Aktuální stránka:22 z 112
Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2007-09-28, 00:44
fretky škytaj podobn? jako lidi... n?který víc (m?j ba?a denn? a n?kdy víckrát), n?který mí? (mýho rena jsem ješt? nezažila škytat)

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: fretka01 (IP)
Datum: 2007-09-28, 18:05
Tak to joo :-) no trošku mi to bylo divné že škytá tak hodn?...diky ;)

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: marie (IP)
Datum: 2007-10-16, 20:16
Moje fretulka celý odpoledne dneska kašlala jak kdyby se n??ím dávila, pak všechno vyzvracela a m?la trochu pr?jem, tak jsem rychle ješt? jela k veteriná?ce. Tak ta jí dala injekci antibiotik, pak ?ekla, že mám koupit n?jaký bylinkový ?aj. Tak jsem koupila míchaný bylinkový ?aj a k tomu jitrocelový sirup. Ale te? nevím v jakém množství jí to mám dát, m?že mi n?kdo poradit. Než jsem dojela dom?, tak Myšulka usnula, tak jsem jí zatím nic nedávala. Mám ješt? jednu fretulku, mám je radši odd?lit nebo m?žou být spolu. Zítra jedem zase na injekci.

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-10-16, 20:29
marie, každopádn? bych je odd?lila. S tím ostatním moc neporadím. Hlavn? dávej pozor, aby nemocná fretka jedla a p?edevším pila.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-10-16, 20:34
jitrocelový sirup na prst jenom,a tak t?ikrát denn?,max p?tkrát,podle toho jestli hodn? kašle.A bylinkovýho ?aje po lži?kách taky tak.

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2007-10-19, 12:15
Boži a takže u ?aj? vadí je dávat do misky na den? já když byl monty nastydlej, sem va?ila he?mánek a míchala s vodou, v misti?ce ho m?l celý den... jak to tedy s t?mi ?aji je? díky ;-)

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-10-19, 12:57
No ja si myslím že se bylinkový ?aj rychle kazí,takže na celý den bych to do misky nedávala aby z toho pak nebyl nákej prujem.

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2007-10-19, 16:53
Nevím, když d?láme ptá?k?m he?mánek, taky jim ho necháváme p?es den v napaje?ce. Ráno jim ho dáme, ve?er vylejeme. Nezdá se nám, že by byl už ve?er zkažený.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2007-10-19, 17:17
já bych s bylinkama byla taky rad?j opatrn?jší... jednak v?bec s podáváním zví?at?m (rad?j konzultovat s vetem) a i s "?erstvostí".
když si ve?er ud?lám litr ?aje a nestihnu ho vypít, dopíjím ho sice ráno, ale už to není úpln? ono. navíc na v?tšin? bylinek je upozorn?ní, že se mají p?ipravovat T?SN? p?ed požitím...
zkažený to asi p?ímo není, ale...

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: janaT (IP)
Datum: 2007-10-21, 17:14
Pot?ebuji také radu.
Moje hol?i?ka Pega byla v srpnu na operaci.M?la nádorek na slinivce b?išní.Mívala záchvaty, které se stup?ovaly.
Do tohoto týdne bylo všechno bezvadné.Dokonce si za?ala s námi hrát a byla v?bec, zase naše fre?ule.Trošku divoká,ale strašn? mazlivá.
Ve st?edu m?la první záchvat.zase se n?jak motala,ale v podstat? to n?jak zvládla.
V sobotu m?la silný záchvat,kdy i nahlas bre?ela.
To bylo v 11.hodin.Po 1,5 hodin? se ale uklidnila a vše zaspala.Byla i siln? zmatená. Dnes m?la po 13 hodin? zase záchvat.Vyvrátila vše co sn?dla a zase strašn? na?íkala.Paci?kou si z tlami?ky jakoby cht?la n?co vindat,ale nic tam nebylo.
Nevydržela jsem a dala jsem jí na jazyk trošinku medu a do p?l hodiny byl klid.Ale celé toto trvalo až do te?.Te? spí.
Samoz?ejm? jedu hned do Brna na vyšet?ení,ale bohužel mám zm?nu místa a nový vedoucí mi dal volno až ve ?tvrtek a pátek, protože mají d?ti prázdniny.
Pot?ebuji se jen zeptet jestli s tím máte n?kdo zkušenost a je možné, že se jí znovu vytvo?il nádorek na slinivce. Pegynce je 6,5 let.V srpnu, když šla na operaci vážila jen asi 540g z 840g.Tak strašn? schudla b?hem m?síce.Te? je zase trošku už zakrmená ale po?ád nemá svoji váhu.
D?kuji

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-10-21, 17:30
JanaT. Skušenosti s tím nemám. Ale snad by bylo dobré, než se dostaneš do Brna, konzultovat aspo? po telefonu s MVDr. Jeklem...co s freti?kou do té doby a hlavn? jak ji pomoct od bolesti...asi bolesti chudinka má, když plá?e. Moc vám držím palce.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Patty (IP)
Datum: 2007-10-21, 17:58
janaT : to je mi líto. Opravdu je asi pot?eba se jí pokusit pomoci od bolesti než se dostaneš do toho Brna.
Paci?ky si Ferda vždy strkal do krku, když mu bylo špatn? od žaludku.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: janaT (IP)
Datum: 2007-10-21, 18:02
Když ona si ty paci?ky strká do tlami?ky vždycky jen p?i t?ch záchvatech.V Brn? nám ?ekli, že to tak je, když mají problémy s cukrem a inzulínem.A to Pega m?la,ale operací jsem po?ítala,že se to vy?eší a spraví.
Jak ?íkám.Dva m?síce klid a te? zase tohle.

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-10-21, 18:28
janaT: No práv?...možná ji kolíše cukr...a spraví se to lékama...to by ti Jekl ?ekl nejlíp...aspo? mu popsat do telefonu ty záchvaty a a? ?ekne co ji dávat neš se dostaneš do Brna...
Já t? nechci strašit, ale moje sousedka na hypoglykemický šok skoro um?ela...
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: janaT (IP)
Datum: 2007-10-21, 20:28
Tomu v??ím,protože já jsem celou dobu s ní a když jí vidím, tak bych za ní dýchala.Pega upadne do komatu a skoro nedýchá.V?era jsem s ní musela zat?epat.Je to kruté,ale nasko?ila a dýchala.

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-10-21, 20:38
JanaT, já bych to co popisuješ u Pegy vid?la na dost rychlou konzultaci s vetem...jestli jde až do komatu, tak bych za žádkou cenu ne?ekala do štvrtka...Co ?íct v práci že t? bolej zuby...nebo cokoli, aby ses do toho Brna dostala zítra? Držím moc palce!
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Bara (IP)
Datum: 2007-10-21, 23:52
Jani nechces zkusit toho myho veta???? Olomouc je prece jen bliz a muze to konzultovat i s Jekle,,,on je dobrej a nestydi se pozadat jiny vety o pomoc.... Pokud by jsi o nej mela zajem, tak mi napis a ja ti na nej dam kontakt.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: janaT (IP)
Datum: 2007-10-29, 20:49
Bar?o jsi hodná,ale my pot?ebujeme hned i výsledky a né ?ekat t?eba další týden.

Jinak máme hotové testy.Cukr byl v norm?.P?ibrala a váží 760g.A pátek byl hotov test na inzulín a ten vyšel špatn?. Hodnota je 58, a to je prý strašn? moc, takže za?ínáme dávat 1/4 prendisonu ráno.Bohužel je asi jisté, že jí zase roste n?co na slinivce.Kousek slinivky už má odoperované a te? ten zbytek.
Brno je sice daleko a cesta je dlouhá, ale vždy odjíždíme a m?žeme napravovat a lé?it hned.Tak se báro nezlob, ale z?staneme v?rni Brnu.

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-10-29, 21:01
janaT: Držím vám moc palce!...já bych také zústala v?rná Brnu!
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Bara (IP)
Datum: 2007-10-30, 18:48
Dobre..ja jen ze tento vet mel treba krevni testy Terinky hotove za 2 hodiny a to byla sobota...Ale je to jen na vas. V kazdem pripade drzim Pege pesticky, at je ji co nejlepe.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2007-10-30, 23:55
Já jsem zatím s panem doktorem od Báry, taky spokojená. d?lali jsme rozbor krve a výsledky byly do druhého dne, a to jen proto, že my jsme tam p?išli odpoledne a vzorek jsme odvezli do laborato?e. Myslím, že když tam p?ijdeš ráno, opravdu to budeš v?d?t ješt? ten den. Ale je fakt, že víc zkušeností s panem doktorem, zatím nemám.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: atevinel (IP)
Datum: 2008-01-09, 21:30
Ahoj nemáte prosím n?kdo radu, ?ím zamezit trhání a doslava rvaní zubama za m?ížky klece??? Fre?ouš je pušt?ný n?kolik hodin denn? a chodíme i ven takže dost pohybu i volna má, ale v noci kdykoliv se zbudí nebo i p?es den tak mam strach o jeho zuby jak tam rve:)nedalo by se to n?jak odnau?it??Zkoušela jsme už f?ru v?cí....

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: petronelka (IP)
Datum: 2008-01-09, 21:32
a kolik mu je?

" Kdo nežije s fretkou, ten jako by nežil aneb kolik fretek máš, tolikrát jsi ?lov?kem!"
Petronelka
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: atevinel (IP)
Datum: 2008-01-09, 21:33
skoro 8 m?síc?

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: petronelka (IP)
Datum: 2008-01-09, 21:34
a d?lal to vždycky nebo až ted?

" Kdo nežije s fretkou, ten jako by nežil aneb kolik fretek máš, tolikrát jsi ?lov?kem!"
Petronelka
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: atevinel (IP)
Datum: 2008-01-09, 21:36
no jako malej trochu, ne tak agresivn?, ale te? tak poslední 2 m?síce úpln? moc. Se zakousne, zap?e tlapkama, zavr?í a rve vší silou až ta klec snad jednou nevydží. A n?kdy pak i on sám trochu jako sy?ý a furt si jako líže tlami?ku jako když ho to bolí ale prost? se to ne a ne odnau?it.

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: petronelka (IP)
Datum: 2008-01-09, 21:40
to je upln? normální, bohužel to d?lá v?tšina mladejch fretek. Stá?ím se zklidní a když je pouštíš pravideln? ve stejnou dobu tak si zvyknou a neni to tak hrozný. Kim?a je 8 m?sí?ní a už jí to tak moc nebere. Tv?j fre?ák je pube?áka navíc ješt? p?edpokládám v ?íji. U nás zabírá jen p?ehozená deka p?es klec.

" Kdo nežije s fretkou, ten jako by nežil aneb kolik fretek máš, tolikrát jsi ?lov?kem!"
Petronelka
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: petronelka (IP)
Datum: 2008-01-09, 21:42
jinak Kim?a má 3 pojistky a když má specieln? fret?í klec tak jí otev?e za vte?inku.

" Kdo nežije s fretkou, ten jako by nežil aneb kolik fretek máš, tolikrát jsi ?lov?kem!"
Petronelka
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: atevinel (IP)
Datum: 2008-01-09, 21:42
To jo, to on je, puber?ák v ?íji, ale jak ?íkám, bojim se o jeho zuby :)tak vyzkoušim aspo? tu deku, dík za radu :)

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: atevinel (IP)
Datum: 2008-01-09, 21:43
JO ten m?j ma 4 pojistky :):)

Aktuální stránka:22 z 112


Toto téma bylo zamčeno
TOPlist