Jít na stránku:  Předchozí1234567
Aktuální stránka:7 z 7
Re: Je nemocný... :-(
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-10-02, 18:04
Sarusska, jen pozor, po kapkách ATB do uší se múže vytvo?it kvasinková infekce...nám se to p?edloni stalo. Že se fretka drbe je normální. Mn? spíš zaráží ta vypadaná srst! Nep?esrs?uje z té d?tské srsti?
Avatar

Re: Je nemocný... :-(
Zaslán uživatelem/kou: sarussa (IP)
Datum: 2007-10-02, 18:05
a na ty kapky jsem si ?etla p?íbalový leták



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: sarussa dne 02.10. v 18:08.

Re: Je nemocný... :-(
Zaslán uživatelem/kou: sarussa (IP)
Datum: 2007-10-02, 18:07
a na ty kapky jsem si ?etla p?íbalový leták a je tam že jsou na zán?ty zevního zvukovodu, infek?ního, mechanického, chemického a parazitního p?vodu, a taky že mají protisv?divý ú?inek, tak doufám že to zabere..

Re: Je nemocný... :-(
Zaslán uživatelem/kou: sarussa (IP)
Datum: 2007-10-02, 18:10
no veteriná?ka ?íkalal že na to je nevhodná doba.. spíš ji za chvíli za?ne zimní srst r?st.. ale je to i možné, to nevím, doufám že ty kvasinky mít nebude dám si na to pozor poznám to v?bec já ty kvasinky? tím myslím pouhým okem? p?íští pátek jdu na kontrolu a kdyby m?la n?jaké nežádoucí ú?inky ajá si toho všimla tak budu volat na veterinu



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: sarussa dne 02.10. v 18:11.

Re: Je nemocný... :-(
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2007-10-02, 18:14
Nessie napsal/a:
-------------------------------------------------------
> Silva: co kluci?

silva je už bez p?ipojení, zejtra dotaz t?eba nenajde, tak si dovolím za ni:
kluci pr?jmujou, nijak zb?sile, barva dobrá, ale ?ídký a prý hodn? smrdutý. žerou, pijou, hrajou si, krom pr?jmu prost? zatím normál.

n?jak se nám to rozes.alo!

btw ba?a už se DEFINITIVN? uzdravuje (po prvotním jásotu ve ?tvrtek o víkendu zas st?íkal vodu - a to tak, že doslova a po zdi). dnes odpoledne, po víc jak týdnu, první OPRAVDOVÉ NORMÁLNÍ HOVÉNKO!! jaká radost! :o)

Re: Je nemocný... :-(
Zaslán uživatelem/kou: Nessie (IP)
Datum: 2007-10-02, 18:15
Martina: d?kuji za odpov??:-)

a pochopiteln? Ba?ovi gratuluji k uzdravení:-)
Avatar

Re: Je nemocný... :-(
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-10-02, 18:15
sarusska: Ta kvasinková infekce není vždy po podání ATB...poznala by si to...fretce by se za?ali velice špinit uši. Ale to sem psala spíš pro jistotu. V?tšinou je lé?ba ATB pokud vím v pohod?.

Akorát bych sledovala i tu srst.
Avatar

Re: Je nemocný... :-(
Zaslán uživatelem/kou: sarussa (IP)
Datum: 2007-10-02, 18:19
jo srst sleduji každý den, mají ji fakt hezkou a i k?ži, jen prost? nevím ty uši noo.. m?la to nej?ív jen málinko a ted se ji levé ucho spravuje ale pravé si vydrbala více teda pokud si to vydrbala, uši jsem ji fakt drbat nevid?la.. má to za pravým uchem tak skoro 1 cm holé míste?ko a na levém tak 0,5 mm možná 0,7 na ty odhady nejsem dobrá nooo, ale na ouškách ji už rostou taky malé chloupe?ky, p?ed tím je m?la jak potkánek

Re: Je nemocný... :-(
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-10-02, 18:22
sarusska: a nechala by sem možná udélat i stér z kúže za ušima a z n?ho rozbor...jestli si s tím vet poradí.
Avatar

Re: Je nemocný... :-(
Zaslán uživatelem/kou: sarussa (IP)
Datum: 2007-10-02, 18:27
to jsme taky s veteriná?kou konzultovali, ale ?íkala že to je zbyte?né pro ni trápení, že ji má fakt krásnou tu k?ži.. že kdyby m?la kožní svrab nebo n?co na ten zp?sob kožních nemocí tak že by to vypadalo úpln? jinak.. ale ona mi je chválila že ji mají fakt krásnou srst.. tak jeslti se to nebude lepšit tak to pop?ípad? s ní p?íšt? zase skonzultuju.. a ?íkala že by jsme ji pop?ípad? mohli t?eba vzít i krev, ale to ?íkala že si taky myslí že není nepot?eba, že jsou navíc ješt? mladééé

Re: Je nemocný... :-(
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-10-02, 18:51
Sarusska, tak po?kej až dobere léky a uvidíš...Kam chodíš na veterinu?
Avatar

Re: Je nemocný... :-(
Zaslán uživatelem/kou: sarussa (IP)
Datum: 2007-10-02, 18:54
chodím do Olomouce k Procházkovi, doporu?ila mi ho Bára. A je tam s ním i ješt? jedna veteriná?ka, d?íve jsem chodila na veterinu státní v Olomouci u krematoria, ale tam si s fretkama moc neví rady no,teda m? to tak p?íjde



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: sarussa dne 02.10. v 18:55.

Re: Je nemocný... :-(
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-10-02, 19:15
Aha....já sem žel z jiného státu, tak bych mohla doporu?it jen vety o kterých se psalo a to v Praze. V??ím že tvúj vet je dobrý! Neznám ho.
Avatar

Re: Je nemocný... :-(
Zaslán uživatelem/kou: sarussa (IP)
Datum: 2007-10-02, 19:17
Johana: no já doufám že je dobrýý.. tak uvidím snad se jí to spraví, d?kuju za rady

Re: Je nemocný... :-(
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2007-10-03, 11:30
Tak u nás doma, zdá se, jde všechno pomalu k normálu. Hovínka už vypadají mnohem líp a tcho?i neztrácejí na energii. Ale mám pocit, že jsem je opravdu nakazila já svojí virózou, která se u nich projevila úpln? jinak. Zbytek historky dávám do kafracího vlákna:-)
Avatar

Re: Je nemocný... :-(
Zaslán uživatelem/kou: sarussa (IP)
Datum: 2007-11-08, 17:47
ahoj.. píšu zase ohledn? moji fretky Ange, psala jsem o ni v minulých p?ísp?vkách, a cht?la bych se znovu zeptat, protože si fakt už nevím rady a zítra jedu s tím zase k veteriná?i, ange má holé lisiny za ušima zase tam nemá srst.. asi 1 cm holé lisiny.. ob? moje fretky mají nádhernou zimní srst, jsou jak medvídci, stefi je v po?ádku ale ange se zase za?ali d?lat lisiny jenom kolem t?ch uší, dávala jsem ji 10 dní otiprin N kapky do uší asi p?ed m?sícem a zlepšilo se to.. už ji to za?alo nar?stat ale tedka se jí to zase ud?lalo znovu, fakt nevím jeslti si to drbe, nikdy jsem ji nevid?la si to drbat.. a když ji tam chci nakapat kapky tak se strašn? brání, protože jak jsem ji kapala ty kapky otiprin, tak to pak nesnášela a dokonce za?ala být i trochu agresivní jak se jí to nelíbilo, tak jsem jí to musela kapat s pastou u pusy, ale už p?jde k v?ci na co jsem se cht?la vlastn? zeptat nebo poradit.. nemáte tu n?kdo s tím zkušenosti? uvidím co mi zítra ?ekne vet, ale ono se to zase opakuje.. tak já už fakt nevím a to ji d?lali vyšet?ení na svrab a to bylo v po?ádku.. tak jim asi zítra ?eknu at kdyžtak ud?lají st?r z k?že za t?ma ušima.. ale to ji bude asi chudinku bolet..

Re: Je nemocný... :-(
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2007-11-08, 17:55
sarussa: Myslim, ze v teto chvili je ster nezbytny(a rozhodne neboli:) ). Jinak tady muzeme dumat a je to k nicemu...:(
Ja se s timhle setkala, videla jsem to..ale bez steru a dalsich vysetreni se neda rici, co to je..Netusil jen tak od pohledu ani muj vet..

Re: Je nemocný... :-(
Zaslán uživatelem/kou: sarussa (IP)
Datum: 2007-11-08, 18:15
jj.. d?kuju no tak jí to asi zítra navrhnu... d?lala ji akorát dvakrát st?r z ucha a dívala se pod mikroskopem jestli náhodou nemá ušní svrab.. tak uvidím zítra, kdyžtak bych napsala zítra co mi na to ?ekl vet a co jí d?lali.. díky

Re: Je nemocný... :-(
Zaslán uživatelem/kou: sarussa (IP)
Datum: 2007-11-09, 19:21
tak jsem byla dneska a ange na veterine a ?íkala jsem mu o tom st?ru a on mi ?ekl, že by s tím ješt? po?kal že ta k?že je hezká a klidná.. a že ji tam rostou nové chloupky a že to ani není s ?eho ten st?r ud?lat.. tak že mám po?kat jeslti se to nebude horšit víc a mám ji zase kapat ty kapky otiprin N asi 10 dní, tak nevím no uvidím..

Jít na stránku:  Předchozí1234567
Aktuální stránka:7 z 7


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist