Jít na stránku:  Předchozí1234567Další
Aktuální stránka:4 z 7
Re: Fretka a ch?ipka
Zaslán uživatelem/kou: Princessna Lulu (IP)
Datum: 2009-10-07, 20:27
Já jsem jí te? zkusila místo napáje?ky dát vodu do misky. Sice se v tom hrabe a je od ní všude mokro, takže musim uklízet, ale zatím jsem jí neslyšela kašlat. Ješt? jí budu pozorovat, a pak vám dám v?d?t :) D?kuji. A jinak já jsem taky až paranoidní a hysterická co se tý?e fre?ulky, ono se to vyplatí. :)
Avatar

Re: Fretka a ch?ipka
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-10-07, 20:48
myslím, že kdyby byla opravdu nystydlá, tak by kašlala ?ast?ji :o)

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Fretka a ch?ipka
Zaslán uživatelem/kou: Zana (IP)
Datum: 2009-10-31, 23:57
Vytahuju zatrolený ch?ipkovatý vlákno...

mám podez?ení že Sveník je nachcípnutej - tak se jako po?ád zalyká, jako když jindy prudce zbaští crossysku, ale skoro non stop. Jinak je ale v pohod? ?ilej, hrál by si, jen se mali?ko víc mazlí - ale to u n?j t?žko ?íct, je to plyšák. Ob?as kašle, ale nevím jestli je to tolik abych to ?ešila (každou chvíli n?co š?upnou nebo se zalykají žrádlem a bráchovými chlupy...) nebýt toho zalykání - mám dojem jako by polykal hleny nebo co.

no, zatím nijak extrémn? neumírá (to je s nadsázkou!) takže bych nerada alarmovala našeho veta v ned?li ráno u n?j doma (pokud se do zítra nezhorší, samoz?ejm?), ale v pond?lí na kontrolu ur?o zajdeme. Te? je otázka co s ním te? a zítra m?žu ud?lat já sama. Pro?etla jsem si celé tohle vlákno, souhrn informací p?ikládám. N?které jsou už ale kolik let staré.Takže:

1. nepanika?ím zbyte?n?? jak se opravdu pozná fret?í ch?ipka, dokud je fretka ješt? v poho, troj?í a zlobí (co p?t minut ho lovím z koše)?

2. co z dále uvedeného používáte na ch?ipku, co jiného dalšího se osv?d?ilo vám - a prosím p?esné návody k použití - tj. odkud prost?edek je (vet/lidská lékárna/potraviny) a jak a kolik ho dáváte. P?ípadn? co z toho uvedeného nezabírá/škodí, a co se s ?ím dá kombinovat. My ch?ipkujeme v?bec poprvé, tak se snažím zjistit co nejvíc.

- jitrocelový sirup - 2x-3x denn? 1/2 ?ajové lži?ky (ideáln? sehnat neslazený - ale nevím odkud? asi z lékárny)

- syrový žloutek 2x týdn? (to je ale spíš prevence v dob? ohrožení, ne? - nap?. p?i nákaze v dom?. Nebo to fakt lé?í?)

- vitaminová pasta Calopet (nemáme, ale zítra neprodledn? koupíme)

- vitamin C - ve form? špetky rozdrceného lidského prášku nebo p?írodn?ji jako trochu citronu vyma?kat do vody (kolik obojího? a? zas nemá hypervitaminozu!)

- mucosolvan sirup junior (usnadní vykašlání) (nevím kolik a jak ?asto dávkovat)

- med - rozpušt?ný ve vod? nebo lízat trochu ze lži?ky (nevím kolik a jak ?asto, navíc se mi to trochu k?íží s tím že fretky by nem?ly dostávat pokud možno cukr)

- ?aj - šípkový, he?mánkový, pr?duškový (normáln? silný ?aj nebo n?co slabšího? a kolik toho m?žu fretce denn? dát?)



taaak - to je všechno co jsem zjistila. prosím, je sezona ch?ipek, a když mi napíšete své zkušenosti, vyzkoušené kombinace nebo zp?esn?ní uvedeného, ocení to jist? v blízké dob? i spousta dalších fretkomil?.

A hlavn? to nejvíc ocením já a náš zalykající se, bublající tlus?ou?ký Sveník (pro rady s dávkováním: má 1,9kg), jestliže fakt n?jaký náb?h má a mohli bychom ho v?as snadno zaažehnat. Díky p?edem za nás oba!!!


Avatar

Re: Fretka a ch?ipka
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-11-01, 00:10
Zana napsal/a:
-----------------------------------------------
> 1. nepanika?ím zbyte?n?? jak se opravdu pozná
> fret?í ch?ipka, dokud je fretka ješt? v poho,
> troj?í a zlobí (co p?t minut ho lovím z koše)?

?ekla bych, že teplota, apatie, sklen?ný o?i.... tak vypadá nemocná fretka. to ale neznamená, že na tu tvojí to teprv neleze, naopak kašlat m?že i z toho, že te? pouští chlupy, p?elínávaj na zimu...

> 2. co z dále uvedeného používáte na ch?ipku, co
> jiného dalšího se osv?d?ilo vám - a prosím p?esné
> návody k použití - tj. odkud prost?edek je
> (vet/lidská lékárna/potraviny) a jak a kolik ho
> dáváte. P?ípadn? co z toho uvedeného
> nezabírá/škodí, a co se s ?ím dá kombinovat. My
> ch?ipkujeme v?bec poprvé, tak se snažím zjistit co
> nejvíc.
>
> - jitrocelový sirup - 2x-3x denn? 1/2 ?ajové
> lži?ky (ideáln? sehnat neslazený - ale nevím
> odkud? asi z lékárny)

lékárna, užila bych podle návodu - p?im??en? p?epo?ítat na fretku. prodávaj se r?zný typy, nejlépe d?tský, bez alkoholu (i když ho tam bývá málo, tak rad?ji bez n?j)


> - syrový žloutek 2x týdn? (to je ale spíš prevence
> v dob? ohrožení, ne? - nap?. p?i nákaze v dom?.
> Nebo to fakt lé?í?)


žloutek ur?it? nelé?í, navíc ne každý ho doporu?uje i pro zdravou fretku, nemocné (nebo p?i podez?ení) bych ho nedávala UR?IT?, aby se k tomu ješt? nerozjela salmonelóza (i když není období, ale p?esto...) nebo jiné zažívací problémy

> - vitaminová pasta Calopet (nemáme, ale zítra
> neprodledn? koupíme)

calopetka dobrá, ale nep?ehán?t, když je fretka zdravá, sta?í dvakrát týdn? trochu líznout, v p?ípad? nemoci a po m?že být denn?, asi p?l cm pasty (u dosp?láka)

> - vitamin C - ve form? špetky rozdrceného lidského
> prášku nebo p?írodn?ji jako trochu citronu
> vyma?kat do vody (kolik obojího? a? zas nemá
> hypervitaminozu!)

s cé?kem opatrn?, ale v p?ípad? ch?ipky nebo p?ed je to asi nejlepší možnost, n?kde tady je návod, kolik cé?ka se má dávat, zkusím se podívat

> - mucosolvan sirup junior (usnadní vykašlání)
> (nevím kolik a jak ?asto dávkovat)

tohle netuším, osobn? se mi to moc nezdá, pokud by mi nepotvrdil vet, rozhodn? bych svojí fretce nedala

> - med - rozpušt?ný ve vod? nebo lízat trochu ze
> lži?ky (nevím kolik a jak ?asto, navíc se mi to
> trochu k?íží s tím že fretky by nem?ly dostávat
> pokud možno cukr)

medu trošku oblíznout z prstu, jednou denn?, možná bych dávala na st?ída?ku s calopetkou, aby toho nebylo moc

> - ?aj - šípkový, he?mánkový, pr?duškový (normáln?
> silný ?aj nebo n?co slabšího? a kolik toho m?žu
> fretce denn? dát?)

?aj o n?co slabší než sob?, taky bych to nep?ehán?la a nekombinovala nap?. se sirupem, resp. prost? všeho s mírou.
?aj bych zkusila osladit troškou toho medu


zkus se ješt? podívat do vlákna první pomoc, oddíl nemoci, odkaz "rýma"

Re: Fretka a ch?ipka
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-11-01, 00:22
dávkování cé?ka podle matky fretky [forum.fretka.cz]

Re: Fretka a ch?ipka
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-11-01, 00:25
a medu podle markéty [forum.fretka.cz]
(místo toho mucosolvanu)

Re: Fretka a ch?ipka
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2009-11-01, 09:56
Asi bych byla opatrná na chemický C, rad?ji bych volila p?írodní zdroj - rakytník,výluh ze šípk? k pití. Jsem trochu na rozpacích, jak s paprikou z hypermarketu - nevím, jak je to p?stované. Ob?as kousek dostanou, ale jako mlsek, ne lé?ebn?. A jak píše Martina - nep?ehán?t to s kombinacemi.
Avatar

Re: Fretka a ch?ipka
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2009-11-01, 14:27
Já bych ur?it? vynechala syrový žloutek - ze stejných d?vod? jak píše Martina.
Osobn? mám velmi úsp?šn? odzkoušený jitrocelový sirup -vloni m?l Fred podobné p?íznaky jako váš Sveník a zvládli jsme to s tím sirupem bez jakýchkoli dalších komplikací. Med a ?aj nemám vyzkoušený, neb ani jedno do nich nedostanu, ale taky se mi to jeví jako dobrej nápad. Zbytek nevím...
Každopádn? držíme Sveníkovi palce.

Pak m? ješt? napadlo tohle - nevím, jestli s tím má n?kdo zkušenost...[www.obchudekumajdy.cz]



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Silva dne 01.11. v 14:30.
Avatar

Re: Fretka a ch?ipka (prevence)
Zaslán uživatelem/kou: nereida (IP)
Datum: 2009-11-01, 16:23
Jak tedy fretku preventivn? chránit a zvyšovat imunitu?
prev+n+rýma+



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: martina dne 01.11. v 16:31.

Re: Fretka a ch?ipka
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-11-01, 16:30
zejména kvalitní strava, probican, ob?as ovoce (p?írodní vitamín), semtam calopet... ale hlavn? se jí vyhnout, když ?lov?k sám omarodí, viz co napsala johana tady [www.fretka.sk]


oprava: myslím "probiotika", ale automaticky píšu "probican"... to jen na vysv?tlenou k dalším p?ísp?vk?m, protože tady "propaguju" práv? probican a dále "zatracuju" :o)



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: martina dne 02.11. v 00:27.

Re: Fretka a ch?ipka
Zaslán uživatelem/kou: nereida (IP)
Datum: 2009-11-01, 16:50
Kvalitní stravu dostavá (vitacraft a TF baby), ovoce a zeleninu taky každý týden dostane. Dávám ebi-vet sirup, pastu maltsoft a baby vitamínovku.
Calopet a probican nemáme, ale objednáme u Majdy.

Re: Fretka a ch?ipka
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-11-01, 19:35
nereida: na podporu imunity je vynikající Plarasan V. Já ho dávám fre?ákovi denn? už dva roky. Dostat v ?R v e-shopech.
[www.imunita.sk]
Avatar

Re: Fretka a ch?ipka
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-11-01, 20:02
nereido,

calopetka není nutná (abys nemyslela, že bez ní ti fretka nutn? musí onemocn?t, to ne), ani není nutné n?jak bláznit. pokud krmíš fretku KVALITNÍMI granulemi - už ty obsahují vitamíny, když dáváš ješt? i ob?as ovoce, to jsou další. probican je dobrej, ale šílen? drahej a navíc jim v?tšinou nechutná, až p?ímo se hnusí. velmi úsp?šn? ho nahrazuju bílým živým jogurtem (= také probiotika), doporu?uju. vyjde na zlomek ceny a v?tšina fretek si na n?j nejen zvykne, ale i jim zachutná (na rozdíl od probicanu). dávám ho kluk?m prakticky denn?, každý den jednu až dv? vrchovaté lži?ky. zeza?átku se ošklíbali, dneska by byli schopní ho sníst celej (a pak se parádn? zes...at :o))

a v?bec to s vitamínovejma pastama nep?ehán?j, to taky není dobrý, m?žeš tím (nejen fretce) i ublížit. ebi-vet sirup je až až, calopetku si kup, až ti dojde. rozhodn? nedávej oboje ;o)

Re: Fretka a ch?ipka
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-11-01, 20:07
?ekla bych, že ebi-vet je i lepší než calopet, z ebi-vetu alespon mají n?co "na chut", calopetu se dává opravdu jen malinko a ne ?asto, protože je dost "nadupanej" a hrozí pom?rn? snadno p?edávkování. co se tý?e probicanu, tak ten nám tak nechutná, že sta?í aby ho olízli a už zvrací.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Fretka a ch?ipka
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2009-11-01, 21:25
U nás se nejlépe podávají léky tak, že je dám na talí?ek na st?l, ke stolu p?istavím židli podle toho, pro koho je lék ur?en a pak "maroda" pustím aby vid?l, že je na stole talí?ek. A to byste vid?li/y jak ten i velice nechutný lék zmizí. I ten, který bych do nich nedostala ani v hypnoze. A to ješt? ?vu Jedešš !!!!! To pak vylížou že se talí?ek ani nemusí mýt. A ješt? jsou veselé, jak mne "p?e??raly"
Avatar

Re: Fretka a ch?ipka
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2009-11-01, 21:29
Erin - myslím, že tento zp?sobe s naším "hatlon?m" budeme muset vyzkoušet... jen, aby na tom stole byla první a Gienka jí byla v patách :oP

Super, díky za tip!

Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher

Avatar

Re: Fretka a ch?ipka
Zaslán uživatelem/kou: nereida (IP)
Datum: 2009-11-01, 23:52
Jj pasty dostavá od každé trochu jednou týdn? a eby-vet sirup jednou týdn? kávovou lži?ku, samoz?ejm? ne v jeden den, ale b?hem týdne.

Ten živý jogurt m? nenapadl. Mohla by jsi mi p?eci jen poradit n?jakou zna?ku, na spoust? jogurt? je napsáno, že obsahují živé kultury, ale jen málo z nich je opravdu má.
D?kuji

Probican budu dávat asi až pojedem na výstavu, zatím tedy ne.

Re: Fretka a ch?ipka
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-11-02, 00:07
tak to ti neporadím, "v??ím" tomu, co si p?e?tu na obale :o)

vyzkoušela jsem jich n?kolik, na n?které se šklebili víc, z?stala jsem u toho, který jim tak nek?ivil xichty :o)
ale když ho n?kdy neseženu (nemaj ho ve všech marketech), koupím klidn? jinej, oni se chvíli tvá?í kysele, ale pod pohr?žkou mírného násilí to do nich nacpu :o)
(je zvláštní, jak jsou fretky konzervativní i v takový mali?kosti, jakou je zna?ka mlé?ných výrobk?...)

ješt? malá vychytávka - v(ý)hodn?jší jsou co nejmenší balení, to v?tší nestihneš spot?ebovat a zbyte?n? vyhodíš (pokud nesníš sama).
jinak v klidu ho nechávám otev?ený v lednici a spot?ebovávám postupn?, v?tšinou t?i, n?kdy i ?ty?i dny (neradím, ?íkám, jak to d?lám já s t?mi svými a ?tvrtý den to d?kladn? zkoumám, pokud teda ješt? je co)

Re: Fretka a ch?ipka
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-11-02, 00:13
jo, ten probican p?ed výstavou bych dávala asi taky, p?ece jen je to v?tší "jistota". a po výstav? (jakémkoli v?tším srazu) ješt? asi týden taky. ale po?ítej s tím, že to nejspíš bude boj do n?j dostat nebo ho musíš n?jak oblbnout (p?imíchat do n??eho), fakt jim v?tšinou krut? nechutná :o)

osobn? vím o jediné fretce, která se nejen nezvedá žaludek, jen ho vidí, ale dokonce ho MILUJE, akorát si nem?žu vzpomenout, jestli to je jáca nebo reno :o)))
(už jsem jim ho nedávala ani nepamatuju)

Re: Fretka a ch?ipka
Zaslán uživatelem/kou: Aniii (IP)
Datum: 2009-11-02, 00:26
Mám divnou fretku. Bestie Žofie se m?že po probicanu utlouct. Mám totáln? rozkousané jeho hrdlo,jak cht?la dostat víc,než doporu?enou dávku a necht?la ho pustit...Žofka miluje všechny pasty...v?etn? zubní;) (dob?e,to p?eháním,tu ukradla pouze jednou a ani se do ní nedostala) tím jsem jen cht?la ?íct,že existují výjimky,co probican milují;)
Avatar

Re: Fretka a ch?ipka
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-11-02, 00:28
jo, mám taky jednu takovou výjimku doma :o) ale to jsou práv? ty výjimky, co potvrzují pravidlo... :o)

p.s. naopak zubní pasta je oblíbenou pochoutkou vícero fretek ;o)



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: martina dne 02.11. v 00:29.

Re: Fretka a ch?ipka
Zaslán uživatelem/kou: Aniii (IP)
Datum: 2009-11-02, 00:31
Ta moje bestie je výjimka v tolika v?cech,až mi leze na nervy,že není normální:-D jinak se omlouvám za zdvojený p?edchozí p?ísp?vek,blbej mobil taky musí blbnout;)
Avatar

Re: Fretka a ch?ipka
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-11-02, 00:31
Bigi ted m?la dva dny srajdu, v?era jsem jí našla jak mi žere krém na ruce :o)

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Fretka a ch?ipka
Zaslán uživatelem/kou: Aniii (IP)
Datum: 2009-11-02, 00:35
Tak ten jí musel p?kn? promastit st?eva,blázínek;) co ty potvory na t?ch pastách mají?
Avatar

Re: Fretka a ch?ipka
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-11-02, 01:02
je to mastný, ?ili pro fretku prakticky neodolatelný, i kdyby se pos...at m?la :o)

Re: Fretka a ch?ipka
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2009-11-02, 09:38
Co se tý?e jogurt? - dávám choce?ského Maxe, kluk?m po lžíci, hol?i?kám po lži?ce, sama sežeru zbytek.Živý jogurt je ten, z kterého v jogurtova?i z opravdového mléka ud?láš zákys.Toho Maxe mi doporu?ila moje kolegyn?, posedlá zdravou výživou.
Avatar

Re: Fretka a ch?ipka
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2009-11-02, 11:35
Moji smradi taky milujou Probican - oni milujou všechny pasty. Zubní ne, ta jim smrdí :)) Ale takové nakrémované ruce, to je n?co :))
Avatar

Re: Fretka a ch?ipka
Zaslán uživatelem/kou: Zana (IP)
Datum: 2009-11-03, 15:12
tak na Sveníka jsme nasadili medovou k?ru. bublat p?estal, veterina nebyla nutná :o) Jen to nesmíme p?ehán?t, zrovna Sveníka - naše sotva se valicí nejtlustší fretka, co už má problém se i vyškrábat na postel nemusí dostávat nadm?rné množství dalšího cukru :o)))

jo a po?ídila jsem calopetku, budou dostávat lízanec jednou týdn? všichni, jako prevenci v tomhle pitomým období ch?ipek.

Díky vám všem za všechny rady a zlepšováky! :o)



Avatar

Re: Fretka a ch?ipka
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-11-03, 17:23
jasn?, zásada je - nedávat fretkám nic... a nic.... a taky nic...
ale takhle výjime?n? a krátkodob? - prost? se musí, s tím si nelam hlavu... :o)

Re: Fretka a ch?ipka
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-11-03, 17:44
Tak nevim, jestli to já d?lám blb?, ale já fre?ákovi už p?es 2 roky dávám :-)
- každý den sirup Plerasan V
- každý den lososový olej Kronch
- jednou týdn? sirup Ebivet (ten dávám od jara, do té doby dostával 1x týdn? Calopet)
Zmetek za 5,5 roku svého života nikdy nemocný nebyl a všechny testy z preventivky mn?l OK. :-)
Avatar

Jít na stránku:  Předchozí1234567Další
Aktuální stránka:4 z 7


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist