Jít na stránku:  123456Další
Aktuální stránka:1 z 6
Kad?ní mimo záchod
Zaslán uživatelem/kou: Petra P. (IP)
Datum: 2004-10-05, 15:29
Ahoj všichni,
vyvstal mi doma pro m? dost nep?íjemný problém. Mám 2 fretky. Máju a Vilíka. Vilíkovi byl v ?ervenci rok. Celou dobu to byl naprosto bezproblémový fre?ák. Puberta p?ešla krásn?.
Te? mi za?al kadit ve volié?e mimo záchod. D?ív to ud?lal ob?as, když mu p?ipadlo, že je tam moc nakadíno. Ale to bylo vyjjíme?n?. Byl nadmíru ?istotný :o). Te? do záchodku v?bec nejde (cca 3 dny), chodí zásadn? vedle. A p?itom písek je ?istý.
Zkoušela jsem dát pod záchod hadr, ale nezabralo to. Na Máju jsem to takhle praktikovala a pomohlo to. Kde je hadr, tam je pelíšek :o). A do pelíšku se p?eci nekadí :o). Ale Vilda zatvrzele chodí vedle i když je tam hadr.
V?era, když jsem je pustila, b?žel k záchodku, který mají v kuchyni a vykadil se taky vedle. P?emýšlela jsem, jestli jsem ho n?jak "nanaštvala", ale nic m? nenapadá. Žrádlo stejné, písek stejný, b?haj taky po?ád stejn?.
Nevíte n?kdo, co s tím?

wc+



Celkem upraveno 4×. Poslední úprava: martina dne 10.06. v 20:56.

Re: Kad?ní mimo záchod
Zaslán uživatelem/kou: Miki-Miska (IP)
Datum: 2004-10-05, 15:38
Nasa Miska to obcas robila, tak som jej blizko zachoda cca 10-15 cm dal druhu misku s par granulami a zabralo to. Teraz tam uz misku nema a opat chodi pekne na zachod. Ale to sa tyka len klietky. Mimo klietky chodi vedla stale. :-( Resp. obcas ide i na zachod.





Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 08.06. v 15:49.

Re: Kad?ní mimo záchod
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2004-10-05, 18:21
Petra P. No v první chvíli m? napadá že je fre?ák uražený...prost? má t?eba pocit že si ho málo všímáš málo si sním hraješ. Pak to t?eba m?že být tím, že je mu záchod už malý...pokud si ho p?i pot?eb? nevid?la, je možné že se prots? netrefí...kroutí sebou tak dlouho až zadek vystr?í mimo....mám malý miminko a už se mu to n?kolikrát povedlo.

Re: Kad?ní mimo záchod
Zaslán uživatelem/kou: Ymsha (IP)
Datum: 2004-10-05, 18:31
Mám taky malý dotaz ohledn? kad?ní. Svému fre?ákovi Montymu jsem koupila takový ten rohový záchod s vyvýšenou st?nou, jež je ur?en speciáln? pro fretky. Monty však tenhle záchod naprosto ignoruje, p?estože je v n?m trocha pomo?eného stelivo nebo ukázkový bobe?ek. Nevíte jak ho na n?j nau?it?!

Re: Kad?ní mimo záchod
Zaslán uživatelem/kou: Petra P. (IP)
Datum: 2004-10-05, 18:41
To Radka: chápala bych, kdyby m?l pro? být uražený, ale on opravdu nemá d?vod! Vím, že jsou to potv?rky a sta?í jim málo. Ale vše je p?i starém. Co se tý?e záchodu, tak ten je dostate?n? velký. Není rohový - ten ignoroval :o). Je obdelníkový, s rozm?ry 40x50 cm. Malý bazén :o)

To Ymsha: já to Vildu nenau?ila, radši jsem koupila v?tší obdelníkový. A musí být napevno, jinak putuje po volié?e :o)

Re: Kad?ní mimo záchod
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2004-10-05, 19:48
To Ymsha: Koupit obdelník :o) M? to zabralo okamžit?. Trojúhelník ten m?j necht?l.

Re: Kad?ní mimo záchod
Zaslán uživatelem/kou: Martina (IP)
Datum: 2004-10-05, 23:27
P?idávám se:
Vyzkoušela jsem záchod? n?kolik, v?etn? fret?ího rohového s krytem, ze kterého alespo? nevycouval, ale rad?ji do n?j pro jistotu p?estal chodit v?bec. Po zakoupení ko?i?ího obdélníku naprosto ustaly problémy (rozum?j hovínka) v kleci. V byt? zakoupený taky sice ko?i?í, ale z esteticko-vo?avkových d?vod? nikoli otev?ený obdélník, nýbrž ob?í rohový s krytem, vzal už snad taky na milost, ale jen velmi pozvolna a nerad, a n?kdy pouze s d?razn? za?vanou domluvou.

P.S. Poté, co jsem hrdinsky na balkón? zrušila klec, protože p?ece ?a?a chodí výlu?n? na záchod, že, p?estal ten hajzlík chodit výlu?n? na záchod... :o/

Re: Kad?ní mimo záchod
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2004-10-06, 08:49
Petro, nemá druhou pubertu ;o) Asi se mu prost? nechce, to jim nevysv?tlíš, n?co mu p?elítlo p?es ?umák.. Jediný co asi m?žeš je, ho hlídat a dávat ho na ten záchod, jenže to z (vlastní zkušenosti) nejde jen tak lehce..

Re: Kad?ní mimo záchod
Zaslán uživatelem/kou: Ymsha (IP)
Datum: 2004-10-06, 18:22
Když jsem Montyho koupila (celkem neplánovan?) dala mi ta paní, co se ho cht?la zbavit spodní ?ást z pta?í klece - m?la celkem nízké st?ny a jak Monty kadil co nejvýš, p?estože kadil v záchod?, hovínka byly vedle. Do 24 hodin po tom prvním hovínku mi došlo, že musím koupit n?co vysokého. Koupila jsem ko?i?í a ješt? s tím rámem. Je super a on tam hezky kadí, ale jen když je v kleci. Když je venku, do klece se mu nechce. ?ekla jsem si, že koupím p?ímo ten fret?í do bytu. Tak jsem ud?lala a on ho úpln? ignoruje, našt?stí je tak slušný, že v?tšinou si jde ulevit na lino v kuchyni. Mno a te?kom jsem po?ídila další ko?i?í. ??rat chodí do n?j, ale kadí zásadn? vedle n?ho - dokonce na n?j z boku! Dovnit? ne a ne vlézt, potv?rka jedna.

Re: Kad?ní mimo záchod
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2004-10-06, 20:42
Specialita nasej Sary je ocuchat obsah zachodu a potom sa vykadit 2 mm vedla. Ide ma z toho trafit slak, ale co narobim. Mozem iba dufat, ze ju to s vekom prejde, podobne ako to preslo Kuka. Uz ani nepamatam, kedy isiel vedla.

Re: Kad?ní mimo záchod
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2004-10-06, 21:27
Já bych ?ekla, že když b?há venku, tak se mu nechce p?elézat okraj.

Re: Kad?ní mimo záchod
Zaslán uživatelem/kou: Kika (IP)
Datum: 2004-10-06, 23:23
Ja mám s kadením mimo záchoda bohaté skúsenosti! Moja fre?ula to robí ve?mi ?asto. Skúšala som ve?a spôsobou, ale asi jej v tom nezabránim!:-(

Re: Kad?ní mimo záchod
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2004-10-07, 09:09
Je asi dobrý v?novat fre?ulce den a za každé hovínko v záchodku odm?nit, když pak p?jde vedle dát jí hned na záchod.. Je to nenucenej zp?sob, ale opravdu se tomu musí v?novat minimáln? den.. Mám fre?ulky pušt?né voln? na chodb? a když se jim v?nuju chodí p?kn? na záchod, ale když sem zrovna mimo, tak jdou mimo, když to ud?lají v mé p?ítomnosti, prost? je dám hned na záchod a pohoda.. Oni to chápou, jde to na nich vid?t, ale jsou to lenoši líní.. ;o)

Re: Kad?ní mimo záchod
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2004-10-07, 09:36
No ako to ?ítam, tak som vyfasovala fre?aciu raritu. Vl?ák chodí zásadne do záchoda od prvého d?a ?o sme ho doniesli. Za celý ?as urobil asi 4 trucbobky, zjavne naschvál. Napr. ke? hrozne chcéééél ešte jeden kúsok papriky, no a ten posledný kúsok mu zožral pání?ek. V momente bol trucbobek ved?a špajzky. Vynadané dostal pání?ek.

Re: Kad?ní mimo záchod
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2004-10-07, 09:41
To byl vzkaz: Tak se tou paprikou udav!! ;o)

Re: Kad?ní mimo záchod
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2004-10-07, 10:36
Pochopila som to rovnako a vydala pokyn, že posledný kúsok papriky (melóna, banánu ...) musí VŽDY dosta? fre?ák.

Re: Kad?ní mimo záchod
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2004-10-07, 10:45
Ten si to teda za?ídil ;o)

Re: Kad?ní mimo záchod
Zaslán uživatelem/kou: Iveta M (IP)
Datum: 2004-10-07, 12:24
tyhle trucbobky taky dob?e znám.Hlavn? po ránu, když pání?ek není dostate?n? rychlý v nakrájení melouna. S výrazem - tob? ta snídan? dneska trvá - zacouvá ke sporáku a je hotovo ;o)

Re: Kad?ní mimo záchod
Zaslán uživatelem/kou: Martina (IP)
Datum: 2004-10-07, 13:18
Johana
To jsem se nasmála - pos.... se fretka a vynadáno dostane (zcela po zásluze) chlap! :o))

Re: Kad?ní mimo záchod
Zaslán uživatelem/kou: Miki-Miska (IP)
Datum: 2004-10-11, 11:35
To MajaZ:

To iste robi teraz nasa Miska. Ocucha, pochodi okolo a potrebu si urobi vedla WC-ka.

Re: Kad?ní mimo záchod
Zaslán uživatelem/kou: ogoki (IP)
Datum: 2004-10-15, 10:22
Už jsem si myslel,že Kubík, máme jej od ned?le, je ... (nem?žu najít to správné slovo), protože chodí bobkovat na záchod, ale ob?as to ud?lá v rohu kde OO není. Tak nevím co s ním. Miska se žrádlem se mi tam dávat nechce,bylo by to pom?rn? blízko WC.

Re: Kad?ní mimo záchod
Zaslán uživatelem/kou: JanaG. (IP)
Datum: 2004-10-15, 10:40
To si zvykneš. Prost? to ukli? a je to. T?eba se Kuba p?íšt? trefí...:-)))

Re: Kad?ní mimo záchod
Zaslán uživatelem/kou: Martina (IP)
Datum: 2004-10-15, 11:04
Já jsem úpln? vedle z našeho ?á?i. Jak už jsem se tu n?kde zmi?ovala, hlavní "byt" má na balkon?, ale když jsem doma, beru ho dovnit? a vracím ho tam až kolem 23:00. Balkon je klasický panelákový p?es dv? okna, a tam s... krom? záchoda i do p?ímo protilehlého rohu.
V byt? má k dispozici kuchy? s obývákem o rozloze cca 50m2, spoustu zákoutí, r?žk?, "prímových" míste?ek a tam (zapla? pánbu za ty dary!!!) po asi 14 denním "tréninku" používá výhradn? záchod.
Naprosto nechápu, jak je to možné, ale hlavn? v souvislosti s tím naprosto nechápu, pro? na malém balkon? pot?ebuje záchody nejmí? dva!

Re: Kad?ní mimo záchod
Zaslán uživatelem/kou: Miki-Miska (IP)
Datum: 2004-10-15, 11:07
To Martina:

Dalsi marny pokus pochopit fretciu logiku? :-):-):-)

Re: Kad?ní mimo záchod
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2004-10-15, 11:12
Martina, nemôže to by? z trucu, že na tom balkóne nechce by?, ale chce by? s vami v byte aj cez noc?

Re: Kad?ní mimo záchod
Zaslán uživatelem/kou: ogoki (IP)
Datum: 2004-10-15, 11:28
JanaG ono nejde o trefení, to druhé bobkování je prost? jinde naž na záchod?. Mno to víte, že uklízím,jsem na to zvyklý. Znáte r?ení: sám va?ím, sám si peru, že se na to nevyse*u. Va?ení to je moje, ješt? si n?kdo nest?žoval. :-))))

Re: Kad?ní mimo záchod
Zaslán uživatelem/kou: Adri (IP)
Datum: 2004-10-15, 11:49
Ja ani ne?akám, že fre?o bude chodi? výhradne na záchod. V klietke má záchody v podstate 3 (2 umelé trojuholníkové a v strede kartón a tak sa inde nevykaká, ani namá kde. Takže tam je to do záchoda vždy. Ale v byte má zopár mieste?iek okrem 1 pravidelného záchoda, kde si proste u?aví. To sa mu nechce asi 4 metre ?alej chodi?. Ale ke? ho vidím, že išiel pekne na záchod v chodbe alebo v klietke, tak ho pochválim. Inak po ?om upracem a je pokoj.


Re: Kad?ní mimo záchod
Zaslán uživatelem/kou: Martina (IP)
Datum: 2004-10-15, 12:56
Johano,
to si nemyslím, protože i když bylo teplo a já byla na balkon? s ?a?ou, kli?ánko si "p?i?apnul" naproti a až když já jsem za?vala a hodila po n?m šipku, prob?hnul mi pod nohama a sko?il do záchoda. Móóc dob?e ví, kam to h.... pat?í. Spíš si myslím, že doma se mi da?ilo tém?? 100 % odm??ovat správné pokusy a eliminovat chybné, na balkon? v noci nejsem :o( a v?tšinu dne jsem v práci, takže chyb?la pozitivní motivace. Jiný d?vod m? nenapadá.

Re: Kad?ní mimo záchod
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2004-10-15, 13:46
Martina: Môj Vl?ák má záchody 2, jeden v kleci, jeden v kuchyni. Ale používa na 99% len ten v kleci, aj ke? je pustený. Pred ?asom sa mi párkrát stalo, že sa vycikal v kleci hne? ved?a záchoda a to vždy vtedy, ke? som dno klece vymyla octovou vodou. Prestala som ocot používa?, klec vymývam ?astejšie a len ?istou vodou a fre?ák odvtedy chodí na 100% len do záchoda. Nemôže by? u Teba nejaká podobná "zrada"?

Re: Kad?ní mimo záchod
Zaslán uživatelem/kou: Martina (IP)
Datum: 2004-10-15, 14:43
Johano,
asi jo, já nevím.
My máme balkon nov? zasklený a na podlaze koberec z mo?ských ?as ?i ?eho. A ten je (trochu ješt? te?, po cca 3 m?sících) hodn? divn? cítit. Ne že by smrd?l, ale v byt? bych ho tedy necht?la. Tak možná proto, nevím. Jen je zvláštní, že si vybral zrovinka a jen tu protilehlou (kratší) st?nu (ne roh), nikde jinde po balkon? bobky nepouští. Záhada.
Ale hlavn?, že doma je to O.K., na balkon? jsem mu zkrátila výb?h na t?etinu a je to dobrý. Má sm?lu, kdyby nebyl ?un?, mohl mít celý balkon pro sebe!

Jít na stránku:  123456Další
Aktuální stránka:1 z 6


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist