Aktuální stránka:104 z 112
Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2010-04-07, 03:37
M?žu se zeptat, který same?ek je vyhlídlý? :o) Já jen, že Misty je p?esn? od samce, kterého má v rodokmenu v?tšina fretek, ale majitelé to neví.. :o)
Jinak i já jsem se kdysi bála, že moje sami?ka, která vždy vraždila samce se nenechá nakrýt, ale ?íje je ?íje a p?íroda volá siln?, takže n?jakou dobu sami?ka ur?o samce p?ijme ;)
P.s. Misty byla úžasné miminko, tak jsem celkem zv?davá na její potomky ;o)

Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Jalinka (IP)
Datum: 2010-04-07, 14:07
Jee, to je prima, že znáš Mistynku, ja jsem te? koukala, má v rodokmenu tvou fre?ulku :). Mám jednu kamarádku v Ostrav?, která má nádherného fre?áka, který by byl k mání, ale musím ješt? pozjiš?ovat rodokmen. Nejsem se jistá, jestli o jeho p?vodu n?co v?dí. Pak ješt? jednoho fre?áka z Jistebníku, který má bohužel p?vod taky neznámý, toho mají od n?koho z Karlovarska, má mi poslat fote?ky. Odepisovala jsem tady i na ten inzerát z Polska z Katowic. Samec Horus na krytí, nemáme to p?íliš daleko, tak by se to dalo zvládnout. TO by bylo snad nejlepší, aspo? by byla jistota:).
Jsem ráda za všechny užite?né rady, budu doufat, že ji ta touha nakonec p?em?že a že fre?áka p?ijme.
Jinak Mista je super, vyrostla v krásnou velkou fretulku, je vymazlená, ale má po?ád svou hlavu. Už jsme mysleli, že nep?estane r?st a p?ibírat na váze. Všichni ji obdivují, jak je veliká a krásná. Máme doma ješt? jednu fretinku, ta je drobounká a lidé když je vidí spolu, si myslí, že jsou páre?ek :))) Až budem mít definitivn? rozhodnuto s ženichem, pisnu, který to bude a jestli se zada?í pochulbíme se s fote?kama.

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-04-07, 14:23
pokud si myslíš, že je jistota nep?íbuzného krytí v Polsku, tak to teda není, v Polsku je spousta fretek z ?R nebo naopak u nás fretky s polskými p?edky, rozhodn? naplatí, že fretka ze zahrani?í je fretka nep?íbuzná... zrovna t?eba i Misty má v rodokmenu Kluseka - samce z Polska...

[ZofiZoo.mondozoo.com]




Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: ŽoFiRo dne 07.04. v 14:25.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Jalinka (IP)
Datum: 2010-04-07, 14:33
>>>Žofiro: Já vím, však bych po nich cht?la rodokmen, jen si myslím, že bude v?tší pravd?podobnost, že by to mohlo vyjít. A v?bec, pisnu, až budu v?d?t, který to bude. Nemám zájem n?co zanedbat, ale dohadovat se a po?ád se tady obhajovat taky nechci. Bazíruješ na detailech. Chápu to...

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-04-07, 14:43
t?eba zrovna Horus z Polska tu má napsáno, že rodi?e neznámí..

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Jalinka (IP)
Datum: 2010-04-07, 14:55
Ok. tak d?kuju, to mi jeden hned bez starosti odpadnul :) Hledáme dál. Musím to prost? takhle momntáln? narychlo po?ešit. P?išlo to na ni zase ne?ekan? brzy a kastrovat ji te? by bylo riskantní a hormonální ukon?ení nemusí napodruhé zabrat. Prost? špatná situace no. Nejde mi o množení fretek, jen mi tohle p?ijde jako nejrozumn?jší ?ešení. A myslím, že by bylo škoda, kdyby mladé nem?la, je fakt krásn? urostlá a zdravá. Jestli mi chceš pomoct a víš o n?jakém statném fre?ákovi, budu ráda :)

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2010-04-07, 15:10
Jalinka a nechcete prijet k nasemu Kabickovi? :)
Misty mela sampan sourozence, tak by mohli mit zajimava mladatka ;o)
Info o Kabikovi je na mych strankach www.ferret.cz

Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Jalinka (IP)
Datum: 2010-04-07, 15:26
Yasmin: no to je skv?lá nabídka :) Je moc krásný. Byly bychom s Mis?ulkou strasn? rády :) Aspo? bych v?d?la, že je to v rukou odborníka :) Jsem fakt nadšená! Super, ur?it? rádi p?ijedeme. Máš tam na stránkách i kontakt koukám, mohla bych t? kontaktovat na tvé icq? a? tady nezahlcujem fórum? J

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2010-04-07, 15:28
Jasne...

Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: graciijka (IP)
Datum: 2010-04-10, 11:26
Ahoj.
Pot?ebuju radu.
Dneska mi dorazil fre?ák, kterého p?vodní majitelka koupala každý den.
Má plešku za krkem a místo srsti pls?. Šílen? se drbe. Byla jsem s ním na veterin?. Dostal Prednisol, Ranital a šampon Dermilen. Jedna látka je proti sv?d?ní k?že, pak n?co proti pr?jmu, protože mi ho sle?na p?ivezla se smaženým ?ízkem a šampon by mu m?l taky pomoct. Co mi doporu?íte dál? Pro svojí sme?ku mám od Majdy objednaný Ebi-vet, nebo mu mám dávat ten lososový olej? Díky všem za rady
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-04-10, 11:46
gracijko tím lososovym olejem nic skazit nemúžeš, uvádí se na n?m, že (krom jiného) je na kvalitní srst. Ale musí se ten olej dávat denn? a dlouhodob? a asi to bude trvat déle, než se mu ta srst spraví.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: graciijka (IP)
Datum: 2010-04-10, 11:50
Johana:
Díky. Zkusím napsat Majd? a p?iobjednat ho.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Žabka (IP)
Datum: 2010-04-10, 11:51
Ahoj, lososový olej je fajn (zrovna ?ekám v?tší balení, odkdu jsi? mohla bych ti trochu odlít, kdyžtak napiš SZ), s ebi-vetem zkušenosti nemám, ale n?kdo tady ur?it? ano, tak t?eba napíše. Byla bych proto mu n??ím trochu omastit k?ži i z venku, mohlo by to pomoc proti sv?d?ní. Ale to by cht?lo n?co nedráždivého, nearomatizovaného, n?jaký 100% p?írodní olej, na k?ži je dobrý jojobový (mají ho v obchodech s p?írodní kosmetikou, zdravou výživou), na ten snad ani nejsou žádné alergie, nebo zkusit olivový (za studena lisovaný) a dávat pozor, u lidských malých mimin n?kdy na olivový m?že být alergie (ale lidské mimino je citliv?jší, než dosp?lá fretka).

A smažený ?ízek (p?edpokládám, že vep?ový) je tedy fakt skv?lé krmení pro fretku... Ach jo... Snad se kluk dá brzo do po?ádku, držím palce.

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: graciijka (IP)
Datum: 2010-04-10, 11:58
Žabka: od vetky sme dostali jako první pomoc n?jaký protialergení šampon, který by mu m?l tu srst a k?ži dát trochu dopo?ádku a omezit sv?d?ní k?že. Mám ho tím koupat klidn? obden. Zkusím ten lososový, dostávat to do n?j vnit?tn?. Zvenku se mi ho moc mastit nechce...protože bych ho musela v tom oleji pomalu koupat.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-04-10, 11:59
Ebi-vet je vitamínový sirup, ur?it? je výborný, taky ho používám...ale jestli a jak rychle by pomohl na takovouto srst, to si netroufám odhadnout.
A to promast?ní kúže nemusí být špatný nápad, vim že n?kte?í po koupání zví?atúm srst a kúži mastí, t?eba má kolegyn? svého yorkshira, žel netušim ?im.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-04-10, 12:00
já používám oby? d?tský olejí?ek.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: graciijka (IP)
Datum: 2010-04-10, 12:11
D?tský olejí?ek bych zkusit mohla. :)
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Žabka (IP)
Datum: 2010-04-10, 12:15
Jo, d?tský olejí?ek jsem cht?la navrhnout taky, ale podívej se na složení, aby tam nebyly aromatické látky a další sajrajty, bohužel i ve výrobcích pro miminka jsou. Doporu?uji n?jaký "oby?ejný", ty bývají lepší, t?eba takové ty profláklé z reklam, johnson a johnson t?eba, prý ?asto dráždí k?ži a zp?sobují exémy :-(

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-04-10, 12:19
mn? po oza?ování doporu?ovali na kúži zna?ku Aviril...
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: graciijka (IP)
Datum: 2010-04-10, 12:27
Zkusím se poptat v lékárn?...tam mi snad poradí :)
Teda, ale ?eknu vám, že m? stejn? nejvíc rozsekal ten smažený ?ízek.....nemohla sem p?ijít na to, co to je...nejd?ív sem si myslela, že n?jaká placka....
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-04-10, 12:31
jojo, olejí?ek ur?it? n?jaký "oby?"

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-04-10, 12:32
asi si sle?na myslela, že když je fretka šelma, tak ji to masí?ko vylepší :-(
Sem zv?davá, jestli te? bude chtít fret granule, když žral tohle...
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: graciijka (IP)
Datum: 2010-04-10, 12:40
No uva?ila sem mu ku?e s rýží a toho se zatím nedotkl. Snad mu nebudu muset smažit ?ízky, aby n?co poz?el :)
D?kuju vám všem za rady. Poptám se v lékárn? a n??ím ho zmastím :)
Tady pár fotek: [graciijka.rajce.idnes.cz]
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-04-10, 12:49
...na pohled krom té srsti vypadá dob?e! :-)
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: graciijka (IP)
Datum: 2010-04-10, 12:50
Jo on je jinak hrozn? ak?ní...hned mi to tu všechno prozkoumal...prohnal ko?ky a ?ádil jak ?erná ruka. Jen ho prost? sv?dí celej fre?ák :) Tak ho chci toho zbavit co nejd?ív.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Žabka (IP)
Datum: 2010-04-10, 12:54
Va?ené maso jí skoro skaždá fretka, i když je zvyklá na r?zné podivnosti. Mám dobrou zkušenost s tím uva?it pár kousk? masa (r?zného, mám v mrazáku zamražené pytlíky s nakrájeným masem už namíchaným), p?idat do toho t?eba kousek mrkve, když se to uva?í, všechno to nakrájet na malé kousí?ky a nechat to i s vývarem. Mám tenhle recept od jedné sle?ny, která s tím má bohaté zkušenosti práv? s fretkami, které necht?li nic jíst, a osv?d?ilo se. Já zatím nemám zkušeností tolik, ale ty co mám, jsou pozitivní.

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-04-10, 12:57
tak moje fretky tedy na va?ený maso z vysoka kašlou :o) když jim dám vývar s masem, tak maso vytahaj pry? a vývar vychlastají, když maso pokrájim na menší kousky, tak ho tam nechají, ale nesežerou.. ale já bych to až tak ne?ešila, prost? bych mu nasypala granule.

[ZofiZoo.mondozoo.com]




Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: ŽoFiRo dne 10.04. v 13:01.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: graciijka (IP)
Datum: 2010-04-10, 13:01
Moje sme?ka taky na va?ený maso kašle :) Maximáln? syrové ku?ecí a i to jen ob?as. Hov?zí jim nechutná v?bec.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Aniii (IP)
Datum: 2010-04-10, 13:16
Fretky jí maso? To jsem nev?d?la:-D Žofka odmítá jakékoliv,ani vývar ?i tak nepoz?e...prost? jen granule a ob?as ovoce. Ob?as se mi poda?í do ní dostat kousek syrového,když ho ale ochutím t?eba pastou nebo ebivetem...
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-04-10, 13:22
sle?na byla neuv??itelný tele, je fakt až p?ekvapivý, jak kluk vypadá dob?e. snad to není jen "optický klam" a její "pé?e" se n?jak výrazn? nepodepsala i jinde než na srsti.

s ohledem na to, jak fre?ák momentáln? vypadá, bych se až tak nebála kratší hladovky, pokud nebude hned žrát to, co mu p?edložíš (a ?ím b?žn? krmíš).

srst nebo spíš k?ži bych taky asi p?emýšlela, jestli nemám n??ím trochu promastit, protože ho to musí sv?dit fakt pekeln?. ale netroufám si poradit, ?ím, i když teoreticky d?tský olejí?ek by SNAD m?l být šetrný i pro fret?í k?ži (?)

p.s. moji kluci nežerou va?ený maso ani jeden, syrový jen ba?a a jen n?kdy. považuju to za chybu (t?eba v dob? nemoci je vývar s masem ideální dieta), ale co s tím nad?lám :o/

Aktuální stránka:104 z 112


Toto téma bylo zamčeno
TOPlist