Jít na stránku:  Předchozí1234567Další
Aktuální stránka:4 z 7
Re: Je nemocný... :-(
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2007-08-24, 14:43
Zapomn?la jsem p?ipomenout Probican pastu! Podávej 2x denn? 1/4 oto?ky.
Avatar

Re: Je nemocný... :-(
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2007-08-24, 14:51
Holky, ješt? jednou moc d?kuju, jste strašn? hodné!!
Udivuje m? ale, že a?koliv je ur?it? nemocný, po?ád je strašn? hodný a pokud ho n?co bolí, tak to nedává najevo kousanci, naopak se chodí mazlit, jako by si st?žoval, že n?co není v po?ádku:(
Mám teda zítra ješt? zajít k vetovi, ke kterému chodíme? S tou mo?í a bobkem? Nebo už si mám najít n?koho jiného?
Avatar

Re: Je nemocný... :-(
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-08-24, 14:57
Pokud do zítra seženeš veta, který má skušenosti s fretkama, šla bych asi už tam...rovnou i s mo?í a trusem...
Avatar

Re: Je nemocný... :-(
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2007-08-24, 14:57
Pokud najdeš n?jakého "superveta", je? za ním. Jinak bych jela za tím Tvým. Už jen z toho d?vodu, že uvidí p?ípadnou zm?nu v Damiánkov? stavu.
Fretky, pokud jsou normáln? nekousavé, nekoušou ani když jsou nemocné. To už je musí n?co opravdu krut? bolet, aby kousaly.
Avatar

Re: Je nemocný... :-(
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2007-08-24, 15:02
Vendulko - zlatá pravda ;D

Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher

Avatar

Re: Je nemocný... :-(
Zaslán uživatelem/kou: Bara (IP)
Datum: 2007-08-25, 01:38
JAk je Damiankovi? Ted jsem se vratila z dovolene a ctu tohle:( Jak se ma? je mu uz lip?
Opravdu mu zkus davat ten Probican nebo Prokolin. Terka ma taky citlivejsi traveni a Probican je na to uplne uzasny.
Avatar

Re: Je nemocný... :-(
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2007-08-25, 01:59
P?ejeme Damiánkovi aby se brzo uzdravil.
Avatar

Re: Je nemocný... :-(
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2007-08-25, 21:41
Takže se vracím, po dnešním ve?erním úklidu mám jasno. V pond?lí jsem tady Damiána nechala celý den s rodinou, s tím, že se o n?j postarají. Od doby, co ho mám, jsem byla nezam?stnaná, takže jsem s ním trávila 24 hodin denn?. V pond?lí jsem nastoupila do práce a on z?stal doma. V úterý v noci za?al ten pr?jem.. no zbytek znáte. Dneska op?t veterina, odb?r mo?i a zítra budu znát výsledky. P?išla jsem dneska dom? z práce, Damiána hlídal p?ítel, protože Damián dostal atb a pot?ebuje soustavnou pé?i, protože se sám nenapije a už ani nechce moc jíst. Pod postelí n?co divn? von?lo, tak jsem odsunula st?l a pod stolem byl rozkousaný sá?ek s n?jakým sladkým sajrajtem z polska. Jsou to takové obarvené p?nové kuli?ky, samý cukr. Von?lo to proto, že Damián momentáln? ?urá kudy chodí, takže koberec za stolem je promo?ený (a to doslova) a k?upky nasákly. P?lka byla sežraná, na koberci drobky. Ihned jsem volala matce, co to má znamenat a ona že jí ten pytlík ukradl a n?kam ho schoval a že ona ho nehlídala, že prý si tím ublížit nem?že, a? si hraje.
V nyn?jší práci jsem denn? pry? 14 hodin, d?lám krátký a dlouhý týden, takže n?kdy se dostanu dom? fakt pozd?, spoléhala jsem, že na vypušt?ní fretky nic zkazit nem?že. Bohužel. Poté, co jsem mu vyproš?ovala kousky prout?ného košíku z krku a te? jsem našla ty k?upky už nemám nadále sílu ho tady nechávat v dob? své nep?ítomnosti, takže po dolé?ení ho okamžit? st?huju.
Nehled? na to, že to není levná záležitost a jako dosud nezam?stnaná jsem dala zbyte?n? výdaje za lé?ení, které jsme teprve za?ali, takže kdoví, nakolik ta suma vyjde. Prozatím to je 900 (dva dny u veta, plus 400 za p?íplatek za sobotu)
Zbyte?né výdaje to jsou proto, že se tohle v?bec stát nemuselo, ne proto, že bych nebyla ochotná dávat do n?j peníze, tak jsem to nemyslela.
Dostali jsme dnes injekci na podporu trávení a druhou proti dehydrataci, atb Entizol 1/8 co 12 hodin.

Avatar

Re: Je nemocný... :-(
Zaslán uživatelem/kou: Bara (IP)
Datum: 2007-08-25, 21:50
Chudacek maly:(
Zkus ho krmit strikackou vyvarem, at nabere silu. Pusinku mu posila taky maminka Keira.
Avatar

Re: Je nemocný... :-(
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2007-08-25, 21:58
Báro díky.. Ješt? že te? mám až do st?edy volno, takže se mu m?žu pln? v?novat.. Sežral toho p?ibližn? tolik, jako by do n?j n?kdo nacpal dvacet kostek cukru.. Jsem zv?davá, jak tohle dopadne:(
Avatar

Re: Je nemocný... :-(
Zaslán uživatelem/kou: Bara (IP)
Datum: 2007-08-25, 22:00
DObre...jak jinak. Damian je zdravy a silny kluk a tohle zvladne. Jak je na tom s vahou? Hubne nebo se jakstaks drzi?
Avatar

Re: Je nemocný... :-(
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2007-08-25, 22:08
Váha z?stala stejná, naprosto na gram. 1505g úterý, 1505g ?tvrtek, te? je to kousek p?ed 1,5kg. Takže zatím nehubne, možná má plná st?eva, tém?? nevylu?uje, takže možná i to d?lá tu váhu:(
Avatar

Re: Je nemocný... :-(
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-08-25, 22:28
Hanulka, ale jestli nekaká, tak by se to asi mn?lo néjak ?eši?...nevím jak, nejsem vet...krom toho víše píšeš, že sám nepije a skoro nejí. Já to vidím na vétší a dost akutní problém. Je ten váš vet na fretky dobrej? Co tak ud?lat sono b?íška, jestli tam není cizí t?leso, které zamezuje prúchodnosti st?ev a proto nekaká...t?eba to d?ívko z košíku, jak si psala žes mu tahala z pusy...
Avatar

Re: Je nemocný... :-(
Zaslán uživatelem/kou: Kviky (IP)
Datum: 2007-08-25, 22:32
Ahojky. ?tu tu a ani nedýchám. Strašn? moc Damiánka zdravíme a obzvláš? jeho bráška!!! Posílá ?umá?kovatou pusu aby mu bylo zase dob?e =o* Držíme palce aby to dob?e dopadlo =´o) Což ur?it? dopadne =o)

Re: Je nemocný... :-(
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2007-08-25, 22:34
To s tím proutím z košíku je už stará záležitost, to jsem našt?stí vychytala ve chvíli kdy se to snažil PACKOU do sebe narvat (fakt nepochopím???), lapla jsem ho a vypá?ila mu to z krku. On kaká ale fakt strašn? malinko, v?bec nevím, jak je to možné?? Na to sono se zeptám zítra až budu znát výsledky, v pond?lí jdeme na kontrolu jak to s ním vypadá.
To, co by mohlo zp?sobit nepr?chodnost, m?že být podle m? kousek igelitu z toho sá?ku, byl zmuchlaný, takže se nedalo poznat, jestli ho prokousl nebo kus vyhryznul. Není normální, aby p?i tom množství potravy, co sn?dl za poslední t?i dny nekadil skoro v?bec. P?itom mi dnes vetka tvrdila, že peristaltika je op?t dobrá, st?evo vypadá pr?chodn? (nem?že být t?eba problém ješt? p?ímo v žaludku??)
Avatar

Re: Je nemocný... :-(
Zaslán uživatelem/kou: Bara (IP)
Datum: 2007-08-25, 22:37
A zvraci?? Pokud by mel ucpany strevo, tak by asi vyzvracel, co nemuze stravit.
Avatar

Re: Je nemocný... :-(
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2007-08-25, 22:43
Nezvrací, od toho úterka stále pod dohledem, takže nevím, kde to papání m?že mít schované:((
Avatar

Re: Je nemocný... :-(
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-08-26, 10:45
hanulka, jak vetka p?išla na to že st?eva sou v po?ádku? D?lala sono?
Avatar

Re: Je nemocný... :-(
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2007-08-26, 11:42
hanulka,
zkoušelas ho "protla?it" bezopetkou nebo maltsoftkou? jestli hodn? žere, je to fakt divné, ab nekakal nebo jen málo.
ješt? m? napadlo - nem?žou být hovínka n?kde "schovaná", myslím pod postelí, ve sk?íní..... znáš je!!
jestli se "nerozkaká", každopádn? bych taky nechala ud?lat to sono, jak ti radí johanka.

držím palce!!!

Re: Je nemocný... :-(
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2007-08-26, 14:01
Martinko, maltsoftky jsem dala hodn?, hned m? napadlo, že n?co sežral.. Jinak po v?erejším úklidu jsem BOHUŽEL nenašla hovíno schované ani za sk?íní nebo pod postelí (jindy bych byla ráda, že je tam ?isto, no ale te? m? to kupodivu nepot?šilo že..).
V 6 odpoledne budu volat vetce, tak se jí na to sono zeptám..
Že jsou st?eva pr?chodná prý pozná pohmatem. Já jako naprostý laik nevím, jestli se takto dá ujistit pr?chodnost st?ev..
Zítra tam jdeme zase, takže chci to sono provést.
Za noc ani jedno hovíno. Už jsem i prohrabala píse?ek, jestli ho t?eba nezahrabal, ale ne, nebylo tam žádné:(
Avatar

Re: Je nemocný... :-(
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2007-08-27, 00:15
Hanulko, koukám, že žádná zm?na k lepšímu :o(
Damiánek musí hlavn? pít (vývar z ku?ete, vodu s glukopurem - na 3 a více dl vody 1 ?ajová lži?ka Glukopuru - dodá energii). Pokud nepije sám, tak st?íka?kou, jak je uvedeno výše.
Aby nejedl n?kolik dní také není možné - bude rychleji ztrácet kondici. A pokud jí ale nekadí, tak je t?eba stav ?ešit! Na druhou stranu, pokud by m?l ucpané st?evo, velmi pravd?podobn? by i zvracel. Nicmén?, ucpané st?evo se ne vždy dá poznat pohmatem a spíše než na sonografii se ucpané st?evo diagnostikuje rentgenem. Takže, pokud nebude Damiánek kakat, nechala bych mu ud?lat RTG b?íška.
Držíme palce i tlapky, a? je lépe!
Avatar

Re: Je nemocný... :-(
Zaslán uživatelem/kou: Bara (IP)
Datum: 2007-08-27, 01:12
No pokud vim od Hanulky, tak Damianek pije jen z misky a vyvar uz nechce. Kousek kurete si taky bez premlouvani da.
Nevim, ale jako laik si myslim, ze kdyby mel Damian od uterka v podstate ucpane strevo, tak by ted lezel v agonii, prudce by hubl a co by snedl, to by vyzvracel. Taky by si nehral, nerozhrabaval pisek a netvaril se nemocne, jen kdyz nad nim sisla panicka.
Nevim jake mate zkusenosti vy, ale mje fretky kdyz jsou na kurecim masu tak ji min (ofrkuji se nad nim) a maji malo bobku...

Hanulko, jaky ma Damian bobky? Napadlo me, ze pokud jsou aspon relativne OK, tak mu zkusit dat normalni stravu. Vis, kolik toho pak sni a kolik vykaka.
Avatar

Re: Je nemocný... :-(
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2007-08-27, 10:44
ur?it? - je možné i to, že si na maroda jen hraje a pani?ku zkouší. protože jestli p?ípadná ucpávka je ve st?ev? tak dlouho, taky se mi nezdá, že by nem?l dodnes vážn?jší potíže a hubnutí.
jsou to potvory, umí s námi p?kn? zato?it!

Re: Je nemocný... :-(
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2007-08-27, 15:37
Holky, Damián SIMULUJE!!! A jak!! Bobky sice ješt? nejsou takové, jaké by m?ly být, ALE: v?era jsem ho "hodila" do odpadkového koše (ned?ste se, to je jeho nejmilejší zábava a ten odpadkový koš je prázdný:) a když jsem zavírala a otvírala víko, tak kvokal a skákal!!! Když jsem ho dala do igelitky tak se mohl zbláznit.. Ale pak zase d?lal jako že jde spát.. Tak spal.. Ráno když jsme dávali atb tak mi zdrhnul a za?al mlátit ko?ku, takže evidentn? je mu lépe, nebo jen d?lá, že je to horší, než to je. Jinak v náru?i se chce chovat po?ád a když jsme sed?li u veta, tak p?išla sle?na s fretkou a to se najednou hýbat um?l, kdeže chovat se v náru?í?? V ordinaci už ale zase p?ed paní doktorkou d?lal achich ouvej, když mu poslouchala srdí?ko. Dokonce m?l premiéru v sy?ení (ješt? nikdy nesy?el, co je u m?), když ho p?evracela na záda.
Teplota je pod 39, bobky jsou takové hrudkovité, už to není voda ani takový ten hlen. Dneska neseme ješt? jeden bobek na rozbor, p?íští týden znovu mo? a ješt? cht?jí d?lat odb?r krve, kv?li podez?ení na špatnou funkci ledvin.
Údajn? dle t?ch papír? co tam mají, má vyprodukovat denn? asi 28 ml mo?i.. Bu? mají špatný údaj oni, nebo já mám u?uránka. Mo? co jsme donesli, m?la totiž objem 10 ml. A to bylo jedno ?urání, hned ráno.
Avatar

Re: Je nemocný... :-(
Zaslán uživatelem/kou: petronelka (IP)
Datum: 2007-08-27, 16:04
a to on se ti vy??raj p?ímo do lahvi?ky? Nebo jak si pochytala celou dávku:-))

" Kdo nežije s fretkou, ten jako by nežil aneb kolik fretek máš, tolikrát jsi ?lov?kem!"
Petronelka
Avatar

Re: Je nemocný... :-(
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2007-08-27, 16:06
Nene, vy?istila jsem záchodek, vymyla a injek?ní st?íka?kou bez jehly, po?kala jsem až se vy?urá na podlážku záchodku a pak jsem mo? nabrala a nalila do lahvi?ky:)
Avatar

Re: Je nemocný... :-(
Zaslán uživatelem/kou: KKatka (IP)
Datum: 2007-08-27, 16:06
Hanulka: cht?la jsem se zeptat - jen tak pro zajímavost (zatím jsme to našt?stí nepot?ebovali), jak se fretce odebírá mo?? N?jak si to neumím p?edstavit. To se do záchodku nedá žádné stelivo, nebo je na to n?jaká jiná finta?

Hmmm, tak pozd? :-))) Ale už vím.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: KKatka dne 27.08. v 16:06.
Avatar

Re: Je nemocný... :-(
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2007-08-27, 16:14
:)) Já jsem si taky ?íkala, jak odebrat mo?, už jsem se vid?la jak za ním tancuju s lahvi?kou, aby mi do ní na?ural:D
Avatar

Re: Je nemocný... :-(
Zaslán uživatelem/kou: petronelka (IP)
Datum: 2007-08-27, 16:17
hanulko, takových nás tu bylo víc, kte?í nad tím p?emýšleli:-))))

" Kdo nežije s fretkou, ten jako by nežil aneb kolik fretek máš, tolikrát jsi ?lov?kem!"
Petronelka
Avatar

Re: Je nemocný... :-(
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-08-27, 16:19
mo? se odebírá ze zem? nebo kde necháš fretku vy??rat,natáhneš to do st?íka?ky.

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************

Jít na stránku:  Předchozí1234567Další
Aktuální stránka:4 z 7


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist