Aktuální stránka:74 z 93
Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2009-07-07, 12:12
No to som tiez hovorila, ale to je zas tak, ze novy majitel pokial psa nechce, tak ho da aj tak do utulku, pripadne ho vypusti, v horsim pripade...radsej nemysliet.
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Zuzi.88 (IP)
Datum: 2009-07-19, 13:03
Tak jsem byla donucena stát se majitekou dvou vodních želv...já v?bec nevim, jak se o n? starat :-o já želvy doma nikdy nem?la...te? jsou v takovym velkym akvárku, ale mají to rozd?lené, protože prý sami?ka likviduje same?ka...vy?istila jsem jim vodu, dala jídlo...d?sn? se jich ale teda bojim! Sami?ka na m? kouká tak, jako by m? cht?la zabít...Nechová je tu n?kdo?
Nevíte n?kdo o n?jakých kvalitních stránkách o chovu vodních želv? Díky moc...

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2009-07-19, 15:11
No tak to ti Zuzko nezávidím..mám dojem, že vodní želva (velká) dokáže p?kn? rafnout....
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Zuzi.88 (IP)
Datum: 2009-07-19, 15:23
Nestraš m? ješt? víc! :-o Už takle se jich dost bojim... :-( a p?ítel m? straší tím, že žijou 100 let, takle dlouho tu rozhodn? nebudu :-D

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Gazza (IP)
Datum: 2009-07-19, 16:07
Zuzi.88:

tady máš pár rad o chovu:
[www.zelvy-4ever.cz]

nevím, jak velké želvy máš, ale pokud nejsou ocho?ené, než si na tebe zvyknou, dávej pozor, skute?n? dovedou po?ádn? štípnout. Po?i? si dlouhou pinzetu a mlsky: ?ervíky, kousky masa atd jim m?žeš podávat ru?n?, budou t? za chvíli vítat a sledovat, jestli jsi poblíž.
Nezapme?, že nepot?ebují jen vodu, ale i souš a kámen na vyh?ívání. Pokud budou chované jen v terárku, pot?ebují i zá?ivku místo slune?ního sv?tla (reptiglo), poradí ti ve zverexu. Radši si po?i? knížku. Pokud je nebudeš chtít - jsou tak trochu ?u?ata - d?lají svinstvo do vody,kterou musíš bu? filtrovat nebo m?nit, tak na n? dej radši inzerát.
Dají se chovat i venku s p?ístupem k vod?, ale pozor - um?jí se rychle podhrabat a ute?ou!I venku je musíš krmit a všechno v jezírku zlkvidují: ryby, šneky i veškerou vodní hav??.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Gazza dne 19.07. v 16:09.

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Zuzi.88 (IP)
Datum: 2009-07-19, 21:11
Tak jestli tohle zví?e bude n?kdy sledovat, zda jsem poblíž, tak teda...klobouk dolu!! Protože mi zatim p?íjde, že je okolí rozhodn? nezajímá. Možná tak jedin? p?emýšlí, jak m? sežrat...
V akvárku mají nad vodou takovou jakoby další polici a k ní ud?laný výstup. Tam mají malé kamínky. Nic dalšího v akvárku nemají, krom? zá?ivky a filtru (který to tedy rozhodn? nepobírá) a p?íjde mi to hrozn? prázdný a takový nehezký. Navíc mi p?íjde divný, že nem?že sami?ka být dohoromady se same?kem...radši bych je m?la pohromad?. A vodu tam mají od v?erejška a teda...?u?ata to jsou fakt velký! Knížku musim po?ídit, ale až v týdnu no...ach jo...takové zví?átka nejsou pro m?...s želvou se mazlit nem?žu :-( dokud se jí bojim, tak je to vlastn? fuk :-D

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Gazza (IP)
Datum: 2009-07-19, 21:26
Zuzi.88:
Pro? bys nemohla mít oba pohromad?? Kdo ti to ?ekl? Já je pohromad? m?la, samci jsou agresivn?jší k samicím jen zjara, když je doba pá?ení, ale jinak se chovají spole?n?. Co je s nima za problém? Nejsou to náhodou dva same?ci?

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Zuzi.88 (IP)
Datum: 2009-07-19, 21:40
Prý když si je po?ídili, tak samice (v?tší želva) napadala samce (menší želva), prý mu upln? rozervala pindíka...Já si p?e?etla, že dospívají p?ibližn? kolem 5 roku, což jim v té dob? nebylo. Tak si ?ikám, že t?eba te? už by to mohlo být lepší. Jestli mam samce nevim, jedna je vetší a druhá taková malá...Te? tu laboruju, jak jim ud?lat náký krásný bydlení, t?eba na terase, aby to aspo? trochu p?ípomínalo p?írodu a ne takový ošklivý holý akvárko...jak nejmén? vysoké by to mohlo být? ?ekla bych, že v p?elézání moc zru?né nejsou...

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Gazza (IP)
Datum: 2009-07-19, 21:55
Asi tak 30 - 40cm (podle jejich velikosti) Oni ti nep?elezou, pokud se nebudou mít od ?eho odrazit - ko?en, v?tev, kámen atd..Ale jinak jsou šikovné.
Pokud jim chceš d?lat n?co na terasu, nemusí mít venku akvárko, sta?í t?eba zapustit d?tskou vani?ku, ale pozor - musíš mít vymyšlený p?ístup do vody, aby se dostaly dovnit? a ven.
Jinak same?ci mají na p?edních nohách hodn? dlouhé drápy oproti samici je to dost patrné, aby se udržel p?i pá?ení na kruný?i samice a jestli si dob?e vzpomínám, m?l delší ocas.

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Zuzi.88 (IP)
Datum: 2009-07-19, 21:58
Tak to jsem zv?davá, co vymyslíme, protože v tom akvárku je to eee... :-)
A máme tedy opravdu samici a samce...myslíš, že by teda nem?l být problém je dát dohromady? Takle je každý sám a koukají na sebe p?es sklo...dost nuda asi :-)

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Gazza (IP)
Datum: 2009-07-20, 12:42
Nevím, jak máš velké akvárko, možná k velikosti želv, nemají dost prostoru(vlastní teritorium) a proto ho samice napadla. Zkusila bych je dát k sob? nap?ed na neutrální p?d?, t?eba na souši a uvidíš. Myslím, že by to nem?l být problém, b?žn? se želvy v páru (i víc želv pohromad?) chovají. Problémy se vyskytují v malém prostoru a pak v ?íji, kdy se samci, n?kdy i samice perou.

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Zuzi.88 (IP)
Datum: 2009-07-20, 14:21
Po dobu st?hování byly ve van? a tam si v?bec nic ned?lali, p?itom tam byli celou noc a den. Ale pak jsme je museli vrátit do akvárka, kde to mají rozd?leno napevno. A netušim, jak bych to rozebrala.
Uvažuji, že jim po?ídíme n?co velkého a nízkého, kam dáme vodu a aby nemohli utéct, tak n?jaký ostr?vek uprost?ed. N?co podobného jako d?tský nafukovací bazének, ovšem z jiného materiálu. Snad se to dá sehnat i v plastovém provedení...Zlatý fretky!!

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2009-07-21, 09:46
To zuzi: kamoska ma pre zelvy urobene jazierko z takeho toho plastoveho podkladu, co sa pouziva na zahradne jazierka, dostat do v hornbach, baumaxe a tak podobne. Maju to vsadene do niecoho (nozicky a obite je to drevom), hore na tom je okolo sklo. Vyzera to super, je to funkcne a je to pekny doplnok v obyvacke. Na slovenskom fore funguje ako Jolana, skus sa jej ozvat, urco ti poradi.
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Zuzi.88 (IP)
Datum: 2009-07-21, 10:54
Majo, te? si mi vnukla nápad!! Tím p?kným dopl?kem v obýváku a tím sklem okolo ;-) myslim, že to bude asi kompikovaný, nebo drahý...nebo jako vždy to nep?jde, ale za pokus to stojí! Díky za inspiraci! T?eba vytvo?ím menší obludu, než je to prázdné a ošklivé akvárko :-D Navíc scháním plast, abych s tím mohla maminupovat a nebylo to t?žké, t?eba vzít ven a vcukuletu opláchnout hadicí že... :-)

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-07-21, 11:10
Zuzi tu je fotka toho Jolanina terárka pro želvy...snad na tom n?co uvidíš [picasaweb.google.cz]
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Zuzi.88 (IP)
Datum: 2009-07-21, 11:22
Týjo!!! To ?umim!! Vypadá to p?kn?!!! Hlavn? ty želvy se tam musí mít blaze...Musim to mít taky :-D A v?bec to nevypadá tak obludn?, jako to naše akvárko!! Tak se holt p?ítel plácne p?es kapsu, když ty želvy cht?l :-D

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2009-07-21, 13:03
Jo a hovorila, ze krmenie sa im nema sypat do vody, potom ju netreba tak casto vymienat a nesmrdi.
Mne sa to velmi pacilo, mali aj vodu aj sucho. Fakt super.
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Gazza (IP)
Datum: 2009-08-04, 19:14
Jen pro otrlé!!
Babu bych zav?ela až by byla ?erná, nebo do blázince!! mrcha!!:

[tn.nova.cz]

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-08-04, 19:35
zav?ít kamkoli a DOB?E KRMIT chlebem (jednou denn? suchý krajíc) a vodou. možná by pak p?ehodnotila, co to znamená "dob?e krmit".

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2009-08-04, 19:40
Nemám slov:((((
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-08-04, 19:56
Ot?esné! V SR nedávno byla aféra kvúli bab?, co mn?la u rodinného domu desítky. Je fakt, že zdaleka nevypadali takto zubožen?. Nékteré jí je odebrali a dali do útulku, nevím jestli všechny (taky který útulek by to zvládnul)....tihle lidi sou p?ípad pro psychitra!
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2009-08-04, 20:18
Holky, nechová tu n?kdo teddy králí?ky??
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: adelaida (IP)
Datum: 2009-08-04, 20:35
ne?íkej že chceš králíka!!!!!

Alfréd , Ela a Enya : kdo p?ežije fretku p?ežije všecho

útulek pro fretky v Ostrav?
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2009-08-04, 21:05
Zuzi nem?žeš m? všude sledovat:))))) Nechci.. pot?ebuju:)))
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: adelaida (IP)
Datum: 2009-08-04, 21:14
Ale já t? sleduju tak bacha na mn?!!! Hele pošlu ti SZ A P5E4TI SI JI DOB?E!!

Alfréd , Ela a Enya : kdo p?ežije fretku p?ežije všecho

útulek pro fretky v Ostrav?
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2009-08-04, 22:49
Muhahaaaa Zuzka taky pot?ebuje NUTN? králí?ka???:D
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Gazza (IP)
Datum: 2009-08-05, 16:14
hanulka:
nechceš králí?ka tedí?ka?:
[zvirata.bazos.cz]

[zvirata.bazos.cz]



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Gazza dne 05.08. v 16:18.

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2009-08-05, 21:20
Sice to nejsou videa fretek, ale myslím si, že každý se u t?chto videí zasm?je:

[www.youtube.com]Y

[www.youtube.com]

Opravdu tyto p?íb?hy zbož?ujeme ...

Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher

Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Zuzi.88 (IP)
Datum: 2009-08-15, 11:23
Nemá n?kdo zkušenost s p?epravou srnky nebo n??eho podobného? Chceme jí p?epravit k srne?kovi, ale nevíme jak.

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Žabka (IP)
Datum: 2009-08-15, 11:39
My ob?as n?kam pot?ebujeme odvézt ovce nebo kozy, nejlepší zp?sob je mít nebo si p?j?it velké auto s takovým tím nákladním prostorem vzadu, p?ed pár lety sta?ila i 1203, ale ty už snad ani nejezdí, ale zase jsou nové podobné zna?ky, po?ádn? vystlat senem nebo m?kkými hadry a zví?e chytit, položit na bok a svázat mu všechny ?ty?i nohy k sob? - p?ední a zadní k sob? a to pak taky k sob?, ale ne tak na krátko, to proto, aby se zvíže nemohlo postavit, protože by si mohlo p?i bržd?ní nebo tak zlámat nohy. vypadá to kapánek brutáln?, ale naše zví?ata - nikdy se ale nevezla moc daleko - to vždycky v pohod? vydržela - ove?ky jsou hrozné komedie a koulí p?itom o?ima a tvá?í se, že každou chvíli um?ou - a hned po vypakování a rozvázání nohou se postavila a šla se nažrat.
T?eba p?epravníky na kon? použít nejdou, protože jsou ur?eny na mnohem v?tší zví?ata.

Aktuální stránka:74 z 93


Toto téma bylo zamčeno
TOPlist