Jít na stránku:  1234Další
Aktuální stránka:1 z 4
Pora?te s KOUSÁNÍM PROSÍM
Zaslán uživatelem/kou: Eva Krajníková (IP)
Datum: 2006-08-19, 18:41
Ahojky všem!!!
Cht?la bych Vás moc poprosit o radu. Nebo dv??

Máme 2,5 m?síce starého fre?á?ka. Cht?li jsme ho od chovatele, ale nakonec jsme se rozhodli pro jednoho chudá?ka,co byl ve zverimexu už t?i týdny. Poradili bysme se s jeho chovatelem, ale ten bohužel v prodejn? nezanechal kontakt:-(
Máme ale problém, že je dost agresivní. Nem?žeme na n?ho v?bec sáhnout protože se po nás hned ožene a když v?as neucukneme, zakousne se nám do ruky a to hooodn? do krve.
Byly jsme p?ipraveni na to že mlá?ata koušou, ale tohle je fakt problém, hlavn? když chceme dát do voliéry. Musim si na n?j brát teplý zimní rukavice :-(
Když m? kousne, plácnu ho p?ez zadek a nemluvim s ním. Ale co jsem ho p?inesla, ješt? se nenechal pohladit, natož aby se pomazlil. to jen když tvrd? spí.
Prosím pomožte jak na n?j. Já i partner jsme obrn?ni trp?livostí a p?ipraveni d?sledn? vychovávat:-), jen nevíme jak správn? postupovat. Za jak dlouho myslíte že se nám ho poda?í ocho?it? Máme ho teprv t?i dny....
Moc Vám všem d?kuju!!!!

k+mlád?+



Celkem upraveno 4×. Poslední úprava: martina dne 10.06. v 22:37.

Re: Pora?te s KOUSÁ?ÍM PROSÍM
Zaslán uživatelem/kou: sasmid (IP)
Datum: 2006-08-20, 01:08
Eva:Mám stejnou zkušenost.M?j první fre?á?ek byl také ze zverimexu.Kupovala jsem si ho,když m?l n?co p?es 3 m?síce a ve zverimexu byl asi m?síc.Vždy,když jsem na n?ho sáhla tak se ohnal,zakousnul se a trhnul.Nezbývalo nic jiného než si brát rukavice.Trvalo to dlouho než jsem se odvážila rukavice odložit,pa? jeho zuby byly opravdu ostré.?asem jsem zjistila,že kousal,protože nebyl zvyklý na lidskou ruku.Doteky chápal jako útok a bránil se.Snažila jsem se ho hodn? hladit a chovat,aby pochopil,že mu nechci ublížit.Když m? kousnul tak jsem ho lepla po ?umáku.Stálo to námahu a ?as,ale nakonec jsme se zkamarádili.:o)
Te? mám druhého fre?á?ka.Je starý 3 m?síce a mám ho od kamarádky Jordi,která má chovnou stanici.Fre?ák je hravý,rád se hladí,mazlí a n?kdy si táké kousne,ale to jen z?ídka.Je to tím,že Jordi se mlá?átat?m v?nuje-hladí je,hraje si s nimi a snaží se je p?edvychovat.Toto chovatel Tvého mrn?te z?ejm? ned?lal.Neboj,ur?it? to zvládneš.Nevzdávej to a ukaž mu,že jsi jeho kamarád a né nep?ítel.:o)



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 06.06. v 19:13.
Avatar

Re: Pora?te s KOUSÁ?ÍM PROSÍM
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2006-08-20, 01:51
Já vim, že to zní blb?, já mám fre?á?ka taky od chovatele, ale kouše po?ád, n?kdy mí?, n?kdy víc... beru to jako hru, když kousne hodn?, jde bu? do klece, nebo si ho t?eba chvíli nevšímám (v?tšinou tak 10 vte?in, když doráží, tak neodolám). To mi ani nevadí, beru to jako hru a tak, ale NIKDY se se mnou nemazlí, hraje si, sem tam zakvoká, b?há za mnou, leze po mn?... ale hladit se po?ádn? nenechá, maximáln? na b?íšku, když m? u toho m?že kousat. Mám ho teprv 14 dní, ale v?nuju se mu hodn?, nemám pocit, že by se bál, ale mazlit se prost? nechce... když ho vezmu spícího z klece, tak se hned probudí a zase si za?ne hrát. Jedin?, když ho nesu do druhýho pokoje z klece, tak mi olíže ruku, než se do m? zakousne... Nevím, jak si ho "omazlit"... A ani nevím, jak se s ním chovatelé mazlili.... :(
Avatar

Re: Pora?te s KOUSÁ?ÍM PROSÍM
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2006-08-20, 11:32
Rynn máš mlád? a mlá?ata nemaj ?as na mazlení... Zkus ho t?eba co nejvíc utahat a potom zkusit pomazlit ale nenu? ho. Chce to trp?livost, až vyroste tak si ten ?as n?kdy ud?lá...
Avatar

Re: Pora?te s KOUSÁ?ÍM PROSÍM
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2006-08-20, 12:47
Já ho nenutim, to zase ne... ale když tu ?tu, jak se všechny mlá?ata hrozn? mazlej, tak si jenom ?ikám, jestli ned?lám n?co špatn?... Hladit se nechá akorát když papá pastu Gimpet, jinak si jenom hrajem... Pokud je to v pohod? a neni to nic nenormálního, tak mn? to nevadí, spíš, abych n?co nezanedbala...
Avatar

Re: Pora?te s KOUSÁ?ÍM PROSÍM
Zaslán uživatelem/kou: mario (IP)
Datum: 2006-08-20, 16:19
hele vzit si calopetku a kdyz ji lyze tak nekouse a u toho mazlit mazlit a zacit hned kdyz jeste spi a porad dokola
Avatar

Re: Pora?te s KOUSÁ?ÍM PROSÍM
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2006-08-20, 19:11
Jo, ješt? jedna v?c, m?že se pastou Gimpet Junior plus p?edávkovat? Dávám mu jenom mali?ko, ale... abych mu pamlskem ješt? neublížila...
Avatar

Re: Pora?te s KOUSÁ?ÍM PROSÍM
Zaslán uživatelem/kou: Pavla (IP)
Datum: 2006-08-21, 11:34
To Eva Krajníková.
Aoj.
Mám podobnou zkušenost,psala jsem o ní zde:
[forum.fretka.cz]

Jednomu v??, vychovat se dá!




Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Pavla dne 24.08. v 13:07.

Re: vitaminové pasty + dávkování
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2006-08-21, 23:55
Rynn: V podstat? všechny vitamínové pasty se dají p?edávkovat, jen n?které rychleji...

Vitamínové pasty firmy Vétoquinol: Calo-pet, Vita-pet a Geri-pet
Dávkují se podle hmotnosti, dosp?lé fretce sta?í obvykle 2x týdn? 1/2 ?ajové lži?ky (toto množství se dá rozd?lit do více dávek).

Bezo-pet by se m?l dávkovat stejn?, pokud zde p?ešvihnete dávku, fretku sice nep?edávkujete vitamíny, ale bude mít pr?jem.

Uro-pet by m?l nadávkovat veteriná?!!


Vitamínové pasty firmy Gimpet: Multi-vitamin-plus, Junior-plus, Malt-soft
Dávkování lze oproti výše uvedeným pastám navýšit až o dvojnásobek, obsah vitamín? v nich totiž není tak vysoký. Takže tyto pasty lze s výhodou používat jako "odm?nu" za dobré chování :o)

potr+vit+potr+mls+



Celkem upraveno 13×. Poslední úprava: martina dne 15.06. v 23:40.
Avatar

Re: Pora?te s KOUSÁ?ÍM PROSÍM
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2006-08-22, 12:05
Vendula: Díky, já mu o totiž dávám t?eba když mu nandavám kšíry a minule z ní ud?lal cedník, takže pasta tekla všema možnejma dírama, tak snad se tim nep?ežral, ale pr?jem nem?l... tak snad dobrý...
Avatar

Re: Pora?te s KOUSÁ?ÍM PROSÍM
Zaslán uživatelem/kou: Danka (IP)
Datum: 2006-08-22, 14:13
a jak se projevuje p?edávkování?

Re: Pora?te s KOUSÁ?ÍM PROSÍM
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2006-08-22, 14:22
Danka: Hm, tak to už je spíš dotaz na MF.
MF, pomóóóc! ;op
Avatar

Re: Pora?te s KOUSÁ?ÍM PROSÍM
Zaslán uživatelem/kou: Danka (IP)
Datum: 2006-08-22, 18:34
asi nám to nikdo ne?ekne :o(

Re: Pora?te s KOUSÁ?ÍM PROSÍM
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2006-08-22, 18:37
danka - zkus vydržet. MF nem?že být na foru furt..
Avatar

Re: Pora?te s KOUSÁ?ÍM PROSÍM
Zaslán uživatelem/kou: bóža (IP)
Datum: 2006-08-22, 21:04
Ja myslím že jednorázov? se nic moc velkého ned?je,k p?edávkování nedojde.Horší situace nastává,jeli velká dávka vitamín? podávána dlouhodob?,to m?že vést i k r?zným vážným nemocem.Takže bych volila pro mladé a zdravé fretky rad?ji gimpet multivitamin nebo gimpet junior.S calopetkou velmi opatrn?.Já ji mladým a zdravým nedávám v?bec,protože mají vyváženou stravu.

Re: Pora?te s KOUSÁ?ÍM PROSÍM
Zaslán uživatelem/kou: Danka (IP)
Datum: 2006-08-22, 21:39
já dávám gimpet-malt soft. tak doufám že to je dob?e

Re: Pora?te s KOUSÁ?ÍM PROSÍM
Zaslán uživatelem/kou: bóža (IP)
Datum: 2006-08-22, 21:41
Gimpet malt soft je prevence proti bezoár?m.Nebo-li projímadlo,které vlastn? obalí nalízané chlupy p?i línání,když m?ní srst a pomáhá jim trávit.Vitamíny to nejsou.

Re: Pora?te s KOUSÁ?ÍM PROSÍM
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2006-08-22, 21:44
ale žerou to jak urvané =)

ale je fakt, že zasej za?nem dávat maltsoft, nebo? nám Paige za?íná línat =/
Avatar

Re: Pora?te s KOUSÁ?ÍM PROSÍM
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2006-08-22, 21:52
A na co konkrétn? je bezopet? Proti t?m bezoár?m, že jo? A to se dává jenom když za?íná línat? A jak asi ?asto? Já to objednala na zivesklo.cz, tak a? mu tim pak neublížim...
Avatar

Re: Pora?te s KOUSÁ?ÍM PROSÍM
Zaslán uživatelem/kou: bóža (IP)
Datum: 2006-08-22, 22:02
Bezopet je to samé,jako malt-soft,dává se když za?ínají vypadávat chlupy,muže klidn? denn?..Aby nedošlo k ucpání st?ev.Pak ješt? je pasta Laxatone.Ty samé u?inky.

Re: Pora?te s KOUSÁ?ÍM PROSÍM
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2006-08-22, 22:04
Jo, díky moc... a dává se zase kousek na prst, nebo teda podle hmotnosti???
Avatar

Re: Pora?te s KOUSÁ?ÍM PROSÍM
Zaslán uživatelem/kou: bóža (IP)
Datum: 2006-08-22, 22:06
Jo jen kousek,my to dáváme olizovat rovnou z tuby.Až bude m?nit srst,to poznáš jak je to pot?eba.

Re: Pora?te s KOUSÁ?ÍM PROSÍM
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2006-08-22, 22:10
OK, d?kuju moc :)
Avatar

Re: Pora?te s KOUSÁ?ÍM PROSÍM
Zaslán uživatelem/kou: Eva Krajníková (IP)
Datum: 2006-08-22, 23:01
Tak dekuju moooocccc za rady!!!
Dneska uz to bylo super, mazlíme se spolu když spí nebo se probouzí a je rozespatej...to je pak milijóóónovej :-)
Ale jak dem ?ádit, tak nezná bratra...ale co je mi divný...že nekvoká...?
Kvoknul párkrát jak jsem ho p?inesla dom?... byl celej š?astnej,za?al skákat do vzduchu a dorážet.
Dneska jsem ho poprvé vykoupala, nejd?ív dorážel na sprchu, ale pak držel jak beránek :-)
Upln? m? to p?ekvapilo...šla jsem s ním do sprchy celá nabalená a s koženejma rukavicema....no a nakonec sme se spolu p?kn? vy?ádily...No je zkrátka hodn?jší a hodn?jší :-)
a my š?astn?jší a š?astn?jší :-)))
Eva

Re: Pora?te s KOUSÁ?ÍM PROSÍM
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2006-08-22, 23:20
Evo to je super, moc vám to p?eju.
Jinak s kvokáním si ned?lej starosti, náš Ferda taky nebyl moc upovídanej, trochu se rozpovídal až když jsme p?inesli kámošku. :o)
Avatar

Re: Pora?te s KOUSÁ?ÍM PROSÍM
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2006-08-22, 23:31
potvrzuju p?ísp?vek IV?I.

my neznali kvokání do doby, než sme po?ídili malou a od té doby neslyšíme nic jiného než kvokání! ))
Avatar

Re: Pora?te s KOUSÁ?ÍM PROSÍM
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2006-08-22, 23:33
takže vlastn? máte d?vod mu ?asem (až se spolu úúúúpln? zkamarádíte) po?ídit kámošku :o)
Avatar

Re: Pora?te s KOUSÁ?ÍM PROSÍM
Zaslán uživatelem/kou: Pavla (IP)
Datum: 2006-08-23, 12:23
Kámošku ur?it?!
Nebo klidn? kámoše když budou vykastrovaní.
Je to mnohem lepší, víc fretek, doporu?uju!

Re: Pora?te s KOUSÁ?ÍM PROSÍM
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2006-08-23, 12:26
Já bych taky cht?la potom prckovi po?ídit kámoše, Rockyho nechám kastrovat v lednu, takže myslíte, že by se dva samci (ten druhej by byl kastrovanej až by na to m?l v?k pochopiteln?) snesli??? Bojim se toho, do bytu se nám druhá klec nevejde a asi bych nedokázala dát žádnýho z nich pry?.... :( a hol?i?ku nevim nevim, bojim se, že by se mi nap?. vyvlíkla z postroje nebo tak, jak jsou malinký, tak bych radši druhýho kluka...
Avatar

Re: Pora?te s KOUSÁ?ÍM PROSÍM
Zaslán uživatelem/kou: Pavla (IP)
Datum: 2006-08-23, 12:28
Já mám dobrou zkušenost s nalezencema.
Mám t?i albíny.
Byli po?ízeni po roce po sob? a mám je v jedné kleci.
Mají se rádi a ?ád?j spolu, že je to stokrát lepší než televize...
:-)

Jít na stránku:  1234Další
Aktuální stránka:1 z 4


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist