Aktuální stránka:78 z 93
Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2009-09-23, 23:54
Tohle mi dnes p?išlo od kamarádky - zví?ecí mámy:

Št??átka bez domova

Daruji št??átka k?ížence Bavorského Barvá?e do dobrých rukou.
Otec ?istokrevný Bavorský > Barvá?,
Matka - Bavorský barvá? > k?ížení s N?meckým ov?ákem.
Pot?ebují domov, soused na > chat? je vyhodil a nestará se o n?.
Chodíme je krmit ale > snažíme se jim co nejd?íve najít hodné majitele
Kdyby jste v?d?li o n?kom kdo by cht?l št??átko prosím dejte v?d?t. V p?íloze : posílám fotky št??átek a otce: Stanislava Berková
: Tel: 777 972 799
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2009-09-28, 12:49
Holky, nemáte n?kdo zájem o Ontario Puppy? Jsem paní ve velkoobchodu volala, že mi št?n? nic nežere..teda z granulí, ale že ob?as chroustne Ontario Kitten, tak že bych vyzkoušela Ontario pro št??ata...paní netroška?ila a poslala mi toho patnáctikilovej pytel ...to má Tedyn i s ježkama tak na deset let :-))) Jééstli to teda bude v?bec žrát, to jsem ješt? nezkoušela....
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: adelaida (IP)
Datum: 2009-09-28, 13:38
Majdo pisni mi SZ prosím. Za kolik to máš. D?kuju!!

Alfréd , Ela a Enya : kdo p?ežije fretku p?ežije všecho

útulek pro fretky v Ostrav?
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2009-09-28, 14:27
Toz - taky nabidnu zver tady, byt se mi to prici.

A) kokrspanel Brok, zlaty. Nevychovany, vesnicky ustekanec. Neni mladik, cca 8 let. Na panecky zly, zejmena, kdyz si neco "dovolej" - vpodstate v rodine sefuje (majitele postarsi, problemy zdravotni i financni). Soucasny problem - otitis externa (zanet v usich), oboustranny. Pravdepodobne lecitelny, ale majitelka neschopna se o psa starat - usi cistit a kapat. Je odhodlana ho nechat uspat, protoze se o nej starat nechce/nemuze, financne to pro ni take je neunosne. Kdyby se ho nekdo chtel ujmout a lecit ho, rada by ho darovala (ja se priznam, me se prici ho uspat).

Nicmene nikoho citove nevydiram, jen kdyby nekdo touzil po starem, nemocnem a ne uplne dobre zvladatelnem psovi.

B) tosa inu, veliky pes. Venkovni, nema moc rad jine psy. Obcas ani lidi, brani pozemek a driv jedna nez mysli. Jak moc je zvladatelny nevim. V soucasnosti ma problemy s kuzi - rad lehava na tvrdem (matrace nici), cimz si vyrabi mozoly, ktere si infikuje. Lecba ATB progresivne pokracuje, ale neni to rozhodne pred koncem a bude se to opakovat. Lecba neni levna. Maj. za mnou prisel, ze ma nuz na krku, ze se psa musi zbavit (pes pokousal sousedku na majitelove pozemku) - kvuli detem (aby nenapadl deti, coz ale zatim nikdy neudelal). Osobne si myslim, ze spis kvuli financim a dlouhodobe lecbe. Pes je trilety.

Takze jestli nekdo mate zajem o velike hovado, ne uplne myslici a lehce obtizne, taky mozno. Bude nutno dolecit tu kuzi.
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2009-09-28, 15:06
Adel, napíšu...vydrž...
Lee kdybych o n?kom v?d?la, ozvu se, ale sama víš, že takovýhle psi se udávají velmi t?žko...to je peklo chjo....jediný co m? napadá, jestli by si ho nevzala Bára Kolmanová do Podbrdskýho útulku..m?žu jí zkusit zavolat....



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: majda dne 28.09. v 15:09.
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2009-09-28, 15:20
Majdo, diky, ale ani jeden z tech vorechu neni vhodny do utulkoveho provozu. Jednak kvuli financim - u te tosy to jde spis do tisicu, nez do stovek a je to tele 70 kg (toho utracet snad nebudou, ale z baraku asi pujde...), ten kokr je taky zalezitost obtizna - predpokladam dlouho a castou lecbu, coz si myslim, ze zvladne nekdo, kdo ma jednak zkusenosti a jednoho psa na krku, ne smecku nechtencu. Ale diky za tip... U toho kokra si navic myslim, ze by majitelka nepristoupila na "utulek", spis na konkretniho majitele...je to cele divne:-((
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2009-09-28, 20:21


tak te? by to m?lo jít :))
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-09-28, 20:42
...ty labut?nky sou moc hezký :-)
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Lída (IP)
Datum: 2009-09-28, 20:44
...téééda t?m to sluší

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2009-09-30, 17:07
Prosim o pomoc s ší?ením ko?i?ího SOS.
# # Prozatím nás operace oka a následná pé?e staála p?es 10 000,-,
# # což je po letních povodních, p?i po?tu dalších 108 ko?i?ích sv??enc? v
# depozitu
# # znatelný zásah ...
# # [www.felinogrey.estranky.cz]
#
# # [www.felinogrey.estranky.cz]
# #
# # [www.felinogrey.estranky.cz]
#
# # [www.felinogrey.estranky.cz]
# #
# # D?kujeme za jakoukoliv pomoc ...
# #
# # vd??né m?au ... snad se nám poda?í jít dál i díky vám .
# # Marie Šrámková, dobrovolník
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2009-10-01, 14:12
Baby, mate niekto skusenosti/vedomosti o plemene peruansky nahac? Teraz nemyslim, co sa da nacitat v knihach (to uz mam), ale skor nejake prakticke veci. Co je to za plemeno, povaha a tak podobne.
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: klokan_cestovatel (IP)
Datum: 2009-10-01, 14:19
Majo jukni semka...jsou tam i kontakty na chovatele
[www.hairlessbrno.com]

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2009-10-01, 15:47
Kloky dik, to som uz pozerala davnejsie...ja len ci nemate niekto praktickejsie skusenosti. Moja lepsia polovica si vymyslela, ze az sa pominie nas pes, tka chce nahaca...peruanskeho. Takze vo stvrtok idem kuknut na svetovu vystavu, malo by ich tam byt cca 60.
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: adelaida (IP)
Datum: 2009-10-01, 19:21
Povaha - velice obez?etní, k cizím ned?v??iví. Bázliví. Inteligentní, jemní, milujcí pána, t?žce závislí.

Pé?e - mívají r?zné pupínky a bolá?ky na k?ži. Trpívají na eksémy a podobné radosti, ale pokud se udržují ur?ité návyky tak by to mn?lo být v pohod?.

V lét? opalovací krémy, v zim? oble?ky.

Alfréd , Ela a Enya : kdo p?ežije fretku p?ežije všecho

útulek pro fretky v Ostrav?
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: adelaida (IP)
Datum: 2009-10-01, 19:26
Jo jinak kamarádka má volnou nádhernou hol?i?ku!!!

Alfréd , Ela a Enya : kdo p?ežije fretku p?ežije všecho

útulek pro fretky v Ostrav?
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2009-10-02, 10:28
To adel: ako peruanca?
S tymi opalovacimi kremami a obleckami som citala vo viacerych clankoch a odb. literature nieco ine, ze vzhladom na ich povod z Peru su prave usposobeni na kolisanie teplot, takze nejake natieranie a obliekanie nie je nutne, ba priam skodlive. Ale tazko povedat, comu verit, prax je prax, papier toho znesie vela. Ako fretkari to pozname velmi doverne, ze?...;-)))
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: adelaida (IP)
Datum: 2009-10-02, 11:06
Tak to mi v??, že bez opalovacího krému se neobejdeš! Už jsem vid?la jak se peruán po hodin? na slunku spálil a to máš pak vid?t ten mazec! Jinak ano kamarádka má volnou hol?i?ku. Moc krásnou a po dobrých rodi?ích. vychovanou doma a s d?tmi. Jo a ješt? k té zim? - ano jsou zvyklí na kolísání teplot, ale ne nejsou zvyklí na teplotu kolem nuly. Už p?i deseti stupních nad nulou se ti bude t?epat jak ratlík a koleduješ si o zán?t ledvin! Taky nejsem zastánce oblíkání, ale aspo? deku p?es záda považuji za nutnost.

Alfréd , Ela a Enya : kdo p?ežije fretku p?ežije všecho

útulek pro fretky v Ostrav?
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-10-02, 11:13
MajaZ: u nás v baráku majú nahá?a (netuším akého), majite?ka vravela, že v lete ho tiež musí natiera? opa?ovacím krémom a na prudké slnko s ním v lete radšej vôbec nechodia, to ho ven?ia najviac ráno a ve?er, cez poludnie len na nevyhnutný ?as a v tieni.
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Nona (IP)
Datum: 2009-10-02, 11:28
Tak kamarádka má ?ínského chocholatého psa(nahá?e). V lét? je ?erný a v zim? je do šeda. Natírá ho i po holení :o) Oble?ek má taky takovou tu de?ku p?es záda a jeden svetr. Je fakt, že bez toho jí ven nevyleze a i v oble?ku jdou na krátkou procházku, protože se klepe

[fretka-doma.blog.cz]
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2009-10-02, 12:06
hmmm...v tom pripade su toto zavadzajuce informacie:
[www.hairlessbrno.com]

Takto to dopada, ked clovek hlada informacie po internete, zacinam chapat zacinajucich chovatelov fretiek. Vela informacii je zmatocnych a dopatrat sa pravdy je hold niekedy nad ludske sily.
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: adelaida (IP)
Datum: 2009-10-02, 12:43
Proto je vždycky lepší ptát se p?ímo lidí co s tím mají zkušenosti. A ano je pravda, že barva k?že se jim mn?ní v závislosti na množství slunce. ALe pokud by sis cht?la ud?lat celodenní výlet a psa nenamazala ud?láš z n?j škvarek. Na p?l hodinovou prochajdu asinení t?eba je mazat. A s t?mi oble?ky má vcelku pravdu není t?eba je oblékat když je dvacet stup??, ale jak ona doporu?uje až pod teplotou minus p?t bych taky neriskovala. Jak ?íkám kolem desíti stup?? bych za?ala oblíkat.

Alfréd , Ela a Enya : kdo p?ežije fretku p?ežije všecho

útulek pro fretky v Ostrav?
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2009-10-02, 14:14
to adel: sak preto sa pytam, ci tu niekto nema skusenosti...;-)))
Pozeram, ze si asi kupime peruanca chlpateho, aj ked ho FCI neuznava...heh...
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: adelaida (IP)
Datum: 2009-10-02, 14:15
Jo tak t?ch má ta kámoška p?t volných :-) Nebo možná 4. Má bílé s tmavými znaky. Nechceš kontakt???

Alfréd , Ela a Enya : kdo p?ežije fretku p?ežije všecho

útulek pro fretky v Ostrav?
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2009-10-03, 13:38
Adel, peruanec je perspektiva cca 2-3 roky, az sa pominie nas neznasanlivy pes (snad mi je to odpustene). Takze diky za ochotu. Ale vcelku by ma zaujmala cenova relacia, nech si za ten cas nasetrim...;-)
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: adelaida (IP)
Datum: 2009-10-03, 20:05
Odhadem bych ?ekla, že chlupatí jsou za hubi?ku - to znamená náklady. Nahatí tak kolem 15 tis.

Alfréd , Ela a Enya : kdo p?ežije fretku p?ežije všecho

útulek pro fretky v Ostrav?
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2009-10-03, 22:49
To adel, moc diky...dufam len ze u chlpatych je rovnaka povaha ako u nahatych...
Co mi ale pripada vcelku zvlastne, ked sa v jednom vrhu vyskytnu mladata hole, kratkosrste, drsnosrste a dokonca aj dlhosrste...Ako viem, ze kvoli chudozubosti sa tam prikrizovalo kadeco, ale stejne, priroda je mocna carodejka. Ked som prvy krat videla fotky toho jedneho vrhu, tak som myslela, ze sa tam na potomstve podielalo niekolko psov zo susedstva (skuseni chovatelia peruancov odpustia, zaciatocnika to naozaj zarazi)...
Takze sme sa s drahym prave dohodli na chlpacovi peruancovi, ale az bude ten spravny cas...
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: adelaida (IP)
Datum: 2009-10-04, 09:20
No práv? já bych do chlupa nikdy nešla. Nevíš co ti z toho vyleze. Jen povaha je stejná! Nahatí jsou super, ale chlupá?i jsou p?kn? drazí vo?eši. U ?í?an? je to taky zvláštní, že se ti narodí r?zn? chlupatá mimina, ale standart je u nich pevn?jší, take vypadají všichni skoro stejn? :-)
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2009-10-04, 09:47
Když drahého vo?echa, tak jedin? lundehunda. Má to Lee a to zví?e si okamžit? ocho?í každého ?lov?ka, matkou hlídající dít? po?ínaje a p?ísným zámeckým kustodem kon?e.
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-10-04, 09:55
MajaZ: Lundehundi budú na svetovke vo štvrtok...keby si sa chcela inšpirova?.
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Nona (IP)
Datum: 2009-10-04, 11:13
Holky já jsem si na pejska ?ekala dlouhou dobu. Cht?la jsem tak 10 rok? zp?t rhodéského ridg. to ješt? nebyl tak znám jako dnes. Šéfka(d?lala jsem v té dob? na benzínce) mi našla fenu zadara. Když jsme p?ijely a vy?ítilo se z poza rohu n?co nohatého a ušatého bylo mi jasné, že to nebude originál :o)) Ale tím, že na nás skákala, zablátila nám dlouhé kabáty a posléze i šefky auto, jsem si jí prost? zamilovala, už jí mám 9,5 rok? :o) Pak jsem cht?la leopardího z lousiany, no zase nastal bum a te? toužím n?jaký ten rok po borderce, ta mi vyhovuje povahov? i temperamentem (cht?la bych cvi?it obedience a agility) a to nastal v posledních leteh zase boom. Jen je škoda, že na to vždy doplatí chudáci psi, protože je za?nou množit ve velkém a kolik chodí exteriérov? krásných "in" zástupc? plemene, akorát to jsou povahov? nezvladatelní parchanti :-( Na svojeho prvního papíráka si ješt? n?kolik let po?kám, protože náš nejmladší 5,5rok? je taky p?kný parchoš v??i ps?m.Ale stejn? bych ho nedala ani jednoho z našich

[fretka-doma.blog.cz]




Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Nona dne 04.10. v 11:14.
Avatar

Aktuální stránka:78 z 93


Toto téma bylo zamčeno
TOPlist