Aktuální stránka:75 z 93
Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Zuzi.88 (IP)
Datum: 2009-08-15, 12:15
No to není špatný nápad, ale nohy se nám svázat nepoda?í :-( má v nich hroznou sílu. Práv? nevíme jestli jí uspat, nebo dát do n?jaké d?ev?né p?epravky na míru. Z p?epravky bude mít hrozný nervy a šok...uspání prý zase špatn? snáší organismus.

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Žabka (IP)
Datum: 2009-08-15, 12:24
Asi bych volila rad?j d?ev?nou bednu než uspání, ale na to se mohou názory lišit. A fakt byste si s ní neporadili t?eba ve více lidech? Je jasné, že jeden - dva lidi to nezvládnou, ale t?eba by si poradilo víc silných chlap?. M?j táta d?ív d?lal ?ecko-?ímský zápas, takže když ovci nebo kozu chytneme, tak on jí podtrhne nohy upraveným chvatem a pak už to jde :-)

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Zuzi.88 (IP)
Datum: 2009-08-15, 13:32
No kdykoli sme jí t?eba dávali injekce, tak sme jí drželi ve t?ech - a všichni potrhaný a pokopaný. Nám majitel toho srne?ka radil úzkou bednu, po?ádn? vyložit - t?eba kobercem a aby tam m?la co nejmí? místa a nemohla se tam moc hýbat a zranit se. Dát jí tam normáln? ve stoje. Jenže nevim, zda z toho nebude mít pak moc velký šok.

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2009-08-15, 14:28
Zuzko, ty máš doma srnku????
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Zuzi.88 (IP)
Datum: 2009-08-15, 14:49
Jj....mam. Bydlíme vedle pole, takže když jednou takle sekali pole, tak tam ta malá z?stala. Tak sme si jí vymazlíkovali, máme jí na zahrad? s n?meckym ov?ákem a je zvyklá na hlasitý zvuky a na lidi, takže n?jaké p?irozené pušt?ní do p?írody, aby si sama vybrala chlapáka nehrozí :-( takže to musíme ?ešit takle no.

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Žabka (IP)
Datum: 2009-08-15, 20:04
Ta úzká bedna je dobrý nápad, opravdu se tam musí sotva vejít, aby nemohla spadnout. Podle m? ten šok z toho zase nebude tak velký... A pokud to není akutní, ten p?evoz - nemají srny ?íji v ?íjnu? - m?žete jí do té krabice nau?it chodit na n?jaký pamlsek, aby si na ni zvykla.

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-08-15, 20:15
Zuzi kolega mn?l na zahrad? ocho?enou srnu a jak dosp?la p?emis?ovali ji do obory....múžu se ho optat jak to realizovali...jestli to tedy nesp?chá bo on je v zahrani?í a vrací se až 23.08.
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-08-15, 20:16
Zuzi kolega mn?l na zahrad? ocho?enou srnu a jak dosp?la p?emis?ovali ji do obory....múžu se ho optat jak to realizovali...jestli to tedy nesp?chá bo on je v zahrani?í a vrací se až 23.08.
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Zuzi.88 (IP)
Datum: 2009-08-15, 23:27
Tak nejd?ív tedy zkusí táta n?co postavit p?ímo namíru a dáme jí to na zahradu, a? si na to zvykne.
Johano ur?o se optej, budu ráda. Jak píše Žabka, srny mají ?íji tak n?jak zá?í/?íjen, tak snad máme n?jaký ?as.
Jenže v?bec netušim, jak jí pak dostaneme zp?t. Do bedny už nám asi t?žko zpátky vleze :-( protože bude v?d?t, co jí ?eká. A rozhodn? jí tam nehodlám nechat.

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2009-08-16, 00:49
Ja se asi zeptam hrozne blbe, neb blba to ja su, a navic o srnach toho vim malo, ale kdyz mam takovehleho zachranence, vypiplance, vpodstate odsouzeneho k zivotu v neprirozenych podminkach - proc ji potrebuju vezt k srnci (na pripusteni, pokud jsem dobre pochopila)? Narodi se srnce (do tech stejnych neprirozenych podminek), krotke srne, kterou vratit nejde, takze predpokladam, ze srnce se nafixuje na lidi driv, nez bude k vypusteni, popr. vypusteni bude provazet docela dost problemu... Ma to nejaky realny duvod? Jen se ptam, neb fakt o srnach netusim ani zbla...
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Zuzi.88 (IP)
Datum: 2009-08-16, 09:23
No pokud má srne?ka mladé a my jí je nevezmeme a nebudeme je krmit samy, budou plaché a lidí se budou bát. Vid?la sem na vlastní o?i malá srn?ata, odchovaná v zajetí, která si majitelé chovali atd ale krmení z?stalo na srnce, když srn?ata povyrostla, k lidem nešla a bála se jich. Ta naše srnka je krmená námi a tudíž m? opravdu bere jako matku, její mladé se nás už ale budou bát a tudíž je bude možné pustit do p?írody. P?íští rok na ja?e už navíc budeme mít u zahrady novou ohradu, takže nebudou moct být v kontaktu ani se psem. A pro? p?ipouštíme? No sme bláznivá rodinka, která si myslí, že zví?e, když nem?že mít mladé, tak se trápí. Když u nás na poli ve?er bloudí srne?kové, ona na n? smutn? kouká a chodí podél plotu...je mi jí hrozn? líto, ale v p?írod? by nep?ežila - nebojí se psa, lidí, motorovky, aut...nemam tu odvahu jí pustit. Napadlo nás ji rovnou vykastrovat - tím by její trápení snad p?estalo, ale tak pro? by si p?edtim nemohla taky užít. Sme holt blázni no :-D

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-08-16, 09:38
zuzi já myslela, že už ji v té obo?e nebo kam ji to chcete odvézt necháte. Jinak bych (podobn? jako Lee) moc smysl toho p?ipoušt?ní nevid?la....
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Zuzi.88 (IP)
Datum: 2009-08-16, 09:55
Ten pán má toho srne?ka na takové pastvin? mezi da?ky. Nejsou tam žádné stromy, k?oví atd, takže tam je to pro srnku dost nevhodné, proto jí tam nechci nechat. O obo?e sme uvažovali už dávno, jenže taková obora slouží jen k tomu, aby m?li na srnky lepší výhled, když je cht?jí st?elit. Chodí si tam zast?ílet prachá?i. Teda aspo? takle mi to pár lidí vysv?tlilo :-(
Tak mi ?ekn?te co mám d?lat :-( Každý ve?er mi srnka chodí podél plotu a kouká na srne?ky :-( Co je pro takové zví?e lepší - mít mladé a pak kastraci, nebo rovnou kastraci? Prost? zví?ata žijou proto, aby zplodila mladé, pokud tu možnost nemá, trápí se - to je m?j takový blbý názor.

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-08-16, 10:04
já se v srnkách nevyznám....ale nikdy sem nemn?la dojem, že by se fenka která nikdy v život? mladé nemn?la n?jak pro to trápila...možná je to blbé p?irovnání.
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Zuzi.88 (IP)
Datum: 2009-08-16, 10:28
Myslíš, že kastrací by se zm?nila? Že by p?estala tak toužen? koukat na srne?ky na poli? Je mi jí hrozn? líto, vím že by cht?la jít za nimi. Jenže jak dlouho by trvalo, než by se v ní op?t probudili p?irozené pudy...do té doby by se jí n?co stalo a já bych si to nikdy neodpustila.
Není to tak blbé p?irovnání, rozdíl je jen v té divokosti. Pes je domácí zví?e a je dost fixován na své pány, srnka je takový samostatný tvor.

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: PxNxDx (IP)
Datum: 2009-08-16, 14:59
Zuzi já si také myslím, že tím, že nebude mít mladé trp?t nebude. Nejsem si jistá, zda kastrace vyžeší to koukání po svém druhu, ale zkuste se zeptat veteriná?e???

Terinka & Toník
[www.tchorenky.websnadno.cz]
Barinka a Batynka
[potkanky.websnadno.cz]
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Žabka (IP)
Datum: 2009-08-16, 15:11
Zrovna jsem krmila rybi?ky a všimla jsem si, že nám n?jak p?ibylo malých... Te? jich je tak kolem 30 - 40. Nechcete n?kdo paví o?ka? Samce mám moc p?kné, hodn? podobné jsem vid?la na výstav?, v akvaristikách dost ?asto nemají tak p?kné ocásky. Jsem z Prahy.

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2009-08-16, 15:46
No, ja tomu fakt moc nerozumim, ale co si pamatuju z prednasek z myslivosti a jinych paved - takove stripky.

Srnci zver je prezvykavec (vpodstate jako krava). U tech je docela rizikova narkoza, proto se i cisarske rezy u dobytka delaji pouze v lokale na stojicim zvireti, idealne. Kastraci, byt 20kg srnky si moc nedokazu predstavit (resp. teoreticky ano, ale prakticky bych se dost bala narkozy a nasledneho probouzeni z ni). Delat kastraci srnky v lokale na stojicim zvireti - dekuju neprosim:-)

Srnci zver ma docela zajimavy "spolecensky" zivot - podle rocniho obdobi bud zije samotarsky (ale srny i ve skupinach) nebo skupinove. Samotarske obdobi byva pozdni jaro/leto. Ted skoro jdeme do podzimu - srnka se bude chtit druzit.

U pripusteni bych videla dalsi problem - je plodna (oplodneni schopna) jen velmi kratkou dobu, udaje uvadi max. 8 hodin, tak si nejsem jista, zda se v tomhle obdobi vubec trefite (poznate), nalozite, odvezete, seznamite se srncem, pripustite...

Nemyslim si, ze by srna zasadne trpela tim, ze nama mladata. Predpokladam urcity neklid (mozna dyskomfort) v obdobi rije (hormony na mozku.-), ale ze by si to "uvedomovala" stylem "Ja chci srnce, kdyz ho nebudu mit, nemam pro co zit..." urcite ne. Kvuli 2-3 rijim v roce (pri nezabreznuti se rije opakuje) bych fakt do kastrace nesla, stejne jako do odchovu srncete.

Je mi jasne, ze kdyz nebude na flasce, bude neduverivejsi. Ale o kolik? Nemyslim, ze bude uplne divoke - vzdyt den co den uvidi mamu, ktera je v klidu (ac by spravne pri spatreni cloveka mela vypalit pryc), stekajici pes ji taky neznervoznuje... Nebyla bych si jista, ze dokazu srnce vratit tak, aby zilo normalni srnci zivot.

Vpodstate si ale myslim, ze srnci zver (ac ma obdobi samotarska) je "skupinovy" druh, takze zachranenec trpi vic nedostatkem stada, nez nedostatkem sexu.-) Nesrovnavat to se psem - pes je evolucne neco jineho - lovec, predator, ten sam prezije. Korist sama neprezije - proto tvori skupiny, ktere davaji druhu vetsi sanci na preziti. A proto je horsi dat do samoty "bylozravce" (korist - kone, kravu, soba, srnku...), nez lovce (kocku, fretku, psa). Ti to zvladnou lip, nicmene ani to nevidim jako vhodne.

Sakra, to je elaborat. Ja asi nemam co delat. Jo jeste poznamka - sice je nemam rada, ale prece jen bych se ohledne srnci a jine haveti tazala myslivcu, preci jen s tim maji vic zkusenosti a predpokladam, ze urcite principy maji zmaknute...



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Lee dne 16.08. v 15:47.
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Zuzi.88 (IP)
Datum: 2009-08-16, 19:19
Teda Lee, moc d?kuji!!! Za odborný názor sem moc ráda!!

Co se týká narkozy, víme, že je pro n? dost riziková, proto sme radši cht?li p?evoz v p?epravní bedn?. Ovšem tím, že nelze provést kastrace, jsi m? dost vyvedla z míry :-( doufala sem, že po kastraci by se zklidnila a už by s ní necloumaly hormony a netrápila se. Z praktického hlediska, jak provést kastraci, sem na to nikdy nepohlížela a nep?emýšlela nad tím, že to není v podstat? možné, m? v?bec nenapadlo.

Co se týká spole?enského života srnek - to, že je vídáme na poli ve skupin?, je pouhá náhoda. Jsou to opravdu podle ro?ního období samotá?ská zví?ata. Je fakt, že je možné vid?t v lese dv?, t?i, ?ty?i b?žící srny, ty podle m? dokážou žít ve skupince, ovšem nevím jak dlouho a jak ?asto.

S tou plodností jsem mimo. To jsem v?bec netušila!! Koukam, že to holka nemá moc jednoduchý :-) Na netu jsem nikdy nic moc nelovila, po tom, co jsem se do?ela, že srny mají ocas 3-4 cm dlouhý :-)

Je fakt, že její mlá?? by nebylo úpln? divoké, jako ty narozené na svobod?, ale narozdíl od ní, by bylo schopno v p?írod? p?ežít.

Stádo sme sice úpln? neplánovali, ale schán?li sme jí kamarádku. Minulý rok se k nám opravdu mlá?? dostalo, bohužel zran?né a sv?j boj nevyhrálo. Doufala sem, že tenhle rok to vyjde, ale bohužel. Pokud by se jí narodila sami?ka, cht?li sme si jí pop?. nechat, aby tu nebyla sama. Je fakt, že za stádo pravd?podobn? považuje nás. Snažili sme se jí sehnat spole?nost, ale prost? nepošt?stilo se nám.

Takže záv?r? Myslíš, že by bylo lepší sehnat jí kamarádku/y, pustit do p?írody, nechat p?ipustit, ne?ešit, dát do obory....je asi spousta ?ešení. Co by jsi ty, jako odobrník, ud?lala?

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Žabka (IP)
Datum: 2009-08-16, 19:31
Já odborník nejsem, m?žu jen p?edat sv?j názor, máme kozy a ovce a ty jsou ur?it? stádn?jší než srny.
Kdybych byla na tvém míst?, ur?it? bych nepoušt?la srnu do p?írody, kde by m?la malou šanci na p?ežití, taky proto, že jsou srny p?emnožené. Do obory bych ji taky nedávala.
Takže zbývá bu? to ne?ešit (pokud je to opravdu tak, že v?tšinu roku srny nejsou ve stádu, tak je to možné, pokud by to bylo víc jako s kozami ?i ovcemi, tak je jí ur?it? smutno), nebo jí p?ipustit (musela by u srnce být dostate?n? dlouho, aby se dalo p?edpokládat, že do té doby se vleze t?ch správných n?kolik hodin), nebo jí sehnat spole?nost.
To poslední by m?lo jít bu? p?es záchrané stanice pro voln? žijící zví?ata (jejich seznam by m?l být ur?it? na stránkách ?SOP), kde by t?eba n?kde m?li srnku, která je n?jak handicapovaná a nem?že zp?t do p?írody, nebo jí sehnat spole?nost náhradní, t?eba práv? kozu, kdybyste n?kde sehnali malé k?zle, myslím, že by si na sebe m?li zvyknout... Ale nevím, jak je na tom srnka z hlediska pé?e o zahradu, koza sežere vše, co nemá, v?etn? ovocných strom?, takže pak by to možná bylo horší s tím, kde je mít.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Žabka dne 16.08. v 19:50.

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Zuzi.88 (IP)
Datum: 2009-08-16, 19:41
O tu spole?nost se snažíme už t?i roky. Je fakt, že jsme spíš ?ešili stanice v okolí. Te? máme typ na jednu spíše chovnou stanici, kde mají mladé, ovšem necht?jí mlá?? brát od matky, takže by sme pak st?jn? museli ?ešit p?evoz skoro dosp?lé srnky a to p?es p?l republiky :-( Kdyby ale m?l n?kdo info o volné srnce, budu ráda :-)

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2009-08-16, 20:05
Jako kastrace teoreticky proveditelna je (urezat jde vpodstate vsechno a ja se citim byti spis chirurgem:-), rizikova je narkoza a celkove provedeni (obycejne se kastruje "z bricha" - samice lezi na zadech, rezu bricho; kocky se daji kastrovat i z boku, ale nevim, jak je to anatomicky u srny, nehlede na to, ze se mi tam bude motat ohromny bachor, coz u kocky resit nemusim. Kobyly se daji kastrovat taky, vetsinou z boku, indikaci je vets. nador vajecniku, nicmene to se rozhodne nedela v terenu, ale na klinice -> sklopne stoly, banda anesteziologu a jine verbeze...). Cize jsme se nikam nedostali.). A porad tam visi otaznik nad tim prekazejicim bachorem, ktereho se nezbavime.

Ja osobne bych neresila - ony ty hormony na mozku nebudou furt, ale jen v obdobi rije (nema provokovanou ovulaci jako fretka, takze nebude rijet imrverefurt).

Vypusteni - logicky nesmysl.

Pripusteni - dle meho nesmysl jeste vetsi (vypustim = necham na prirode, zda prezije, tipuji ale, ze neprezije). Pripusteni = "vyroba" mladete, ktere nebude naprosto plnohodnotne, aby se zaclenilo do stada (pochazi od krotke matky, vyrostlo "doma na dvorku"), mnozeni mladete druhu, ktery je premnozeny... atd. Nehlede na to, ze vypustenim se vlastne nic nezmeni z dlouhodobeho hlediska, srna bude zase sama.

Osobne bych kontaktovala nejakou zachrannou stanici, zookoutek, Zoopark Chomutov nebo nejake ochranare - a bud si zkusila vzit nejake nedochudce (neschopne navratu do prirody) od nich, nebo prevezla sve nedochudce k nim, aby melo spolecnost. Otazkou je, zda se zvladnou navzajem a budou se snaset. I proto bych spis vezla sve nedochudce pryc - nekam, kde maji k dispozici velky areal. Samozrejme jsem nevyresila otazku transportu.

Nicmene uznavam, ze me problem zaujal a mozna se poptam sveho oblibeneho pana doktora
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Zuzi.88 (IP)
Datum: 2009-08-16, 20:30
Ur?it? se poptej, budu moc ráda. O p?evozu n?kam jinam neuvažuju v?bec. Bylo by to asi krásné ?ešení, pro ní opravdu nejlepší. Ale já bych se jí nedokázala vzdát a nev?d?t co se s ní d?je. Obora nep?ipadá v úvahu, z d?vodu, který sem zmi?ovala výše a o n?jaké speciální chovné stanici nevím. Pokud n?kdo ví...dejte v?d?t.
Na dov?e sem navštívila v D??ín? zoo...m?li tam dv? srnky - ale v hrozných podmínkách. Malý prostor, nic moc ke?e a stromy, žádná tráva...u nás má 3000metr? ?tvere?ných, brzy p?ibyde další výb?h, ke?e, stromy (tatí?ek by m?l nejradši na zahrad? les), denn? p?ístup k r?zným mlskám, co doma neroste - natrhá se v okolí. A pokud bych jí n?kam dávala, cht?la bych n?co podobného nebo lepšího, než má u nás. Taková je práv? obora - jenže kdo mi zaru?í, že nep?íjde prachá?, který si chce st?elit vé?u?
Navíc nedokážu ur?it, jaký vztah k nám má. Zda pro ní sme aspo? trochu d?ležití nebo v?bec. Kdykoli projdu p?es zahradu a zalezu do domu, p?íjde a píská pod oknem nebo u dve?í, dokud n?kdo nevyleze a neukáže jí, že sme jenom doma a nikam jí neutekli. Jak takové zví?e bude reagovat, když už nás nikdy neuvidí?
A kastraci sem tedy úž úpln? zavrhla, tv?j popis mi sta?il, abych pochopila, že to neni nic dobrýho.

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Hanca (IP)
Datum: 2009-08-17, 10:31
Zdravím - možná že je to blbý nápad ale pokud by cht?la jen spole?nost tak pro? jí nepo?ídit ovci nebo kozu? Náš k?? se s kozou v klidu družil když jsem ho mívala doma a byli spokojení oba :o))) asi by se to muselo vyzkoušet ale vid?la bych to sch?dn? kozy jsou ohrom? kamarádské :o)))

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2009-08-17, 10:48
Zuzko, kdeže to bydlíš? Ty nejsi oc daleko od nás...je to tak?
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Zuzi.88 (IP)
Datum: 2009-08-17, 11:10
Abych ?ekla pravdu, tatí?ek staví te? novou ohradu a p?emýšlí, co tam dá. Cht?l n?co bez roh?, protože tam budou stát solární panely, takže dan?k neprošel :-( a tak plánuje n?jaký druh lamy. Hledá n?jaké hezké zví?e, které bude "sekat" za n?j. Takže a? to bude cokoli, bude to ur?o p?ežvýkavec a srnka tam bude moci být s nimi. Takže mezidruhová spole?nost bude...ovšem záleží, jak se s nimi snese. On je dost problém s tím, že a?koli je srnka krásné zví?e a vypadá jako mazlík, dokáže úto?it na vše, co se jí nelíbí. Nevím, jak by taková koza reagovala na to, že do ní v plné rychlosti narazí tvrdá hlava srnky, než by se ohnala, srnka by byla v ?udu.
Z Ho?ovic - okr. Beroun. Pro? se ptáš?

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Hanca (IP)
Datum: 2009-08-17, 11:15
Já si myslím že by se srovnaly - u kon? zase bylo riziko že jí ?utne nebo kousne a tam je váhový rozdíl mnohem v?tší a když jsme po?izovali kozu byla malinká a k?? už dosp?lý a šlo to - nejd?ív na sebe ?um?li p?es pl?tek a pak jsme je pustili k sob? a byli kámoši p?ijde mi to jednodušší než srnu stresovat p?epravou, narkózou a dalšíma v?cma navíc prostoru tam máte habakuk

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Rubi4 (IP)
Datum: 2009-08-17, 13:09
Zuzi.88 napsal/a:
-------------------------------------------------------
> Tak nejd?ív tedy zkusí táta n?co postavit p?ímo
> namíru a dáme jí to na zahradu, a? si na to
> zvykne.
> Johano ur?o se optej, budu ráda. Jak píše Žabka,
> srny mají ?íji tak n?jak zá?í/?íjen, tak snad máme
> n?jaký ?as.
> Jenže v?bec netušim, jak jí pak dostaneme zp?t. Do
> bedny už nám asi t?žko zpátky vleze :-( protože
> bude v?d?t, co jí ?eká. A rozhodn? jí tam nehodlám
> nechat.


Nedá mi to a musím reagovat protože srn?í ?íje práv? kon?í, srn?í zv?? má ?íji v období ?ervenec srpen takže nevím jestli to ješt? stihnete. Posd?ji má ?íji zv?? jelení

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Zuzi.88 (IP)
Datum: 2009-08-17, 13:20
M? práv? myslivec ?ikal, že pokud už jí jsou t?i roky, ?íje p?ichází pozd?ji. Tak já už jsem z toho fakt jelen :-)

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Žabka (IP)
Datum: 2009-08-17, 13:21
A jo, to jsem nev?d?la... A sta?í se zeptat strý?ka Googla :-) U srnce obecného p?ipadá období ?íje na n?kolik týdn? od poloviny ?ervence do poloviny srpna. Pokud je srna p?ipravena k pá?ení (tento stav netrvá déle než n?kolik hodin)...
Délka trvání b?ezosti je u savc? ?asto p?ímo úm?rná jejich hmotnosti. Z tohoto pravidla však existují i výjimky - ze známých druh? jsou to lasicovité šelmy a srnci. P?i úm?rné hmotnosti 25 kg nosí srna mlád? plných 280 až 300 dní, kdežto jelení la?, tém?? p?tkrát t?žší, je b?ezí pouze 240 dní. Tento jev z?stával dlouho nevysv?tlený. Je zp?soben rozdílným zahnízd?ním oplozeného vají?ka ve st?n? d?lohy.

Já jsem tedy k dezinformaci také p?isp?la, ale já psala, že si to jen myslím :-)

Tak aspo? máte dost ?asu rozmýšlet, co s ní provedete, do p?íštího roku.

Aktuální stránka:75 z 93


Toto téma bylo zamčeno
TOPlist