Jít na stránku:  Předchozí1234567Další
Aktuální stránka:5 z 7
Re: Fretka a ch?ipka
Zaslán uživatelem/kou: Lída (IP)
Datum: 2009-11-03, 18:09
Johanko, mám dotaz. Jak podáváte lososový olej Vl?á?kovi. Já vyzkoušela p?idat kapi?ku do va?eného masa, jen k tomu ?uchli, hodili vražedný pohled-to si bašti sama a uražen? odešli.

Re: Fretka a ch?ipka
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2009-11-03, 18:10
Lída: já to dala na syrový maso a tvá?ili se p?íšern? - a p?išlo mi teda, že to maso pak smrd?lo divn?. Potom jsem jim to zkusila dát jenom tak samotný na talí?ek a to se oba m?žou utlouct.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Silva dne 03.11. v 18:11.
Avatar

Re: Fretka a ch?ipka
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-11-03, 18:24
Lído, lososový olej dávám ze lži?ky. Ale v za?átku ho taky nechtél (on je dost konzervativní, co nezná - nesežere). Takže v za?átku sem pot?ebné množství natáhla do st?íka?ky, ?apla fre?áka a rovnou do huby....za 3-4 dny už ho pil ze lži?ky a vysloven? se ho dožadoval.
Na granule to neskouším, smrdí to hrozn?....aby to leželo v misce.
Ale n?které fretky ten lososový olej skrátka nechcou a kdyby byl podán pod nátlakem (ze st?íka?ky) tak ho i vyzvrací....
Avatar

Re: Fretka a ch?ipka
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2009-11-03, 18:34
U nás doma prost? fr?í všechno, co je mastný. :-))
Avatar

Re: Fretka a ch?ipka
Zaslán uživatelem/kou: Lída (IP)
Datum: 2009-11-03, 18:44
D?kuji za radu. Tak ze lži?ky už mi to baští Winuška a Bení?ka ur?it? také p?esv?d?ím. On je náš veliký konzervativec a déle mu vše trvá, než ochutná

Re: Fretka a ch?ipka
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-11-03, 19:25
A ješt? sem zapomn?la: už víc jak 2 roky natírám fre?ákovi denn? zuby Orozyme-gelem.
Zubní kámen v 5,5 letech dá se ?íct žádný. Do dneška mu vet seškráb jen 2x mechanicky malinké množství ze dvou stoli?ek.
Avatar

Re: Fretka a ch?ipka
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-11-03, 19:28
no jo, na jsem prve v tom vý?tu nejúzkostn?jších a nejv?tších magor? zapomn?la :o(

jak jsem jen mohla??!!!

JOHANO, VELMI SE OMLOUVÁM !!!!!!

;o))))

Re: Fretka a ch?ipka
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-11-03, 19:42
Martino, n?t za što! :-)

Ona ta prevence je n?kdy lacinéjší a mí? náro?ná na ?as a nervy jak lé?ba :-)



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Johana dne 03.11. v 19:44.
Avatar

Re: Fretka a ch?ipka
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-11-03, 20:18
ale jo, já vím, mi to jen p?ipomn?lo, že jsem na tebe zapomn?la ;o)

Re: Fretka a ch?ipka
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2009-11-03, 21:31
Johanko, a Vl?ák netrp?l na zubní kámen nikdy nebo máš vyložen? pocit, že tomu pomohl ten gel?



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Silva dne 03.11. v 21:43.
Avatar

Re: Fretka a ch?ipka
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-11-04, 09:44
Silvo typuju že Vl?ák na tvorbu zubního kamene výraznou dispozici nemá, bo do doby než sem mu zuby za?ala natírat mu vet sundaval kamen jen 2x a to jen ze dvou horních stoli?ek...ale s tím gelem se mi zdá že se mu ned?lá vúbec resp. vúbec.
Avatar

Re: Fretka a ch?ipka
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2009-12-30, 08:18
tak jsme se k ch?ipce nejspíš dostali i my...Monty v noci kašlal (myslím že pšikání vypadá jinak) a má uslzená o?í?ka, u nosíku nic nevidim ale slyšim dle dechu rýmu, v osm volám na veterinu a jedeme - doufám že nebude problém aby nás vzali p?ednostn?.
jinak od ve?era jsem mu dala Jitrocelový sirup a vlažný he?mánkový ?aj s kouskem medu.

Re: Fretka a ch?ipka
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2009-12-30, 08:36
od 8 jsou na bílé ho?e, takže už se chystáme, držte pale?ky

Re: Fretka a ch?ipka
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2009-12-30, 09:46
jsme zp?t.prohlédla ho, prohmatala, teplotu nemá, plíce ?isté, vše má naho?e ?íkala. takže dostal pigárko (po tom se mu má ulevit), mám si koupit Echinacea kapi?ky a Nasivin kapky do nosu pro kojence. S sebou máme ješt? sirup na zítra a pozít?í. Prý to na ATB ješt? není, že by m?lo zabrat toto. Monty samo sebou se hned natáhl, zíval, no komediant :)

Re: Fretka a ch?ipka
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-12-30, 10:08
Kuklynko, držíme palce! Kdyby se to nedejbože b?hem 2-3 dní nelepšilo, nechej ud?lat RTG hrudníku...pro jistotu
Avatar

Re: Fretka a ch?ipka
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2009-12-30, 10:23
te? jsme mu dali do misti?ky pár kapek echinacea kapi?ek a do nosíku kapky pro kojence, šup a už je v dece v teple, marod tcho?í :)
snad to bude ok, budu sledovat

Nemocná fre?ule
Zaslán uživatelem/kou: Zdena P (IP)
Datum: 2010-01-12, 16:36
Ahojky,

byla jsem marod a moje fre?ule to ode m? chytla :-(.

V?era sme byli u veteriná?ky a dala ji penicilinovou injekci.
Dávám ji mandarinky, aby m?la dost vitamín?.

Pot?ebovala bych poradit co jí mám dávat a co d?lat, aby se to co nejd?ív vylé?ilo.

Doktorka nám ?ekla, že to je zán?t horních cest dýchacích.

D?kuju za jakoukoliv radu

Re: Nemocná fre?ule
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2010-01-12, 16:38
Pokud kašle, tak našim kluk?m pomáhá jitrocelový sirup a moc jim chutná..jinak dávám do napáje?ky ždibí?ek rozpustného cé?ka. Víc s tím asi nenad?láš :-)
Avatar

Re: Fretka a ch?ipka
Zaslán uživatelem/kou: Zuzi.88 (IP)
Datum: 2010-01-12, 16:53
Tak m? bylo doporu?eno: Zylexis, Mucobene gran. (1/4 sá?ku 2x denn?), do vody p?idávat Echinaceu, o?i a nos omývat (nap?. Nasivin).
Opisuji to p?ímo ze zprávy z veteriny...takže co k ?emu slouží mohu jen typnout. Echinaceu jsem koupila normáln? v lékárn? a Mucobene je myslím také sehnatelné v lékárn?. Snad se Lee nebude zlobit, že ší?ím její moudra...ale každopádn? fre?ák byl hned fit ;-)

Re: Nemocná fre?ule
Zaslán uživatelem/kou: Zdena P (IP)
Datum: 2010-01-12, 20:46
D?kuju moc :-)

Re: Fretka a ch?ipka
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-01-12, 21:16
Já mn?la taky ch?ipku, taky to ode mne fre?ák chytl - a celkem ošklivá polízanice: [forum.fretka.cz]
N?kdy tato "lehká" resp. podpúrná lé?ba žel nesta?í....
Avatar

Re: Fretka a ch?ipka
Zaslán uživatelem/kou: Kíša (IP)
Datum: 2010-02-02, 13:13
Ahoj :-)

Pot?ebovala bych poradit. Asi se zeptám na n?co, co je tu už tisíckrát, ale lehce propadám panice, tak m? prosím omluvte...

Mam 7 m?síc? starou fretku. Žije v dom?, v teplí?ku, na pr?van se nedostane. Dostává vitamínovou pastu a jednou týdn? žloutek, nikdo nemocný u ní nebyl ale v noci na dnešek za?la kašlat a "srkat". Vypadá to jako kašel, i když nevím, kde by se mohla nakazit. Alergie to asi nebude, nedostala nic jiného, než to, co jí dávám b?žn?, jen od minulého týdne jsme zm?nili krmivo (nesehnala jsem ferret complete, proto dostala zcela vyjme?n? throl, ale p?ecijen už je to týden zpátky).

Nejrad?ji na sv?t? bych jí vzala k veteriná?i, ale venku je zima a já nemam do?asn? auto, proto se bojím, že to bude horší když prochladne. Na druhou stranu než dojedu k veteriná?i, m?že to být taky horší. Zatím je veselá, v noci jsem jí ope?ovávala a patrn? se jí to líbilo - poskakovala a baštila.

Píšete tu, že pomáhá jitrocelový sirup. Mohla bych jí ho podávat než bych navštívila veteriná?e, jen se bojím, že je na fretku p?íliš sladký. A netuším, jaké množství by ho m?la dostat.

V noci jsem jí ud?lala slabou?ký, vlažný ?aj, ale nesetkal se s úsp?chem.

Jsem naprostý za?áte?ník a jsem zoufale vystrašená, že dostane zápal plic. Proto budu velice vd??ná za každou odpov??...

Díky..

Re: Fretka a ch?ipka
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-02-02, 13:24
jitrocelový sirup - 2x - 3x denn? p?l lži?ky

sladké to je, ale výjime?n? nevadí.

jak to zatím popisuješ, nevypadá to vážn?, ale kdyby se stav frete?ky zhoršil (apatie, pr?jem déle jak jeden den, nechutenství apod.), s návšt?vou veteriná?e dál neotálej.

Re: Fretka a ch?ipka
Zaslán uživatelem/kou: Zdena P (IP)
Datum: 2010-02-02, 13:26
Ahojky,

taky jsem byla hrozn? vystrašená, když Paige byla nemocná.

Vážn? nejlepší by bylo neotálet a jít k veteriná?i. Bu? si sehnat n?kohou s autem nebo ob?tovat korunky s tím, že si pozveš veteriná?e dom?.

Ten ?aj zkus ned?lat moc silnej a kapánek ho osladit - t?eba tím jitrocelovým sirupem ;-)

Jinak tu vitamínovou pastu jí dávej po?ád a p?idej t?eba aj n?jaký ovoce - já sem jí dávala každej den mandarinky.

Myslím si, že je blbost, aby to bylo krmením.

Pokud žere tak je to zatím v pohod?, každopádn? bych to nepodce?ovala a utíkala co nejrychlejš k tomu veteriná?i ;-)

Tak snad ti ta moje rada k n??emu bude. Fre?uli jsem m?la nemocnou zatím jen jednou - a doufám, že i naposled, pá? se na ?u koukat jak jí te?e z o?í?ek, z nosánku a poslouchat to kašlání je šílený...

Dob?e to dopadne ;-)

Re: Fretka a ch?ipka
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-02-02, 13:26
Kíša, múj fret zápal plic mn?l a skoro na to um?el. Takže já bych (v rámci své paranoje) vzala fretku k vetovi který fretkám rozumí co nejd?ív t?eba taxikem, nebo bych požádala o odvoz známé, nebo rodinu...
Avatar

Re: Fretka a ch?ipka
Zaslán uživatelem/kou: Zdena P (IP)
Datum: 2010-02-02, 13:27
Jo, ješt? jedna v?c. Kápla sem jí do pití trochu citrónu nebo tu padla rada, že dát do pití kousek cé?ka...

Re: Fretka a ch?ipka
Zaslán uživatelem/kou: Kíša (IP)
Datum: 2010-02-02, 13:30
Ježiši :-)) d?kuju moc všem :-)

Dneska jitrocelovej sirup, zejtra odpoledne už bude auto, tak k vetovi :-) ?aj slabej, jitrocelovej sirup klidn? do n?j. Vitamínovou pastu po?ád. Krmení nevadí. Jo. D?kuju. Díky... :-))

Re: Fretka a ch?ipka
Zaslán uživatelem/kou: Kíša (IP)
Datum: 2010-02-02, 13:32
To je výborná rada :-) To jí bude i chutnat :-)) Díky :-)

Re: Fretka a ch?ipka
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-02-02, 13:34
koukám, jak se p?kn? v radách rozcházíme :o)

tak ješt? p?ipíšu svojí zkušenost, práv? te? ?erstvou.
asi p?ed m?sícem m?j fre?ák (4 a p?l roku) podobn? jako tvoje fre?ule za?al kašlat, prskat, srkat. nasadila jsem jitrocelový sirup + dvakrát denn? líznout medu (ješt? mén? než sirupu), po pár dnech se to upravilo, aniž bysme n?kam museli.
krom toho "chrchlání" se celou dobu ve všech sm?rech projevoval normáln? (v?. stolice).

ale znovu opakuju - jakékoli zhoršení a b?žela bych taky na veterinu.

Re: Fretka a ch?ipka
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-02-02, 13:38
s cé?kem HODN? OPATRN? a s vitamínama to taky nep?ehán?j, abys jí tím spíš neublížila. ?lov?k jak je vystrašenej, tak blbne, chápu :o)

Jít na stránku:  Předchozí1234567Další
Aktuální stránka:5 z 7


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist