Jít na stránku:  123Další
Aktuální stránka:1 z 3
Koupání tcho?ík?
Zaslán uživatelem/kou: Jana (IP)
Datum: 2004-01-10, 13:24
Ahoj,
zajímalo by m? jakou používáte "kosmetiku" p?i koupání fretky.
Já používám d?tskou kosmetiku Batole,jsou tam olejí?ky a tcho?inda má pak dlouhou dobu p?kný koží?ek.V?bec je po tom nedrbe,d?ív jsem používala sampon pro zví?ata,ale na to asi byla alergicka.

Re: Koupání tcho?ík?
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2004-01-11, 01:14
Používám co mi p?ijde pod ruku.Výjimkou je Jar, Mr.Propper apod. Ovšem to zas vyžaduje tcho? a vytrvale mi leze do umyvadel a kbelík? s co nejv?tší koncentrací ?istících prost?edk?...

Re: Koupání tcho?ík?
Zaslán uživatelem/kou: Michalp (IP)
Datum: 2004-01-11, 23:28
my mame Johnsons baby, to moc doporucuju

Re: Koupání tcho?ík?
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2004-01-12, 12:41
Já abych to tedy up?esnila - používám rozli?né zví?ecí šampony, v lét? je ob?as nutno i proti blechám. Johnson baby máme taky a pak ješt? jeden d?tský šampon, který d?lá (patrn? i d?tem) krásnou, hustou, lesklou srst. :o))))

Re: Koupání tcho?ík?
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2004-01-12, 15:59
Já koupu v šamponu pro psy s citlivou pokožkou, s he?mánkem a olejí?kem...Cvokie se vždy tvá?í, jako že jí chci utopit a umo?it, ale netroufne si z umyvadla vysko?it. Pak se se mnou nebaví do té doby, než uschne:-)

Re: Koupání tcho?ík?
Zaslán uživatelem/kou: boubela (IP)
Datum: 2004-01-12, 16:07
My koupeme bohouška ve fret?ím šampónu, ale je fakt, že se potom drbe. Jinak koupání nemá moc v lásce, takže pro n?ho je to šoking. Jak je na tom Betynka ješte nevíme.

Re: Koupání tcho?ík?
Zaslán uživatelem/kou: Katka (IP)
Datum: 2004-01-12, 16:53
Ahojky, tak my m?li zprvu s koupáním problémy. Máme více jak ro?ního same?ka, pro kterého koupání nikdy problém není. Ale od léta máme ješt? sami?ku. Ta p?i jakémkoliv styku s vodou (krom vody na pití z napáje?ky) p?íšern? k?i?ela. Nevím, co se jí nelíbilo, ale p?ímo bre?ela. Já jsem pak nem?la to srdce jí trápit a pustila jsem ji. Došlo to až tak daleko, že jakmile jsem ji dala nad vanu, tak už k?i?ela. Po n?jaké dob? a zkoušení se pak nau?ila na umyvadlo, ale to byl zvrat ze dne na den. Jinak používám sprchové gely. Ale zkusím Johnson, aby se nedrbaly.

Re: Koupání tcho?ík?
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2004-01-12, 18:23
Katka - Vendel se koupe nerad, ale uraženej je jen do té chvíle než ho úpln? mokrého vypustím. Neomyln? a radostn? hupne do našich postelí a pe?liv? se frotýruje!
Katka - chce to fakt n?co jemného, drbe se, když je moc vysušená k?že nebo není dob?e opláchnutej - asi je nejlepší ten šampon pro kojence s citlivou pletí.

Re: Koupání tcho?ík?
Zaslán uživatelem/kou: Jana G. (IP)
Datum: 2004-01-13, 08:48
Naše starší fre?ule ze za?átku moc nadšená z koupání nebyla (koupu v umyvadle), ale pak jsem p?išla na to, že voda o teplot? asi 37 stup?? je pro ni studená. Te? koupu ve vod? asi 39-40, a ani se nehnou. Dokonce i naše aktivní ukousaná Dáša v téhle horké vod? jen slastn? p?iv?e o?i a nechá si se sebou d?lat co uznáme za vhodné. Po koupání je v?tšinou ješt? fénuju - pokud není horký letní den. Fénování berou jako hru a vydrží asi tak 10 min úto?it na proud teplého vzduchu, p?i?emž se stihnou tém?? dokonale vysušit.

Re: Koupání tcho?ík?
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2004-01-13, 11:22
Jéje! Fén m? ješt? nenapadl - to vyzkouším, to by se Vendelovi mohlo líbit. Ale není to nebezpe?ný pro uši - aby "neofoukli?"

Re: Koupání tcho?ík?
Zaslán uživatelem/kou: Iveta (IP)
Datum: 2004-01-13, 11:59
Míša má stejné návyky jako Vendel, koupání p?ežije, usušit se chodí do postýlky, ale nad kýbl se saponáty není.I když si myslím, že mi chce s tím vytíráním pomoci. Loví totiž hadr, který vytáhne a lítá s ním po celém byt?.Párkrát jsem mu dala jiný hodn? vyždímaný, ale to nebylo ono. Po?kal si na chvilku kdy nekoukám a hadr je op?t v kýblu a on se pro n?j m?že potopit. Snažím se ho hlídat aby se mu to moc ?asto nepoda?ilo moc zdraví to asi nebude?

Re: Koupání tcho?ík?
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2004-01-13, 14:42
Proto se u nás vytírá rad?ji ?ast?ji, ale jen ?istou teplou vodou.Musím uhlídat t?i.

Re: Koupání tcho?ík?
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2004-01-14, 00:54
Dopln?ní - namo?íme tcho?e do teplé, ?isté vody a vytíráme jak ?asto je to možné... :o)))) ?ím víc tcho??, tím lépe, nemusí se tak ?asto m?nit a ždímat...

Re: Koupání tcho?ík?
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2004-01-14, 09:50
Tcho?i se namo?í sami, sta?í jen vybryndanou vodu set?ít ?istým hadrem o který se p?etahujeme a je umyto. Jinak koupání jako takové se u nás provozuje spole?ným sprchováním denn?, pak se vyt?ou v ?istém tri?ku a vesele hupkají do voliéry spinkat. P?vodn? jsem myslela, že je sprchou zaplaším, ale ony si zvykly a berou to jako milou hru. Jen já jsem jako bych bydlela u šípkové R?ženky - samý drobný drapanec.

Re: Koupání tcho?ík?
Zaslán uživatelem/kou: Iveta (IP)
Datum: 2004-01-14, 15:48
Míša na chalup?, kde máme jenom sprchá? se taky p?ijde sám osprchovat. A pro zm?nu loví nacucanou houbu a vytírá s ní. Jinak se snažím vytírat taky jenom ?istou vodou.

Re: Koupání tcho?ík?
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2004-01-19, 19:08
Ze v?erejška máme já i Vendelín nový zážitek - ?ert ví, pro koho zábavn?jší - asi pro m?, neb tcho? se zjevn? tolik nebavil.
Kone?n? po 6 letech (v Praze i tady na Šumav? jen sprchové kouty) jsem si v?era ve?er napustila novou vanu v nové koupeln?! Jen jsme se s p?ítelem stále nemohli dohodnout. kdo ji "pok?tí" - tj. kdo se bude koupat první. Takže šel první do napušt?né vany Vendel!
Nap?ed byl úpln? bez sebe a v?bc nechápal, co se d?je. Divoce plaval. Poté byl vyšoupnut na okraje vany. Tam poskakoval a oklepával se a naklán?l se zp?t do vody. A? vím, že to nebylo proto, že by tam cht?l, neodolala jsem a zlomysln? do n?j š?ouchla, takže sjel do vody jako vydra do rybníka :o)))
Ale hned jsem ho vytáhla, vyždímala, dovolila mu se dosušit v mé posteli (ale stejn? šel do pání?kovy) a dostal ?okoládový puding.

Re: Koupání tcho?ík?
Zaslán uživatelem/kou: Iveta (IP)
Datum: 2004-01-20, 11:15
Markéta: v tob? je taky pytel dobroty. Je ale pravda, že když se n?kam Míša natahuje nebo na?uhuje tak mu taky "pom?žu". A pak ho po?ufám šmudlinku a divím se co se mu to stalo.

Re: Koupání tcho?ík?
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2004-01-20, 12:03
Dy? já Vendela taky "zachránila!" Otázka je, jestli mi to v??il :o))))

Re: Koupání tcho?ík?
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2004-01-20, 14:28
Nev??il. On už t? zná!!!

Re: Koupání tcho?ík?
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2004-01-21, 01:20
Vanu ješt? v takovém rozsahu nevid?l, tohle konkrétn? znát nemohl :o)))
A nap?.když jedeme od veteriná?e, v?bec si ten chudomyslný tvor neuv?domí, že jsem to byla já, kdo ho tam dotáhl. Je vd??ný, že JÁ ho zachránila!
Dnes byl p?ítomen mému koupání. Pobíhal po koupeln?, hrál si s tubama od krém? a igelitama a neustále zv?dav? na?uhoval, co tam v té nádob? provozuju. Vzala jsem ho k sob?, ale nemá?ela ho, jen položila na rameno, které nebylo ve vod? - jakože si budeme hrát na pustý ostrov. Ta nevd??ná bestie m? škrábla do nosu, na hru p?istoupila, v klidu všechno o?uchala a napila se vody s mydlinkama a v pohod? odskota?ila zp?t k tubám a igelit?m, radostn? s sebou berouc ru?ník, na n?jž pak nešlo dosáhnout!!!

Re: Koupání tcho?ík?
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2004-01-21, 13:19
Jo a rozdivo?el se tak, že pak do p?l 2.v noci vytrvale bušil na dve?e a cht?l pokra?ovat ve h?e, což obvykle ned?lává.

Re: Koupání tcho?ík?
Zaslán uživatelem/kou: SimNasa (IP)
Datum: 2007-04-02, 16:57
Markéta napsal/a:
-------------------------------------------------------
> Dy? já Vendela taky "zachránila!" Otázka je,
> jestli mi to v??il :o))))



Re: Koupání tcho?ík?
Zaslán uživatelem/kou: Danka (IP)
Datum: 2007-04-02, 18:50
Já používám jen šampon pro fretky. Když jsem m?la prvního fre?áka, tak m? bylo doporu?eno vyzkoušet šampon na št??ata. Ale opravdu to nedoporu?uju nikomu! Je to strašný!
Avatar

Re: Koupání tcho?ík?
Zaslán uživatelem/kou: squirrel (IP)
Datum: 2007-04-03, 10:53
Já používám taky speciální šampon pro fretky. Elvíra má po n?m krásný hebký lesklý kožíšek.

Re: Koupání tcho?ík?
Zaslán uživatelem/kou: Ymsha (IP)
Datum: 2007-04-03, 15:37
My jsme používalili nejd?íve n?jaký šampón pro psy s norkovým olejem. Pak jsme zkusili šampón pro fretky Marty (mají ho v zivesklo.cz),ale i když chvíli hezky fre?ule von?ly, dlouho jim to nevydželo. Navíc Monty se dost drbal a nedávno jsem zjistila, že smrdí i šampón jakoby um?linou, tak jsem ho vyhodila. U veta dostali zklid?ující šampón, myslím Medivetal, ale drbe slušn? i t?? a má rozt?epené chloupky :-( Jackie má srst nádhern? jemnou a lesklou. Krmíme Acanou Kitten, která má celkem slušné složení, myslím. Dneska jsem koupila Johnsons baby šampón s he?mánkem, tak snad se Mon?a už tolik nebude drbat :-(
Avatar

Re: Koupání tcho?ík?
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-04-03, 15:45
Máme taky šampon Marty, je to v pohod?... a taky krmíme Acanou Kitten a až te? na lupy, který ale u Meggie souvisej s ?íjí a u Rockyho s p?elínáváním maj srst p?knou... lesklou a i hebkou... teda Rocky je te? jak oškubaný ku?e, ale Meggie jí má furt hezkou...
Avatar

Re: Koupání tcho?ík?
Zaslán uživatelem/kou: Angelina (IP)
Datum: 2007-04-03, 17:40
Ahoj, my používáme šampon na fretky od živého skla,tím mejeme jednou, dvakrát dle pot?eby a nakonec vždy umejeme d?tským šamponem (hezky voní ten s banánem) aby se mr?ousek nedrbal. Jinak máme dojem dle vašich ostatních ?lánk?, že máme spíš vydru, než fretku... :) Napustíme vlažnou vanu, dáme hra?ky, a fre?ulka se potápí a blbne a když je unavaná, tak si vleze na polystyren, který jsme jí tam dali a když už ji to vážn? nebaví tak se potopí, vytáhne špunt a jde se z vody, jo a když se sprchuje nakonec koupele, tak to i špulí b?íško a ani se nehne když ji máme na ruce :) tak takto probíhá naše koupání a když ve van? není voda, tak si tam vleze a zkoumá, jestli náhodou kohoutek nezm?ní názor. Pozor si akorát musíme dávat, když mám namo?ené prádlo, to by se fre?ulka koupala i s ním :) No máme prost? vodního nadšence :)

Re: Koupání tcho?ík?
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-04-03, 18:23
Angelika: Tak to ti závidim. Rocky s Meggie taky vodu milujou, ale jen a pouze v kýblu s ?istícím prost?edkem, s octem, když jim jdu mejt klec nebo ve škopíku, když jim tam dáme ví?ka od pet láhví, tak je zachra?ujou. Ale jak je str?im do vany, tak d?laj všechno proto, aby se dostali ven, Rocky si klidn? i zapuší, jenže mu nedojde, že ho umeju znova.... no, d?s...
Avatar

Re: Koupání tcho?ík?
Zaslán uživatelem/kou: Petra a Mates (IP)
Datum: 2007-04-03, 18:32
To jsme na tom podobn? Mates, když se má jít koupat a vidí šampón, tak vyt?eští o?i. Pak ho chvilku honim po byt?. Nakonec, když už je ve van?, tak se tvá?í jako když mu ubližuju. Když byl malinkej, tak se vody tolik nebál. Dokonce i když jsem mu nedávno dala vodu do lavoru, aby si tam vlezl sám, tak ji jen pil a když se mu namo?ila packa, tak d?lal, jako kdyby mu ji n?kdo ukous a sušil ji tak dlouho,dokud na ni nem?l suchý chloupky. D?snej hysterka:-)

Re: Koupání tcho?ík?
Zaslán uživatelem/kou: Neetta (IP)
Datum: 2007-07-18, 14:22
prosím od kolika týdn? m?žeme fretku mýt šamponem? d?kuju

Jít na stránku:  123Další
Aktuální stránka:1 z 3


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist