Aktuální stránka:101 z 112
Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-01-26, 12:02
Kuklynko žádnou chybu nehledej, myslím že se žádná nestala!
Jestli si myslela, zda se šedý zákal múže "p?enést" z jednoho oka do druhého...tak podle mne nemúže. Šedý zákal jako takový neni infek?ní, múže se jen na druhém oku vytvo?it...ale taky nemusí.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2010-01-26, 12:53
?lov?k si pak ?íká, co kdybych, kdybych tenkrát, ..
jj práv? estli se m?že n?jak p?enést. doufám, že vše bude zase vpo?ádku a opravdu mu to nevadí

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2010-01-26, 12:58
Kuklynko, chodíte k nejlepšímu zví?ecímu ophtalmologovi široko daleko...takže Monty má tu nejlepší pé?i ......
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2010-01-26, 14:33
Inak male upozornenie...zvierata neberu oslepnutie ako tragediu, na rozdiel od ludi a tudiz ani sedy zakal neznizuje kvalitu zivota. Takze pokial sa bude pohybovat v znamom prostredi a nebude mat v ceste necakane prekazky, clovek obcas nevie, ze fretka je skutocne slepa. Drzime Montymu palce a Kukly, neber to tak tragicky, je to lepsie ako cokolvek ine, co sa tyka problemov u fretiek.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2010-01-26, 15:20
Johanka našla o t?ch kapi?kách do o?í co nám dal, že mají mnoho nežádoucích ú?ink? a jsou to kortikoidy. že m?žou zp?sobovat zákal, atd. no to je p?kný, ale dal nám je p?ímo oftalmolog v?era na tu infekci aby zmizela. co myslíte? Jmenují se Predni POS.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Kuklynka dne 26.01. v 15:20.

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2010-01-26, 16:33
Kukly,já te? taky dostala o?ní kapi?ky s kortikoidama,byla jsem jenom upozorn?ná na to, že si
je nesmím kapat déle jak 14 dní. Glebec je fakt machr takže asi ví co d?lá ....
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-01-26, 16:36
Johanka by to up?esnila :-)
Našla sem jen p?íbalák
[www.lekarna.cz]
je na n?m skute?n? dost vedlejších ú?inkú, krom jiného uvedeno taky toto: ..."P?i
dlouhodobém podávání se m?že vyvinout zákal ?o?ky..."
To mne zarazilo, ale nejsem vet a do ?emesla jim fušovat nechci...
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-01-26, 16:45
kuklynko,

jsem po operaci šedého zákalu obou o?í. zákal byl pravd?podobn? (jist? to nikdo neví) zp?soben DLOUHODOBÝM užíváním kortikosteroid?. naopak po operaci tentýž lék (= obsahující kortikosteroidy) zlepšuje a urychluje hojení, takže to, co mi zp?sobilo šedý zákal, následn? pomohlo oku se zahojit.

jinak v?ele doporu?uju (nejen kuklynce, ale všem), pokud jsou n?jaké pochybnosti nebo není n?co jasného, ptejte se p?ímo veta (je placený i za to). bu? toho, který ur?il diagnózu nebo lé?bu, nebo jiného, jestliže o rozhodnutí jednoho pochybujete.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: martina dne 26.01. v 16:46.

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2010-01-26, 16:56
d?kuju všem za vysv?tlivky :) to je ale paradox "to co zp?sobí zákal, vylé?í oko se zahojit". no tak musíme hlavn? vylé?it ten zbytek a p?íští týden nás ?eká vyšet?ení krve (vezmu i mo? - nevíte jak max m?že být stará?) kv?li t?m endokriním žlázkám a snad bude vše ok. taky je mi divné, že by se ty žlázky (nadledvinky,atd) daly zjiš?ovat krví a ne sonem?

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-01-26, 16:59
kuklynko, píšeš, že kapky dal doktor PROTI INFEKCI. tzn. z?ejm? je v oku - krom zákalu - n?jaký zán?t. zákal se fretkám neoperuje, zán?t je pot?eba vylé?it.
znovu opakuju - zeptej se na to veta, až p?jdeš na kontrolu. to, co ti tu píšem my - laici - jsou jen dohady.

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2010-01-26, 18:08
martino já vím, že se zákal u fretek nelé?í :) a to o ?em mluvím je n?jaký zán?t (infekce), proto ty kapky, jj.
na kontrolu nás pan doktor neobjednal, ale zavolám tam a optám se jak dlouho podávat nebo zda podstoupit kontrolu (což by bylo nejlepší)

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: stulitt (IP)
Datum: 2010-01-27, 10:01
Holky pot?ebovala bych poradit... No poradit, spíš se zeptat... Stalo se vám n?kdy, že jste vid?ly vaši fretku lízat vlastní mo?? Nebo mám doma prase jenom já? Už se mi to stalo dvakrát (a dnes ráno to vid?l i manžel), že jsem vid?la Sama vy??rat se na lino a pak to olizovat... Nevim, co si o tom mám myslet, nem?že v tom být zdravotní problém (co já vim, t?eba nedostatek n??eho?)?? Máte s tímto n?jakou zkušenost?

stulitt+Rody+Basty+Samu+Kiki :-)
www.stulitts-pets.wbs.cz
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2010-01-27, 11:45
Tak tohle mi nikdy ned?lalo žádný zví?e...zkus to písnout do veterinárního okénka....
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Jeanette (IP)
Datum: 2010-01-27, 11:46
Stulitt - m?li jsme taky jednoho fre?áka, který si po sob? takhle "uklízel". Pro? to d?lal, nevíme.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-01-27, 11:54
Stulitt, skus vyhledávání, mn? se matn? zdá, že se tady o tomto problému už mluvilo...
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2010-01-27, 12:40
N?kdy to d?lá Luciáš, ale d?lávají to i psi a i fenky. Nemyslím, že by to bylo jejich uklízecí pe?livostí. Možná by nám to vysv?tlil n?který etolog.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: stulitt (IP)
Datum: 2010-01-27, 14:19
Majdi: napsala jsem p?ímo našemu vetovi, tak uvidíme...
Johanko: vyhledávat jsem zkoušela, le? bohužel nenašla :-(
Jeanette a Erin: také si nemyslím, že by to byl "úklid", ale fakt netuším...
D?kuji všem za názory!!!

stulitt+Rody+Basty+Samu+Kiki :-)
www.stulitts-pets.wbs.cz
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-01-27, 14:25
Stulitt: já to pak našla na SK foru [www.forum.fretka.sk]
Ale krom toho, že to asi d?lá víc fretek, taky sme se tam nedobrali problému "pro?". Zajímavý je názor uživatele "sana" - je to vetka co chová fretky.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: stulitt (IP)
Datum: 2010-01-27, 16:24
Johanko d?kuji, pro?tu...

stulitt+Rody+Basty+Samu+Kiki :-)
www.stulitts-pets.wbs.cz
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2010-01-27, 20:23
Léka?em nám byla dána doba la?n?ní 6hodin p?ed odb?rem krve. Není to na fretku moc?

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-01-27, 20:28
¨6 hodin je v pohod?

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2010-01-27, 20:29
ok, díky ;) Zítra Montyho ?eká odb?r krve, tak držte pale?ky.

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2010-01-28, 10:33
Ad pití vlastní mo?i - pro?ítala jsem to vlákno a já sama jsem se s tím ješt? nesetkala, ale setkala jsem se s tím, že Damián olizoval "výtvory" Dorušky, když byla malá. Pro?, to jsem nikdy nezjistila, v té dob? k ní žádný vztah nem?l, ignoroval ji (ale nemlátil ji). Jinak já za vším vidím psychiku - Damián když dostane se?váno, tak ke mn? b?ží a olizuje m? tak zu?iv?, až to bolí. Není to "omluva", on když je ve stresu, tak musí n?co olizovat. U veteriná?e, doma když se mu n?co nelíbí, tak líže t?eba roh sk?ín?, nebo podlahu.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2010-01-28, 16:56
po dlouhém boji se poda?ilo MOntymu nabrat krev, v?bec to nešlo, má ted oholené dv? noži?ky. o víkendu naberu mo? a donesu na veterinu. jinak zítra v poledne budou výsledky. prý má nateklé uzliny. uvidí se tedy, z ?eho je to o?í?ko. já jen doufám, že to nebude nic vážného :(

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2010-01-29, 09:07
Kuklynko, držíme všech 20 tlapek (ježiš tolik??:)) co tady máme, aby to nebylo nic vážného!!
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2010-01-29, 12:43
Ja mam doma este horsie prasa...Maco sa vrhne na nocnik v tom momente, ked sa do neho krpata vycura... a pije moc, kym mu nocnik nevyrvem spod huby...kedze ide o panensky moc, ktory ma udajne "liecive" ucinky, napada ma otazka, co si chce liecit????...;-)))))...po odobrati nocnika za mnou chodi a mohutne mi nadava...kokokokokokoko...
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: marnelbar (IP)
Datum: 2010-01-29, 13:38
Kuklynko,držíme mooc všechny tlapi?ky,snad to nebude nic vážného...
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2010-01-29, 13:47
D?kujeme moc všem. Zatím se ?eká na spo?ítání, mám volat kolem 15hod, to už by m?lo být vše v pc. Uf, už abychom v?d?li co a jak.
Jinak v?era jsem si náhodou prohlížela fotky z Vánoc, Silvestra a koukám že ten zákal m?l už tehdy. Je to vid?t na dvou fotkách úpln? zt?eteln?...



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Kuklynka dne 29.01. v 13:49.

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2010-01-29, 15:52
takže, biochemie je prý ok, až na n?jakou drobnost ale to prý není nic zásadního. no a v krevním obrazu byl zvýšený po?et bílých krvinek (lymfocyty). Vet ?íkal, že prý m?že u fretek asi být, ale mám konzultovat ješt? s Jungwiertovou (bude až 4.1.), jelikož on fretky ned?lá. Tak a te? co ale znamená to zvýšení bílých krvinek?? :(
No a z prohlídky tedy má prý zv?tšenou uzlinu. Já v?bec nevím co si tedy pod tím vším p?edstavit? (žel tento vet nám víc nedokázal ?íci)



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: Kuklynka dne 29.01. v 16:02.

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: 82majky (IP)
Datum: 2010-01-31, 10:39
V?era jsem si dom? dovezla malá fre?ata, sami?ka=6 týdn?, same?ek 10 týdn?. Znají se, nejsou to sourozenci. Ale sami?ka vždycky když se probudí, jde na záchod, nabaští se, tak zažne strašn? k?ourat a trvá to do té doby, než sama usne nebo než ji já uspím jak malé dít?. Co mi tím chce ?íct? Je jí smutno po mám?? a je dob?e, že ji uspím nebo ji mám nechat a? si sama poradí?
Díky:-)

Aktuální stránka:101 z 112


Toto téma bylo zamčeno
TOPlist