Jít na stránku:  Předchozí1234567Další
Aktuální stránka:2 z 7
Re: Fretky a ch?ipka
Zaslán uživatelem/kou: Ivka (IP)
Datum: 2006-10-27, 15:58
Díky martino i Vendulo R.
Avatar

Re: Fretky a ch?ipka
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2006-10-27, 16:03
Vendula: Jasn?, nedala bych jim t?eba celou tabletku, že jo... a pár drobe?k? navíc jim snad neuškodí.. a p?i prevenci dávat t?eba jednou tejdn?? nebo radši denn?? Nebo radši nepreventovat? :)))
Avatar

Re: Fretky a ch?ipka
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2006-10-27, 16:04
Ten C vitamín pre zvieratá by mal by? prášok v nejakom sá?ku...ja som originál balenie nemala, dala mi trochu kamoška...na sá?ku by mohlo by? dávkovanie, nie? Mne vtedy kamoška povedala, nech dám na špišku noža do cca pol dcl vody, na dennú dávku...
Avatar

Re: Fretky a ch?ipka
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2006-10-27, 18:03
A já už jsem se bála, že d?lám špatn?, když jim dávám ob den líznout probicanu... Tak v tom budu pokra?ovat a ješt? jsem jim dala malilinko C do napáje?ek..
Avatar

Re: Fretky a ch?ipka
Zaslán uživatelem/kou: šaryk (IP)
Datum: 2007-12-05, 18:12
Zdravím chovatelky, pot?ebovala bych poradit. Bárt ode m? chytil ch?ipku. Už jí má t?etí den, po?ád kýchá.
Dnes jsme byli u veteriná?e, doktor si ho poslechl - bohužel na poslech tam n?co je, a zm??il mu teplotu. ?íkal, že to nevypadá nijak zvláš? špatn?, žádný výtok z o?í ani z ?umáku. Fre?ák je aktivní, jen to kýchání m? d?sí, je dost ?asté. doporu?il nám vysadit vitaminové dopl?ky a místo toho dát fretákovi dvakrát týdn? syrový žloutek. Pozít?í máme jít na kontrolu.
Krom? toho m? varoval p?ed ?astým podáváním vitaminových dopl?k?, zejména t?ch s obsahem D (vitaminy rozpustné v tucích). Podotýkám, že mu vitamínovku dávám 2 - 3 týdn?. Tak nevim. Co myslíte?
BTW. Toho žloutku se mi ani nedotk... :-(

n+rýma+



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 21.06. v 11:53.

Re: Fretky a ch?ipka
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2007-12-05, 18:27
šaryku, Bártovi kup na podporu imunity Probican pastu (u veta ?i v lékárn? za cca 150,- k?) a dávej mu 1x denn? 1/4 oto?ky pasty. V dob? nemoci m?žeš dávat i 2x denn? 1/4 oto?ky.

Podávání vitamínové pasty 3x týdn? by nem?lo být moc - tedy, podle toho co dáváš a kolik toho dáváš. Naopak v období nemoci se p?íjem vitamín? b?žn? zvyšuje. V období viróz Bártovi m?žeš do vody v napáje?ce ?i misce p?idávat pár kapek citrónu, a? získá n?jaký p?írodní vitamín C.

Na kašel se u fretek osv?d?il Jitrocelový sirup. Nevím ale, v jakém dávkování ho holky podávaly - ho? si tedy Jitrocelový sirup do vyhledávání. Ale na kýchání to asi nebude to pravé.
Žloutek je fajn, jednou týdn? ale posta?í - maximáln? opravdu 2x týdn?. Zkus mu ho uva?it ale pokud ho nikdy nebaštil, možná s tím ani neza?ne... ;o)
Držím palce, a? je Bártovi brzy dob?e!

prev+



Celkem upraveno 3×. Poslední úprava: martina dne 14.06. v 13:28.
Avatar

Re: Fretky a ch?ipka
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2007-12-06, 09:20
Ad jitrocelový sirup...dávala jsem ho jak Kryštofovi, tak Pitrísovi dvakrát denn? tak ?tvrt lži?ky, je dost sladký. V?bec jim to nechutnalo, ale na kašel pomohl :-)
Avatar

Re: Fretky a ch?ipka
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-12-06, 09:33
Jitrocelovej sirup- Vetmi ?ikal tak 2-3x denn? cca p?l ?ajový lži?ky. Tcho?i se po n?m mohli úpln? utlouct a to i po sirupu bez cukru, kterej jsme jim pak sadisticky koupili. SLadký to bylo i tak.
Avatar

Re: Fretky a ch?ipka
Zaslán uživatelem/kou: šaryk (IP)
Datum: 2007-12-07, 13:41
Holky, díky moc za rady.
Ten žloutek mi nakonec sežral i syrovej. A citron do vody dostane dneska.
Jitrocelový sirup by m? teda v?bec nenapadlo mu cpát, ale vyzkoušet to m?žem, máme domácí :)
?ekla bych, že Bártík už vypadá lépe, dnes jdem na kontrolu, tak uvidíme, co vet ?ekne, až si ho poslechne.
Vitamínovku jsem mu dávala tu p?ímo pro fretky ze ŽS, ješt? mén? než p?l lži?ky... Myslím, že m? vet jen strašil, v takovém množství snad neni možné ho p?edávkovat...
Ješt? jednou díky :)

Re: Fretky a ch?ipka
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2007-12-07, 14:34
šaryk: Mám radost, že je Bártovi líp :o)
Dávkování vitamínových past viz zde: [forum.fretka.cz]



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 07.06. v 14:00.
Avatar

Re: Fretky a ch?ipka
Zaslán uživatelem/kou: hermina (IP)
Datum: 2008-01-08, 09:46
Ahojte, cht?la jsem se zeptat, jestli je normální u fret?í ch?ipky obrovský kašel. Obrovský ve smyslu n?kolikaminutových záchvat?, kdy fre?á?ek v kuse kašle.

Re: Fretky a ch?ipka
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-01-08, 09:48
Hermíno, já tedy fretku s ch?ipkou nemn?la...pokud vím, tak virozu s kašlem dostat múže...ale s jakým...to by fakt cht?lo dobrého veta, aby se na fretku kouknul!
Avatar

Re: Fretky a ch?ipka
Zaslán uživatelem/kou: hermina (IP)
Datum: 2008-01-08, 09:54
No jasné, však za chvíli na veterinu jedeme, já jen jsem cht?la v?d?t, jestli to tak bývá, protože se bojím, no... Celou noc prokašlal. Chu?atko. Sem párkrát i myslela že se zadusí:-(

Re: Fretky a ch?ipka
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2008-01-08, 09:55
Pokašlávání u nachlazení je obvyklé, my to hned v zárodku lé?íme jitrocelovým sirupem.
Pokud se ale jedná o n?kolikaminutové záchvaty kašle, ur?it? bych pádila k vetovi! Taky fakt p?estává veškerá "legrace" a na tohle už domácí lé?ení nesta?í.
Avatar

Re: Fretky a ch?ipka
Zaslán uživatelem/kou: Zdenina (IP)
Datum: 2008-01-08, 13:03
Takové zachvaty nejsou normální,m?l to náš badži honem jsem b?žela k vetovi dostal antibiotika v sirupu ve st?íka?ce a mukosolvan sirup junior na uvoln?ní t?ch hlen? z pr?dusek,a na vykašlávání.Pokud ma tvoje fretka takové zachvaty tak upaluj k vetovi mohl by se z toho vyklubat zapal plic a pak by mohlo být na vše moc pozd?!!
Avatar

Re: Fretky a ch?ipka
Zaslán uživatelem/kou: hermina (IP)
Datum: 2008-01-08, 13:12
Ach jo, však jsem psala, že k veteriná?i JDEME!!!! Arnošt dostal ATB Doxicilin že má nemocné ob? plíce :-( M?žu k t?mto ATB dávat i ten jitrocelový sirup? Jinak je Arnošt ?ilý jak stále. Pochtívá zeleninu, b?há - to je vše v po?ádku.

Re: Fretky a ch?ipka
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2008-01-08, 13:18
Sirup mu dávej na prst oblíznout n?kolikrát denn?.S t?mi ATB se to muže a pomuže mu to lépe dýchat.A neboj,bude to dobrý.

Re: Fretky a ch?ipka
Zaslán uživatelem/kou: hermina (IP)
Datum: 2008-01-08, 13:22
A ješt? jsem se cht?la zeptat jak s calopetem? Jinak d?kuju za všechny odpov?di.

Re: Fretky a ch?ipka
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2008-01-08, 13:39
klidn? taky a až skon?íte s t?mi ATB,tak nasa? pravideln? alespon na týden Probican.

Re: Fretky a ch?ipka
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-01-08, 13:54
Možná bych taky dávala ten Plerasan V, to je na posilení imunity a doporu?uje se to i p?i podávání ATB.
Boža: akorát nevím, jestli se Plerasan nepobije s tím jitrocelovým sirupem...co myslíš?
Avatar

Re: Fretky a ch?ipka
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2008-01-08, 14:05
Ur?it? nee,jen aby mu z t?ch všech sirup? a vitamin? nebylo divno ,asi bych to dávala postupn?,nejd?ív na ten kašel a až p?estane kašlat,tak ten Plerasan.

Re: Fretky a ch?ipka
Zaslán uživatelem/kou: Rotty (IP)
Datum: 2008-02-06, 11:51
ahojte vcera jsme byly u vetky a nase megi ma chripku nebo spis jn silny kasel dala nam antibiotika a nejaky sirup na kasel.chci se zeptat ty antibiotika musi dobrat uplne vsechny,jestli je to jako u lidi? ma je na 8 dni,ja jen abych to do ni zbytecne nervala.
Avatar

Re: Fretky a ch?ipka
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2008-02-06, 11:54
Rotty, ATB by ur?it? dobrat m?la...když je vysadíš, m?že se to zas vrátim...žel mám zkušenosti se psem, kdy mu vet dával ATB a nedolé?enému je zase vysadil, nemoc se po?ád vracela a s ní i nasazování a vysazovaní ATB (injekce) a psa jsme museli uspat pá? m?l zni?ená játra a stavy kdy nás v?bec nepoznával...

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Fretky a ch?ipka
Zaslán uživatelem/kou: Rotty (IP)
Datum: 2008-02-06, 11:55
tak jo tak to doberem do konce.diky
Avatar

Re: Fretky a ch?ipka
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2008-02-06, 11:56
jinak teda my s fretkama po dobrání ATB máme jít ješt? na kontrolu..

[ZofiZoo.mondozoo.com]




Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: ŽoFiRo dne 06.02. v 11:57.
Avatar

Re: Fretky a ch?ipka
Zaslán uživatelem/kou: Rotty (IP)
Datum: 2008-02-06, 11:59
me rikala vetka ze pokud nebudou zadny komplikace ze chodit nemusim
Avatar

Re: Fretky a ch?ipka
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2008-02-06, 12:25
Prosím já jsem asi tele ale co to znamená to 1/4 oto?ky?? Jaká oto?ka? To je pro m? docela záhada...

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: Fretky a ch?ipka
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2008-02-06, 12:44
Pokud jde o Probican, tak ten se z obalu vytla?uje otá?ením - proto to odm??ování na oto?ky. :o)
Avatar

Re: Fretky a ch?ipka
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2008-02-06, 12:50
Mirim:aha to bude tím že probican nepoužívám, mám jenom pasty do gimpetu... :-DDD díky za objasn?ní

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: Fretky a ch?ipka
Zaslán uživatelem/kou: petulevrtule (IP)
Datum: 2008-09-23, 08:35
Zdravím všechny. Mám podez?ení na rýmu, ale nejsem si jistá. Pro?etla jsem si vlákýnko, ale po?ád z toho nejsem nijak moudrá. P?ítel m?l minulý týden rýmu - zrovna, když sme si p?ivezli B?lunku. Snad tisíckrát sem mu ?íkala, a? k ní neleze, ale víte jak to je...Prost? chlap, který miluje fretky...(já i když je miluju, tak k nim nechodim, když sem nemocná, ale neva...)Jenže je tu ješt? jedna v?c, která m? práv? mate, B?lunka se hrabe ?umákem po?ád v písku, tak jestli p?i tom vždycky nevdechne n?jaký to zrnko toho jemnýho zverlitu a chvíli trvá, než to vykašle. Dneska ráno sme m?li jet na veterinu. Jelikož nemáme auto momentáln?...jsem prosila kamarádku, tak kv?li m? vstávali, ale dneska už zase nep?íká a nic :-( B?há ská?e a v?bec neni unavená. Prost? ted jí už zase nic neni...V?era to d?lala asi tak dv? hodinky, pak šla spát a ted sem s nima od šesti vzh?ru a nic jí není...Taky holky, co si myslíte???Jinak kamarádka je nastartovaná po?ád se mnou na tu vete?inu jet, ale aby sme nejely zbyte?n? a nebo ze sebe neudalaly blbce, že jí nic není a já plašim :-( Ale já o ní mám fakt strach...

Dobrá nálada nevy?eší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)
Avatar

Jít na stránku:  Předchozí1234567Další
Aktuální stránka:2 z 7


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist