Jít na stránku:  Předchozí1234567Další
Aktuální stránka:3 z 7
Re: Je nemocný... :-(
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-08-20, 20:08
tomas, nech ji prosím ud?lat ten stér. P?ípadn? navštiv jiného veta. Fretka má už viditeln? zánét na hlav? (dle téch fotek) a tká? na uších jí odumírá...tu nelze ?akat 5 dní!
Avatar

Re: Je nemocný... :-(
Zaslán uživatelem/kou: Gazza (IP)
Datum: 2007-08-20, 20:09
To ti v??ím.Pokud za?íná být unavená, mohou to zavinit i léky, nebo to bude n?jaké celkové onemocn?ní, které se projevuje i takovými projevy jakoje napadení t?ch oušek. No hlavn?, aby vet p?išel na to, od ?eho to má, budeme ti - a hlavn? freti?ce držet všechny palce.

Re: Je nemocný... :-(
Zaslán uživatelem/kou: tomas (IP)
Datum: 2007-08-20, 20:12
vono se to nezhoršuje ale ani nelepši a ja mu v??im

Re: Je nemocný... :-(
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-08-20, 20:26
...a nebo taky zánét postupuje do hlavy...i z toho múže být unavena. Jestli nemáš peníze na veta...kvalitního, tak si je n?kde pu?, pošli mi ú?et a já ti to zaplatím...ale fre?uli múže jít nejen o uši ale i o život!
Avatar

Re: Je nemocný... :-(
Zaslán uživatelem/kou: tomas (IP)
Datum: 2007-08-20, 20:32
vono to nei tak hrozni nezhoršujeseto ma to po?at stejni a dik za pomoc to ude snat vpohode pro? ja debil mnel mladí:(

Re: Je nemocný... :-(
Zaslán uživatelem/kou: tomas (IP)
Datum: 2007-08-20, 20:36
pro? foru neni upozorneni že mla?ata mužou odrovnat matku?

Re: Je nemocný... :-(
Zaslán uživatelem/kou: tomas (IP)
Datum: 2007-08-20, 20:40
mnela bi to na stranky napsat že se to muže stát

Re: Je nemocný... :-(
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-08-20, 20:46
tomas, to neni pravda a ani pravidlo, že mlá?ata odrovnají sami?ku...prost? to byla blbá zhoda náhod. Kdybys pot?eboval finan?n? vypomoc, písni mi na SZ. A s tou lé?bou moc ne?ekej...
Avatar

Re: Je nemocný... :-(
Zaslán uživatelem/kou: tomas (IP)
Datum: 2007-08-20, 20:52
ale stava se to tak by to mneli lidi vedet a dik uvidim jesli tamto pomuže vona to nema tak zhozni mn?la to horši z toho nejhoršiho jsem ji dostal ze za?atku ji odumirala uže požat hnisalo ale tet je to vlkidu jitiramto a myslim si že se to lepši

Re: Je nemocný... :-(
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-08-20, 20:56
tomas, tak hlavn? ten st?r...a dávej nám info jak se to chová, ano?
Avatar

Re: Je nemocný... :-(
Zaslán uživatelem/kou: tomas (IP)
Datum: 2007-08-20, 21:00
j neboj da ja stim sterem chili po?kam a jesli se to zhorši tak pudu hnt

Re: Je nemocný... :-(
Zaslán uživatelem/kou: tomas (IP)
Datum: 2007-08-20, 21:08
jeji mlade je [fretka.kom.cz]

moc se ji mladata povedli:)

Re: Je nemocný... :-(
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-08-20, 21:14
Tomas, mladé jsou krásné...ale maminka je nemocná! Tak prosím moc ne?ekej...abys o ni nep?išel... držím palce!
Avatar

Re: Je nemocný... :-(
Zaslán uživatelem/kou: tomas (IP)
Datum: 2007-08-20, 21:16
jo ja ne?ekam po?at ji to kontroluju a ?istim neboj je t moje nejoblibeneši freta

Re: Je nemocný... :-(
Zaslán uživatelem/kou: hena9 (IP)
Datum: 2007-08-20, 23:59
tomas: ked ju máš tak rád,tak preboha ne?akaj a nehovor,že sa to lepší,ked si v prvých príspevkoch písal,že raz je to lepšie,raz horšie. :/
Však to musí by? hrozná boles?, vži sa do jej koži prepána :(

Držím vám pale?ky,aby sa to viac nerozširovalo ,ale len na nej prosím ta nešetri.


Niesom odborník,ale podla mna s tým odchov nemám ni? spolo?né,ako Johana napísala,je to len blbá zhoda náhod.

Držím Vám palce,len konaj kým nebude neskoro :(

Avatar

Re: Je nemocný... :-(
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2007-08-24, 13:36
Nevím kam to hodit.. Tak t?eba sem. Ve vlákn? stelivo a papání jsem minulý týden psala, že mi stelivo nebvydrží dlouho a že mi to p?ipadá divné (na to nikdo nijak nereagoval, tak jsem si ?íkala že je to dobrý). V úterý v noci dostal Damián pr?jem, stelivo bylo celé mokré. U veta mi ?ekli, že to je po?asím, že hodn? pije a ten pr?jem je nejspíš taky z horka. Dávala jsem mu va?ené ku?ecí prsí?ka. Ve st?edu v?bec nekadil, až ve?er jeden bobek. ?tvrtek taky nic moc, ale n?co už v záchod? bylo, ale k ve?eru to bylo vodnaté. Dneska ráno se zni?ehonic vy?ural na podlahu v chodb? (tohle nikdy ned?lá), u veteriná?e mi po?ural kalhoty a nakonec po?ural i st?l u veteriná?e (vše tak v pr?b?hu dvou hodin). Nebylo to jako zna?kování (má 4 m?síce), ale zplna pušt?ný mo?ový m?chý?. U veta dostal vit. injekci na podporu imunity a zítra ráno máme donést mo? a bobek na rozbor. Do zít?ejšího rána má držet hladovku.
Diagnóza je zatím nejasná, peristaltika prý funguje, b?íško na pohmat bez bolesti, p?i mo?ení se "netvá?í" že by mu d?lalo problémy, nebo ho n?co bolelo. Mohlo by jít o alergickou reakci na granule? Údajn? se to stát m?že. Krmím Acanou Kitten, od dvou m?síc? bez problém?, není rozvažovaná, kupuju ji v originálním balení.
Hodn? mi vrtá hlavou to mo?ení.. Normáln? vydrží v p?epravce ne?urat, když ho mám na rukou a chce se mu na záchod tak se mi prost? vykroutí, ale te? se nekroutil, prost? to pustil. M?že mít n?co se sv?ra?em, infekci v mo?ovém m?chý?i nebo n?co podobného?
Avatar

Re: Je nemocný... :-(
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-08-24, 13:46
Hanulka: je dost t?žké, takto néco ?íct.
1) Mo?ení - múže to být z prochlazení (zví?e se múže prochladit i v horku, když si nap?. lehne mokré na dlaždi?ky), nebo múže jít o infekci.
2) Kakání - infekce?
Múže lít o néjakou celkovou virózu. Rozbor mo?i a trusu je jednozna?n? na míst?. Když krmíš už 2 mn?síce stejnými granulemi, tak mi to na alergii na ty granule moc nesedí.
Co mi ale dost vadí, je ta hladovka co na?idil vet. Jestli je nemocný, t?lí?ko pot?ebuje živiny. Já bych mu spíš místo hladovky dala dietu (??eba va?ené ku?e se suchou rýží) aspo? dnes a mo? odebrala zítra ranní, p?edtím jak se nají.
Avatar

Re: Je nemocný... :-(
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2007-08-24, 13:46
Hanulka - naše Gia prod?lala zán?t mo?ového m?chý?e, vše popsáno ve vlákn? Paige a Gia. .. ale bylo to odlišné - u nás se nemohla vy??rat, vykadit, nic.

Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher

Avatar

Re: Je nemocný... :-(
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2007-08-24, 13:52
Johanko, m? se ta hladovka taky nelíbí, ?ekla jsem mu to, ale on ?ekl, že se musí pro?istit, teda jako mít ?isté st?eva, to nevím pro?. Jinak dosud (od toho úterka) jsem krmila jen va?eným ku?ecím, tak jsem myslela, že se to alespo? trochu spraví. K tomu podchlazení m? napadá, že poslední dny bylo st?ídav? horko a pak zima, Damián se rád rochní ve velké misce s vodou, kterou má v kleci, takže je možné, že se mohl podchladit, když vycákal vodu na podlážku klece a pak si do toho lehl, protože na podlážce má deku, která to všechno vsákla, ráno jsem nepozorovala, že by tam bylo mokro, ale mohlo být.
Amonnko, on naopak ?urá strašn? hodn?, mo? má normální barvu, má stále stejný pach.
Avatar

Re: Je nemocný... :-(
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-08-24, 13:56
Nebo n?jaká infekce, jak byla u nás, ale je pravda, že u toho ne??rali, kde mohli... odpovídal by pr?jem. Jak se chová? Má chu? do hraní, nebo je apatickej? Možná by to cht?lo zkusit i jinýho veta, p?ípadn? se zeptej na ko?i?í dietu I/D- dostávali to te? p?i pr?jmech, chutnalo jim to, když se z toho ud?lala kaši?ka a pr?jem jim p?estal... Možná by nebylo od v?ci nabrat i krev, ne? Soudim podle toho, že to bylo první, co u nás d?lali...
Avatar

Re: Je nemocný... :-(
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2007-08-24, 13:59
a nebo zavolat Chylíkové pro radu? :) to taky není k zahození :)

Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher

Avatar

Re: Je nemocný... :-(
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2007-08-24, 14:01
Na krev jsem se ptala, odebírat necht?li..??? K tomu vetovi jsem šla na doporu?ení, že je dobrý, fretkám rozumí. Dle mého názoru jim ale moc nerozumí. Proto se ptám, nevíte o n?jakém veteriná?i, který by nám pomohl? Okolí Ostravy.
Jinak, papá hezky, chutná mu, ale hrát si nechce. Nekouše, jen se chce chovat, možná proto, že ví, že je nemocný (nebo že se k n?mu chováme jako k nemocnému).
Rynn, díky, na tu dietu se zeptám.
Avatar

Re: Je nemocný... :-(
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2007-08-24, 14:04
Hanulko, to je zvláštní. Jakou barvu má pr?jem? Damiánek s chutí žere a nezvrací? Pije?
Poslat bobe?ek a mo? na vyšt?ení je v po?ádku - jen dej pozor, a? mo? není kontaminnovaná stolicí, když má Damiánek ten pr?jem - vyšly by pak zkreslené (a tudíž k ni?emu) výsledky.
Pr?jem z horka je, ?ekla bych, blbost. Alergická reakce na granulky až po 2 m?sících je také divná. Spíš bych to tipla na virózu, ale kdo ví. Divné je to po??rávání - bu? je mu tak špatn? a je tak zesláblý, že se po??rává, nebo opravdu má zán?t mo?ového m?chý?e.
Hladovka se fretkám dává (ne více než 1 den), když zvrací a mají pr?jem, v?tšinou v souvislosti s virózou. Pokud ale už po?ádn? nejí pár dní, z?stala bych u va?ených ku?ecích prsí?ek, ale nep?ecpávej ho. Nech ho tedy p?es den klidn? hladov?t, a? si st?eva alespo? chvilku odpo?inou, pak mu uva? k ve?e?i ku?e a do rána pak zase bude hlady. Pokud jdete na vterinu už ráno, dej mu najíst až se vrátíte. Damiánek to vydrží, st?eva si odpo?inou a pan doktor bude mít radost ;o) Jen musí Damián hodn? pít, když má pr?jem! Mohl by ho pot?šit vývar z prsí?ek :o)
Držím palce, a? p?ijdete záhad? na kloub a Damiánek bude zase brzy fit!
Avatar

Re: Je nemocný... :-(
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-08-24, 14:06
Nebo jak psala Amonn, bu? zavolat Chyld?, nebo Jeklovi, ten je prej taky dobrej. Nebo i Hnízdovi, ale ten netušim, kdy tam je, ale zkusit to m?žeš, ten mi je lé?il s tou infekcí. Krev nabral hned, ?ikal, a? nedávám ani to ku?e, ale práv? tuhle dietu, protože je to práv? proti pr?jmu a i na dlouhodob?jší krmení... Maj i granule, kdyby necht?l kaši?ky. Hlavn? bych dávala pozor na tu apatii :-/ Rocky byl apatickej první ve?er, druhej dostal infuze a t?etí skon?il hospitalizovanej :-/
Držíme palce a packy, aby byl brzo zdravej :(
Avatar

Re: Je nemocný... :-(
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-08-24, 14:07
nemá teplotu? A kolik vypije vody? Víc jak p?edtím?
Fakt bych šla k jinému vetovi...ale kam to ti žel neporadim.

Koukni sem: [forum.fretka.cz]
Tady sou lidi z Ostravy, napiš jim SZ, kam chod?j k vetovi...



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Johana dne 24.08. v 14:09.
Avatar

Re: Je nemocný... :-(
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2007-08-24, 14:27
Papá dob?e a nezvrací, když mu donesu ku?átko, hned se k tomu žene. Je mi divné, že když toho tolik do sebe dostane, skoro nic nedostane ze sebe:(
Rynn: není p?ímo apatický, jen si nechce hrát, trochu pob?há, pokvoká, ale hned si jde lehnout, takže asi mu není dob?e.
Zkusím pohledat k ve?eru na internetu jiného veta, bohužel musím do práce tak si k tomu sednu až ve?er.
Jinak vývar z prsí?ek dostává, chutná mu.
Teplotu m?l 39,2 já nevím, jaká je zvýšená a jaká je normální. Vody vypije stejn? jako kdy jindy, jen má toho více z ku?ete, dávám mu ty prsí?ka uva?ená i s vývarem.
Najdu si ?íslo na Chylíkovou, snad ji zastihnu. V?bec ale nevím, já veteriná??m moc nev??ím, protože mi pár zví?átek odešlo naprosto zbyte?n? jen proto, že zanedbali lé?bu, ?ekli mi, to nic není, to má z nerv? /po?así/ špatného krmení a pak mi zví?e pošlo na nádor, nelé?enou ch?ipku a podobn?:((( Navíc i tenhle vet vypadá, že v?bec neví, co by to mohlo být, z ?eho a podobn?. Rozhodn? u nich nez?stanu:(
Dodatek: Jo a ty bobky, jsou takové vodnaté, slizké, mají sv?tl? hn?do-žlutou barvu.
Dodatek 2: D?kuji všem za rady, pokud vás ješt? n?co napadne, prosím, ozv?te se. Zítra budu referovat jak pokra?ujeme dále.



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: hanulka dne 24.08. v 14:33.
Avatar

Re: Je nemocný... :-(
Zaslán uživatelem/kou: Gazza (IP)
Datum: 2007-08-24, 14:33
tomas:
Jak je na tom ta tvoje freti?ka? Zabírají jí léky?

Re: Je nemocný... :-(
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-08-24, 14:34
...typuju na virózu. Ale možná bych dala ud?lat i glykémii...chjo...to je takhle t?žké. Každopádn? si honem najdi dobrého veta a b?ž k n?mu co nejrychleji. Ta teplota by podle mne mn?la být normální.
Tady máš základní biologické hodnoty fretky, múžou pomoct vetovi p?i vyhodnocování rozború, jestli má s fretkama málo skušeností:
[www.fretka.sk]
Avatar

Re: Je nemocný... :-(
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2007-08-24, 14:36
Hanulka - Chylíkové se nemusíš bát ;) ta ti poradí a je opravdu dobrá ;)

Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher

Avatar

Re: Je nemocný... :-(
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2007-08-24, 14:39
teplota je v norm? (38-40), aspo? n?co...

Jít na stránku:  Předchozí1234567Další
Aktuální stránka:3 z 7


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist