Aktuální stránka:68 z 73
Re: Plze?áci
Zaslán uživatelem/kou: Irena (IP)
Datum: 2009-03-31, 23:04
Pe?o, jsi zlatá *
Avatar

Re: Plze?áci
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2009-03-31, 23:21
Jojo, z 18ti karátového zlata :o)) Po?ítám s vámi ;-) Klecí je tu dost
Avatar

Re: Plze?áci
Zaslán uživatelem/kou: Zuzi.88 (IP)
Datum: 2009-04-16, 12:24
Ahojky. Cht?la bych se zeptat, zda nevíte o n?jaké fre?ulce, která hledá nový domov v okolí Plzn? ( pop?. Rokycany ). Díky moc

Re: Plze?áci
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2009-04-16, 13:03
Te? mmntáln? ur?it? ne, ale každou chvíli maj fre?uli v záchranný stanici, to bych napsala do vlákna adopce, protože se skoro vždycky dostane ke m?(nebo míše nebo zdend?)..
ale vím o hol?in?, která chce dát pry? ani ne ro?ního šampan? v ?íji, prý ale d?sn? kouše, podle m? je to nedostatek výchovy a ješt? se dá fre?á?ek srovnat, zvláš? pokud by se dal kastrovat..
Avatar

Re: Plze?áci
Zaslán uživatelem/kou: Zuzi.88 (IP)
Datum: 2009-04-16, 19:15
Tak já bych ráda sami?ku, ale práv? nevim, jestli chci mali?kou a rozmazlovat si jí už od mali?ka, nebo si vzít fre?ulku z druhé ruky. Ob? varianty mají plus...ale i mínus...tak po?ád váhám.

Re: Plze?áci
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2009-04-16, 22:29
A ty už jsi n?kdy fretku m?la?
Jak píšeš, ob? varianty mají svá plus a svá mínus..
Jestli chceš, p?ij? se n?kdy podívat na fre?ule ke m? :o) Mám dva kluky a dv? holky :) Každý z nich je povahov? úpln? jiný...
Avatar

Re: Plze?áci
Zaslán uživatelem/kou: Zuzi.88 (IP)
Datum: 2009-04-17, 09:29
Te? si "užívám" ?íji svojí už skoro ro?ní fre?ulky a chci jí práv? po?ídt kámošku :-) tak n?jak doufam, že p?estane tak prudit a budou si hrát ob?as taky spolu :-D ale bojim se jak se budou snášet :-(

Re: Plze?áci
Zaslán uživatelem/kou: ITcat (IP)
Datum: 2009-04-17, 09:36
Se snasenim mam dobre zkusenosti, v jednom roce jsme kastrovanemu porizovali kamarada a vse bylo naprosto v pohode. Hned od prvni chvile byli supracky. Akorat kdyz na toho mladsiho prisla rije, tak tomu starismu strasne ocumlaval usi, ale jinak naprosto v pohode. Ted jsou oba kastrovani a jsou ok.

[saproks.pilsfree.cz]
Plze?
Avatar

Re: Plze?áci
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-04-17, 09:43
zálež na povaze obou, ne vždycky se snesou hned, n?kdy to trvá dýl a jindy se nesnesou t?eba v?bec... já mám dv? sami?ky už rok odd?lený, ale já po?izovala mlád? ke 4 letý, takže dost pozd?... lepší zkušenosti mám s po?ízením samice k samci a naopak.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Plze?áci
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2009-04-17, 09:45
No tak pokud už dosp?lou fretku máš, bude ur?it? lepší jí po?ídit miminko než odložence. To ti p?ijme snáz než dosp?lého jedince. Já nap?. m?la nekastrovaného samce a samici a adoptovala jsem k nim kastrovaného samce. Seznamovala jsem je víc jak p?l roku, ten muj kv?li n?mu šel i na kastraci, ale i tak se za?ali jakž takž snášet až po t?ech m?sících od kastrace. Ješt? te? ob?as toho p?vodního (Pí?u) p?epadne záchvat a za?ne ho (Oghího) strašn? rvát, ale to už je nechávám, a? si to vy?íkají spolu mezi sebou..
Pak mám dv? holky, ta p?vodní (Babu) nikdy žádnou hol?i?ku necht?la, všechny rvala kolem sebe a bránila Pí?u. Když jsem se rozhodovala, jestli po?ídím ?tvrtou fretku, tak jsem náhodou m?la možnost jí pustit s ob?ma 9ti týdenníma hol?i?kama, ze kterých jsem si jednu m?la vybrat. Po jedné šla jak slepice po flusu, to bych ani nev??ila, že bude chtít ublížit takhle malýmu miminku, a druhou se?ezala jen když se kolem ní mihla, pak jí nechala být, nepronásledovala jí.. Tak jsem zvolila tuhle, ješt? párkrát se porvali, ale už jsou nejv?tší kamarádky...
Avatar

Re: Plze?áci
Zaslán uživatelem/kou: Zuzi.88 (IP)
Datum: 2009-04-17, 09:59
No p?edstava, že m? ?eká znova puberta...?íje...faleška (na to sem fakt zv?davá, co jsem se tu do?etla....bude to asi zajímavý :-D ), tak se mi do mlád?te moc nechce :-D Ale p?edstava, že tu budu mít dv? dosp?lé holky, které se nesnesou, je asi horší. Práv? jsem se schán?la po hol?i?ce v okolí Plzn? nebo Rokycan, abych mohla vzít tu svojí raubí?ku na výlet, abych rovnou vid?la, jak bude reagovat na jiné fre?ulky a mohla si t?eba i sama vybrat, s kým se nejvíc snese :-D

Re: Plze?áci
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2009-04-17, 11:52
zuzi, ale to stejn? neodhadneš. n?jaká cizí fretka jí m?že být sympatická a bude všechno v pohod?, a pak si dom? p?ineseš nalezenku a do oka si nepadnou...
klidn? bych ti ?ekla, abys dorazila, jsme z plzn?, ale mám te? nakrytou hol?i?ku, tak se s nikým nestýkáme, abychom si nep?itáhli svrab nebo n?jakou virózu...
Avatar

Re: Plze?áci
Zaslán uživatelem/kou: Zuzi.88 (IP)
Datum: 2009-04-17, 12:23
Jsem zaváhala, když jsem si jí kupovala, že jsem nevzala i její sest?i?ku...m?la bych to možná te? vy?ešený. Než jsem se rozhodla, že chci dv?, už byla sest?i?ka prodaná :-(
Te? ?eším ukon?ení její ?íje a pak bych cht?la kastraci (na mali?ký neni te? ?as a když už malý, tak si je chci užít a v?novat se jim co nejvíc :-), takže nejd?ív do?eším jednu a pak chci hned p?ivést kamarádku...takže zatim mám ?as, ale už te? se nem?žu do?kat, až tu budou b?hat dv?! :-D
Kdy ?ekáš p?ír?stky?

Re: Plze?áci
Zaslán uživatelem/kou: ITcat (IP)
Datum: 2009-04-17, 12:25
Jj mit jich vic je uplne o necem jinem :-)

[saproks.pilsfree.cz]
Plze?
Avatar

Re: Plze?áci
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2009-04-17, 22:30
zuzi, já byla na ukon?ení ?íje s fretkou tady v plzni na veterin? u nám?stí, je to naproti ba?ovi, v chovatelských pot?ebách animex. když vejdeš do t?ch pot?eb a dáš se hned doleva, projdeš kolem pultíku s kasou, tak vejdeš do ?ekárny veteriny. je tam moc hodná doktorka a doktor taky. na kastraci jsme nosili všechny fretky (samce i samici) na bory na rpvet. tam ordinuje d?sn? šikovnej doktor a nikdy jsme nem?li problém.
jinak letos m? u jedný sami?ky ukon?il ?íji muj kastrovanej kluk.
mim?a ?ekáme za t?i týdny, tak za týden chceme jít na sono, ale kyne zdatn?, tak doufám, že sono m? jen utvrdí v tom, že ?ekáme mim?a :)
Avatar

Re: Plze?áci
Zaslán uživatelem/kou: Zuzi.88 (IP)
Datum: 2009-04-18, 10:35
Tak na injekci už jsem byla, tu snad zvládne každý vet. Hledám spíš n?koho šikovného na kastraci, je mi vcelku jedno jestli Praha nebo Plze?, protože to mám vše stejn? daleko. Do?etla jsem se tu o doktrou Králi z Prahy, kterého tu každý chválí. Tak mu pak po skon?ení ?íje zkusím zavolat.
Jako jeden vet mi cht?l kuchat chudinku mojí malou v ?íji :-o prý že je to v pohod?...tak jsem jako ?ekla, že k n?mu už nikdy! Další už sice v?d?l víc, ale zase nem?l tak dob?e vybavenou ordinaci :-( tak jsem si ?ekla, že radši ud?lam výlet do Prahy nebo Plzn?.
V Plzni jsem byla jednou se psem na jedné klinice, když se jede po Rokynanské a zahne se n?kam do ulic, bohužel v?bec nevím název nebo tak... :-( s nimi zkušenost nemáš?

Re: Plze?áci
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2009-04-18, 11:11
byla to taková velká klinika s n?kolika doktory a jmenovalo se to vedilab? tam bych na kastraci nejezdila, protože tam mi nabízeli ke kastraci i žlázkování a to o tom zákonu v?d?li!! se psama teda jezdím v?tšinou na ten vedilab, ale s fretkama jedin? na rpvet. tam ordinuje pan doktor protiva, kastroval nám sami?ku v ?íji a bylo všechno bez komplikací. teda abych objasnila pro? v ?íji - byla to nalezenka, p?e?íjená, nem?la už chlupy na ocasu, b?íšku a zadních nohou a tak okamžitá kastrace byla její nad?je na p?ežití. no vyhrála, díky šikovnýmu vetovi :o)
odkud vlastn? jsi?
Avatar

Re: Plze?áci
Zaslán uživatelem/kou: Zuzi.88 (IP)
Datum: 2009-04-18, 11:44
Je fakt, že s každým zví?etem, které máme doma, jezdíme k jinému vetovi, protože ne každý rozumí všemu.
Vedilab, to je ono a je fakt, že s pejskem nám tam pomohli, i když to teda byla dost smutná zpráva, co nám pak sd?lili:-( pé?e byla dobrá.
Koukala jsem te? na stránky RPVET, zkusím jim po víkendu zavolat a uvidíme co mi poví ;-)
Jsem z Jiviny...ned?lám si nad?je, že to n?kdo bude znát :-D je to taková malá pr..l na Ho?ovicku.

Re: Plze?áci
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2009-04-18, 12:02
zuzi - jen p?emýšlej, dokud máš ?as.. kastrace je sice ?astý zákrok, ale myslím, že ne každej vet jí u fretky zvládne.. já vím, že pojedu ur?it? na rpvet.. mám to už vyzkoušené..
a máš pravdu, že každej vet je dobrej na n?co jinýho.. my teda jezdíme s psíkama na b?žný kontroly na ten rpvet, jezdíme tam darovat krev a podobn?, ale když je n?co horšího, tak jedeme rovnou na vedilab..
jivina mi n?co ?íká, ale nevybavuju si..
Avatar

Re: Plze?áci
Zaslán uživatelem/kou: Zuzi.88 (IP)
Datum: 2009-04-18, 14:15
Práv?, už tu prolézám fórum pár dní a snažím se vybrat, ke komu toho svýho raubí?e vemu. Tohle fakt nechci podcenit! Tak po?ád mám ?as, zatím se zbavujeme ?íje :-D
No pokud máš s RPVET dobré zkušenosti, myslím, že do toho p?jdu asi taky. Chci jít k n?komu, s kým už má n?kdo dobrou zkušenost.
Jivina je takovej kopec...okolo pár dome?k?...a to je vše :-D

Re: Plze?áci
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2009-04-18, 16:25
Myslím, že kastrovat v ?íji je ješt? nebezpe?n?jší než mimo ?íji a zvládl to pan doktor dob?e. Já ur?it? za n?jaký ?as budu dávat holky na kastrace k n?mu. Nap?ed jsem si ?íkala, že holky povezu ur?it? do Prahy, ale s touhle nalezenkou se nedalo ?ekat a tak jsme jí prost? dali k n?mu.. Tenkrát to stálo myslím 1400,- ale nepamatuju si to p?esn?.. nevím kolik tak m?žeš kastrace sami?ky stát, lepší zaplatit víc za kvalitní zákrok, než pak mít komplikace.
Avatar

Re: Plze?áci
Zaslán uživatelem/kou: Zuzi.88 (IP)
Datum: 2009-04-18, 17:26
Tak ten jeden vet, co jsem to s ním domlouvala poprvé, ?ekl a? jí p?ivezu v ?íji, že je to v pohod? :-o že odejme i žlázky :-o jako borec jako hovado!!! Takže neeee....ten už m? neuvidí :-D Zkusím domluvit tu Plze? ;-)

Re: Plze?áci
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2009-04-18, 17:31
žlázky nebrat :( zkus si zavolat a uvidíš, t?eba se rozhodneš zrovna pro ten rpvet, já ti ho ur?it? nenutím, ale já si tam hplky dám..
Avatar

Re: Plze?áci
Zaslán uživatelem/kou: Zuzi.88 (IP)
Datum: 2009-04-18, 17:49
Tak já chci jít n?kam, kde už n?kdo byl a má s nimi dobré zkušenosti...takže já jsem pro FPVET ;-) Žlázky jí brát nehodlam...ani omylem! I když setkala jsem se už s názorem, že odžlázkování není nic ve srovnání s tím, že nikdo odepírá fretce maso, které pot?ebuje. Pro toho ?lov?ka bylo týrání nedávat fretce maso, nikoli odžlázkování.

Re: Plze?áci
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2009-04-18, 17:59
No já teda nevím, moje fretky dobrovoln? maso nežerou a nijak netrpí.. Zato nechat si dobrovoln? zmrza?it fretku podle m? týrání je.
Až si jí objednáš na tu kastraci a budou jí "?ezat", m?žeš se stav?t u nás :o)
Avatar

Re: Plze?áci
Zaslán uživatelem/kou: Zuzi.88 (IP)
Datum: 2009-04-18, 18:16
No to by bylo moc fajn, bych zkusila jak bude reagovat na jiné fre?ulky, ale obávam se, že nebude mít moc náladu na návšt?vy :-(
Moje fre?ule maso nejí v?bec, zkouším co se dá a nic :-( ke všemu ?uchne a odejce :-(
Podle m? je to také týrání, ale prost? bohužel jsou vetové, kte?í se tomu nebrání.

Re: Plze?áci
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2009-04-18, 18:20
Však je to v Zákon? na ochranu zví?at proti týrání...
Zuzi, já myslela v tu hodinu, co budeš mít na veterin? tu breberu, aby ses stavila a netrdlovala po Plzni jen tak bezcíln?. To je jasný, že ta pr?ola nebude mít chu?.. P?ed kastrací vyhládlá a pak s ní stejn? budeš muset jet rovnou dom, musíš jí hlídat teplotu, stehy...
Avatar

Re: Plze?áci
Zaslán uživatelem/kou: Zuzi.88 (IP)
Datum: 2009-04-18, 21:45
Tak ja v Plzni studuji, takže pro m? není problém se tam kdykoli objevit a stavit se ;-) Bohužel to vidím, že to vyjde na kastraci b?hem zkoušek :-(
T?ch steh? se bojim, že si je bude vytahovat, pochybuju, že se na n? bude jenom koukat :-D už vidím, jak jí budu vysv?tlovat, že to má nechat být...to bude ješt? hodn? zajímavý :-D

Re: Plze?áci
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2009-04-18, 21:48
nebude, lucky si jich tenkrát taky nevšímala..
a jak to, že o tob? nevíme?? :o) tady chodíme na prochajdy skoro každý den a o víkdech jsou v plánu v?tší srazy :)
Avatar

Re: Plze?áci
Zaslán uživatelem/kou: Zuzi.88 (IP)
Datum: 2009-04-18, 22:01
To si m? ut?šila...aspo? n?co.
Abych ?ekla pravdu, jednou jsem s tim raplem jela vlakem...a sta?ilo mi to :-D navíc po?ád jsem jí nenau?ila chodit po?ádn? na vodítku, hrozn? se bojí a div by mi nevlezla až na hlavu. Tak trénujeme zatím hezky na zahrad? :-D a moc nám to tedy nejde...

Aktuální stránka:68 z 73


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist