Jít na stránku:  Předchozí1234567Další
Aktuální stránka:6 z 7
Re: Fretka a ch?ipka
Zaslán uživatelem/kou: Zdena P (IP)
Datum: 2010-02-02, 13:41
Bych ani ne?ekla, že se rozcházíme ;-)

Jitrocelovej sirup nezavrhuju, pá? ho sama beru taky :-D, ale vim co to je, když ti poprvé onemocni fre?ule a ty nevíš jak jí nejlíp a co nejrychlejc pomoct :-(

Takže je lepší zajít radši k veteriná?i, než se bát, že o ní p?íjdeš...

Re: Fretka a ch?ipka
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2010-02-02, 13:46
Tak musím dát za pravdu Martin?, sama jsem te? prod?lala ch?ipku a kluci za?ali kašlat. Okamžit? jsem nasadila jitrocelový sirup, do napáje?ky dostali ždibí?ek šumivýho cé?ka a po t?ech dnech jsou naprosto v pohod?. A tahle lé?ba musím ?íct, že zabírá vždycky, když jsou nastydlý a kašlou.
Avatar

Re: Fretka a ch?ipka
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2010-02-02, 13:49
Ješt? m? zajímá jedna v?c, jak tu n?kdo psal o Echinaceovým kapkách...ony se dají sehnat kapky bez alkoholu?
Tak te´d jsem prolezla internet a všechny kapky obsahují od 45-70% alkoholu...to mi tedy pro fretky nep?ijde moc vhodné.....
Lee, co ty na to?



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: majda dne 02.02. v 13:53.
Avatar

Re: Fretka a ch?ipka
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2010-02-02, 14:19
Majdo, to jsem byla já. Byla jsem s Montym na veterin? a vetka mi doporu?ila pár kapi?ek echinaceových kapek do pití. Tak snad to nebylo n?jak škodlivé, doufám :)

Re: Fretka a ch?ipka
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-02-02, 14:37
zdeno,

tím "rozcházíme" myslím mojí radu - vy?kat a vaše - b?žet k vetovi rad?j hned :o)
jinak jsme se shodly, to jo :o)



majdo,

nejsem vet, jen matka - alkohol bych do d?tí taky necpala, ale rozhodn? si nemyslím, že by je lži?ka (n?kolikrát denn?) sirupu, který obsahuje alkohol, n?jak poškodila (ostatn? - blbý jsou stejn? po tatínkovi, to jin nikdo neodpá?e ;oP )
myslím tím samoz?ejm? v dob? nemoci, tedy podávaného výjime?n? a krátkodob?.

a stejn? nahlížím i na tcho?e - jen t?ch lži?ek nebude tolik a ani tak plný.
ale když budu mít možnost jim dát n?co bez alkoholu, tak to samoz?ejm? využiju.

Re: Fretka a ch?ipka
Zaslán uživatelem/kou: Kíša (IP)
Datum: 2010-02-02, 15:39
No, jak jsem te? dávala Nesici ten jitrocelovej sirup, tak on echinaceu obsahuje a neni v n?m alkohol... Ne?

Re: Fretka a ch?ipka
Zaslán uživatelem/kou: Zdena P (IP)
Datum: 2010-02-02, 15:45
;-)

Já o t?ch kapkách slyšela taky. Kamoška je dává potkánk?m jako prevenci.

Podle m? by m?l existovat i echinaceovej sirup - n?co jak je ten jitrocelovej, ten by "snad" alkohol obsahovat nem?l...

Nebo se to dá vtipn? vy?ešit ?ají?kem ze sušený echinacei :-)

Re: Fretka a ch?ipka
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-02-02, 15:50
Echinaceový sirup bez alkoholu:
[www.bioshop.sk]
Avatar

Re: Fretka a ch?ipka
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2010-02-02, 17:32
to my d?tský nem?li, klasický echinacea sirup. no to pot?š teda, opilý fre?ák :-D

Re: Fretka a ch?ipka
Zaslán uživatelem/kou: Alexie (IP)
Datum: 2010-09-22, 19:48
Dobrý den,myslím že moje fre?ulka má rýmu :(. Po?ád
kýchá, jakoby chrchlá a má mokrý ?umá?ek. Rýmu jsem
m?la taky, ale nev?d?la jsem že sní nem?žu být v
kontaktu aby to nechytla :( a bohužel nejspíš ano. U
veteriná?em jsem byla ?ekli mi, že to m?že být s
chlup? nebo prachu, ale ona to d?lá ?ast?ji než
d?íve. Také mi poradili že mu m?žu dávat kapi?ky do
nosu ale nevím jaký a mojím se toho. Znovu se mi tam
nechce fre?ulka se tam bojí a poští "š?ávi?ku
strachu :D". Navíc je tam furt narváno a tak dlouho
tam sed?t nevydží. Cht?la jsem se zeptat jestli to
jde lé?it aniž bych musela k veteriná?i. ?etla jsem
tu n?které návody, ale rad?ji se ptám. Zatím ho jen
udržuji v teple ale nepomáhá to. Na chvíli p?estane,
ale za chvíli to má zp?t. Pora?te mi prosím. D?kuji
p?edem za odpov??.
Avatar

Re: Fretka a ch?ipka
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-09-22, 20:11
Alexie: jediné co ti múžu poradit je, jít znova k vetovi, ale t?eba jinému a ur?it? takovému, co fretkám rozumí.
U fretky je od rýmy k akutnímu zápalu plic jen krú?ek. A "domácí lé?bou" asi nic nevy?ešíš. Chce to dobrého veta.
Moc držim palce.
Avatar

Re: Fretka a ch?ipka
Zaslán uživatelem/kou: Leny (IP)
Datum: 2010-09-22, 20:13
V?era jsem taky byla u veta, Šotek m?l stejné obtíže jako tvoje fretulka. Dostala od vet antibiotika injek?n? a v pátek jdem na kontrolu, pokud se to nezlepší, musí na odb?r krve,"jinej léka?-jiná lé?ba". Takže uvidíme. Vetka se mu pokusila zm??it teplotu, což se nezda?ilo, byl p?itom dostate?n? divokej :)Doma jsem ho zkusila p?em??it mým digitálním teplom?rem, což docela šlo, ale Šotek p?itom d?sn? pušil :( Nam??ila jsem mu 39,4, je to dobrá nebo špatná hodnota?PUší vám freti p?i m??ení teploty? díky Leny

Re: Fretka a ch?ipka
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2010-09-22, 20:30
Holky, dávat na lži?ku trochu jitrocelového sirupu, fretky ho mají rády a pomáhá. Do napáje?ky dávám ždibí?ek rozpustného C . Jinak fretky mají normální teplotu od 38 do 40 stup??.
Avatar

Re: Fretka a ch?ipka
Zaslán uživatelem/kou: Leny (IP)
Datum: 2010-09-22, 20:42
Majdi, je jedno jakej jitrocelový sirup, nebo je vhodn?jší ten pro d?ti?Seženu ho ur?o v lékárn??Co by nem?l obsahovat sirup, aby byl vhodnej pro fretku. Vím, že jich je spoustu v lékárn?, jen si pot?ebuji ov??it parametry...-:)

Re: Fretka a ch?ipka
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-09-22, 21:24
Alexie napsal/a:
-------------------------------------------------------
....Znovu se mi
> tam
> nechce fre?ulka se tam bojí a poští "š?ávi?ku
> strachu :D". Navíc je tam furt narváno a tak
> dlouho
> tam sed?t nevydží...

pokud tam fretka nevdrží "sed?t", tak od toho jsou plastový p?epravky, kam se fretka zav?e ;o)

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Fretka a ch?ipka
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-09-22, 21:55
po mých skušenostech, kdy "se mi fret jen nezdál" a bylo to na akutní operaci a "za 5 minut 12" já na domácí lé?bu nesázím.

S respira?ními onemocneními taky mám skušenost "fret jen jaksi víc p?íkal" šli sme v vetovi....a byla to polízanice non plus ultra (do dnes se neví, asi infek?ní zán?t plic), lé?ení za cca 1000 eur. Ale fret mi žije a sem ráda že sme šli k vetovi hned - bo asi by nežil.

Já za domácí lé?bu fretek jaksi nejsem, po svých skušenostech jsem za okamžitou návšt?vu kvalitního "fret?ího" veta.

No ale já su známý "paranoik" :-)
(i dkyž jen díky mé paranoje moje zví?e žije, hraje si a je spokojené)
Avatar

Re: Fretka a ch?ipka
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-09-22, 23:36
Alexie napsal/a:
-------------------------------------------------------
> Dobrý den,myslím že moje fre?ulka má rýmu :(.
> Po?ád
> kýchá, jakoby chrchlá a má mokrý ?umá?ek. Rýmu
> jsem
> m?la taky, ale nev?d?la jsem že sní nem?žu být v
> kontaktu aby to nechytla :( a bohužel nejspíš ano.
> U
> veteriná?em jsem byla ?ekli mi, že to m?že být s
> chlup? nebo prachu, ale ona to d?lá ?ast?ji než
> d?íve. Také mi poradili že mu m?žu dávat kapi?ky
> do
> nosu ale nevím jaký a mojím se toho. Znovu se mi
> tam
> nechce fre?ulka se tam bojí a poští "š?ávi?ku
> strachu :D". Navíc je tam furt narváno a tak
> dlouho
> tam sed?t nevydží. Cht?la jsem se zeptat jestli to
>
> jde lé?it aniž bych musela k veteriná?i. ?etla
> jsem
> tu n?které návody, ale rad?ji se ptám. Zatím ho
> jen
> udržuji v teple ale nepomáhá to. Na chvíli
> p?estane,
> ale za chvíli to má zp?t. Pora?te mi prosím.
> D?kuji
> p?edem za odpov??.

kašel m?že být t?eba i od srdce, opravdu to bude chtít znovu a d?kladn? vyšet?it. nebo zm?nit veta, jestli máš možnost. zatím zkus ten jitrocelový sirup, tím nic nezkazíš.
pro ob? - nejlépe d?tský, samoz?ejm? a s co nejnižším obsahem alkoholu nebo úpln? bez.

na veterin? pat?í fretka do p?epravky, je tam ve v?tším bezpe?í než na klín? nebo v klokance.




není mi to FUK

Re: Fretka a ch?ipka
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2010-09-23, 21:51
Anebo je ješt? místo jitrocelového sirupu, sirup, pro miminka, ten je také bez alkoholu. Myslím, že se jmenuje Thymomel nebo tak n?jak. A pokud to nep?ejde, tak m?že jít opravdu o n?jaké vážn?jší onemocn?ní.

Když m? kašlala Medulka, tak jsem ji dala ten sirup a v podstat? druhý den už se stav výrazn? zlepšil. Ten sirup jsem dala až po návšt?v? veteriná?e a ten zjistil, že na plicích nemá nic a srdí?ko tlu?e normáln?. Hned po té jsme aplikovali sirup a druhý den bylo lépe.
Avatar

Re: Fretka a ch?ipka
Zaslán uživatelem/kou: Letty (IP)
Datum: 2010-09-23, 23:50
jj, ten jitrocelový sirup pro d?ti a m?žeš zkusit do napaje?ky slabý (!) odvar z he?mánku. možná bych místo toho sirupu taky rad?ji volila variantu z ?isté bylinky, tudíž slabý odvar (ale ten už ne do napaje?ky, ale n?kolikrát denn? trošku na lži?ku).

a každopádn? znovu navštívit veta a donutit ho fretku ?ádn? prohlédnout, pop?. najít veta jiného
Avatar

Re: Fretka a ch?ipka
Zaslán uživatelem/kou: Zdena P (IP)
Datum: 2010-09-24, 09:00
Taky bych doporu?ovala zkusit nejprv ten sirup a jak psala Majda i trošku toho cé?ka do pití.

O zm?n? veteriná?e bych ur?it? p?emýšlela.
Já když šla za veteriná?kou skrz to, že byla Paige nemocná, tak si ju prohlídla a píchla ji hned injekci. K tomu sem jí dávala vyšší p?ísun vitamín? a byla za pár dní v pohod? :-)

Ale od tý doby, kyž su marod, tak už se k ní radši moc nep?ibližuju! M?la sem p?kn? nahnáno...

Re: Fretka a ch?ipka
Zaslán uživatelem/kou: WereNee (IP)
Datum: 2010-10-16, 12:30
Mám dv? fretky, Barušku (3 roky a 3 m?síce, lé?í se dva roky s nádorem na slinivce - bere 2x denn? prednisol) a Terezku (3 a p?l roku). Od léta bojujeme s nachlazením - rýma a Barušce navíc te?e z o?i?ek. Lé?íme se v Brn? u doktora Jekla a ten nám n?kolikrát dal ATB, které ovšem p?íliš nezabraly. U Terezky se nachlazení p?íliš neprojevuje, spíše jím trpí Baruška kv?li snížené imunit?.
Nedávno jsme dobrali celý sirup Plerasan a pravideln? dávám i jitrocelový sirup s vitamínem C (bez alkoholu).
Minulý týden jsem byla s Baruškou na kontrole a doktor nám dal pro ob? zase atb. Po n?kolika dnech braní (p?l tablety 2x denn? pro ob?) z nich za?ala Terezka zvracet. Po týdenním braním atb se stav Terezky rapidn? zhoršil, b?hem tohoto úterý za?ala mít ošklivé dlouhé záchvaty kašle, které se v pr?b?hu noci zhoršovaly (na chvíli pomohl jitrocelový sirup, ale po pár desítkách minut se kašel zase vrátil) a bylo jí viditeln? špatn?. Posledních n?kolik dní jsem jí taky nevid?la p?íliš jíst. Ráno jsem šla na kliniku, kde jí b?hem dne ud?lali rentgen plic a rozhodli se si jí nechat na pozorování. Rentgen dopadl dob?e, jen srdce m?lo trochu kulovitý tvar a bilo rychleji než normáln?. Terezka byla na klinice celkem dva dny, p?ipojená na kapa?ky. V?era ráno jsem si jí vyzvedla, byla mnohem ?ilejší a i p?ibrala. Pro domácí lé?bu jsme dostali jedno balení convalescent výživy a dvoje léky - Ranisan 1/8 tab 2x denn? a Stomorgyl 1/4 tab 1x denn?. Protože b?hem st?edy za?ala mít z dosavadních atb žalude?ní problémy i Baruška, doporu?il pan doktor Jekl podávat Ranisan i jí namísto t?chto atb. B?hem v?erejšího dne Terezka hezky jedla, byla celkem aktivní a zdála se spokojená. Jenže v noci zase za?ala pokašlávat. Jedná se spíš o lehký dráždivý kašel a rýmu, ale bojím se, aby se zase nezvrtl zpátky do tuberáckého kašle.
Bydlíme v dvoupokojovém byt?, p?i?emž topení je jen v ložnici. Fretky mají p?ístup do obou pokoj?, ale klec mají v kuchyni, kde je mali?ko chladn?ji. P?est?hovala jsem je do ložnice blízko topení a pr?van zde nikde není.
Už za?ínám být pon?kud zoufalá, protože se o n? bojím a taky si už nemohu dovolit financovat další hospitalizaci (jsem studentka).
Pokud by vás n?koho napadl n?jaký zp?sob, jak frete?kám pomoct, moc to uvítám.

Re: Fretka a ch?ipka
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-10-16, 12:51
WereNee: mn? trochu nejde do hlavy, že by se nachlazení nebo viroza tahali od léta...
Nemúže být ten kašel ze srdí?ka? Celkem paradoxn? t?eba zrovna u obou...
Srde?ní nedostate?nost se taky múže projevovat kašlem. To?ilo se fretkám EKG?

Když máš te? klec u topení, pokud je to radiator dávala bych na n?j mokrý ru?ník, aby byl vlh?í vzduch a fre?ule to nedráždilo ke kašli.

Jinak mne tedy nenapadá nic.
Moc držim palce!
Avatar

Re: Fretka a ch?ipka
Zaslán uživatelem/kou: WereNee (IP)
Datum: 2010-10-16, 13:03
EKG se neto?ilo, alespo? o tom nevím. Pan Jekl se soust?edil spíše než na plíce práv? na srdce, takže v??ím, že by si toho všiml a že EKG zvážil.

Te? si vybavuji, že v minulosti, cca p?ed rokem, se Terezce EKG to?ilo (myslím). Byla tenkrát taky na hospitalizaci kv?li protržené plíci, a vzduch z plíce jí tla?il na srdce a jícen. Barušce se asi neto?ilo, ale její stav se sleduje na pravidelných m?sí?ních prohlídkách.

Podle jeho slov se opravdu jedná o nachlazení. Práv? hlavn? Baruška se ho nem?že zbavit - kv?li své nemoci a nižší imunit?. Doktor ?íkal, že je to docela problém, protože to pro organismus není dobré, ale krom? podávání sirupu a atb nic jiného nenavrhoval. Možná i proto, že krom? rými a citlivého nosu a uslzených o?ek je Baruška ?ilá, hezky jí a vym?šuje jako zcela zdravá fretka. Pozoruji, že p?i v?tší zm?n? teplot se horší i nachlazení, by? jsou fretky v byt?.

Jediné, co m? ješt? napadá je, že si navzájem nachlazení p?edáváme - fretky i lidi. Partner má rýmu, tak jsem mu zakázala p?ístup k fretkám, snad to taky pom?že.

D?kuji za podporu!

Re: Fretka a ch?ipka
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-10-16, 13:35
Snad je i možné, že jde o opakované virozy...nevim.
Já byla p?ed týdnem u našeho veta s kamoš?ino fretem, taky se d?lalo RTG hrudníku, srdce taky nemn?lo normální tvar a velikost, tož sme nato?ili EKG...a žel srde?ní problém tam je - fret už je na lécích.
Ono za rok se múže u fretky (Terezka) dost zmn?nit...takže EKG z p?ed roka múže dnes vypadat úpln? jinak.
Ale to sou jen mé úvahy - já vet nejsem.

Dej v?d?t jak se to vyvíjí. Myslíme na vás.
Avatar

Re: Fretka a ch?ipka
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2010-10-16, 13:37
Hele, a nem?že tam být ješt? n?jaká alergie, která by to zhoršovala? T?eba stelivo...
Avatar

Re: Fretka a ch?ipka
Zaslán uživatelem/kou: WereNee (IP)
Datum: 2010-10-16, 14:14
Musím ?íct, že co se tý?e srdce, tak doktoru Jeklovi dost d?v??uji. Práv? kv?li úrazu p?ed rokem bylo d?láno n?kolik kontrolních rentgen?, takže je mohl te? i porovnat s aktuálním snímkem.

Je pravda, že byt, ve kterém bydlíme, je celkem prašný, ale snažím se tu ?asto uklízet a množství prachu tak regulovat. Zrovna v?era jsem utírala prach, že by to bylo tím? Zítra se chystám vyprat pelíšky kv?li chlup?m. Stelivem to podle m? není, v zách?dcích nehrabou ani neryjou nosem.

Terezka dostala ráno léky, sirup a vitaminovou pastu, všechno hezky zbaštila, ale granule jsem jí zatím jíst nevid?la. I ?amky si odnáší pod gau?, kde si je m?že sníst nebo syslit. To jezení mi d?lá starosti. Ale nekašle.

Re: Fretka a ch?ipka
Zaslán uživatelem/kou: Jeanette (IP)
Datum: 2010-10-16, 17:57
U lidí se ví, že ATB na virové onemocn?ní nezabírají, jsou ú?inné jen proti bakteriím. M?lo by to být stejné i u fretek, ne? U fre?ule teda lé?íte bakteriální onemocn?ní nebo pro? fre?ule dostává po?ád ATB?
Antibiotika s oslabenou imunitou taky p?kn? zacvi?í.

Jediný, co znám z t?ch, co jsi uvedla je Stomorgyl, jehož ú?inná látka se vyplavuje slinami. Náš fre?ák jej dostal na zán?ty dásní.
Avatar

Re: Fretka a ch?ipka
Zaslán uživatelem/kou: WereNee (IP)
Datum: 2010-10-16, 18:09
Po pravd? nemám žádný p?esv?d?ivý protiargument, kterým bych mohla reagovat na výtku ohledn? neustálého používání ATB. M? to doktor v lét? podal tak, že mnoho fretek má ch?ipku kv?li velkému skoku v teplotách. Pak jsme dostali vždy Atb Noroclav 50 mg (z po?átku pro ob?, pak už jen pro Barušku), po dobrání jsme p?išli na kontrolu, dostali kapky do o?í a nosu a znovu stejná atb a takhle n?kolikrát, dokud nastydnutí neustoupilo (ne zcela) a m?lo být p?elé?eno jen sirupem na posílení imunity Plerasan. Na další kontrole mi bylo sd?leno, že na atb to není, i když je stále nastydlá (Baruška) a te? na té poslední minulý týden jsme atb znovu dostali pro ob? proto, (alespo? tak jsem to pochopila) že nelé?ená dlouhotrvající ch?ipka je pro n? nebezpe?n?jší než atb.

Re: Fretka a ch?ipka
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-10-16, 18:20
Já dost trpim na virotická onemocn?ní dýchacích cest (každoro?n? schytám ch?ipku n?kolikrát). Co mi vysv?tlovala moje doktorka: Je rozdíl mezi nachlazenim a virovým onemocn?ním dýchacích cest (ch?ipka, infek?ní zápal plic). Na virová onemocn?ní ATB skute?n? nezabírají. Ale tato onemocn?ní se prý rychle u ?lov?ka zvrátí do bakteriálního onemocn?ní. Když mne do týdne ch?ipka nep?echází, nasazují mi ATB. Ty pak pokaždé zaberou. Ale doktorka se snaží mi ATB st?ídat (když sem p?i jednom onemocn?ní mn?la ur?ité, p?i dalšim nasadí jiné), prý aby se nevytvo?ila rezistence.
Fretka má ?lov?ku velmi podobný dýchací trakt, takže ta "mašinerie" by mohla fungovat stejn?. Proto asi vet dával ATB.
Ale to jen "prodávám jak sem koupila".
Avatar

Re: Fretka a ch?ipka
Zaslán uživatelem/kou: WereNee (IP)
Datum: 2010-10-16, 18:34
Nevíte, zda se dá sehnat ta instantní výživa Convalescence support (canine feline) i mimo veterinární ordinace? Ptám se pro p?ípad, že bych do Terezky granule dnes nedostala. Zatím nic nesn?dla, ani ?amky nechce. I když jinak se zdá v po?ádku. Zkusím jí je ješt? namo?it, zda je nebude chtít v kašovité form?.

Jít na stránku:  Předchozí1234567Další
Aktuální stránka:6 z 7


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist