Jít na stránku:  Předchozí1234567Další
Aktuální stránka:3 z 7
Re: Fretky a ch?ipka
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2008-09-23, 08:41
Petul, pokud m?žu mluvit za sebe, je lepší b?žet s každou prkotinou, než pak nem?t s ?ím b?žet.. Já pravideln? pokud mám rýmu, tak ji fretky mají taky, jelikož krom? m? se o n? nemá kdo starat, tak i když si myju ruce a nemuckám je a nedávám k obli?eji, i tak spí v posteli atd.. takže chytit ch?ipku-tedy p?enést ji z ?lov?ka na zví?e je celkem rychlé, jak jsem si vyzkoušela:( Rozhodn? je lepší prevence, takže já na veterinu jezdím, když jsem nemocná já a mám podez?ení.. Veteriná? fretky napíchá imunologickou látkou a nejspíš to i pomáhá..
Avatar

Re: Fretky a ch?ipka
Zaslán uživatelem/kou: petulevrtule (IP)
Datum: 2008-09-23, 08:56
Díky, já si p?ipadám jak blbec :-( Že šílim zbyte?n?, ale já všechno p?ehnan? sleduju :D Tak sem cht?la v?d?t názor i jinejch...Jdu si p?ipravit papíry a v?ci, zachvilku tu je kamarádka, už sem volala i na veterinu...Tak nás tam ?ekaj. B?l?u sleduju o to ví, jsem ráda, že sme jí vytáhli z tý díry a p?ežila tu kastraci. Vy?ítala bych si to hodn? dlouho, kdyby um?ela na následky rýmy :-(

Dobrá nálada nevy?eší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)
Avatar

Re: Fretky a ch?ipka
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2008-09-23, 09:02
Pe?ul myslím že to co d?láš je normální, hlavn? kv?li B?lušky, když ta na tom zdravotn? možná nemusí být po?ád nejlíp, malé a vy?erpané t?lí?ko skolí jakýkoliv virus raz dva, takže bych to ur?it? taky hlídala.
Avatar

Re: Fretky a ch?ipka
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-09-23, 09:13
Pe?ule, pak dej v?dét, co vet...
Avatar

Re: Fretky a ch?ipka
Zaslán uživatelem/kou: petulevrtule (IP)
Datum: 2008-09-23, 10:37
Tak jsme doma...Na plicícch nic nemá ...Sem tam kašle s takovým zakuckáním (našt?stí to p?edvedla i v ordinaci) a olizuje si ten ?umes...Ale ?íkala, že to podce?ovat nebudeme a dostali jsme ATB, takže budu zdravotní stes?i?ka :D Aspo? to nezapomenu...Je to n?jaký Bautril 2,5 % A jinak vážíme 0,800 g, to je krásný :-)

Dobrá nálada nevy?eší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)
Avatar

Re: Fretky a ch?ipka
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-09-23, 10:52
pe?ule, sem ráda, že to neni vážné, dob?e si šla :-) ty ATB je píchaj, nebo sou v tabletách?
Avatar

Re: Fretky a ch?ipka
Zaslán uživatelem/kou: petulevrtule (IP)
Datum: 2008-09-23, 10:58
JJ píchám :D mám to od ní p?esn? nadávkovaný. Aplikace se nebojim, dáme jí pasti?ku a ona nevidí, neslyší. David mi jí ráno podrží a je to...Já jsem d?lala na veterin? brigádn? u nevlastního otce, asistovala sem i p?i operacích :D Injekce píchat umim.

Dobrá nálada nevy?eší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)
Avatar

Re: Fretky a ch?ipka
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2008-09-23, 11:00
Pe?ul tak to máš štígro, normálního "smrtelníka" jako m? by kleplo kdyby m?l injekci v ruce:)))
Avatar

Re: Fretky a ch?ipka
Zaslán uživatelem/kou: petulevrtule (IP)
Datum: 2008-09-23, 11:03
Hani, ony fretky t?eba oproti ps?m mají hroší k?ži, je to docela sranda tim n?c propíchnout, ale zkušenosti n?jaký mám, jen aby jí ten m?j držel, pometlák jeden :D S nim je n?kdy sranda n?co d?lat...
Vetka mi ?íkala, že by bylo lepší podkožn?, než jí cpát tabletky, tak jsem s tím souhlasila...

Dobrá nálada nevy?eší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)
Avatar

Re: Fretky a ch?ipka
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-09-23, 11:05
ono injek?n? to mí? zat?žuje t?eba žaludek, proti tabletám...
Avatar

Re: Fretky a ch?ipka
Zaslán uživatelem/kou: petulevrtule (IP)
Datum: 2008-09-23, 11:15
A taky to rychleji p?sobí v organismu...Dala mi na sebe i mobil. Kdyby se n?co d?lo ve?er nebo v noci, že m?žu kdykoliv zavolat...Když sme p?išli, tak všem málem vypadly o?i, když jí vid?li, jak je lysá...Asi tam nikdo nikdy nebyl s takovou fretkou :D

Dobrá nálada nevy?eší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)
Avatar

Re: Fretky a ch?ipka
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2008-09-23, 11:17
Pe?ul te? jsem si vzpomn?la, že my chodili p?i viróze na injekci každý den ráno.. jelikož jsem si netroufla.. tak jsem tam dojížd?la.. ale rozhodn? je to lepší takhle, fretku nestresuješ neustálým p?evozem a hlavn? se po cest? m?že ješt? víc nachladit, našt?stí když byl Damián nemocný tak bylo léto..
Avatar

Re: Fretky a ch?ipka
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2008-09-23, 11:18
a není to kuckání zp?sobené práv? tím jak líná hlavn? ted na tom xichtíku ? nesta?ilo by nasadit masivn? maltsoftku a nebo rad?j laxatone ?

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************

Re: Fretky a ch?ipka
Zaslán uživatelem/kou: petulevrtule (IP)
Datum: 2008-09-23, 11:21
No to je práv? to...Ona jela vlastn? v aut? cca 2 krát když to tak vemu...K Bože z tý díry a pak k nám...Od cizích k cizím a zase k cizím...Když sme jeli na tu veterinu, tak byla úpln? hotová...Zachumlala se a sotva vystr?ila ?umák...Myslela si, že jede zase n?kam pry?...Tak sem jí tam hladila a ?ikala jí, že se nemusí bát, že jí už nikomu nedáme.
Te? spinká, asi jí to vy?erpalo...Cesta, injekce a cesta dom?...No doufám, že se dostanu dneska n?jak v?as dom?, budu v práci myslet po?ád na ní..

Dobrá nálada nevy?eší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)
Avatar

Re: Fretky a ch?ipka
Zaslán uživatelem/kou: petulevrtule (IP)
Datum: 2008-09-23, 11:24
Boža: Ona skoro už v?bec žádný chlupy nepouští :-( ani v pelechu žádný nejsou, když jí to zkusim pro?ísnout rukou a zatahat, tak ani v ruce mi žádný chlupy nez?stávaj. A maltasoftku jí dávám...To m? napadlo, ale je to po?ád stejný...

Dobrá nálada nevy?eší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)
Avatar

Re: Fretky a ch?ipka
Zaslán uživatelem/kou: Princessna Lulu (IP)
Datum: 2009-10-06, 21:01
Ahojky, pot?ebovala bych poradit, Heidi už pár dní kašle. Nevím vlbec pro?, z nosánku jí nete?e, je hravá a má chu? k jídlu. V?tšinou kašlala když se hrabala v záchodku, nebo n?kde šm?jdila, tak jsem myslela, že je to z prachu. Ale te? pila a najednou za?ala kašlat a pak upln? poskakovala, a za?ali jí slzet o?i :( Nevím co je to, protože to chvilkama vypadalo, že se mi udusí. Ale hned potom je zase ?ilá, jakoby nic. Mám jít k veteriná?i? Prosím radu :) D?kuji
Avatar

Re: Fretka a ch?ipka
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-10-06, 21:06
Princessna Lulu: mohl jí zasko?it chlup, jestli p?esrs?uje, tak i opakovan?. Ale múže to být i t?eba problém se srdí?kem.
Jestli výrazn? pelichá dala bych jí Malt soft, nebo Bezopet a sledovala. Jestli se to bude opakovat v brzké dob?, šla bych okamžit? k vetovi co "umí" fretky.
Avatar

Re: Fretka a ch?ipka
Zaslán uživatelem/kou: Princessna Lulu (IP)
Datum: 2009-10-06, 21:16
No, já práv? mylsím, že ona te? nelíná. Když jí hladim nebo jakoby zkusím chytit za chloupky, tak mi v ruce nez?stanou. No náš pan veteriná? má za syna odborníka na fretky, tak to nebude problém. Jen doufám, že malá problém nemá. Uvidím, jestli se to bude opakovat, ale koncem týdne jdeme na o?kování, tak si o tom promluvím s vete?iná?em.
Avatar

Re: Fretka a ch?ipka
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-10-06, 21:21
o?kovat jen ZDRAVOU fretku, takže když vetovi povíš, že v poslední dob? má tyhle problémy, on sám by ti m?l o?kování rozmluvit nebo p?ímo odmítnout.

nepíšeš, kolik jí je?

Re: Fretka a ch?ipka
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-10-06, 21:31
taky se mohlo stát, že jí p?i pití prost? jen zasko?ilo, taky se mi u pití nebo jídla ob?as zakuckají

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Fretka a ch?ipka
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-10-06, 21:34
Žofiro, akorát že P.L. píše v prvnim p?ísp?vku, že fratka kašle už pár dní...a nepelichá....a to mn? mate a na "zasko?ení" p?i pití nebo jídle moc nep?ijde...
Avatar

Re: Fretka a ch?ipka
Zaslán uživatelem/kou: Princessna Lulu (IP)
Datum: 2009-10-06, 21:36
No je to druhá vakcína proti psince. Budou jí 4 m?síce. Ona kucká v?tšinou když je v klícce a jí, nebo pije. Tak by to mohlo být od toho. Ale stejn? se veteriná?ovi o tom sv??ím, když to nep?estane. Budu jí te? pozorovat víc, kdy to p?ichází.
Avatar

Re: Fretka a ch?ipka
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-10-06, 21:47
Princessna Lulu: ?ím byla o?kovaná p?i prvním o?kování???? Prosím i všechny skratky za názvem vakcíny.
Avatar

Re: Fretka a ch?ipka
Zaslán uživatelem/kou: Princessna Lulu (IP)
Datum: 2009-10-06, 21:58
Biocanem Puppy a za tim je jet? napsaný part P a part D.. Veteriná?e jsem o tuhle vakcínbu požádala, protože mi ji hodn? lidí doporu?ilo, nejen tady. On vlastn? sám veteriná? cht?l touhle o?kovat.
Avatar

Re: Fretka a ch?ipka
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-10-06, 22:06
Biocan Puppy DP by snad mnél být bez reakce....ale jeden nikdy neví. Upozorni na kašlání a kýchání veta, ?ekni mu ?ím byla o?kována (to i tak ví z o?kováku) a pora? se co dál. Každopádn? pokud nebude jistota, že fretka je absolutn? zdravá, druhou revakcinaci bych nedávala.

A druhou revakcinaci (až bude fretka úpln? zdravá) bych už asi nedávala Biocan Puppy DP, ale Biocan DP....pá? ten Puppy je siln?jší (jestli dob?e chápu jak mne pou?ili veti) takže ten Biocan DP by mn?l sta?it.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Johana dne 06.10. v 22:09.
Avatar

Re: Fretka a ch?ipka
Zaslán uživatelem/kou: Princessna Lulu (IP)
Datum: 2009-10-06, 22:13
Dob?e, d?kuju :) s veteriná?em si promluvím, a snad bude všechno v po?ádku.
Avatar

Re: Fretka a ch?ipka
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-10-06, 22:21
Johanko
....Heidi už pár dní kašle. Nevím vlbec pro?, z nosánku jí nete?e, je hravá a má chu? k jídlu. V?tšinou kašlala když se hrabala v záchodku, nebo n?kde šm?jdila, tak jsem myslela, že je to z prachu. ....

tož bych brala jako že kašlala/kýchala když se n?kde hrabala - tedy z prachu a ted p?i pití.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Fretka a ch?ipka
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-10-06, 22:21
Princessna Lulu: Budu moc držet palce! A dej v?d?t, co je nového!
Avatar

Re: Fretka a ch?ipka
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-10-06, 22:24
Žofiro, je to možné, taky doufám že o nic nejde....ale jak mne znáš, co do fretek sem paranoidní :-) takže radši dop?edu zvažuji snad i nemožné problémy :-) Radši dop?edu a zbyte?n?, jak n?co p?ehlédnout :-)
Avatar

Re: Fretka a ch?ipka
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-10-06, 22:26
m? se tak p?i pití pravideln? dusí Bigi, když jí dám napáje?ku špatn? a musí víc zaklonit hlavu.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Jít na stránku:  Předchozí1234567Další
Aktuální stránka:3 z 7


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist