Aktuální stránka:25 z 112
Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2008-02-06, 12:55
kam?ulenka, je to možný a je to i celkem normální...jen hlídej, aby nezhubla moc, nebyla apatická, nebo tak...a v ?íji by nem?la být dýl jak 4 týdny...pokud se ti nebude n?co zdát, jakože bude hodn? hubnout, nebude jíst, bude apatická, za?ne strácet srst, nebo tak, tak b?ž na veterinu a nech ?íji ukon?it.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2008-02-06, 12:56
Osobn? bych nevybírala krmivo jen podle v?ku. Nap?. nalezenci kolikrát p?ijdou k novým majitel?m v hrozném stavu, podvyživení (teda to samoz?ejm? nemusí být p?ípad zrovna Vikyho), takže vykrmení kvalitními a tu?n?jšími granulemi je na míst?. :o)
Jinak - my krmíme Acanou Kitten, kterou jsme si dosud vozili z Ostravy p?ímo z obchodu (cca 80 K?/kg), te? možná budeme brát od majdy.
Naše Meggie (letos 3 roky) je sice trošku vále?ek, ale je nekastrovaná, p?edpokládám, že po kastraci trochu zhubne, takže uvidím, jak to dopadne. Ale kv?li jedné fretce bych asi neomezovala ostatní a nenasazovala mén? kvalitní krmivo, spíše bych se snažila Meggie trochu prohnat nožky, aby místo tuk? získala svaly. :o)))
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2008-02-06, 13:01
Jak možná? Vykušnila jsem dvacetikilový pytle!! :-)
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2008-02-06, 13:05
majda: Trhej Mirim...trhej :-) Dones nohu :-))))
Mirim no já si myslím a jsem toho názoru, že Merlin je dobré krmivo. Rozhodn? myslím že lepší než Xtravital, co mi nabízel ten chlap taky. Tf???j... Holky by možná trochu mén? tu?né pot?ebovaly, Zuzka je trochu tu??ák, i když líná, ale tuku má, ybch ?ekla, dost.
Jinak Jenny baští normáln?, pije taky, furt nás ?istí, olizuje, a je mazliv?jší. To bych p?isoudila ?íji. Jinak si myslím že je vše v po?ádku... Ale tím kad?ním bokem m? fakt....!Kuš baba jedna!

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: petronelka (IP)
Datum: 2008-02-06, 13:07
kam?ulenka, m? Kimina shodila v ?íji cca za 14 dní 200g , jinak problémy žádné. Dnes jsme byli na poslední injekci a už má asi 50 g zp?t.

" Kdo nežije s fretkou, ten jako by nežil aneb kolik fretek máš, tolikrát jsi ?lov?kem!"
Petronelka



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: petronelka dne 06.02. v 13:08.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2008-02-06, 13:10
majdo, ale jak to vypadá s dopravou? Poslední "?e?i" tady byly, že to snad pošta nechce vzít ?i co. :o)))

kam?o, s tou váhou a tuky to zatím ne?eš, holky jsou dost mladé. Po?kej až po kastraci, pak už budou rok od roku na váze ubývat, max. z?stanou stejné.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Mirim dne 06.02. v 13:13.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2008-02-06, 13:13
petronelka: aa, tak to jsem už v klidu, trochu m? to vyd?silo, pá? jsem ji vážila, vždycky lehce nad kilo a te? lisk... koukám, pod kilo... tak to je ok, už jsem se lekla.. p?itom bobany kontroluju a nic nic nikaj ni?... tak to jo

D?kuju všem za pomoc, jsem asi hodn? zv?davá, co??
Ješt? dotaz(op?t) Zuzce se d?lá v uších docela hodn? mazu. Že ma svrabíky bych ne?ekla, jen prost? po vy?išt?ní toho má za pár dn? zase docela dost. Jenny ani ne, ale Zuza jo. A ?išt?ní uší bytostn? nesnáší, chud?rky malé. Používám Otifree.

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2008-02-06, 13:16
možná jen trpí na zvíšenou tvorbu mazu...jinak po ?išt?ní otifree m?la poje sami?ka v uších n?jaký p?emnožený kvasinky, ?i co a uši po?ád špinavé, p?edtím m?la ouška ?istá...

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2008-02-06, 13:24
žofiro:jeje, tak m?la bychraši k vetovi?? Nevim,já u nás teda nic vhodn?jšího nenašla.. :-( béééé

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2008-02-06, 13:26
pro jistotu bych tam asi zašla.jinak p?i t?ch kvasinkách byl ten maz docel i cítit.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2008-02-06, 13:28
žofiro: tak to neee, necítím z oušek nic... jen prost? se mi zdá, že se jí ho d?lá n?jak hodn?.

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2008-02-06, 13:30
tak to bude asi jen ten maz...Filipovi se taky d?lá víc.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2008-02-06, 13:36
AAa,tak to jo, to jsem ráda. V dubnu jdeme na od?ervení, tak nechám ji rad?ji vyšet?it, nemyslím, že by to bylo n?jak na závadu. holt jak lidi, n?komu v?bec a n?komu víc. tak d?kujii :-) pozdravuj fre?ule

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: petronelka (IP)
Datum: 2008-02-06, 13:39
to zas Kim?a m?la jako prcek uši furt jak kanálie, a ted se jí tam snad ani žádnej maz zas ned?la:-))má ouška krásn? r?žová.

" Kdo nežije s fretkou, ten jako by nežil aneb kolik fretek máš, tolikrát jsi ?lov?kem!"
Petronelka
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2008-02-06, 13:42
petronelka: to Jenny nemá skoro nic, ale zuza toho má jak by se koupala v kanále :-D

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2008-02-13, 14:47
Ahoj, mám další dotaz...
Když mi Zuzka líná, má lupy, to docela chápu, ale je normální, aby ?íjící jenny se po?ád drbala a m?la lupy?? Žádné rozot?e jsem nenašla, jen se drbe a má trochu lup?. Je to tedy v ?íji normální???

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2008-02-13, 14:50
kamculenko, u nás m?la dost lup? Meggie v období b?ezosti (pravé). Pokud nemá Jenny p?esušenou k?ži ani rozto?e, jak píšeš, m?žou to mít na sv?domí prost? hormony. :o)
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2008-02-13, 14:57
Myslím, že p?esušená není... respektive doufám,.. tak hormony pravíš.. no to bude asi tím no.. jsem ráda...
Zuza ale líná už lehce p?es m?síc... naráz jen mi pustila chlupy asi 2x a te? prost? semtam chlupek... Já myslím, že je to tím po?asím, chvilu teplo, chvilu ješt? kosa...

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Tyrandé (IP)
Datum: 2008-02-13, 15:25
Když je to takovéhle vlákno, budu mít jeden dotaz. S p?ítelem se chystáme na fre?ulku, ale... ?ím víc si ?tu knížky a ?lánky tím mi p?ijde lepší mít alespo? dv?.
Bavila jsem se o tom na jednom diskuzním serveru, kde mi jedna sle?na ?ekla, že pokud budu s fre?ulemi za?ínat, mám za?ít s jednou.
Jenže! M?j osobní pocit je, že i když na ni budu mít dost ?asu, nikdy si se mnou (nebo s p?ítelem ?i s ob?ma) nevyhraje tak dob?e jako kdyby m?la mimojiné i spole?nost další fre?ulky.
P?edem upozor?uji, že fre?ule (a? už jedna nebo dv?) budou mít mimo naší ložnice celý byt k dispozici (klec/voliéra bude spíš jen na p?espání - tzn. na dobu než se vrátíme z práce).
Jak to tedy je? Ráda bych n?jaký názor/radu.
(Dote? jsme chovali potkýšky a p?edtím u rodi?? jsem m?la psa, který je stále u nich).
P?edem díky moc za ochotu (a trp?livost) :-)
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2008-02-13, 15:31
Tyrandé:

No nevím jak ostatní, my za?ínali s p?ítelem s jednou fre?ulí. Až jí bylo cca p?l roku jsme adoptovali druhou, jelikož byly ob? v pubert?, nekousaly nás, ale kousaly sebe navzájem a k nám se pak chodily jen mazlit. Opravdu. Zuza naše kousala strašn?. Jakmile ale p?išla Jenny, kousaly se navzájem, puber?a?ky, a nám daly pokoj, te? se už s námi jen mazlí.

Asi bychom to tak ud?lali znovu. Nejprve si jednu vypiplat odmali?ka a potom p?ibrat (vy??ran?) druhou(vy??ran? proto, že jsme si ušet?ili prohryzané ruce :-) )

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-02-13, 15:40
Tyrandé, já mám jediná?ka a nep?ijde mi, že by se se mnou nudil :-) Akorát já mn?la štéstí, že múj nemn?l n?jak bou?livou pubertu ani ?ije a nikdy nekousal.
Podle mne je výhodn?jší mít dvé fre?ule nap?íklad když se musí nechat na 1-2 dny samotné doma. To si spolu zahrajou a nevadí jim to že tam ?lovék neni. Já musím svého jediná?ka vozit všude s sebou, pá? samotnému by mu bylo doma asi smutno....
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2008-02-13, 15:44
Já jsem m?la prvního fre?áka samotnýho jenom necelej m?síc, pak jsem mu po?ídila na hraní Meggie a p?ijde mi to lepší. Spolu si vyhrajou, spolu spinkaj, ale neni to, že bych je nezajímala... naopak, kontaktní jsou dost :) a hlavn?, nejsou to rozmazlený jediná?ci... Já bych doporu?ila spíš dv?, ale ne dva kluky- kluka holku, nebo holku holku. Oni budou spokojený a vy nakonec taky, puberty si ani nevšimnete...
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: sarussa (IP)
Datum: 2008-02-13, 15:50
to Tyrandé: Já jsem p?ed tím m?la jednoho fretáka, bohužel už jej nemám :-( Ted mám dv? sami?ky a m?žu potvrdit, že mít dv? fretky je mnohem lepší a navíc zábava a radost je dvojnásobná. Myslím si že by si dv? fretky zvládla a nezáleží na tom, že jsi za?áte?ník. Pokud si zodpov?dná a víš co obnáší starat se o zví?e. Sice fretka není pes ani potkan. Ty jsem taky chovala a m?žu Ti ?íct, že mít fretky je velká radost, ale i n?kdy starost. Ale to je asi u každého zví?ete. Pokud se však na to necítíš, tak bych rad?ji možná po?kala a nejd?ív bych m?la jednu, a pak pozd?ji t?eba za pár m?síc? by sis po?ídila druhou. Ale já osobn? jsem pro fretky dv? :-) Moje holky si p?evážn? hrají spolu. M? mají spíš na to mazlení :-) ale do jejich her se taky zapojuju =) Možná by bylo dobré, kdyby si navštívila n?koho kdo má fretky. A p?esv?d?ila se sama.. :)

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-02-13, 16:01
holky, já teda nevím...
nejsou dv? MÁLO???!

a bez legrace - myslím si, že kdo zkusil dv? a víc, už by jen jednu nikdy necht?l. nejen kv?li fre?uli, protože ur?it? je jí p?i sebelepší pé?i líp s p?íslušníkem svého druhu (nebo ty prolezeš rourou od koberce??), ale i kv?li sob?. mít jednu je báje?ný, ale mít jich víc je prost? naprosto úžasný! :o)

pro za?áte?níka je vhodn?jší než mlád? VYCHOVANÁ starší fretka (dv?, t?i...), ale pokud chcete mimino, je celkem jedno, jestli se budete nervovat s jedním nebo se dv?ma puber?áky, resp. je pravda výše ?e?ené, že dv? fretky se "pokoušou" mezi sebou a chovatel je tohoto projevu náklonnosti jaksi ušet?en... ;o))

za?áte?nická kombinace je holka-holka nebo holka-kluk, ne kluk-kluk. pokud by to byli sourozenci, pozor na necht?né spojení, resp. je lépe jednoho z nich kastrovat, protože uhlídat se to prakticky nedá.

btw do po?ízení máte ješt? chvíli ?asu (na mlá?ata se teprv zad?lává, n?kde ani to ne), tak využij ?as k pro?tení stránek a nejlépe i knížky nap?. "fretka jako domácí zví?e" nebo jiné od p. nerandži?ové (nejjist?jší zdroj nezavád?jících informací, které se naopak objevují u ostatních autor?).

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2008-02-13, 16:05
martina: jo jsou málo, proto bereme t?etí :-)))

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-02-13, 16:06
moje ?e?... ;o)

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2008-02-13, 16:07
Dv?, každopádn? :-)
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Tyrandé (IP)
Datum: 2008-02-13, 16:12
sarussa - byla jsem u Yasminky a práv? se mi hrozn? líbilo, jak si spolu fre?ulky a fre?áci hrají.
S chovem zví?átek opravdu nemám (díkybohu) problém - jinak bychom si ani žádné nepo?izovali.
Ale ?erví?ek pochybností mi zkrátka vrtá hlavou a po?ád nevím jak se rozhodnout.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2008-02-13, 16:12
Tyrandé: tak klec pro dv?, vem nejd?ív jednu a pak uvidíš, t?eba ?asem adoptuješ, jako my...

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Tyrandé (IP)
Datum: 2008-02-13, 16:15
martina - máme p?e?tenou nejen knížku od Petry N., ale i další co jsme sehnali, pro?tené tuny web? a stejn? se ptám, protože názor více chovatel? se mi zdá lepší jak jen pár jedinc?.

Co se kombinace tý?e. Máme v plánu hol?i?ku a když už 2 fretky, tak zase hol?i?ky.
Na výchovu se práv? hrozn? moc t?šíme :-) Vymazlovat další zví?ecí druh, to je ta správná "výzva" :-p Te? vážn?... vychovávání se nebojíme, spíš nám jde o to, aby se zví?e/zví?átka m?la co nejlépe.
Avatar

Aktuální stránka:25 z 112


Toto téma bylo zamčeno
TOPlist