Aktuální stránka:20 z 73
Re: Plze?áci
Zaslán uživatelem/kou: Hone-y (IP)
Datum: 2006-09-27, 21:54
Ahoj všichni,
dneska jsme byli s Rendym a Rory u veta na o?kování... Hned jsem ho upozornila, že Canvac je nevhodná vakcína. On o tom v?bec nic nev?d?l a ani mi moc necht?l v??it. Prý se na Internetu dá p?e?íst cokoliv, a nemám všemu v??it. A když jsem ?ekla, že lidem na to už fretky umíraly, tak prý t?m fretkam mohlo být cokoliv jinýho... Navíc náš Rendy p?ed rokem byl o?kován Canvacem, a p?ežil, to byl další argument. Jenže Canvac m?l proti vzteklin?, ale proti psince byl Duramune! Nakonec jsme Rendyho nao?kovali Biocan DHPPi a Biocan R, a malou Rory zatim Nobivac PUPPY DP a za m?síc jdeme znovu... ?ekn?te mi prosím sv?j názor, já se o n? te? strašn? bojim, aby jim n?co nebylo. Vet je totiž cht?l nao?kovat Canvacem, a kdybych nic ne?ekla, už by to m?li v sob?... A zase ?ekl, že když teda chci jinou vakcínu, tak je to na moji zodpov?dnost...:o((( Znáte n?jakého veta, co se ve fretkách opravdu hodn? vyzná a komu se dá d?v??ovat?
Avatar

Re: Plze?áci
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2006-09-27, 22:55
hone-y,
NEPLAŠ!
nemáš o?kováno canvacem - to je základ!
fretka (i cokoli nebo kdokoli jiný) m?že mít alergickou reakci na jakékoli o?kování, ale není to tak pravd?podobné a nebezpe?né jako riziko onemocn?ní p?i o?kování fretek canvacem. riziko toho, že místo ochrany p?ed psinkou dojde naopak k její infikaci, následkem ?ehož fretky v 99 % p?ípad? hynou (bohužel hynou dosud, protože tv?j vet zdaleka není jediný, kdo neví... :o(( ...).

naopak - tv?j vet si nechal ?íct a nao?koval jinou látkou, to bych brala jako pozitivum. ne každý odborník se dokáže takhle profesionáln? zachovat a uznat, že "zákazník náš pán"... ;o)
pro p?íšt? mu zkus stáhnout p?íbalový leták k canvacu + informaci o canvacu pro vety, oboje najdeš n?kde tady na stránkách.

Re: Plze?áci
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2006-09-27, 23:01
Jul?o - v Plzni se nedá v??it nikomu a jsem moc ráda, že jsi mi napsala. Mohlo to špatn? dopadnout... M?j názor je asi takový, že bych na tvym míst? zm?nila veta. Dobrý názory jsou na MVDr Protivu (se kterým jsem se v pátek chytla a už k n?mu asi chodit nebudu), MVDr. Herynka (toho máš kousek, ordinaci má na Nám?stí) a na MVDr. Svatoše (klinika pro malá zví?ata na Lobzích! Neplést s Vedilabem, tam ví taky o fretkách hov**)
Avatar

Re: Plze?áci
Zaslán uživatelem/kou: Hone-y (IP)
Datum: 2006-09-27, 23:03
Jojo, díky, já už jsem mu e-mailem poslala vše o Canvacu.
Taky ?íkal, že se poptá a zavolá p?ímo výrobc?m a tak. Takže by to snad m?lo být v pohod?. Ur?it? není špatný, ale p?ece jen by to m?l v?d?t... C o kdybych to já nev?d?la a Rendýs by dostal Canvac, a nedejb?h by se n?co stalo, to bych se zbláznila...
Avatar

Re: Plze?áci
Zaslán uživatelem/kou: Heretika (IP)
Datum: 2006-09-27, 23:05
Jul?o,u kterého veta jsi byla,jestli se m?žu zeptat?

Re: Plze?áci
Zaslán uživatelem/kou: Hone-y (IP)
Datum: 2006-09-27, 23:07
Petro, p?emýšlím o zm?n? veta, ale zatim se nic nestalo, alespo?, že mi vyhov?l... S Rory tam mám jít za m?síc. Vidím to tak, že si všechno musím zjiš?ovat sama a spoléhat jen na svoje znalosti.
Díky moc za odpov?? SMS, já jsem mu hned ten Nobivac Puppy pro Rory navrhla...
Avatar

Re: Plze?áci
Zaslán uživatelem/kou: Hone-y (IP)
Datum: 2006-09-27, 23:07
Heretika, u Grejcara v ul. Kardinala Berana
Avatar

Re: Plze?áci
Zaslán uživatelem/kou: Heretika (IP)
Datum: 2006-09-27, 23:11
Jul?o,zm?? veta.Sice je to v Plzni bída,jak píše Pe?ula,ale vy?kejte-dcera studuje veterinu,až to dokoná(v což pevn? doufám),tak budeme mít po starostech:-))))


Teda jestli vydržíme ješt? 5 let:-))))



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: Heretika dne 27.09. v 23:15.

Re: Plze?áci
Zaslán uživatelem/kou: Hone-y (IP)
Datum: 2006-09-27, 23:18
Heretika, tak to už se t?šíme:o)

Moc vám d?kuji! Te? už p?jdu za p?ítelem, už tu 3x byl se znud?ným výrazem, jako co to tady po?ád musím ?ešit...:o)))

Tak zase zítra...
Avatar

Re: Plze?áci
Zaslán uživatelem/kou: Heretika (IP)
Datum: 2006-09-27, 23:19
:-)))

Re: Plze?áci
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2006-09-27, 23:34
Jul?o - za nic ned?kuj, hlavn? že ses ozvala a nenao?kovala Canvacem. To spíš pod?kuj sob?...

Heretika - a ty u ní budeš jako sest?i?ka a poradkyn? pro fretky, vi??
Avatar

Re: Plze?áci
Zaslán uživatelem/kou: Heretika (IP)
Datum: 2006-09-27, 23:38
Petra p.:Pe?ulo,tak to asi sotva.Ta si do ni?eho mluvit nenechá:-)))





Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Heretika dne 27.09. v 23:45.

Re: Plze?áci
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2006-09-27, 23:41
Jo a Heretiko! V sobotu je procházka! V 11 hodin u FN na Lochá?i, p?ijdeš?
Avatar

Re: Plze?áci
Zaslán uživatelem/kou: Heretika (IP)
Datum: 2006-09-27, 23:49
Byl zde text,který nesouvisel s fre?ulema.Díky za pochopení:-)



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: Heretika dne 28.09. v 13:04.

Re: Plze?áci
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2006-09-27, 23:53
Jaj tak to m? mrzí... Tak to dejte mami dokupy, protože nikdo jinej jí te? nepom?že víc než vy... Procházek bude ur?it? ješt? hodn?, obepsala jsem i pár lidí v registru a jedna paní p?islíbila ú?ast... Pomalu nám ty procházky rostou, takže si je užiješ, neboj...
Avatar

Re: Plze?áci
Zaslán uživatelem/kou: Sussi (IP)
Datum: 2006-09-28, 22:41
Já mám tedy s Vedilabem jen dobré zkušenosti, chodíme tam s celou naší ZOO, kdysi nám tam zachránili vl?áka po dost t?žké autonehod?, prod?lali jsem tam docela dost operací, kastrací(fakt máme malou zoo:o)). Canvacem mi ?íkal, že v?bec neo?kují. Ukon?ovali mi u fre?ulky ?íji a i mi ji kastrovali, o?kovali, vylé?ili ušní svrab.
Avatar

Re: Plze?áci
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2006-09-28, 23:57
Sussi: Já mam se psicí taky jenom dobrý zkušenosti s Vedilabem. Spravili jí na t?ikrát p?eraženou nohu tak úžasn?, že na výstavách po?ád vyhrává nejlepší pohyb! Ale když jsem psala do poradny na jejich stránkách JAKOU vakcínou o?kujou fretky, Mužík mi odpov?d?l, že proti vzteklin?, parvoviroze, leptospiroze eventueln? proti psince. A kastraci si spletl s vybráním pachových žlázek. Takže se psem ano, s fretkou tam nep?jdu.
Pak ti ješt? posílám sz, protože i když jsem majitelka onoho fre?á?ka nechodí, nevim, jestli by jí bylo p?íjemný, že to takhle vykecávam...

A p?ijdeš v sobotu na procházku?
Avatar

Re: Plze?áci
Zaslán uživatelem/kou: Sussi (IP)
Datum: 2006-09-29, 23:16
Taky jsem ti Petro písla, aby se majitelak nezlobila, že ji tu rozebíráme.o))
Na procházku op?t neee, u tchý?ky je pou?, musíme je jet obš?astnit:o))))
Avatar

Re: Plze?áci
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2006-09-29, 23:26
No tak jak jsem ?ekla Heretice - není první ani poslední, a do Rokycan máme namí?eno taky ;-) Užijte si pou?, docela vám závidím.. Mmmm cukrová vata a ledová t?íš?... Takový dobr?tky...
Avatar

Re: Plze?áci
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2006-10-01, 00:18
Tak na procházce jsme se sešli ve složení Veronika a David se Sandy, Ivka s p?ítelem s Panem Te?kou a Hone-y s p?ítelem a Rendýskem. Procházka byla fajn, povídali jsme si hodinu a p?l, pak se ud?lalo docela vedro a fre?ule už toho m?li taky plný kecky. Výjime?n? si nikdo nezapušil (nebo alespo? o tom nevím :o)), takže co dodat? T?šíme se na další procházku!
Avatar

Re: Plze?áci
Zaslán uživatelem/kou: Paw (IP)
Datum: 2006-10-01, 21:05
Tak to m? mrzí, že jsme tu nebyli, ach jo. ráda bych vid?la zase n?jaký fre?ule a jejich pání?ky.
My byli na tý chalup? a fildovi to ohromn? prosp?lo, vzduch, po?ád venku. Akorát je furt holej, tak jsme m?li strach, aby nenastydl, ale asi ne, bylo docela teplo.
P?ijeli známí s jorkšírem, p?lro?ním. Tak jsme je dávali o?uchat. Když jsme je drželi, tak ok, o?uchávali se, Filda se i nechal, jenom trochu zapušil. Pak jsme je pustili, pes na Fildu po?ád dorážel, on je št?n? a cht?l by si hrát a když po n?m párkrát sko?il, tak filda nevydržel a ohnal se po n?m a rafl po n?m. Nevím jestli ho opravdu kousl, ale pes se lekl, zakvi?el a b?žet se schovat. Filda pak b?hal po dvo?e jako d?snej frajer a hledal ho, že by mu ješt? p?idal, zmetkovi:-))))
Tak jsme ho pak uložili, aby byl klid:-))
Tak jsem zv?davá do Rokycan, jak se p?edvede tam.

Re: Plze?áci
Zaslán uživatelem/kou: Hone-y (IP)
Datum: 2006-10-01, 23:06
Ahoj, jo jo, procházka byla fajn, Pí?an s Rendýnem se stíhli i tak trochu poprat...:o))) Jinak ke konci všechny fretky se "vypinaly" a usinaly u n?koho na rukou... Za m?síc už bysme mohli vzít i Rory, až bude úpln? o?kovaná.

Jo a Vetovi jsem poslala e-mail a vše o Canvacu, vzal si to na v?domí a moc pod?koval za informací. Fakt o tom nev?d?l, jako o tom bohužel zatim neví spousta dalších, takže MLUVIT MLUVIT MLUVIT a každýmu vetovi i každé fretce (resp. chovateli:o))) ?íkat o nebezpe?í Canvacu...
Avatar

Re: Plze?áci
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2006-10-01, 23:12
Jul?o, jenom jestli to ned?lal, že o tom neví... Taky jsem m?la rozep?i s jedním vetem o žlázkách, kdy jsem mu poslala i zákon od MF, kde to je žlut? vyzna?ený, protože mi necht?l v??it. Pak to údajn? prokonzultoval s krajskou veterinární správou a že prej se podle toho za?ídí a p?itom to d?lá dál... No co dodat...

My už se t?šíme na další procházku, malá má za sebou jenom první psinku, tak ješt? aspo? druhou a možná za?nem chodit ven jen tak v bat?žku, aby si zvykala na auta a ty zvuky venku. Te? je ješt? brzo...

Paw - Filísek je šikovnej! My jsme m?li taky jednu kamarádku oha?ku a Pin?ourek od ní byl zvyklej, že ho vždycky ?apla za hlavu a p?enášela ho jinam. Prost? se od ní nechal nosit. Když zahnal mojí psici, tak se taky tvá?il jak nejv?tší frajer. To šla vždycky psina, dva metry za ní tcho? táhnul na t?ímetrovym vodítku m? :o)
Avatar

Re: Plze?áci
Zaslán uživatelem/kou: Hone-y (IP)
Datum: 2006-10-03, 00:21
Ahojky...

Tady posílám našého spícího medvídka...
Avatar

Přílohy: rorynkavtunelu.jpg (49kB)  
Re: Plze?áci
Zaslán uživatelem/kou: Hone-y (IP)
Datum: 2006-10-03, 00:23
a te? spící medv?d...:o)))
Avatar

Přílohy: rendysss1.jpg (46kB)   rendysss2.jpg (49kB)   rendysss3.jpg (49kB)  
Re: Plze?áci
Zaslán uživatelem/kou: Paw (IP)
Datum: 2006-10-03, 09:18
Chichi:-)
Jsou nádherný. Taky d?lá mentála p?i spaní, co? - ten vyplazenej jazyk, takhle je to ješt? dobrý, ale Filda ho má n?kdy víc jak centimetr venku:-))

Re: Plze?áci
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2006-10-03, 13:29
To jsou sla?oušcí krásný! My jsme se v?era snažili vyfotit naše dv? tch??ata, ale moc nám to nešlo... Oba sebou hrozn? moc šili :o)

Jinak Pí?an d?lá mentála ze sebe taky. A tuhle kousnul p?ítele do prstu u nohy, když ležel na posteli, tak jsem ho ze srandy ?apla za krk, položila ho p?ítelovi na b?icho a povídam: "Pí?o, te? se koukej omluvit, do nohou se nekouše!" A Pí?ovo reakce byla taková, že na p?ítele za?al plazit jazyk!!! Vystrkovat ho ven tak dva centimetry! No museli jsme se smát :-D
Avatar

Re: Plze?áci
Zaslán uživatelem/kou: Paw (IP)
Datum: 2006-10-03, 14:33
Zkusím dát fotku filíse.

Přílohy: DSCF3050.JPG (73kB)  
Re: Plze?áci
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2006-10-03, 19:24
Jééé, to je hezká fote?ka!
Avatar

Re: Plze?áci
Zaslán uživatelem/kou: Paw (IP)
Datum: 2006-10-03, 21:51
No jo, to byl ješt? chlupatej...

Aktuální stránka:20 z 73


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist