Aktuální stránka:34 z 36
Re:
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2010-04-23, 22:39
Ano, to je ten zverimex ve kterém jsem byla na za?átku týdne já....jmenuje se se ZOO ve dvo?e.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: majda dne 23.04. v 22:39.
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Žabka (IP)
Datum: 2010-04-23, 23:09
A jo, omlouvám se... nevšimla jsem si té Štefánikovi ulice v prvním p?ísp?vku o téhle fretce.
Jak jsem psala, mrn? spalo a bylo sto?ené, takže hlavu ani celkové postavení t?la jsem nevid?la.

M? v tom zverimexu nikdy nic nevhodného pro fretky nenabízeli, ale taky je fakt, že já se v?tšinou na nic neptám, jen ?eknu, co chci, a pak zas jdu.

I když je fakt, že jednou jsem tam u?ila sle?nu, která tam byla o?ividn? nová, jak se pozná samec pískomila od samice.

Nedávno mám pro m? p?ekvapivou zkušenost ze zverimexu na Opatov?, kupovala jsem tam kot?cí granule, protože mi doma fret?í docházejí, a než p?ítel p?iveze objednané, tak by došly, a paní se zajímala, ja mám staré ko?átko. Tak jsem odv?tila, že nemám ko?átko, ale fretky. Reagovala na to tím, že to jo, to je dob?e, protože fretky musejí jíst specielní granule nebo kot?cí. Ne?ekala jsem takovou informovanost.

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: marnelbar (IP)
Datum: 2010-04-24, 02:23

martina- díky za up?esn?ní všech informací :-) v dob? kdy jsem podávala stížnost ješt? povinnost o?kování byla,no..

ano- výsledky šet?ení posílají pouze písemnou formou ....viz.zkopírovaný obsah > D?kuji za upozorn?ní ohledn? chovu fretky ve zverimexu u ....
> P?ípad prošet?ím a o výsledku Vás budu informovat ( dopl?te jen další
> náležitosti z Vaší strany - adresu pro doru?ení výsledku šet?ení -zasíláme v
> písemné form?, p?ípadn? telefon. spojení )
>

ráda bych se z??astnila sch?ze,bohužel nemohu
,,rodinná oslava" opravdu m? to mrzí,tohle téma by m? opravdu zajímalo- má nabídka stále trvá

- Majda to je skv?lý nápad - letá?ky a fretí desatero,hned vyfasuju.. nechám nakop?it a p?jdu do terénu :-)..postižení jsme asi všichni stejn? !
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2010-04-27, 12:03
Ve zverimexu na Štefánikov? mají op?t dv? frete?ky. V oné p?kn? upravené kleci jsou dv? farmové chudinky. Juvenilní zježená ?ídká srst, jedna je opravdu mali?ká - a zvedli ceny. To je správný p?ístup ke kšeftu "hle?te, jak se o n? staráme"
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Žabka (IP)
Datum: 2010-04-27, 12:13
Nejsou tam dv?, v?era tam byly ?ty?i :-(, a cenu zvedli podle barvi?ek, panda a blaze jsou nejdražší. A vypadají tak na 6 týdn? :-( Teda ty, které jsem vid?la, dv? spaly zalezlé a dv? byly vylezlé, malinké, ješt? by m?ly být u mámy :-(, p?išla jsem tam pár minut p?ed zavíra?kou, tak už jsem se ani nestihla zeptat, kolik jim podle obsluhy je. Ale otázka je, zda by jim na farm? bylo líp... Tak jako tak by byly odstavené, aby samice m?la d?ív druhou ?íji... Je mi z toho smutno.

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: honza_door (IP)
Datum: 2010-04-27, 14:11
Za kolik se tihle chudá?ci v Praze nyní prodávájí? V
Brn? byl snad p?l roku už dosp?lý fre?ák, kousal a
byl agresivní a p?esto za n?j cht?li 2000...Takovéto
fretky by m?li dávat zdarma...
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Žabka (IP)
Datum: 2010-04-27, 16:01
V tomhle zverimexu od 1250 do 1750 myslím, nepamatuju si to úpln? p?esn?, cena podle barvy.

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2010-04-27, 16:22
Prost?edí d?lá zázraky - dneska dv? - a ceny napsala Žabka správn?.
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-04-27, 20:13
dneska jsem se cestou z Prahy zastavila v Ústí nad Labem v OC forum, již zminovaná, nejspíš p?e?íjená, fretice tam stále je. ocásek už má úpln? holý, krom malého "?íra", jak je na tom s osrst?ním na zbytku t?la nevím, spala a nebylo to vid?t. podestýlku n?jakou d?ev?nou, nejsou to klasické hobliny ani takové ty vále?ky. v misce zbytky barevných granulek a vodu, terárko má pom?rn? veliké.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-04-27, 20:36
a mluvilas s personálem? upozornilas je na to, co jí nejspíš je?

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-04-27, 20:51
s personálem jsem mluvila už minule, o ?íji nem?li ani pon?tí a že prý to po?eší s majitelem... dneska jsem nestíhala, jen jsem to b?žela o?umnout a zas hned pry?.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2010-04-27, 21:45
Holky mi jsme je kontaktovaly v pátek s tím, že si fretku p?evezmeme a postaráme se o ni, ale s podmínkou, že za ni nebudou nic chtít (nechceme podporovat zverimexy v obchodu s fretkama...) nikdo se dodnes neozval :-(
Zítra ráno jedu do Brna, m?la jsem v úmyslu tam fretku svést, ale bohužel... je mi to docela líto :-(
Možná by pomohlo, kdyby jste se ješt? n?kdo pokusil zatla?it. My jsme na n? byly slušní, nechápu pro? na to nep?istoupili, padlo n?co o tom, že na ní pustí samce, jenže to už by fakt dobrý ?ešení nebylo.
Já nevím,jsem ochotná pro ni dojet a zajistit pé?i, ale ne za ni platit. Nejde o peníze, ale když oni dají fretku zadarmo, tak to pro n? bude ztráta a p?íšt? si aspo? trochu budou rozmýšlet jestli má smysl je tam vršit...
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-04-27, 21:51
jestli na ní pustit ?íjnýho samce, tak tedy si nedovedu p?edstavit, co by pak bylo nejen se samicí, ale i s maldýma, jestli by je tam m?la odchovat v tom terárku a nebo kdyby jí prodali nakrytou n?jakýmu za?áte?níkovi.. navíc samice údajn? hodn? kouše a všichni už se jí tam bojí.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-04-27, 22:16
pavlo,

naprostý souhlas. fajn by bylo, kdyby se fretky "zbavili", ale ur?it? je nepodporovat v prodeji.



žofiro i pavlo,

když jste tam byly, nechcete napsat na kvs a poslat tam kontrolu? tentokrát ne kv?li podmínkám (nebo taky, nevím), ale hlavn? kv?li tomu, že tam maj zcela evidetn? nemocný zví?e a odpíraj mu veterinární pé?i = týrání :o(

a nápad s p?ipušt?ním - bez komentá?e :o(

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Akim (IP)
Datum: 2010-04-28, 02:44
Milá Erin. Up?ímn? ?e?eno, ani se mi moc na diskusi reagovat nechce, protože s n?kterými názory na podobných fórech (te? nemyslím konkrétn? to vaše) se opravdu t?žko polemizuje, ale je to tak trochu o nás bez nás, tak se k tomu vyjád?ím.
Z doslechu vím (bohužel jsem u toho nebyl), že šlo o docela veselé divadlo, ale kolega v tom byl bohužel opravdu nevinn?. Vy z?ejm? potkáváte spousty fretek a tak pohlaví více mén? ur?íte už od pohledu (stejn? jako kolega pohlaví papoušk? už tém?? od holete a to i u druh?, kde se to nepozná pomalu ani v dosp?losti). Fretky k nám p?išly t?i najednou a údaje o pohlaví nám ?ekl chovatel. P?i p?ejímce i prodeji zví?átka d?kladn? prohlížíme, abychom odhalili i p?ípadné zdravotní komplikace (t?eba i stopy pr?jmu), ale o pohlaví nebyl d?vod pochybovat. Fretka byla na víkend u m? doma, kde jsem si všimnul, že to opravdu není samice a d?ti ho tedy pojmenovaly Malfoy, ale kolegovi jsem to opomn?l ?íct (v pond?lí jsme se nevid?li a v úterý jsem p?išel až odpoledne), stejn? jako to, že jsem se rozhodl fretku proti psince neo?kovat, což bylo p?vodn? také v plánu. Na vzteklinu je ale ješt? brzy a vzhledem k tomu, že psinka se ješt? p?eo?kovává, toto rozhodnutí jsem cht?l rad?ji ponechat na budoucím majiteli. Osobn? si myslím, že o?kovat vhodné je, ale jiní na to mohou mít a mají jiný názor. Pokud Vás zajímá, ?ím krmíme – mohla jste se klidn? zeptat. Granulemi od firmy Deli Nature, která je spíše známá mezi chovateli papoušk?, kde je považována za špi?ku, stejn? jako nap?. Versele Laga. Dále se ji všichni snaží podstrkovat r?zné pamlsky a konzervi?ky což se mi moc osobn? nelíbí, protože volbu jak si rozmlsat a rozmazlit fretku bych také ponechal na budoucím majiteli.
Dnes to mají chovatelé (a nejen fretek) daleko jednoduší. M?l jsem fretku v roce 86 a ve srovnání co se tý?e nabídky krmení, informací o chovu a veterinární pé?e mi p?ijde toto období jako st?edov?k. Tento informa?ní komfort je jist? i zásluhou Vašeho fóra, akorát nechápu tu zaujatost proti všem obchod?m. Snad je to tím, že na n? je opravdu vid?t a neschovají se za nick ?i za sorry, sp?chám a zví?átko ti p?edám na parkovišti. To, že kdykoliv a kdokoliv si m?že prohlédnout podmínky, za jakých jsou zví?ata chována a v jakém jsou stavu bych naopak považoval za p?ednost. Samoz?ejm?, pé?i zkušeného a odpov?dného chovatele asi 100% nahradit nedokážeme. Jak ale takového chovatele poznáte na první pohled? Dost ?asto se setkáváme s tím , že lidi požadují pro št??ata a to i trpasli?ích plemen vysloven? ekonomické a nevhodné granule, králíky a mor?ata cpou pouze zrním – prý tím krmil i chovatel a ten tomu p?eci rozumí a my jim chceme jen nacpat to drahé krmení. Osobn? bych navrhoval spíše spolupráci, než vzájemné oso?ování.
Pokud n?kdo vidí na obchod? závažné nedostatky v chovu zví?at a provozovatel s tím nehodlá nic ud?lat, ur?it? je vhodné oznámit to veterinární správ?, která ostatn? chodí n?kolikrát za rok na kontroly a po pta?í ch?ipce rozhodn? nejde pouze o formální návšt?vy. Erin, ur?it? budeme rádi, pokud nás budete i nadále navšt?vovat a budeme vd??ní za každou dobrou radu – Malfoy už má nové kamarády.
Ji?í Sochor, ZOO ve dvo?e

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2010-04-28, 09:04
Milý Akime,
divadlo možná bylo veselé pro jinou stranu, pro mne tolik ne. Když prodávající nezná pohlaví mlád?te ani jeho v?k a na dotaz kouká docela p?ekvapen?, to vesele nevidím. Na krmivo jsem se zeptala - prý fret?í - které - no šéf ví...
Co se tý?e o?kování - o?kování by m?lo prob?hnout tak, aby chránilo zví?átko hned po odstavu, tedy v šestém týdnu, kdy je mlád? ješt? u maminky, a od ní odcházelo již po nástupu "ochrany" vakcinou. Kdybych cht?la být rypák, zeptala bych se, jak byste ?ešili, kdyby vám mlád? onemocn?lo psinkou a tedy "zaneslo" nákazu na prodejnu.
"Chovatele" který by p?edával mlád? na parkovišti ve stylu "sorry, sp?chám" a budoucí majitel ho vid?l prvn? v život?, klidn? mohu p?irovnat k prodeji zverákovému, jen tam chybí to "mezip?istání".

Nám jde o to, abychom chovali zví?ata z nep?íbuzných rodi?? (v??íte tomu, že rodi?e vašeho Malfoye jsou nep?íbuzní?) protože p?íbuzenská plemenitba bohužel p?ináší utvrzování a p?enášení nevhodných vlastností (zdravotních problém?, psychické nevyrovnanosti - k té navíc p?i p?ed?asném odd?lení od matky p?ibydou stresové faktory které se nemusí projevit hned a pak se lidé diví, pro? mají fretky kousavé ?i ne?istotné a pro? ta jejich samice špatn? odchovává mlá?ata)
Dalším bodem je krmení. ?ím krmil chovatel od kterého fretky máte? Víte to? P?edpokládám, že krmíte tímtéž ... fretka nemusí problémy se zažíváním projevovat okamžitým pr?jmem, ale m?že je projevit t?ebas špatným p?esrs?ováním, špatným postavením nožek, špatným pohybem, nepravidelným r?stem, mo?ovými kameny, ... Nevím, co vám chovatel ?ekl ?i ne?ekl, když vám ani ne?ekl správn?, zda vám dává samce ?i samice. Trochu mi nabíhá "sorry, sp?chám", ale je to jen pocit ... P?i kvalitním krmivu a náležité pé?i mlád? nem?že být zježené (Sta?í p?ichucované krmivo, které vede k lehké dehydrataci)
Víte, že je dost pravd?podobné, že prodáváte i hluché mlád?? Hluchota je vázána na n?která zbarvení (jako naschvál na ta atraktivní). Chovatel to ví a m?l by na to upozornit. Proto - a nejen proto - seriozní chovatel prodává na základ? smlouvy o prodeji a koupi, kde krom jiného specifikuje podmínky chovu a žádá o totéž druhou stranu, specifikuje podmínky odstoupení od smlouvy a následná ?ešení. Chovatel v?tšinou nabízí možnost prohlídky vrhu ješt? p?ed odb?rem, nový majitel si mlád? vybere a pojmenuje a dostává pak s ním i o?kovací pr?kaz se jménem a v?tšinou i ?ipované, dostává k n?mu doklad o rodi?ích (a pokud možno i o dalších p?edcích, n?co jako rodokmen) a "rady do života", v?tšinou i výbavi?ku - napachovaný pelíšek, napachovanou hra?ku - má kdykoli možnost požádat p?vodního chovatele o konzultaci k chovu i výchov? (jaképak rady by se mu dostalo ze zveráku?) Jde nám o rozvoj chovu, o odpov?dnost v chovu a v d?sledcích i o to, aby nebyly odložené a necht?né fretky. V?tšina z nich je práv? ze zverák?, jako d?sledek náhlého rozhodnutí koupit to hezou?ké zví?átko.
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2010-04-28, 10:42
SItuace je momentáln? taková, že nejsme schopni dosáhnout toho, aby se fretky ve zverimexech neprodávaly. Za této situace jako optimální ?ešení vidím snažit se se zverimexy spolupracovat, p?edávat jim informace, ?íkat, co je špatn? a chválit když je za co. Je a bude spousta zverimex?, kde neusp?jeme (viz zverimex v ?Ustí s p?e?íjenou frete?kou) ale musím ?íci, že zrovna u zverimexu ZOO ve dvo?e si myslím, že jsme na dobré cest?. Velmi dobrá komunikace, jsou rádi za všechny informace, které se dozví, ochotn? si vzali i všechny materiály a letá?ky které jsem donesla. To? obecn?..
Jinak..mlá?átka jsou z farmy, kde byli krmené Bonem, na to, že to s jezev?ím pruhem na hlav? bude pravd?podobn? hluché jsem je v?era upozornila.
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Žabka (IP)
Datum: 2010-04-28, 10:47
Dovolím si k tomu také n?kolik poznámek.

Akim: (krmíme) Granulemi od firmy Deli Nature, která je spíše známá mezi chovateli papoušk?, kde je považována za špi?ku, stejn? jako nap?. Versele Laga.

Tyto granule znám, zjiš?ovala jsem si dodate?né informace o nich p?ímo od výrobce, který mi poslal dopln?ní o množství n?kterých látek, což není na granulích ani na stránkách výrobce uvedeno (nebo nebylo p?ed rokem, kdy jsem to zjiš?ovala). Tyto granule považuji za (relativn?) vhodné krmivo pro DOSP?LÉ fretky, bohužel nespl?uje zvýšené nároky, které mají mlá?ata fretek.

Akim: Dále se ji všichni snaží podstrkovat r?zné pamlsky a konzervi?ky což se mi moc osobn? nelíbí, protože volbu jak si rozmlsat a rozmazlit fretku bych také ponechal na budoucím majiteli.

Nechat n?co podobného na budoucím majiteli je dost obtížné, jelikož fretky si ve v?tšin? p?ípad? zvyknou na to, co jedí jako malé. Pokud jako malé jezdí co nejpest?ejší stravu (by? jen malé kousky n??eho p?idané k hlavní složce krmiva), neodmítají pak zkoušet nové v?ci ani v dosp?losti. Naopak pokud fretka od mala jí jen granule, je sice schopná nau?it se jíst jiné granule, ale ?asto pak nejí ani konzervy, natož jiné krmení (nap?. maso).

Další v?cí je v?k fretek. Malá fretka by m?la být u mámy minimáln? do v?ku 8 týdn?, ale i tento v?k n?kte?í chovatelé zpochyb?ují, a považují za vhodný v?k k odejití do nové rodiny 9 - 10 týdn?. Každopádn? do 6 - 7 týdn? (to záleží na samici, kolik má mléka) by fretka m?la být kojena. Mlá?ata u vás v obchod? (který mimochodem ?asto navšt?vuji, pokud mi to ?as a váš sortiment dovolí, nechodím nakupovat jinam), vypadala na 6 týdn?, když jsem je vid?la, což mi p?ijde dost málo. A pokud jim bylo více, pak to sv?d?í o nekvalitním krmení u chovatele, od kterého pochází, p?ípadn? od toho, že dost pot?ebných živin nem?la už jejich matka p?i b?ezosti a kojení.

Nicmén? musím vás pochválit za prost?edí a vybavení klece, které fretky mají. Sice jsem to psala v diskuzi už víše, ale p?ipomínám to, aby to nevypadalo, že jen kritizuji :-)
A také cena není tak p?emršt?ná, jako v jiných zverimexech.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Žabka dne 28.04. v 10:51.

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2010-04-28, 11:06
Holky, pot?ebuju n?jaké info k té fretce co je v Ústí, víme jak je stará? A kontakt na ten zverá? kdyby n?kdo m?l..díky
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-04-28, 11:11
fretka v UL je údajn? ro?ní, kontakt nemám

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2010-04-28, 11:13
adresu aspo? :-)
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-04-28, 11:18
zkusim pohledat, nevim, je to kousek od nádraží, ale to asi moc nepom?že :o)

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-04-28, 11:19
Obchodní centrum Forum
Bílinská 3490/6
400 01 Ústí nad Labem
+420 475 317 000
www.forumustinadlabem.cz


[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Žabka (IP)
Datum: 2010-04-28, 11:23
Pokud jde o obchod Pet center v OC Forum (nevím, jestli tam není ješt? jiný, nikdy jsem tam nebyla), tak kontakt je následující:
Pet Center Forum Ústí nad Labem
U kostela 3491, Ústí nad Labem, 401 00
tel: 475 212 321 forumusti@petcenter.cz

P?ípadn? centrála:

GIMBORN ?eská republika s.r.o.
I?O: 44797273
Praha 9, Horní Po?ernice
Do ?ertous 2634/7, hala H1
PS? 193 00
e-mail: info@petcenter.cz

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-04-28, 12:28
a?koli obecn? jsem proti zverimexovému prodeji zví?at (nejen fretek) a navíc jsem podmínky v ZOO ve dvo?e nevid?la na vlastní o?i, musím podpo?it majdu.

cesta k tomu, o co v tomhle p?ípad? usilujeme (minimáln? zlepšení podmínek a pokud možno úplné vylou?ení fretek z prodeje ve zverimexech, což je v sou?asné dob? naprostá utopie, bohužel) vede jedin? p?es osv?tu a domluvu.
malým kr??kem na této cest? je už jen to, když má fretka slušné podmínky, a jestli mlád? dostává granule pro dosp?lé... nebo má nekvalitní srst... to je sice blbý, ale to je celá tahle situace - fretka ve zverimexu...

bylo to tu ?e?eno už n?kolikrát, že je to hlavn? o lidech - kde chybí v?le, nezm?žeme nic, pak je p?i zjišt?ní nedostatk? nebo týrání jediná možnost opakované posílání kontrol z kvs (podmínky se sice stejn? v?tšinou nezlepší, pokud nejde opravdu o n?co hrani?ního, ale je to aspo? otravné).

tam, kde ale evidentn? v?le je, m?že p?ílišná "horlivost" nebo tlak z naší strany vyvolat spíš reakci opa?nou. a snadno se m?že stát, že p?i další sebelépe myšlené rad? (t?eba ?ím lépe krmit nebo jak zkontrolovat, jestli mlád? není p?íliš mladé) prodejce pošle rádce hezky rychle n?kam - a to t?m zví?at?m opravdu nepom?že.

jinak na sch?zi byli ?lenové informováni o celostátním setkání ochránc? zví?at s ÚKOZ, které probíhalo na ministerstvu zem?d?lství za ú?asti bývalé a sou?asné p?edsedkyn? Klubu. naše p?ipomínky k tomu, v jakých podmínkách jsou fretky (v?tšinou) ve zverimexech drženy, budou zapracovány do nové vyhlášky o držení zví?at v zájmových chovech a v prodejnách se zví?aty.

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-05-02, 20:10
tak p?ep?íjená fretka z ústeckého fora už zmizela.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2010-05-04, 13:18
Takže další info k fretkce z Ústí...fretka byla o víkendu p?evezena do Pet centra v Pr?honicích, kde jí dali k same?kovi :-( Te? jsem mluvila s n?jakou paní , pr?b?h hovoru: to jako když tu fretku vidíte v kleci a má vylysalej ocas, tak víte že je p?e?íjená? Já: Ano, fretka?ky, které jí vid?ly stav fretky takto popsaly, p?i dlouhé ?íji dohcází k poškození vnit?ních orgán?...ona: to mi jako chcete ?íct, že když má vylysalej ocas, má poškozený vnit?ní orgány? Já: Prosím Vás, pro tu fretku by bylo optimální jí hormáln? tu ?íji ukon?it , vemte ji k veteriná?i..Ona: To jako když ji vezmu k veteriná?i tak on pozná, jestli je p?e?íjená Já: Veteriná?, který se specializuje na fretky ANO! Já bych opravdu byla ráda, kdyby se ta fretka dostala k veteriná?i...na druhým konci ticho...tak povídám..no, my dv? se asi nedomluvíme....na to fakt nemám sílu...tohle je bohužel to Petko, kde jsem se asi ?ty?i roky zpátky vyto?ila nad klecí, ve které byly ?ty?i malá Ko?átka....
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-05-04, 13:22
to jako že jí sr?ili k ?íjnýmu (?) samci a budou jí prodávat i v p?ípad? že jí nakryje?

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: Žabka (IP)
Datum: 2010-05-04, 13:37
Ve zverimexu se celkem ?asto dá "po?ídit" nakryté mor?e, nebo králík, nemluv? o potkanech, myších a dalších malyých hlodavcích. Tak pro? ne fretka, že? Grrrrr. A pravd?podobn? bude ješt? dražší, protože to bude "výhodná investice", x v jednom.

Re: fretky ve zverimexu
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-05-04, 14:41
bylo by fajn, kdyby tam došel n?kdo, kdo to nemá daleko, zkusil s nimi znovu promluvit a KAŽDOPÁDN? TAM POSLAL KONTROLU Z KVS !!

prosím, fakt není nikdo z pražák? schopnej tohle ud?lat?

a znovu apeluju - není ?ešení fretku "zachra?ovat" tím, že jí odtamtud n?kdo vykoupí. a když tak jedin? až PO KONTROLE. resp. ?ešení to je, ale velmi krátkozraké - pouze pro tuhle jednu fretku :o(

Aktuální stránka:34 z 36


Toto téma bylo zamčeno
TOPlist