Aktuální stránka:23 z 112
Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: petronelka (IP)
Datum: 2008-01-09, 21:43
nemáš za?, u nás taky nic nezabíralo,ani pomazat klec octem, ?i pep?em

" Kdo nežije s fretkou, ten jako by nežil aneb kolik fretek máš, tolikrát jsi ?lov?kem!"
Petronelka
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Kviky (IP)
Datum: 2008-01-09, 22:21
Tak u nás je to tak, že když je Šelmy v kleci, tak je v pohod?... sem tam ve?er nebo v noci vyleze po pletivu, sjede to b?ichem zpátky dol?, p?i?emž samoz?ejm? ud?lá kravál drápama, soused?v pes z toho za?ne výt, ptž neví co to je.... =o) Ale na co je vážn? "úchylnej!" tak to je hlodání do koberce! Kolikrát když vidím, jak se zakousne, tak mám taky o jeho zuby strach... špatné je to, že ho to nejsem schopná odnau?it, ta touha je siln?jší než on =o>

Kviky, ŠelMyšel a Ešlym
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2008-01-10, 01:47
U nás pomohla jedin? ignorace. Musely p?ijít na to, že tím ni?eho nedosáhnou a potom daly pokoj. Na druhou stranu, nem?li jsme klec ale voliéru a ta nem?la dráty, ale sva?ovanou sí?. Za to ale rozškrábaly lino, co tam m?ly. Te? mají jinou a tam náš nejnov?jší ?len akorát brnkal na dve?e :o) Ale te? jsou hodné a v?dí, že mají svou dobu, kdy b?hají.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2008-01-10, 10:42
Mám dotaz na majitele albínk?.
Náš Damián je zrovna v ?íji (nevím, jestli to teda má souvislost) a p?ed n?jakým ?asem se mu kolem o?í ud?laly oranžové "brýli?ky". Hnis to ur?it? není, o?ka nemá zanícená, jsou v po?ádku. Spíše mi to p?ipadá jako nadm?rná produkce mazu. Zkoušela jsem mu to i umýt ?istou vodou, ale nejde to. Protože to je kolem o?í, tak samoz?ejm? nem?žu použít šampon nebo mýdlo.
P?edpokládám, že to není nic závažného, ale radši se ptám.
Máme ješt? jednu albínku - Vanilku (kastrovanou), té se ale oranžové obrou?ky kolem o?i?ek ned?lají.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Dáda (IP)
Datum: 2008-01-10, 10:44
Mirimko, když si to tak p?edstavím, tak Fitchík tam má taky nepatrné obrou?ky kolem o?i?ek, ale nep?ikládala jsem tomu moc velkou váhu. Ale je to fakt jen trochu, nevím jak to má Damiánek..

Dáda, Fitch, Šefi a Hagi
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2008-01-10, 11:04
Mn? se práv? zdálo, že jsem to u n?koho na fotce zahlédla taky. A tipovala jsem Fitche. :o)))
Damiánovi se ud?laly takové tenké oranžové proužky opisující dolní ví?ko a horní ví?ko. Prost? vypadá, jako by m?l tenké oranžové obrou?ky brýlí.
Vanilka ob?as p?išla takhle z procházky, ale ty obrou?ky kolem o?í m?la z prachu a hlíny, ve které se hrabala. To samoz?ejm? šlo lehce umýt. Ale z mazu se jí to ned?lá.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2008-01-10, 11:11
Mirim - myslíš tohle? [fretka.kom.cz]
To se d?lalo i mojemu Pí?ovi a není to albínek, Oghí má taky takový slabou?ký "brýli?ky", ale já jsem si koupila od Trixie ?isti? o?í a jde to krásn? dol?. Jenom kdybys to cht?la vyzkoušet, Pí?ovi jsem to matlala asi 3 týdny a nic nemizelo, až když jsem to vzdala, tak to zmizelo ze dne na den.. Vždy? to m?žeš vyzkoušet, ta vodi?ka stála 73,-
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Dáda (IP)
Datum: 2008-01-10, 11:13
Ale ni?emu to p?ece nevadí, nebo se pletu?

Dáda, Fitch, Šefi a Hagi
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2008-01-10, 11:17
Petro p. - díky za tip, vypadá to, že je to ono. :o)
Dádo, pokud je to jen nadm?rnou tvorbou mazu kolem o?í, tak by to nem?lo ni?emu vadit.
M? jen napadlo, jestli se to fretkám netvo?í hlavn? b?hem ?íje, když jsou vzbou?ené hormony. Ale jist? to nevím.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2008-01-10, 11:20
Mirim, když se te? nad tím zamýšlím, tak asi máš pravdu. Pí?an to m?l hlavn? v lét?, na Oghího jsem ty kapi?ky ješt? nepoužila a na Pí?u te? v zim? taky ne. Mno n?co pravdy na tom asi bude :-)

Dádo - to víš, že to ni?emu nevadí, pokud mu z o?í nete?e viditelný sliz nebo n?co jiného ;-)
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2008-01-10, 14:57
Mirim, Filip to m?l tušim loni v zim?, kdy v ?íji nebyl, párkrát jsem mu to p?et?ela vati?kou s borovou vodou a od tý doby nic takovýho nem?l...

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2008-01-10, 15:04
ŽoFiRo, díky za nápad, borovou vodu doma máme. Damián se celkem rád koupe, hezky drží, ale na o?i?ka si moc sahat nenechá. Stejný problém je i s oušky a drápky. Ale zkusíme to n?jak vy?istit, a? není takový brejlovec. :o)))
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2008-01-10, 15:16
Mirim, nevím, z ?eho to m?l, ale vím, že to bylo v zim? a v ?íji nebyl.a od té doby tam nic takovýho nem?l, nebo jsem si toho nevšimla (?).ale asi bych si toho všimla pá? se mi to na fretkách (a nejen na nich, ale i u jiných zví?at) nelíbí... :o/ ...teda m?l to po šmajd?ní t?eba v prachu a tak, ale to zas sta?ilo jen set?ít.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2008-01-11, 01:24
No ja mam zkusenost, ze tyhle krouzky se delaji vsem fretkam - jen u svetlych je to vic videt.. A hlavne se delaji u samcu.. Nevim jestli je to produkce mazu, ja mela za to ze se nejak zbarvi srst kolem oci, kdyz jim proste normalne slzi. Borovka na to opravdu pomaha.. :o)

Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-01-11, 09:16
Mému fre?ákovi se to taky ob?as d?lá. Ni?ím mu to nemyju, zmizí to ?asem samo. Vet mi kdysi ?íkal, a? mu o?i zbyte?n? ni?ím nepaltám, že se tím narušuje p?irozené PH prost?edí v o?ích....
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Bara (IP)
Datum: 2008-01-11, 11:59
Nasemu Kubickovi se ty krouzky jako albinkovi taky delaji. Vetsinou mu slzicky nebo i trochu zabysany ocicka pretru jen navlhcenym kapesnikem. Az pokud se to trochu zhorsi, tak mu je vymyvam borovou vodou. Tohle je snad jedina procedura ktera se Kubickovi libi a vzdycky drzi jak hluchy dvere:)



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: Bara dne 11.01. v 11:59.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Kviky (IP)
Datum: 2008-01-23, 20:15
Jojo Šelmy má taky tmavé brýle kolem o?í?ek, ale taky v normálu...

Kviky, ŠelMyšel a Ešlym
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Rotty (IP)
Datum: 2008-02-05, 15:07
ahojte,dela nekomu fretka to co me?moje starsi megi porad lita za tou mladsi laky a lize ji prcku,myslite ze ji to jde nejak odnaucit?ono je to takovy divni kdyz lakynce vylize prcku a pak olizuje me.:-)
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2008-02-05, 15:41
Rotty...ja bohuzel nevim, co k tomu tvou samicku vede...U me to udelal samecek jednou samicce, kdyz byl v riji...
Ale zase treba Leilinka se za Tomikovo rije chovala jako kluk..skakala a lezla na nej, tahala ho za kuzi...No asi holt kazda je nejaka:)
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2008-02-05, 16:16
Ahoj, no já mám pár v?cí, které by m? zajímaly, zda jsou normální.

1) Jenny p?išla do ?íje. Plnou ?íji má od 1.2. no a už tak týden p?edtím za?ala strašn? olizovat a ope?ovávat Zuzanu. Té je to docela nep?íjemné, furt jí olizuje uši a nevím co všechno.

2) P?estala se trochu mazlit s námi. Prost? nezájem.

3) Skoro furt by spala. Moc se jí nechce lítat, furt jí byl plnej barák a najednou nic moc. Prost? jakoby "chcípla"

4) Když už je v ?íji, m?la by mít teoreticky po pubert??? Jelikož te? snad jako kdykoliv jindy trousí bobky, až je to neuv??itelné, b?hem puberty chodila na WC relativn? po?ád, ale te? se*e jak placená od kusu.....

Myslím, že se nic nezm?nilo, ani v chování nás v??i jí nebo tak. Jen prost? n?jaké zm?ny v chování, které mi p?idjou docela zvláštní...

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2008-02-05, 16:20
:)kamculenka:
1) Jenny bere Zuzu jako svoje mimi, tak o ni pecuje...holt to Zuza bude muset vydrzet:)
2) Tipla bych, ze nema cas no..ma Zuzu a to ji staci...ma jiny starosti:)
3)to je normalni:)
4) Nemusi to tak byt..co ja vim, vzdy se mluvilo o mozne puberte od 0,5-1 roku...takze to na ni ted teprv prislo:)
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2008-02-05, 16:24
Lucifina:
1) No mi to p?íjde docela brzo že by ji brala jako mimi, to by m?lo p?ijít až po ukon?ení ?íje nebo po následné kastraci ne???
2) To bych jí ješt? odpustila .-D
3) No mám obavy aby ji to n?jak moc ta ?íje nevysilovala, že furt chrápe jak krtek... kolem ní te? m?že vybouchnout granát a noa se jen p?ekulí, prdne a spí dál....
4) Na pubertu (za?átek) není trochu pozd?? v 9 m?sících?? No toto....

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2008-02-05, 16:29
Tak ona uz ji riji zacina stoupat ta hladina hormonu, tak proto myslim opecovava Zuzu uz ted..ale z toho bych si nic nedelala..u nas se NEUSTALE opecovavaji vsichni 4...kluci mezi sebou, kluci Leilu, Leila kluky...usi si lizou pravidelne:)) Maji se radi, no:)
Co si vzpominam, Majuska taky v riji hodne spala...pokud normalne papka a jinak se zda, ze ji nic netrapi, melo by to byt OK:)
Leilina mi kakankuje na podlahu od zacatku, co ji mam..bylo par svetlejsich dni, ale vyjimecne..takze to beru tak- nejdriv byla mimi a zlobila(detska puberta)a ted presla do dospivani(druhy puberty), je ji 9 mesicu:)) Takze mozna v tom roce se dockam cisty podlahy:)SNAD:)



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Lucifina dne 05.02. v 16:31.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2008-02-05, 16:31
Lucifina:tak pokud je to tak..jo Jenny jí normáln? nic si myslím ji netrápí (ne?ekla mi to) :-)) a holt prost? snad ji to kad?n bokem teda p?ejde. Je to vyslovený naschvál, u dve?í mají druhý záchod a ony se prost? dycky vys*rou 5 cm od n?j..ješt? tím stylem že p?i sr*ní ?umí na n?j.... To je k vzteku...

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2008-02-05, 16:33
jj:) Presne ...5cm aj min:) A ja nejvic miluju, kdyz je u nas navsteva a Leila se predvadi..jakmile na ni nekdo kouka, leti na WC a predvadi, jak to umi a jakoby ani nikdy v zivote jinam bobka nehodila! Heerecka:)
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2008-02-05, 16:43
Lucifina: pro? popisuješ moje fretky???? :-DDDDD
P?esn? to holky d?lají taky..p?edem návšt?vu p?ipravím, že se jim m?že t?eba i vys*at do boty nebo n?kde poblíž a ony jak velké fanynky hygieny a mistra propera zacouvají, zvednou jak dámy ocas hodí bobek p?ímo vzorovej a odkrá?í, jak by se živily jen sra*ím do záchodu... malý potvory.... šak s nima žiju ne??? :-DDD

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2008-02-05, 16:43
Lucifina: pro? popisuješ moje fretky???? :-DDDDD
P?esn? to holky d?lají taky..p?edem návšt?vu p?ipravím, že se jim m?že t?eba i vys*at do boty nebo n?kde poblíž a ony jak velké fanynky hygieny a mistra propera zacouvají, zvednou jak dámy ocas hodí bobek p?ímo vzorovej a odkrá?í, jak by se živily jen sra*ím do záchodu... malý potvory.... šak s nima žiju ne??? :-DDD

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: petronelka (IP)
Datum: 2008-02-05, 16:46
Kam?ulenka, Kim?a se po injekcích z ?íje už dostává a m?la naprosto stejné p?íznaky. Umazlila nás k smtri. Málem sežrala klec a když jsme jí teda vypustili, vlezla si mi na klín, natáhla paciny a chrápala. Když jsem jí u toho drbala, kníkala blažeností:-)) Po první injekci Receptalu, hned druhý den, byla zas jak na trampolín? a s mazlením je konec. Jestli p?ijde za pár dní faleška tak to zas za?ne nanovo:-)) Jo a bobíky taky sekala mimo zách?dek, což v 99% ned?lá.
Takže se není ?eho obávat:-))

" Kdo nežije s fretkou, ten jako by nežil aneb kolik fretek máš, tolikrát jsi ?lov?kem!"
Petronelka
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2008-02-05, 16:49
Petronelka: D?kuji, Vím, na co se nachystat :-D

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2008-02-05, 16:51
kamcul: Taky taky? No joo..holywoodsky star mame doma:)
Avatar

Aktuální stránka:23 z 112


Toto téma bylo zamčeno
TOPlist