda musím uznat, že brn?nský tým je dost dobrý - hlavn? má dost schopných a zapálených lidí - na rozjezd super práce. Je jasná v?c, když se zapojí více hlav a rukou, tak to má jistou úrove?. To co vy jste vytvo?ili za pár týdn?, to nám trvalo n?kolik m?síc? :-)

307-515-842
Avatar

Re: VÝSTAVA fretek v Brn?
Zaslán uživatelem/kou: fr?an (IP)
Datum: 2008-03-02, 12:33
Dodi d?kujem, vy?ídím to hned holkám :)
Avatar

Re: VÝSTAVA fretek v Brn?
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2008-03-02, 14:30
já to mám 200 km a dorazila jsem taky dob?e :-) Ale ty popadané stromy vypadaly d?siv?...
Nicmén? sch?zka byla velmi p?ínosná, kdo nep?ijel, prohloupil. P?ipojuji se k Dodi s pochvalou, všechno šlape jako hodinky, vypadá to slibn?! Všem mooooc d?kuji za nápady a pomoc, brzy sepíšeme co je ješt? pot?eba za?ídit, aby se mohli zapojit i dosud nezapojení... Každopádn? už te?, pokud n?kdo víte o sponzorovi, sem s ním!
Avatar

Re: VÝSTAVA fretek v Brn?
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2008-03-05, 15:04
Za SK Klub mozem povedat, ze v pripade potreby sa urcite do pripravy, resp. do prace v priebehu vystavy, urcite zapojime...;-)
Avatar

Re: VÝSTAVA fretek v Brn?
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2008-03-06, 03:24
Majo, díky moc :o))
Avatar

Re: VÝSTAVA fretek v Brn?
Zaslán uživatelem/kou: fr?an (IP)
Datum: 2008-03-11, 13:42
pracujeme ted usilovne na webovych strankach, tak prosim trpelivost :)
Avatar

Aktuální stránka:2 z 13


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist