Jít na stránku:  Předchozí1234567Další
Aktuální stránka:6 z 7
Re: Je nemocný... :-(
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-09-20, 12:40
bych si tipla že po t?ch injekcích má otoky na nervech okolo páte?e,m?lo by to ustoupit,až se zahojí.Chce to teplo,nesmí mu ty záda a noži?ky nastydnout.

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************

Re: Je nemocný... :-(
Zaslán uživatelem/kou: HelenaG (IP)
Datum: 2007-09-20, 14:02
Ahoj. Máte n?jaký nápad jak vykrmit 2 letou fre?ulku? Naše Ája vážívávala 0,90 dkg. Po kastraci, která asi neprobíhala úpln? v po?ádku (špatn? a dlouho se probírala z narkozy, stále byla podchlazená) se postupn? zhubla až na 0,60 dkg. Od kastrace ub?hl rok a nem?žu jí vykrmit. Naopak p?i jakémkoli problému (v posledních 2 m?sících zán?t mo?ových cest a taky zán?t oušek) se ješt? zhubla na 0,50 dkg. Od 6 týdn? krmím Vitakraftem, denn? dostává ráno vitamínovou pastu, ve?er ferretone, p?es den na p?ilepšenou okurku nebo ovoce, které miluje. Granulky má celý den v misce i "odsypávacím krmícím mí?ku", takže p?ístup ke granulím má. Na rozdíl od naší starší fre?ulky taky dost málo spí (už od mali?ka) je hyperaktivní i když v poslední dob? (asi po nemocích a ATB) je spíš melancholická. Našt?stí z?stala mazlivá s chutí p?itulit se kdykoli. P?iznám se, že v poslední dob? už ze zoufalství zkouším dát ob?as trochu tvarohu se žloutkem a trochou medu (neslazené by to nesn?dla), ale vykrmit se jí prost? neda?í. Budu ráda za každou radu. Díky.

Re: Je nemocný... :-(
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2007-09-20, 14:11
Pokud vím, tak Vitakraft má 18 % tuku, možná by to cht?lo tu?n?jší granule.
Nám se te? z ni?ehonic taky váhov? trošku propadla Vanilka (z 850 g na 770 g) a Rupík (z 1480 g na 1380 g), krom? Acany Kitten jim obden p?ilepšuji kaši?kou Baby Flocken, zatím bez výsledku. Dávám i Power pastu, která je pro fretky po porodu a rekonvalescenci, smrdí jak 3 dny staré ryby.
Možná by Áju trochu posílilo hov?zí masí?ko, pokud by to jedla.
Avatar

Re: Je nemocný... :-(
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-09-20, 14:14
ur?it? bych zm?nila granule t?eba na Ferret Complete,po n?m se spousta fretek dostala do skv?lé kondice.

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************

Re: Je nemocný... :-(
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2007-09-20, 14:35
ur?it? p?ejít na tu?n?jší granulky a ob?as ten tvaroh se žloutkem a troši?kou medu a ob?as Baby Flocken....
ob?as = jedenkrát(?) týdn?

ferret complete se mi zdá taky málo tu?ný na výkrm, tam je tuku jen 19 %, nebo si to s n??ím zas pletu??

Re: Je nemocný... :-(
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-09-20, 14:41
tuku jo,ale má 36 % protein? a ono je lepší vykrmovat bílkovinou než tukem.lepší je vycpat pomalu.

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************

Re: Je nemocný... :-(
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2007-09-20, 14:44
A je teda v tomto p?ípad? dobré hov?zí nebo ku?ecí maso na tvorbu svaloviny?
Avatar

Re: Je nemocný... :-(
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-09-20, 14:47
no hov?zí je lepší-proteinov? nadupaný,ale moc fretek ho nebaští,ono je to logický,t?žko si tcho? uloví krávu na louce :o)))

Re: Je nemocný... :-(
Zaslán uživatelem/kou: Dáda (IP)
Datum: 2007-09-20, 14:50
Pro? ne, takový tcho? lovící krávu, je docela sm?šná p?edstava :-DDDDDDDDD

Re: Je nemocný... :-(
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2007-09-20, 14:52
božo, ono v?bec s t?ma fre?ulema je to složit?jší. Nap?. Meggie maso nechce, jediné období, kdy ho jedla, bylo, když dojídala maso po mlá?atech p?i dokrmování. Proto m? naprosto šokovala JanaG, když totiž u nich byla Meggie na námluvách, nejen že si nacpala b?icho nejlepším hov?zím, ale ješt? od misky odhán?la chudá?ka Shre?ka. :o)))
Avatar

Re: Je nemocný... :-(
Zaslán uživatelem/kou: HelenaG (IP)
Datum: 2007-09-20, 15:06
D?v?ata d?kuju. Koupím ferret complete a budu doufat v zázrak, že ho vezmou naše krakenky na milost. Za ty 2 roky jsem zkoušela už minimáln? 10 druh? granulí a do ni?eho ty naše holky necht?ly ani klofnout. Zrovna jsem si ?íkala, že kdyby Vitakraft zkrachoval, že ty naše holky um?ou hlady. Jednou n?jak nebyl k sehnání a tak jsem koupila v?tší balení Sluis a ob? se mi ztrácely p?ed o?ima, tém?? nebaštily. Ája jako mim?o, které jsme si p?ivezli dom? ob?as vzala i ku?ecí masí?ko (ale jen syrové) a po n?jaké dob? už nechce ani to.
Navíc zkusím i Baby Flocken (netuším co to je a kde se to dá sehnat?). Je mi jedno, kolik budu investovat. Prosp?ch holek je nám nade vše.

Re: Je nemocný... :-(
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2007-09-20, 15:09
Baby Flocken jsou vlo?ky, od Gimpetu. My je kupujeme ve Zv?rokruhu (Olympia), cena za sá?ek cca 80-100 K?.
Když jsme si letos vzali malého Damiána, papal ješt? masí?ko, tak jsem mu ho vylepšovala Baby Flocken a kynul nám p?ed o?ima. :o)))



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Mirim dne 20.09. v 15:28.
Avatar

Re: Je nemocný... :-(
Zaslán uživatelem/kou: HelenaG (IP)
Datum: 2007-09-20, 15:22
Mirim d?kuji. Zkusím se u nás n?kde po nich poptat. A dál budu ob?as h?ešit s tím sladkým tvarohem. Nedovedu si p?edstavit, kdyby nedej bože p?išla n?jaká nemoc, jak by to s Ájou dopadlo.

Re: Je nemocný... :-(
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2007-09-20, 15:54
heleno, máš sz

Re: Je nemocný... :-(
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-09-20, 16:29
no sem se zamyslela a možná upln? nejlepší na vykrmení by byly Mastery kitten granule.

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************

Re: Je nemocný... :-(
Zaslán uživatelem/kou: Galina (IP)
Datum: 2007-09-20, 17:36
Mastery hrozne smrdeji po rybe.Naše holka k novym granulim vzdy dlouho ?icha a pak nebo vezme a nebo odejde.K Mastery ?ichla se vzdalenosti 30-40 cm a zmizela rychlosti blesku.Ani po nekolika dnech neprišla k miske bliž než na 10 cm.Zase budu krmit ko?ky.
Avatar

Re: Je nemocný... :-(
Zaslán uživatelem/kou: HelenaG (IP)
Datum: 2007-09-21, 07:49
Díky moc za typy, podle všeho asi budu zkoušet a zkoušet. Podle vybíravosti našich holek to bude asi b?h na dlouhou tra?.

Re: Je nemocný... :-(
Zaslán uživatelem/kou: Kviky (IP)
Datum: 2007-09-21, 14:32
Ahojky holky. Tak chci jen nahlásit momentální zdravotní stav Šelmyho =o) bobky se mu už za?ínaj zbarvovat do hn?da, zelené je už nem?l asi 2dny =o) te? jsou naoranžohn?dlé. Takže stolice se mu vzpamatovala, takže už te? nemusí být zav?enej v kleci kv?li klidu a z toho on je nejš?astn?jší, protože te? má naspáno tak na rok a když ho vypustim z voliéry, tak je jak ne?ízená st?ela =oD Takže ?ukám t?ikrát na zuby a doufám, že jsem to nezak?ikla a bude už vše v po?ádku =o) a v zách?dku se už nic zelenat nebude.
Avatar

Re: Je nemocný... :-(
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2007-10-01, 15:05
Mám dotaz: pokoušela se o m? evidentn? n?jaká viróza. Smrkala jsem, bolelo m? v krku a byla jsem unavená. Te? se zas n?co pokouší o ob? moje tcho?stva - oba mají ?ídké hn?dé bobky, zatím našt?stí s normální frekvencí. Nic jiného jim není, žerou, pijou, hrajou si... zatím jsem naordinovala dietu a vy?kávám, co bude dál.
A te? ten dotaz: myslíte, že je teoreticky možný, že se nakazili virózou ode m? a ona se u nich prost? jinak projevuje? Setkali jste se s tím n?kdo? Nebo je to naprostá pitomost?
Avatar

Re: Je nemocný... :-(
Zaslán uživatelem/kou: Nessie (IP)
Datum: 2007-10-01, 15:12
Já myslím, že je to možný a rozhodn? bych je vzala k doktorovi, jistota je jistota
Avatar

Re: Je nemocný... :-(
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-10-01, 15:16
to v?bec není pitomost,naopak,realita.Zkus i ?aj na nachlazení,bylinkovej, se tak jmenuje.Pomáhá nastartovat imunitu proti virozam.

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************

Re: Je nemocný... :-(
Zaslán uživatelem/kou: HelenaG (IP)
Datum: 2007-10-02, 12:51
Ahoj, vracím se k problém?m s "podviživenou" Ájou-viz p?ísp?vek o kousek výše.
Vyrazila jsem do boje pomocí granulí od Bosche - Totally Ferret. Bylo to kdo z koho. Jak už jsem psala, naše fre?ule vždycky odmítaly jakékoli jiné granule než Vitakraft. Samoz?ejm? odmítly i TF. Takže nezbylo než odstranit veškerý Vitakraft z dosahu a zakázat pochoutky. Nervy za?aly: teprve po cca 20 hodinách se vyhladov?lé pustily do nových granulí, když p?ed tím zkoušely vybírat (mnou vybílené) syslírny a škemraly p?ed ledni? ou. Momentální stav (po 5 dnech konzumace nových granulí) je takový, že ob? TF baští, hube?ou?ká Ája za?íná t?žknout a vrací se do ní i vitalita, takže se kone?n? nechává zlákat od starší Bobinky k hrátkám. Ke konci týdne chci zajít na p?esn?jší váhu k veteriná?i a zjistit kolik gram? k t?m ubohým 500g p?ibylo. V??ím, že všechno je na nejlepší cest?. Hlavn? aby nás zase neskolila n?jaká nemoc a neza?ínaly jsme od za?átku. Držte nám palce.

Re: Je nemocný... :-(
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2007-10-02, 12:57
no tak to je super!! to mám radost, že jsem ti dob?e poradila a HLAVN? že to je na áje vid?t už po TAK KRÁTKÉ DOB?!! :o)

tak se držte, holky!!

Re: Je nemocný... :-(
Zaslán uživatelem/kou: HelenaG (IP)
Datum: 2007-10-02, 12:58
Jo a ješt? dodatek k mému p?ísp?vku. Klobouk dol? p?ed distributorem granulí (v Karlových Varech):
Jeden den jsem je objednala a druhý den p?išly: V balíku byl pytel granulí (objednala jsem 1,75 kg -za nek?es?anské peníze - 483,- K?, velké balení asi 7 kg vyjde podstatn?, ale podstatn? levn?ji), dále byla v balíku krásná plechová piksla na granule s vyobrazenými krásnými fre?ulemi a 2 ks mí?k? s rolni?kou.
Vypadá to, že u granulí Totally Ferret z?staneme, ale budeme objednávat velké balení.

Re: Je nemocný... :-(
Zaslán uživatelem/kou: HelenaG (IP)
Datum: 2007-10-02, 13:00
Marti, je to díky tvému doporu?ení. Ke konci týdne až je zvážím, budu chyt?ejší. Moc d?kuji. I Bob?a vypadá, že se spraví. Psala jsem ti meilíka hned ráno a neozvala ses, tak jsem m?la strach, jak je Ba?ovi - jestli není n?jaký pr?švih.

Re: Je nemocný... :-(
Zaslán uživatelem/kou: sarussa (IP)
Datum: 2007-10-02, 17:41
Ahoj, mám dv? fretky sami?ky, mají 5 m?sícu a jedna (Ange) má holé lisiny za ouškama, chodím už 3 týdny k veteriná?i,p?edtím jsem byla u jednoho veteriná?e a ten si s tím moc nev?d?l rady a dal mi kapky n?co na zán?t zvukovodu ale to jsem ji nedala a zašla jsem k jinému veteriná?i, protože se mi to nezdálo. Oboum fretkám d?lali dvakrát st?r uší a dívali se pod mikroskopem, ušní svrab a žádné parazity nemají, vidím je se n?kdy drbat, ale blechy také nemají, srst mají krásnou a k?ži také, preventivn? jsme jim dali i frontline vodi?ku mezi lopatky. Chci se zeptat jesli z Vás s tímhle n?kdo nemá zkušenosti? Dneska mi dala veteriná?ka kapky OTIPRIN N, které ji mám kapat 10 dní i p?esto že tam nemá parazity. ALe ?íkalala, že to je i proti sv?d?ní tak snad to už zabere. Já jsem ji osobn? nevid?la se drbat za ušima jen pouze po t?le, ale drbou se ob? a Stefi ta nic nemá. Té ty kapky ani nemám kapat. Tak jeslti mi m?žete n?kdo n?co poradit? Byla bych moc ráda, d?kuju

Re: Je nemocný... :-(
Zaslán uživatelem/kou: Nessie (IP)
Datum: 2007-10-02, 17:52
Silva: co kluci?
Avatar

Re: Je nemocný... :-(
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-10-02, 17:58
sarussa: Fretka nemusí mít jen svrab v uších, ale i zán?t... Jak sem vy?etla jako laik, ty kapky Otiprin N by mnéli být proti zápalúm v uších.
Tvo?í se fretce nadmn?rné maz v uších? Má je citlivé na omak?
Avatar

Re: Je nemocný... :-(
Zaslán uživatelem/kou: sarussa (IP)
Datum: 2007-10-02, 18:01
Johana: minulý týden ?istili oboum uši a Ange m?la ten maz trochu víc než Stefi, ale m?la ho normální jako barvu a veteriná?ka ?íkalal že m?že mít zvýšenou tvorbu mazu a že ji to proto m?že sv?dit a že zán?t se také nedá vylou?it.. a ?íkala že mám zkusit ty kapky co to ud?lá...a p?íští týden jdu zase na kontrolu

Re: Je nemocný... :-(
Zaslán uživatelem/kou: sarussa (IP)
Datum: 2007-10-02, 18:02
Johana: a na uši si nechá šáhnout, dokonce byla p?i ?išt?ní uší hodn?jší než stefi

Jít na stránku:  Předchozí1234567Další
Aktuální stránka:6 z 7


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist