Aktuální stránka:77 z 93
Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Nona (IP)
Datum: 2009-09-13, 01:03
No je to síla v dnešní dob? sehnat n?co dobrého :(( Jsem taky p?voden? cht?la na Brit Care p?ejít, korát pro m? je to cenov? nedostupné, mám spot?ebu 35-40kg m?sí?n?, takže pro m? je tak korát t?ch 2tis za 40kg :-)


[fretka-doma.blog.cz]
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2009-09-14, 13:33
Nem?žu do dvoum?sí?ního Tedýse dostat granule....má?ím do vývaru, míchám do masa...maso vyžere a granule jazykem vystrká z talí?ku....nemáte n?jakej grif? Nehodlám mu po?ád va?it pacholkovi
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Gazza (IP)
Datum: 2009-09-14, 14:11
Majda:
namo?ené rozmixuj i s trochou masa, vmíchej mezi va?enou stravu a postupn? zvyšuj množství mixovaného. Jakmile si trochu na tu chu? zvykne, granule už nemixuj, jen namo?ené rozma?kej, aby z nich byly malé kousky, ale tak malé,že nebude možné je odstrkat vedle a vyžrat jen maso.Postupn? zvyšuj na obrácený pom?r rozma?kané : va?ené, ubírej postupn? va?ené a jen namá?ej až na konec na celé granulky.
Do 14 dn? by to m?l zvládnout.( Nevím ?ím krmíš, ale je možné, že mu ty granule nechutnají, naše bulina to d?lala taky)

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2009-09-14, 14:19
Zkouším všechno možný, naposledy Eukanubu a Almo natur
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2009-09-14, 14:24
Cim krmili chovatele? Jestli on to hajzlik nezkousi. Ja bych ho nechala vymeknout... Nevarim ani sobe, natoz psovi. Mam tu Royal pro male cvrcky (jakoze mala plemena), tak se stav a odsypu Ti. Nebo zkus Hills Puppy mini, ten psi taky obecne docela dobre zerou (resp. spis sajou, s kousanim se neobtezuji).
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2009-09-14, 14:26
STejn? se Lee musíme tenhle týden stavit na to p?eo?kování s ním, já ti zavolám :-)
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2009-09-14, 14:33
No vidis:-) Royal odsypu z naseho, to neni problem, podivam se, zda tu nejsou nejake vzorky, nebo se je pokusim sehnat.
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2009-09-14, 17:01
Lee, to prase žere nejenom fret?í hovínka, ale chroupe i ko?kám ze záchodu silikon, pomoc!! :-)
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2009-09-14, 18:48
Ockovat muzu jenom zdrave zvire...tohle bude mit evidentne problem na mozku, kdyz nerozezna granule od silikonu, muhehe!:-))))) Mas si poridit dospelce, ktery je jen strasne hlucny, ale tohle uz ma za sebou. Coz mi pripomina, ze bych mela uhnat ty vzorky.
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Žabka (IP)
Datum: 2009-09-16, 23:54
Nevíte n?kdo jak dokrmovat pta?í mlád?, když nechce otev?ít zobák? U savc? už n?jaké zkušenosti mám (jež?ata, králí?ata a pod.), tam jim do tlamky nacpu st?íka?ku, ale se zobákem to nejde. N?jaké typy?
Jde o malého holuba, našla jsem ho na Hlavním nádraží na schodech v metru (hnízdo ani rodi?e nebyli v dohledu), n?kdo by ho tam zašlápl (už se málem povedlo) nebo by spadl pod metro. Ješt? není zcela ope?ený, na t?le více - mén? ano, na hlav? ne. Takže úpln? malé není, ale ani tak velké, aby samo m?lo šanci. Navíc má n?co s nohou, ale to budu ?ešit až zítra, te? m? trápí, že nevím, jak do n?j dostat jídlo.

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2009-09-17, 09:44
Možná by poradili chovatelé papoušk?. U holuba to asi budeš mít t?žké, holubi krmí natrávenou potravou ze zobáku do krku.
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Žabka (IP)
Datum: 2009-09-17, 10:11
To i vím, jak krmí holubi, našla jsem si to, když jsme m?li hrdli?ky.(A teda ty byly dost pitomé, dlouho jim trvalo, než p?išly na to, že není úpln? to pravé, když snesou vají?ko na bydýlku... A i když ho snesly tam, kam m?ly, tak na n?m nesed?ly... Povedlo se jim to až na n?kolikátý pokus, ale pak kupodivu už v?d?ly, že mlád? mají krmit, a povedlo se :-) )
Na internetu jsem našla akorát to, že v?tšina pta?ích mlá?at se dobovoln? krmit nenechá, takže jsem to zkusila trochu víc násilím a povedlo se.
Chytnu holuba levou rukou zezadu, palcem a ukazová?kem zatla?ím ze strany na zobák, aby ho rozev?el, zbylími prsty p?idržuju k?ídla, aby s nimi tolik nemlátil, pravou rukou držím st?íka?ku a cpu ji do zobáku. Holoub? docela spolupracuje, 90% jídla skon?í v n?m a ne na n?m nebo na m?. A už se p?ede mnou nesnaží zdrhat.
Vypadá to, ža na pravé noži?ce má zlomený jeden prst.
Zatím jedlo t?ikrát, na noc jsem jeho krabici obložila petflaškami s teplou vodou, tu jsem vym??ovala p?i krmení.

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2009-09-17, 10:32
Ségra zachránila kdysi v Praze n?kolik holoubat. Jako první v?c byl vždy veteriná? (ne n?hož šly mrákoty :o)). Oni jsou ptá?kové k?ehcí a neumí si ?íct, co jim je.
Vet jí radil i s krmením.
Vypiplala to vždycky do obrovského holuba a nasadila našim na chalupu, kde naši té mrše (holubovi)vyžebrali sami?ku a rozkošn? se to množilo.
Celý chov bohužel zanikl b?hem jedné noci, kdy p?išla kuna, tcho? ?i n?co podobn? milého a zlikvidovalo vše, co m?lo pe?i :o(((

Náš nejznám?jší nalezený holub (a taky nejchyt?ejší a nejcvi?enéjší) se jmenoval Rukuká?.
Když se zada?í, je s nima v?tší sanda než s papouchama :o)
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2009-09-17, 15:52
M?žete mi ?íct, co mám d?lat se psem, který žere kamínky, silikon z ko?i?ích záchod? (myln? jsem si myslela, že se mu v útrobách rozpadne) a pak když jde na velkou tak piští jako blázen, protože to všechno leze druhým otvorem ven??? Lee, zejtra si s náma užiješ..mám totiž dojem, že sežral i rolni?ku z mí?ku....ne, my opravdu nem?žeme mít normální zví?e.....
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Gazza (IP)
Datum: 2009-09-17, 16:16
majda:
1.Psa m?žeš hlídat, aby nic takového nežral (nemožné, vždycky si ty potvory najdou n?co, co zblajznou, aby potrápily páníka, aby se jim proboha nic nestalo!!
2. Psovi m?žeš nadávat a p?ikazovat FUJ !!! - na to ti kašle, jeho to baví!.
3. Se zadostiu?in?ním - "JÁ JSEM TI TO ?ÍKALA ty BLBE!!" koukat a to, jak p?i kad?ní trpí a spoléhat, že už to neud?lá, když tak trpí - bezd?vodný optimismus a utopie.
4. Dát si kafe, nohy na st?l a v klidu doufat, že to to vl?í st?evo p?ežije a ?asem ho to p?ejde.

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-09-17, 19:53
Majdo oni sou asi št??ata, který prost? sežerou všechno co nesmínap?. buldo?ek mého ?editele) a pak ty který to ned?laj. Zabránit tomu vcelku nejde, bo to bys musela mít na ?oklovi o?i 24 hodin. Út?chou je, že jak pes dosp?je, tak ho tyhle blbákoviny ?asto p?ejdou, nebo to pak jde zvládat povelama...to ale chce fak dobrý a systematický výcvik.
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: adelaida (IP)
Datum: 2009-09-17, 20:49
Majdo já slyšela, že tohle d?lají psi, kterým se h??e tráví a tyhle ty kamínky jim v tom jako pomáhají. Prý zabírá dávat jim tvrdou stravu - granule nemo?it. A p?idat žvýkací kosti - buvolí k?že. A prý i lušt?niny. Tak nevím tohle jsem jen slyšela. Mí psi venku sežerou na co p?ijdou, ale vždy to aspo? vzdálen? p?ipomíná jídlo. Kamínky a podobné v?ci se nám vyhýbají.

Alfréd , Ela a Enya : kdo p?ežije fretku p?ežije všecho

útulek pro fretky v Ostrav?
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-09-17, 21:27
...múj jezev?ík chodil venku 12 let s košem , aby nemohl nic ani vzít do huby ....bo tu byli vyházené kusy masa prošpikované p?ipíná?kama...pár psú to odneslo škaredou smrtí :-(
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2009-09-17, 22:04
Nechci rejpat, ale vidím to na nebezpe?ný zlozvyk. Hlídat a tvrd? trestat, aby pochopil, že se žere jen z misky. M?j jezev?ík - po?ád v dosahu noviny nebo olist?ný prut a jen k tomu ?uchnul, šup a m?l ji. Sousedovi to d?lal oha?. Sežral kámen - 15 000 na Jaggy, sežral kaštany - repete. Na lušt?niny bych nesázela- nadýmají a to taky nic moc.Ta žvýkací kost je dobrá, ale on je mali?ký.Takže hlídat,... je to pro zachování jeho života.
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Žabka (IP)
Datum: 2009-09-17, 23:23
Holubí hlášení: Malý od v?erejška bu? vyrostl, nebo to tak vypadá. Každopádn? mu vyrostlo pe?í (tedy takové n?co, co bude pe?í) na hlav?, takže už jí nemá holou. Cpe se jako prokopnutej, v?era jsem p?i krmení za?ínala na jedné st?íka?ce, te? už p?i krmení sežere t?i (a to jsem p?es den krmila i po hodin?). Dokonce otevírá zobá?ek a klove do st?íka?ky, už pochopil, že jídlo te?e z ní.
Bohužel jsem ješt? nebyla u veteriná?e, máma mi slíbila, že m? tam odveze autem (p?šky a mhd by to bylo minimáln? hodina tam a hodina zpátky), ale zdržela se v práci a nestihla p?ijet v?as :-(, takže zítra. Pak napíšu, jak jsme dopadli.

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2009-09-18, 11:40
Žabka - to vypadá na dobré cest?, ale k tomu vetovi ho vezmi ur?it?.

Co se psa tý?e, p?ikláním se k názoru Erin,avšak znaje psa mých rodi??,nebude to jednoduché, možná to prost? nep?jde...
Je fakt, že Ferda nežere p?edm?ty, ale on hnát x týdn? mrtvé srnky je též vydatný, a p?estože je neuhlídatelný,jelikož neustále prchá a n?kolikrát málem za?val na to, že je prase, nepou?í se NIKDY!
Ale u mali?kého by to snad mohlo fungovat. Noviny jsou fajn - nezraní a p?i majznutí vydávají hnusné zvuky - je to použitelné i na scho?e ;o)
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: adelaida (IP)
Datum: 2009-09-18, 12:26
Erin lušt?niny a zelí prý obalují cizí p?ed?ty a líp se pak vylu?ujou. Jinak zlozvyk je to teda hrozný.

Alfréd , Ela a Enya : kdo p?ežije fretku p?ežije všecho

útulek pro fretky v Ostrav?
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Žabka (IP)
Datum: 2009-09-18, 23:17
Holubí hlášení: Výsledky návšt?vy veteriná?e:
Noha je jen naražená nebo pohmožd?ná, pravd?podobn? od toho, jak vypadl z hnízda. M?lo by se to spravit samo.
Holub není fretka - m?že se p?ežrat. A m? p?išlo, že tak hezky papá :-(, holub totiž všechno nepolyká, ale dává do volete, kde to p?edtráví, a pak to teprve jde do žaludku. A pokud se mu toho ve voleti nashromáždí moc, nemusí to strávit, ale jídlo za?ne kvasit a pták m?že um?ít. A i když otvírá zobá?ek, a chce jíst, nesmí se mu to v??it. V p?írod? by mu rodi?e nikdy nezvládli p?inést tolik jídla, aby se tohle mohlo stát. Takže on loudí, protože ví, že má loudit, kdy m?že, a ne když má hlad.
Krmení, které jsem dávala, je prý vhodné, ani není co p?idávat, akorát je dobré p?ed krmením dát holubovi napít (holub dostává namixovanou sm?s va?ené pšenice, rýže, va?eného vají?ka, syrové mrkve a tvarohu, na konzistenci ?idší kaše to ?edím slabým he?mánkovým ?ajem).

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-09-18, 23:42
Žabka: Tedy já t? obdivuji a moc-moc držím palce, aby z holoub?te byl zdatný a zdravý holub!
Tvé informace sou moc zajímavé...do dnes sem netušila, jak vlastn? holub p?ijímá (nebo má p?ijímat) potravu....
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Žabka (IP)
Datum: 2009-09-19, 00:19
Johana: No, já to práv? do dneška taky netušila... Sice už mám na kont? n?kolik odchovaných ježk? a králí?at (a jednoho kozla), a pár více ?i mén? úsp?šných pokus? o lé?ení domácích i divokých zví?at, ale s holuby jsem toho moc do ?in?ní nem?la, teda m?li jsme hrdli?ky, ale t?m se jen sypalo zrní do krmítka. A s papoušky taky nikdy problémy týkající se krmení nebyly. A jinak jsem krmila v?tšinou dravce (poštolky a jedno kán?, ale to um?elo hned druhý den).

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2009-09-19, 08:32
Adelaido ano, zvláš? to zelí je dobré, protože množství vlákniny umí d?lat zázraky, ale u šelmy s krátkým st?evem to náležit? nefunguje. K rychlému pr?chodu st?evem šelmy doporu?ovali sta?í myslivci teplé sádlo a dve?e doko?án. Vyzkoušela jsem, funguje to.M?li jsme raketového jezev?íka.
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2009-09-19, 10:11
Žabka - tak taky držím palce a dík za info!!

U holub? to bude možná trochu jinak, jsou podle m? odoln?jší než jiní ptáci, protože ség?e teda neum?el ani jeden :o), ale už m?j prad?de?ek, pan ?ídící, u?il mou mámu zachra?ovat ptáky a tvrdil, že lze odchovat max. 2 z 10, což je bohužel i má zkušenost s r?znými ptá?ky z ?ady p?vc? apod.
Prý je to proto, že 80% pták? by se v?bec nem?lo dostat ?lov?ku do ruky, to není normální a má to své p?í?iny, v?tšinou zdravotní handicap nebo zran?ní neslu?itelné se životem - d?íve ?i pozd?ji...
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: adelaida (IP)
Datum: 2009-09-19, 11:12
Erin tak to je dobré v?d?t až budu pot?ebovat prohnat psa. Teplé sádlo to jistí. D?kuju za radu.:-)

Alfréd , Ela a Enya : kdo p?ežije fretku p?ežije všecho

útulek pro fretky v Ostrav?
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Žabka (IP)
Datum: 2009-09-23, 00:40
Holubí hlášení: Holub zase vyrostl, nohu už používá, dokonce se za ni držel na bydýlku. P?est?hovali jsme ho z krabice do klece, protože už se z krabice drápal ven. Už umí i sám jíst, teda musí se mu str?it miska s jídlem pod zobák (nebo spíš hlava do misky) a misku mu držet, ale už se nemusí krmit st?íka?kou. A táta se mi sm?je, že z n?j bude Godzilla...

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2009-09-23, 01:03
Bude z n?j chytrý, vd??ný kamarád. Na velikosti nesejde ;o)
Avatar

Aktuální stránka:77 z 93


Toto téma bylo zamčeno
TOPlist