Aktuální stránka:35 z 36
Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-05-04, 15:44
Nechci vám nic organizovat, pá? pomoct nemúžu....

P?ed pár lety byla v BA ve zverimexu nemocná fretka. Majitel zveráku souhlasil s návšt?vou veta, ten zdravotní stav zhodnotil, myslím že tam byla i kontrola z KVS...výsledek byl: zverimex daroval fretku klubu.
Kdo si pamatuje na už nebohou Babulku od Jolany...tak to byla ona. Na náklady klubu a p?ísp?vky jednotlivcú byla lé?ená a pak si spokojen? žila u Jolany ješt? pár let.
[www.forum.fretka.sk]
Kdyby byla zústala v tom zverimexu...nežila by asi ani pár týdnú....
Krom toho: majitelka toho zverimexu (a ona jich mn?la víc) pokud vim po tomto "cirkuse" už fretky neprodávala. Takže ten "boj" se vzerimexy zbyte?ný neni....
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2010-05-04, 15:47
Jsem domluvená s Pavlou Z. že tam dneska zajde a dá mi v?d?t.....
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-05-04, 17:15
jo, to co píšeš johano, to je to, ?eho si myslím, že bysme dosáhli, když tam p?jde kontrola z kvs a zjistí, že nabízí k prodeji nemocný zví?e a co víc - NEZAJISTILI MU VET. PÉ?I, tak maj problém. že si p?íšt? líp rozmyslí, jestli fretky budou nebo nebudou nabízet, zejména když je fretka?i budou "otravovat" opakovan?.

problém je, že jaksi "nejsou lidi". já tam fakt z mostu nepojedu, abych mohla na kvs poslat stížnost?. bu? tam prost? n?kdo zajde a stížnost napíše, nebo nenapíše nic a bude pak zase tady plakat, jaká je ta fretka ve zverimexu chudinka... :o/
a nemluvím jen o téhle fretce a tomhle zverimexu. fakt na kecy o tom, kde kdo vid?l fretku v bídných podmínkách, za?ínám být lehce alergická. a jestli si n?kdo myslí, že tím ?iní pro ty zví?ata dobrý skutek - tak to je omyl, to skute?n? nikoli. stížnost TADY jim fakt ani trochu nepom?že.


Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-05-04, 17:53
Martino, problém bude asi i v tom, že "akce Babulka" byla v roku 2005....a to tenkrát moc zverimexú fretky neprodávalo. Dnes se "pomnožili" nejen zverimexi, ale i prodej fretek v nich.

Do pár zverimexú kde prodávaj fretky ob?as vlezu, ale do t?chto chodim už roky a (možná i proto) nijaké výrazné nedostatky neschledávám. Ale jen v BA je jich asi 10x tolik, co mohu já obsáhnout....jak vypadá zbytek nevim. A když n?kdo plá?e na SK foru, že ve zverá?i XX je ubožátko, taky nemám ?as tam let?t....?ekám od "pla?ícího" že bude realizovat nápravu...což se ale žel v?tšinou ned?je, nebo nevim jestli se d?je.
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-05-04, 19:28
bingo...

problém bude hlavn? v tom, že se málokomu chce n?co ud?lat. p?itom v tomhle p?ípad? fakt sta?í sednout a NAPSAT PODN?T K PROŠET?ENÍ, to snad zas taková námaha není :o(

možná by n?kdo i napsal, ale má problém s tím stížnost sestylizovat. hodím sem tedy dva vzorové dopisy pro inspiraci. jeden jsem posílala já (mejlem), druhý je od Hathor z d e.

posílá se na adresu p?íslušné krajské veterinární správy, seznam najdete ve vlákn? "d?ležitá..." nebo na stránkách ministerstva zem?d?lství.

--------------------------------------------------------------

Vážená paní
MVDr. .....................
?editelka odboru ochrany zdraví a pohody zví?at
Sebuzínská 38
403 21 Ústí nad Labem - Brná


Most 2008-04-04

Vážená paní doktorko .............,

obracím se na Vás se žádostí o prošet?ení podmínek držení a prodeje fre?at v prodejn? zví?at umíst?né v supermarketu Tesco v Most?. Již n?kolik let marn? upozor?uji - velmi slušn? a zdvo?ile, jinou možnost nemám - personál i majitele prodejny, že držet fretku v teráriu o rozm?rech cca 40x40x40 cm, na pilinách, bez možnosti se ukrýt, bez pelechu, bez záchodu, v sousedství s drobnými hlodavci a zejména bez ?isté vody (miska s vodou je stále plná pilin, n?kdy i jiných ne?istot) je naprosto nevhodné a nevyhovující. Zd?vodn?ní personálu, že "oni to vydrží, jsou tady jen krátce, to se rychle prodá", je pro m? zcela nep?ijatelné. "Krátce" (dle mého mín?ní) rozhodn? neznamená týden a ?asto déle - nap?. momentáln? je tam fret? minimáln?(!!) již 3-4 týdny.

V poslední dob? jsem tuto prodejnu navštívila dvakrát - dne 3. 4. a dne 20. 3. V obou p?ípadech tam byla fre?ata, resp. v?era už (našt?stí) jen jedno, odhadem dvoum?sí?ní. Krom naprosto nevhodného prost?edí, v jakém jsou držena, a které prakticky s týráním hrani?í, navíc podle velikosti, resp. "mali?kosti" fre?at odhaduji, že jsou v prodejn? vykupována ve v?ku nižším 6ti týdn? - a to už je v p?ímém rozporu se zákonem ?. 246/1992 Sb., na ochranu zví?at proti týrání a bylo by p?ípadn? postižitelné podle § 203 zákona ?. 140/1961 Sb.

To, že je m?j zájem personálu nep?íjemný, chápu. Nechápu, jak v?bec m?že n?koho napadnout tímto zp?sobem prodávat šelmu, jejíž inteligence a zp?sob chování a chovu jsou blízké nap?. ko?ce nebo psovi. A naprosto nepochybuji o tom, že v p?ípad? podobného držení ko?at nebo št??at by se strhla bou?e nevole nejen mezi ochránci zví?at.

Budu mluvit hlasem spousty chovatel? fretek, když ?eknu, že se nám v?bec nelíbí prodej fretek ve zverimexech. Jestliže není možné tomu zabránit, byli bychom rádi, kdyby tam alespo? byly drženy v takových podmínkách, jaké si zaslouží - tzn. v p?im??en? velké kleci bez podestýlky, se záchodem, se stálým p?ístupem k ?isté vod?, se stálou zásobou kvalitních granulí ur?ených p?ímo fretkám, s možností úkrytu v boudi?ce nebo alespo? v pelíšku a s možností se minimáln? hodinu denn? prob?hnout mimo klec.

Abych jen ne?inn? nep?ihlížela, krom? snahy o domluvu také dodávám do prodejny alespo? jednoduché letáky se základními informacemi o tom, co to vlastn? fretka je a se zjednodušenými zásadami pé?e o ni (pro personál a zejména p?ípadné kupce). Protože je ale situace stále stejná a m? to rozhodn? nenechává v klidu, rozhodla jsem se nyní obrátit s prosbou o pomoc na vaší instituci. Žádám Vás, vážená paní doktorko, o prošet?ení situace a informaci, jakým zp?sobem byla zjednána náprava, aby se stejná situace neopakovala p?i každém dalším rození mlá?at.

D?kuji a jsem s pozdravem


jméno
adresa
kontakt (telefon, e-mail...)


(tohleto je zbyte?n? dlouhé, opravdu sta?í pár v?t - to ale já bohužel neumím, takže v mém podání vždycky vyjde slohové cvi?ení)

stížnost kvs vzor

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-05-04, 21:08
Martino, my tenkrát komunikovali s RVS po telefonu. Reakce byla okamžitá a byli ochotni jednat.
Nevím jak dnes. Písemn? je to zdokladováno - fajn. Jenže na vybavení spisu je ur?itá lhúta (zákonná, n?kdy i 30 dnú /v SR, zákony ?R neznám/) a do té doby múže být fretka ze zverimexu búhví kde.
Takže bych radila písemn?, ale sou?asn? kontaktovat RVS (KVS) i osobn? (telefonicky).
Možná budou vst?ícní, možná ne....

Tož pokud na toto telefonování a psaní budou lidi...
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-05-04, 22:10
reakce bývá okamžitá i dnes, ale to psaní (nebo telefonování) by m?l vy?ídit o?itý sv?dek. jen on ví, co vid?l. prost? když se n?komu nezdá, jak zví?ata nebo podmínky pro n? ve zverimexu vypadají a NENÍ MU TO JEDNO, tak není ?ešení vypráv?t nám o tom tady, ?ešení je n?co SÁM UD?LAT. promluvit s personálem, vedoucím, poradit, p?ípadn? podat stížnost.

a v p?ípad? téhle konkrétní fretky se tohle "pravidlo o?itého sv?dectví" jen potvrzuje, majda nebo pavla poví víc.

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2010-05-04, 22:37
Zpráva od Pavly Z,která se dnes byla na fre?uli podívat:


Tak fretule je p?kná živá aktivní tcho?ka. Váhy zhruba 800-900g, žádný výtok z vulvy ani o?í, uší, nosu. Je v ?íji, ale p?e?íjená ur?it? není.

Vulva odpovídá normální ?íji, není s výtokem, otokem exkoriacemi, nic.

Fretka má krásnou plnou srst, žádná olysalá místa typická pro p?e?íjení.

Jediná léze je na ocásku. Jde o lézi, kde již rostou nové chlupy, má tzv. same?á?ek, z ?ehož vyplývá, že d?vod té lysosti již pominul.

Olysalý ocásek má jen na jedné stran? boku ocasu, takže pravd?podobn? nebylo hormonálního p?vodu. Spíš n?jaké staré „od?ení“ ?i vykousaní (bývalý parazit) p?vod p?esn? nevím…

Nicmén? momentáln? to místo již opravdu zar?stá novým same?á?kem a jinak je fretka v po?ádku. Nemá žádné známky nemoci, zán?tu, parazit?. Je aktivní, provokuje samce…

Je umíst?na spolu s albínkou a tcho?ovitým samcem a ani jeden z nich není nyní ur?ený k prodeji. Snášejí se dob?e, trochu na sebe s albínkou žárlí, ale poty?ky jsou velmi decentní.

Paní co se o n? stará má sama doma nalezené fretky a je docela v obraze co se fretek týká. Je dokonce ?lenkou klubu a zná se dob?e s Petrou Neradži?.

Práv? proto, fretku p?esm?rovali z Ústí do Prahy – Pr?honic. Aby o ní bylo dob?e postaráno.

Mimochodem zítra jde n?kam na Karlák k vetovi, který se specializuje na exoty, jde tam ješt? s papuškem kakadu. Pro jistotu ji tam bere také.

Paní má na m? kontakt, takže kdyby cokoli pot?ebovala zavolá mi.

Posílám foto fre?ule. Vulvu má zakrytou mým prstem omylem, cukala se a cht?la rafnout, tak jsem byla ráda, že fotka z mobilu aspo? takhle vyšla.

Ocásek jsem fotila taky (druhé foto), ale je to rozmazaný. Nicmén? už tam není moc co vid?t, nová srst už má cca p?l centimetru.



Fretka je v ?íji, ale podle m? není p?e?íjená, rozhodn? není apatická a myslím, že je ve velmi dobrém zdravotním stavu.



To, že jí ukon?ej ?íji samcem není podle m? ideální ?ešení, ale tcho?íku i mimina nakonec v PetCentru prodají a pod „taktovkou“ té paní co je má pod kontrolou mi to p?ijde jako p?ijatelné ?ešení.

Nicmén? do Pr?honic jezdím tak jednou za 14dní, takže situaci budu dále monitorovat.




Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Berenika (IP)
Datum: 2010-05-06, 18:02
ahoj,zdravim a volam vsechny hodne lidi z okoli olomoucka:mam prosbu: kdysi jsem ppomohla k adopci jedne holcicky tchorovite,bohuzel ted mi jeji byvaly majitele volali, ze fretka od nove majitelky skoncila ve zverimexu, pry ma na ni pani alergii- byla u ni asi pul roku, pani se o ni prikladne starala apod a ted najednou todle- nechtejte vedet, kolik sprostych slov zaznelo- bohuzel,pani nedala vedet me ani nikomu jinemu.ja bohuzel nemam moznost si fretinu vzit k sobe nebo pro ni dojed, jsem na druhe strane republiky,ale chtela bych ji aspon takto nabidnout-
jmenuje se Rosetka, tmava slecna s bilymi kolinky, neuveritelny mazel, vek cca 8mesicu. pokud vim zdrava, bez problemu, nevim bohuzel,jestli ji pani dala naockovat. Ve zverimexu se prodava za 800kc, ale jsem ochotna nejakou castkou prispet ( na domluve, bohuzel jsem chudy student,ale na todle prispeju rada), takze kdo by chtel vedet vic, necht mi posle SZ,obratem se ozvu...

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: EvkaH (IP)
Datum: 2010-06-11, 12:20
Nevim, jestli sem muj vzkaz uplne tematicky patri, ale pri nedelnim nakupu v Praze 8 v Kauflandu jsem si v mistnim zverimexu vsimla male fretulky, kterou pani zrovna chovala a neco ji ucila (celou dobu mela na rukou latkove rukavice). Bylo mi ji strasne lito, ale rekla jsem si, ze nemuzu adoptovat kazdou fretku, ktera je vychovavana ve zverimexu, ze si pro ni snad prijdou nejaci hodni lide. Vcera mi to nedalo a jela jsem se na ni podivat: mladatko je vychovavano v otresnych podminkach - mala klec (cca na kralika), po cele kleci ma pod sebou piliny, voda mu chybela,...Jeste dnes je mi uzko u srdce. Zalozila jsem na facebooku skupinu "stop fretkam ve zverimexech". Budu rada, pokud se k ni pridate. Pokud nas bude vice, zkusim proti tomuto nesvaru zabojovat i oficialne.

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-06-11, 12:52
evko,

je hezký, že máš snahu, ale m?žeš klidn? za?ít "bojovat" s námi. už to n?jaký pátek d?láme :o)

jinak máš naprostou pravdu - není možné "zachránit" všechny fretky ze zverimex?, naopak, je kontraproduktivní to d?lat. místo vykoupených okamžit? nastoupí další a další. lepší zp?sob "boje" je naopak koupi bojkotovat a vysv?tlovat lidem, pro? NE tam.

ke skupin? se p?idám ráda.

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2010-06-11, 12:56
Evka H:
kdyby se Ti hodil tento text:
[www.nepoustej-fretku.cz]

tak autorem ?lánku jsem já a m?žete ho klidn? rozši?ovat.

Pavla
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: graciijka (IP)
Datum: 2010-06-14, 12:04
Byla jsem o víkendu na teraristické burze na ládví.

Pan "chovatel" s velkým CH tam m?l ?ty?i chudáky. N?co tak ot?esného sem už dlouho nevid?la.
Fre?ata na pilinách a sen? rohlík v p?ípad? pot?eby n?co zakousnout.
Fre?ata u?vaná, hladová a pan "chovatel" je z akvárií tahal za ocas a podával s pou?ením...pozor koušou, protože mají žíze?.
Tvrdil, že je kupoval v sedmi týdnech od chovatel?, jako sem t?eba já.
Fre?ata mi p?išla jak sedmitýdenní. Takže jestli tvrdil, že je má dva týdny musel je kupovat v p?ti!!!
Nev??ila sem mu ani nos mezi o?ima. Každopádn? ze ?ty? prodal t?i a podle m? nebyl ani schopný dát pot?ebné informace za?ínajícím chovatel?m......hr?za d?s. :((((
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-06-14, 12:11
tuším o tom samém už tu psala nereida, tady: [forum.fretka.cz]

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: graciijka (IP)
Datum: 2010-06-14, 12:17
Jj s Nereidou sem se tam vid?la a diskutovaly jsme o tom spolu. Je to fakt hr?za....
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Nessie (IP)
Datum: 2010-08-16, 17:14
Zaslán uživatelem/kou: Amálie (86.61.237.99)
Datum: 2010-08-16, 16:34
Ahojte všichni milovníci vonících kožíšk?, byli jsme nedávno v Blansku v Kauflandu a tam ve zverimexu maji v minikleci dv? frete?ky-kluky, prosila jsem paní, a? je dají do v?tší klece,ale ona to nehodlala ?ešit, koupili jsme jim alespon n?jako hra?ku... ale fakt jsou v hrozném prost?edí, vzala bych je dom?, ale nejde to, náš zv??inec je díky malému dítku alespo? pro tento okamžik plný :o((( ne?ešili jste n?kdo n?kdy n?co takového, jestli se dá n?kde napsat a? jim zlepší podmínky ?
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Nessie (IP)
Datum: 2010-08-16, 17:16
Mimochodem, je možné a vhodné poslat stížnost na Krajskou veterinární správu. Toto téma se tu ?ešilo již mnohokrát. Sta?í jen trochu pohledat.
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Amálie (IP)
Datum: 2010-08-16, 19:10
Tak to zkusím pohledat a n?co pro ty bobky ud?lat, ta paní prodava?ka mi tvrdila, že tam budou jen chvíli (už jsou tam cca 2- 3m?síce podle její kolegyn?) a když se neprodají tak p?jdou jinam prý kde se prodají.....


Tak jsem napsala p?ímo email na ten obchod na vedení, a? se zamyslí.... tak snad jim to pom?že, když ne jdu psát dál a volat.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Amálie dne 16.08. v 19:20.

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2010-08-16, 21:08
Mluvila jsem s mnoha majiteli zverák? a mohla bych je rozd?lit do t?í skupin.

"V?bec se s vámi bavit nebudu. Co prodávám a jak to prodávám je moje v?c a když se vám to nelíbí, táhn?te"

"Lidi to cht?jí a kdybyste vid?la, v jakých podmínkách jsou fretky na farm? odkud beru mladé, vid?la byste, že tady mají ráj. A proto je budu brát dál. Dy? je vlastn? zachra?uju"

" Jo ?íkáte prodávat zprost?edkovan?, za provizi, od chovatele, bez rizika že neprodám, peníze bez vydání a bez práce a ješt? ?íkáte že s dokladem o p?vodu, o?kované - no dobrý. A dohodíte mi ty chovatele? A když ta fretka bude kousat, tak ji nebudou vracet mn?, ale chovateli"


Já osobn? se snažím o tu t?etí skupinu.Kupodivu ob?as to funguje, když padnu na rozumného ?lov?ka. Ano, je p?efretkováno. Ale když budeme odpov?dn? kastrovat ?i neodchovávat od rodi?? jejichž p?vod známe a necháme volné pole zverák?m, budeme za 2-3 roky kde jsme byli p?ed deseti lety. Zrušíme vysledovaný genetický materiál, m?žeme v klidu zahodit plemennou knihu a vycházet z toho, že fretka která p?ežije na farm? a cestování na burzu nebo do zveráku prošla p?írodním výb?rem, takže je životaschopná (doma zachra?ujeme, hledáme kojné ... na farm? sami?ka za dva roky dá 4 vrhy, n?která i 5, a pak jde ...).
Když jsme u té odpov?dnosti - žádné krytí typu "u soused? mají taky fre?áka", ale krýt tak, abychom v?d?li zda jsou sami?ka i same?ek vhodní k chovu - k tomu jsou dobré výstavy a posuzování chovnosti /prosím ale ne tak, že rozhod?í nenapíše pro? ano ?i pro? ne,když do bodového hodnocené pro chovnost zapo?ítá krátké ?i dlouhé drápy nebo navon?ného freta/ Možná by se daly d?lat i chovné svody ... Takhle bych si p?edstavovala "pé?i o rozvoj chovu"
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-08-16, 21:22
Ttot vše je uvedeno na foru CZ klubu chovatelú fretek - snad to pomúže:

[www.kockaapravo.cz]

[www.svscr.cz]

[www.svscr.cz]

[vfu-www.vfu.cz]

[eagri.cz]



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Johana dne 16.08. v 21:25.
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Amálie (IP)
Datum: 2010-08-17, 17:06
Takže tohle je reakce na m?j email, uvidím zda se to zlepší, ty frete?ky vypadaly celkem spokojen?, jen ten prostor byl fakt malý.. dávám sem ten email:

P?edm?t: Umíst?ní zví?at- fretky prodejna Blansko
Datum: 17.8.2010 12:50:31
---------------------------------------------

Dobrý den!

D?kujeme za upozorn?ní a co nejd?íve se pokusíme zajistit nápravu.

Vaši stížnost p?edávám odpov?dnému odd?lení firmy ke zpracování.
Odpov?dný pracovník Vás bude po zpracování co nejd?íve kontaktovat.

V??ím, že i nadále z?stanete spokojeným zákazníkem sít? prodejen Zv?rokruh.

Za Zv?rokruh s pozdravem
Šárka Dobiášová
reklamní referent

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-08-17, 17:16
Celkem pozitivní reakce, pokud dojde i k ?inúm :-) Ale aspo? ?etli a odpov?d?li a snad maj snahu ?ešit.
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2010-08-17, 21:34
Hmmm... Zv?rokruh.
Ach jo.

Bohužel, mám podobnou zkušenost, a to už z roku 2004... :-( (první p?ísp?vek v tomto vlákn?):

[forum.fretka.cz]

Takže po šesti letech se teda moc nezlepšili :-(
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-08-17, 22:46
Já i minimální zlepšení životních podmínek zví?at ve zverimexu beru jako krú?ek vp?ed. Aspo? že je v n?které prodejn? n?dko ochotný komunikovat. Obchodní ?etézce jako Amazon, Petcenter (Zv?rokruh neznám) jdou jen po zisku. A když je v nich n?kdo co hledí na blaho zví?at, je to super.
V?era sem byla v novém Petcenter v BA: maj tam klálíka, mor?átko (pracovnice zví?ata volá jménem, hraje si s nima) a kakadu Borise, který tu pracovnici doslova týrá a ona to snáší v klidu.
Takže neni zverimex jako zverimex, ani u obchodních ?et?zcú :-)
Vždy jde jen o konkretní prodejnu.
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Jolana (IP)
Datum: 2010-08-18, 07:29
Johana nezabudni, že najmenej v dvoch predajniach Amazonu sa fretky nepredávajú. Takže aspo? nejaký úspech to je. V týchto dvoch predajniach sa aj riadne starajú o zvieratá.
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: terattus (IP)
Datum: 2010-08-18, 11:06
Já teda musím napsat aspo? jednu pozitivní zkušenost se Zv?rokruhem tady v Brn? ve Va?kovce. Sice teda mívají fre?ata taky napodestýlce a ob?as p?kn? špinavé, ale v misce mají tuším proplan pro ko?ata, vodu ok a velkou fret?í klec. Ale co je hlavní, d?lají trošku osv?tu mezi lidma a jen tak n?komu fret? z?ejm? neprodají, jak soudím z n?kolika zážitk?: Nedávno jsem se nachomítla k rozhovoru mezi prodava?kou a zájemcem o fre??, kdy zrovna mluvili o fret?í pubert? (prodava?ka ho "varovala" co všechno ho ?eká a co fretka obnáší) a osobn? jsem slyšela prodava?ku, jak tomu zájemci radí, a? zkusí zvážit t?eba i adopci staršího už ocho?eného a socializovaného zví?ete. Což mi na zverimex p?išlo dost neobvyklé, málem mi vylezly o?i z d?lk?. :) Z?ejm? tam pracuje n?kdo, komu jde víc o zví?ata než obchod, což je super, všechno je to o t?ch lidech... Jindy když jsem tam p?išla (já tam chodím jen okukovat mlá?ata :) jinak jsou na m? p?íliš drazí) prosvišt?lo mi jedno fret? kolem nohou s komentá?em prodava?ky, že ho nechávají trošku prob?hnout. A kone?n? když si tam známý po?izoval jeho freta, prodava?ka prvn? zjiš?ovala, jestli má doma vhodnou klec a další v?ci a neprodala mu ho d?ív, než si to (je sice pravda, že u nich) nepo?ídil. Ale op?t plus pro fretku. Je pravda, že ob?as mi p?ijde, že mlá?ata co tam mají, by m?la být ješt? n?jakou dobu u maminy (nedokážu spolehliv? posoudit), ale aspo? n?jaké pozitivní zm?ny snad m?žu nahlásit..
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Pišta (IP)
Datum: 2010-08-22, 16:36
Ahojte vespolek. Dneska jsem byla v Blansku a nakoukla jsem do Zv?rokruhu v Kauflandu. Nesta?ila jsem se divit. Velká klec 80X60X100.Sle?na prodava?ka zrovna ?istila záchodek, tak jsme se dali do ?e?i. Mimo jiné jsem se dozv?d?la, že vedení ?ekli, bu? lepší podmínky pro fretky, nebo je na prodejn? necht?jí. Fre?áci vypadají dob?e, ale jsou tam už dlouho a jde na n? puberta.

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: lili (IP)
Datum: 2010-08-23, 12:39
ahojky,

dlouho jsme tu nebyla.Možná si m? bude ješt? n?kdo
pamatovat :-)
Pro?ítala jsem poslední stránky diskuze a tak jsem
si ?ekla, že se ráda p?ipojím do diskuze.N?kte?í
si jist? budou pamatovat,že jsem pracovala v
jednom nejmenovaném zverimexu jako vedoucí
prodejny a tak se s vámi cht?la pod?lit o mé
poznatky. (byla to velká konkurence Pet Centra...)
Naprosto souhlasím s p?ísp?vky Martiny.P?ijde
mi,že n?kte?í diskutující to n?kdy s podmínky
p?ehán?jí...

Ale k celé v?ci.V?tšinou v t?chto obchodech
pracují lidi, který mají zkušenosti se zví?aty(at
už z praxe a nebo z domova,každý pracovník se
orientuje na n?která zví?ata) a mají k nim kladný
vztah.U nás to chodilo tak,že na každé prodejn?
byla vedoucí a nad vedoucí manažerka.P?ijmala jsem
lidi na prodejnu a vždy m? zajímalo kolik mají
zkušeností...Nutno podotknout,že nástupní plat
prodava?e se pohyboval 10.tis korun hrubého a to
dostává za šílené sm?ny a když je pot?eba musí jít
prodávat i na jinou prodejnu.Viz.t?eba vánoce
našeho šéfa nezajímalo,že chodíte 7 dní do práce a
p?i pohledu na lednovou výplatu,m? všichni cht?li
zabít :-)
Za další jsme jenom lidi,m?žeme se o všem
domluvit.Up?ímn? p?ijít mi n?kdo do krámu a ?íkat
mi,že fretka je chudák v kleci a zkoumat
rozm?ry,zda má vodu atd...tak s ním teda hodím
hovor.Je jasné,že se voda b?hem dne zašpiní a když
jsou na prodejn? dva prodava?i a z toho oba
obsluhují,tak težko n?co jiného stihnou( u nás na
krám? bylo stále narváno)
Já m?la na krám? pouze jednou dv? fretky a m?li
velkou klec.M?li záchod s
ko?kolitem,hra?ky,l?žka...Od vedení byla na?ízená
strava kot?cími granuli a kapsi?kami.Kapsi?ky jsme
mohli dávat lepší a jídlo jsme jim dávali RC pro
ko?ata,tak že jsme m?li tajné fondy a pak jim to
koupily.Já jim z domova nosila i uva?ené ku?ecí
maso.Zeleninu a ovoce mohli dostávat normáln?,na
to jsme m?li povolené nákupy :-) Fretky jsme b?hem
dne n?kolikrát vyndavali a hráli si s nimi(stejn?
tak i t?eba s králíky,terarijní zví?aty...)
N?kolikrát u nás byla na kontrole veterinární
správa(hygieni?ka) a vždy vše bylo v po?ádku(nutno
podotknout,že to není b?žná prohlídka...)Pani se
ptá na chov zví?at,zkouší vás z hygieny a dokonce
se šla podívat i do zázemí a nikdy žádný problém
nenalezen.
Když už se n?komu nelíbí podmínky,tak sta?í
zavolat a podat info na tuto správu!!!Já jednou
taky podávala stížnost a hnedka se to ?ešilo.A né
jen psát kde je co a nic ned?lat.Rad?ji bych si
nejd?ív opravdu zjistila podmínky co a jak(pá? na
té prodejn? nem?žete být 24hodin že?)

Bohužel jediný problém co se naskytl byl p?ístup
vedení k nemocným zví?at?m :-( To jediné
selhávalo.Jakmile šlo o dražší zví?e,musela se
zajistit veterina.M?li jsme skv?lou veteriná?ku na
exot.zví?ata...No a museli jsme tam jezdit sami.
Pokud šlo o hlodavce,tak ty putovali nazpátek na
sklad a v?tšinou je dali had?m a nebo z doslechu
vím,že je nechali jen tak um?ít.Tpto jediné mi
vadilo,proto jsme se snažily veškerá zví?ata lé?it
sami(tím že u nás pracovali brigádníci ze
zem?d?lky)
Dále taky záleželo,když si n?kdo st?žoval jak se
celá v?c pojala.
Za mou dobu se vyst?ídali dv? manažerky.Jedna
úžasná a profesionální.
Druhá naprostá kráva,která nem?la zkušenosti se
zví?aty a nem?la žádné poznatky o prodávaném
zboží.
No a samoz?ejm? když ta druhá ?ekla,že to tak bude
tak to tak muselo být!!!Proto ?íkám,je to opravdu
o lidech.
Nutno podotknout,že když se n?co ztratilo t?eba i
peníze(a to nebyli malé ?ástky,tak zam?stnanci to
musí platit,ze svého)Když se d?lala inventura a
chyb?lo dost v?cí nad limit(tak to šef každému
strhával z výplaty každý m?síc)
Náš pan šéf byl teda taky na zabití,ale kv?li
zví?átk?m jsem vydržela 2,5 roku.

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2010-08-24, 11:53
Holky, kdyby jste n?kdo m?l dojem, že dochází p?ímo už k týrání zví?at, tady je formulá?, kterým je možno to nahlasit na více instituci najednou
[pes.help24.cz]
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Zdena P (IP)
Datum: 2010-09-09, 15:40
Ahojky,

no moc sem z t?ch fre?ulí ve Va?kovce nadšená nebyla.

Mají velkou klec to je pravda, ta podestýlka hr?za.
V zách?dku žádnej písek a kadí do rohu jak na podestách tak dole.

No prost? ot?esnej pohled.

Jen by m? zajímalo co pak s t?ma fre?ulema, který neprodají d?laj.

Chud?ry malý, bylo mi jich líto i když si tam tak p?kn? hrály...

Aktuální stránka:35 z 36


Toto téma bylo zamčeno
TOPlist