Jít na stránku:  12Další
Aktuální stránka:1 z 2
ockovani
Zaslán uživatelem/kou: Nikola (IP)
Datum: 2005-08-17, 00:51
Mohl byste mi nekdo rict, jak je to s ockovanim u 3 mesicni fretky,jsou 3 davky nebo jen jedna,nekde jsem neco takovyho cetla,omluvam se za svou nevzdelanost..

Re: ockovani
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-08-17, 01:38
Vždy když je to poprvé by m?l dostat víc injekcí, ale je možné, že mu budou sta?it 2, ale to musí posoudit vet podle toho, jakým typem vakcíny bude o?kovat. HLAVN? NE CANVAC! Dobrý je prý Duramune, nebo Eurican, ale my mame velmi dobré zkušenosti s Nobivacem. ;o)
Avatar

Re: ockovani
Zaslán uživatelem/kou: Mata (IP)
Datum: 2005-08-17, 14:32
Trivirovax je od stejnýho vydavatele jako Eurican, takže je taky dobrej =o))
Avatar

Re: ockovani
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2005-08-17, 14:44
No ockujte cimkoliv krom toho Canvacu. stale se objevuje a stale s nimj ockuji, tak pozor na to. jinak u prvniho ockovani fretky by melo do par tydnu nasledovat preockovani. (myslim)
Avatar

Re: ockovani
Zaslán uživatelem/kou: Mata (IP)
Datum: 2005-08-17, 15:05
U nás to našt?stí ani nemaj(Cancvac) ... už sem se ptala. Takže to je jedin? dob?e! Akorát sem nev?d?la jestli druhý o?kování musí mít upln? to samí co první. Tak sem se vracela do ordinace a ?ikali, že to nevadí =o) Vy ste m?li stejnou??
Avatar

Re: ockovani
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-08-17, 15:28
Ano, Nobivac DHP podruhý i s leptospirózou.
Avatar

Re: ockovani
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2005-08-17, 15:40
Mata: ne nemusi, funguje totiz vsechno na stejny bazi (jenom byva jiny nosic) vir psinky se prizabije a hodi do latky )nevim co je to za patlu) ve ktere se vpravi do t?la. p?izabity vir (to je hloup? napsano) vytvo?i protilatky ale jakoby moc slabí a t?lo ho samo zabije, jenomze Canvac zmenil vyrobu takže vir není takhle prizabit dostate?n? a v t?le fretky které je na viry citliv?jší než pes se z n?j stává normální vir který vyvolá psinku a zví?e zabíjí.

My jsme m?li u obou tchorl? stejnou. Freya ma cosi Nobivac nabo (rabisin je taky psina?)a Kuikulín má Eurican.
Avatar

Re: ockovani
Zaslán uživatelem/kou: Mata (IP)
Datum: 2005-08-17, 15:54
Radka: Jo moc ti d?kuju ... oni totiž nemaj ani Eurican, takže ta první byl Eurican(ješt? u matky) a ty další už budou Trivirovax =))
Avatar

Re: ockovani
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2005-08-17, 16:01
Mata: je to pravdu jedno..kort když ten Trivirovax vyrání ten samí vydavatel:-) je to opravdu jedno...tu protilátku v t?le to vyvolá vždy stejnou:-)
Avatar

Re: ockovani
Zaslán uživatelem/kou: Mata (IP)
Datum: 2005-08-17, 16:50
Tak to sem ráda:)) ... d?kuju =o)
Avatar

Re: ockovani
Zaslán uživatelem/kou: Aneta (IP)
Datum: 2005-08-17, 20:39
V?ERA SEM SI KOUPILA 10TI TÝDENÍHO FRE?ÁKA A I P?ESTO ŽE VÍM ŽE SE MÁ O?KOVAT V 6,8 A 12 TÝDNECH MI VE ZVERIMEXU ?EKLI ŽE SE O?KOJOU AŽ V 6 M?SÍCÍCH A TYKY ŽE KDYŽ S NÍM NEBUDU CHODIT VEN TAK JE TO ZBYTE?NÝ,TAK SE PTÁM VÁS ZKUŠENÝCH CHOVATEL? CO JE NA TOM PRAVDY.

Re: ockovani
Zaslán uživatelem/kou: Olga (IP)
Datum: 2005-08-17, 20:41
O?kovat.

Re: ockovani
Zaslán uživatelem/kou: kac (IP)
Datum: 2005-08-17, 20:46
hloupost,mlád? se musí nejpozd?ji do šesti m?síc? o?kovat na vsteklinu.
Na psinku tak jak píšeš 6,9,12.jestli s ním chodíš ven nebo ne,psinku m?žeš dom? p?inést t?eba na botách
Avatar

Re: ockovani
Zaslán uživatelem/kou: Petra R. (IP)
Datum: 2005-08-17, 20:47
Psinku o?kovat okamžit?!!!Vzteklinu ur?it? pokud se bude chodit ven a potom je d?ležité zase být oo?kovaný vzteklinou,pokud n?koho cizího kousne a ten s tím pob?ží k doktorovi.
Takže popadni fretku a utíkej na o?kování co nejd?ív.
Jinak jseš informovaná líp než ve zverimexu a možná by nebylo špatné tam sko?it a ?íct že podávají zcestné informace,aby se p?íšt? polepšili.
Jenom NE Canavac !!!To si ohlídej a nenech se oblbnout-rad?ji se oto? a jdi k jinému vetovi.
Avatar

Re: ockovani
Zaslán uživatelem/kou: Aneta (IP)
Datum: 2005-08-17, 21:12
UR?IT? S NÍM CO NEJD?ÍV NA O?KOVÁNÍ P?JDU,M?ŽETE MI NAPSAT NA KOLIK TO O?KOVÁNÍ CELKOV? VYJDE?ALE NEVÍM KOLIKRÁT TAM BUDEM MUSET JÍT KDYŽ MÁ 10 TÝDN? A 2 DÁVKY BY UŽ M?L MÍT.

Re: ockovani
Zaslán uživatelem/kou: kac (IP)
Datum: 2005-08-17, 21:22
cena se dost liší.N?kde jsem platila 120,- a n?kde 390,- Každopádn? radši p?iplatim a mám jistotu :-)
Avatar

Re: ockovani
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-08-17, 21:27
No dve davky by mel mit - ale jinak neni to tak hrozne, myslim ze veterinar ho naockuje uz jen dvakrat - cena za tri ockovani by se mela vejit do 1000,- zalezi na jake veterine.
A pozor na ten Canvac!
Avatar

Re: ockovani
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2005-08-17, 21:46
Tam jde o to , že pokud fretka není na vztekinu ockovana do 6 m?sícl, m?že z toho být pr?ser v podob? zanedbání pé?e o zví?e;-) o psince se v zákon? projistotu nezmi?ujou.

Ale jak psaly holky ndemmnou..proti vzteklin? ockovat okamžit?!:-)
Avatar

Re: ockovani
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-08-17, 21:48
no to jo - ockovana by mela byt fretka na tuty!!
Avatar

Re: ockovani
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2005-08-17, 21:58
jeee já už ani nevím co píšu....tou okamžit? jsem myslela psinku!:-D protože tu narozdíl od vztekliny mohou dostat a to velice snadno!
Avatar

Re: ockovani
Zaslán uživatelem/kou: Son?e (IP)
Datum: 2005-08-17, 21:58
Je vzteklina vážn? nutná? Mn? veteriná? ?ekl, že nutná není, jelikož není jak by holky mohly p?ijít do styku se zví?etem, které by mohlo mít vzteklinu, když je stále na vodítku a netoulá se n?kde po humnech....máme nao?kovanou JEN psinku.
Avatar

Re: ockovani
Zaslán uživatelem/kou: kac (IP)
Datum: 2005-08-17, 22:00
myslim si že vet by m?l v?d?t,že o?kovat šelmu proti vzteklin? je nutné ze zákona(jestli se pletu tak m? opravte...)



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: kac dne 17.08. v 22:02.
Avatar

Re: ockovani
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2005-08-17, 22:05
Son?o a je to povinné ze zákona, mohla si z toho mít potíže..navíc..když fretka n?koho kousne a on kvl?li tomu bude muset na pohotovost musíš mít ockování, jinak fretku okamžit? usmrtí a zjsití jeslti nem?la vzteklinu z mrtvoly..pokud ockovaní má pockají a mužeš jí nechat ud?lat testy zaziva. navic...je to pro ostatni lidi....injekce do bricha neni nic moc..je to ohledupélnosti a spolehlivosti kdysž už o ni?em jiným
Avatar

Re: ockovani
Zaslán uživatelem/kou: Son?e (IP)
Datum: 2005-08-17, 22:11
Radka: Tak to m? v?bec nenapadlo a veta tedy asi také ne. Ješt? vtipkoval, že si nerad vst?íknul o?kovací látku vztekliny do oka a bylo vše v poho...:o))) Tak až se dá Mašenka dohromady, tak to napravíme.....
Avatar

Re: ockovani
Zaslán uživatelem/kou: Petra R. (IP)
Datum: 2005-08-17, 22:20
Je smutný že to vet nev?d?l-je profesional narozdíl od tebe.Možná by bylo na míst? zm?nit veta.
Avatar

Re: ockovani
Zaslán uživatelem/kou: Olga (IP)
Datum: 2005-08-17, 22:26
Taky jsem m?la stejný problém, když jsem cht?la nao?kovat Milouškovi vakcínu proti vzteklin?, tak se ptal, jestli s ním budu chodit po venku a kde. Jinak, že to není nutné, ale já jsem na tom trvala a pak už automaticky nám ji každý rok dával.

Re: ockovani
Zaslán uživatelem/kou: Mata (IP)
Datum: 2005-08-17, 22:48
kac: Vážn? 120,-?? To naše bylo ješt? v Praze(u maminy) n?jak p?es 300,- a já taky platila p?es 300,-. To je zvláštní, že se to tak liší =) Jinak to s tim 390,- sem vid?la ;o), ale jenom m? ten rozdíl zasko?il :)
Avatar

Re: ockovani
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2005-08-17, 22:53
Ale oni ti vetove maji pravdu...proc zvire zatezovat chemii když jí nepot?ebuje (ale to by fetka musela byt zavrena doma anemsel by se kni nikdy priblizit:-/ protože s ní m?.žou zacválat hormony abolaví kousanec je na sv?t? a doktor?m nevysp?tlíš že fretka tu vzteklinu nem?la:-(:-/ a oikud nebyla ockovaná a nemáš testy tak t? rovnou hospitalizujou a na nic se t? neptaj:-/
Avatar

Re: ockovani
Zaslán uživatelem/kou: kac (IP)
Datum: 2005-08-17, 23:00
liší se to podle zna?ky vakcíny a podle sazby veta...ten náš mezi ty levné zrovna nepat?í.?ty?i stovky jen to hvízdne :-)kastrace 1300,- ale po p?edchozích skušenostech bych už k jinému vetovi nešla.

U bývelého veta to bylo sto dvacet,fajn,ale pak jsem se ujistila co o fretkách ví...nejen že Terce dal na dlouhodobou ?íji antibiotika,ale pak se se mnou hádal že fretka je šelma Psovitá(!) tak co mam proti Canavacu,když ten je pro psy...takhle bych mohle pokra?ovat dlouho...což mi ješt? p?ipom?lo jiného veta:ten o mojim 9.letym n?meckym Ov?ákovi prohlásil že je "p?kná mladá fene?ka"....
Avatar

Re: ockovani
Zaslán uživatelem/kou: Mata (IP)
Datum: 2005-08-17, 23:07
Jo aha ... tak už vim v ?em to je ;oD. To m?j jim snad rozumí .. Chodí mu jich tam asi dost, protože mi i ?ikal p?ípady a tak :)) Takže já zatim spokojená sem =o)
Avatar

Jít na stránku:  12Další
Aktuální stránka:1 z 2


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist