Aktuální stránka:14 z 22
Re: pot?ebovala bych poradit!!!
Zaslán uživatelem/kou: cacorka.21 (IP)
Datum: 2007-05-12, 13:53
d?kuji moc jte všichni hodní...jen ješt? kolik týdn? má být fretak t?hotná já abych si to tak matn? spo?ítala.dává se ji n?jaká extra srava pro t?hotné???máte n?kdo odkaz na n?jaké stránky p?ímo o fretkách???d?kuji v t?ch knihách jsou jen popisi porodu a jak rostou drobe?ci......

Re: pot?ebovala bych poradit!!!
Zaslán uživatelem/kou: fr?an (IP)
Datum: 2007-05-12, 14:08
Cacorko, mamina by mela mit vyzivnejsi stravu, tak jestli ti zere maso, davej ji i maso, calopetku, ovoce, zeleninu, tvaroh, proste co si da, to ji doprej, at je silna. Miminka nosi 6 tydnu, rodi tedy kolem 39.-43. dne. Moje Zofka pokazde 42. den.
Pri porodu jsem byla v obou pripadech, pomahat moc nepotrebuje, krom toho, ze je nekdy zprvu nervozni a nevi co se s ni deje, hleda pelisek, kde by nejlepe porodila atd. To jsem usmernovala u Zofky taky, prisly na ni stahy a ona by nejradsi behala po pokoji.
Samozrejme je dobre dohlidnout, jestli vysly vsechny miminka a placenty. Nekdo to nepozna, tak jak ja letos-neco jsem v brisku citela, ale nevedela jsem, jestli je to miminko, nebo neco, co ma v brichu zustat.
Prvorodickam se nekdy nespusti mliko, to je docela blbe, protoze z 99% o miminka prijdes, pac umrou hlady.
Takze tohle by se melo hlidat, jinak teoreticky si fretka poradi. A kdyz si neporadi, holt ji priroda miminka vezme a neni dobre ji pak znovu nechat pripoustet, pac by se to s nejvetsi pravdepodobnosti opakovalo.
Avatar

Re: pot?ebovala bych poradit!!!
Zaslán uživatelem/kou: cacorka.21 (IP)
Datum: 2007-05-12, 14:18
jj dob?e stejn? bych ji už asi nikdy necht?la p?ipustit.tohle je náhoda já neumím miminka prodat nato je n?komu dát vždycky se u toho strašn? nervuju!!!!ješt? jedna taková v?c trajda je ješt? po?ád z ?ipem ve volie?e v?era jsem ji dala do klece a po?ád bre?ela cht?la býtb asi sním mám srach aby jí a miminkam neublížil mám je nechat spolu nebo musí být každý prost? zvlášt?????a koho mám kam dát.

Re: pot?ebovala bych poradit!!!
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2007-05-12, 18:54
cacorka.21 napsal/a:
-------------------------------------------------------
> máte n?kdo odkaz na n?jaké stránky p?ímo o fretkách???d?kuji v t?ch knihách jsou jen popisi
> porodu a jak rostou drobe?ci......

cácorko, ráda bych ti pomohla, ale n?jak si nem?žu vybavit lepší stránky o fretkách než www.fretka.cz + toto p?idružené fórum... :o/

zatím trajdu od ?ipa neodd?luj, sta?í pár dní p?ed (to je lepší) nebo p?ímo v den porodu. po n?m už bude sama vyžadovat soukromí, ?ipa k mimink?m nejspíš ani nepustí.

domluv se, prosím t?, s n?jakým veteriná?em, který je dobrý a kterého máš pokud možno blízko, aby ti s tím t?hotenstvím a porodem pomohl. minimáln? zkontrolovat po porodu si nech trajdu UR?IT?!!
nebo nemáš n?kde poblíž n?jakého zkušen?jšího fretka?e, že by se u tebe alespo? párkrát zastavil?

už jsi psala tý vercule, aby ti dala kontakt na tu veterinu?!? jsou to bu? postoloprty nebo podbo?any, sta?í, když se jí zeptáš, kam jezdí jinam než do mostu...

Re: pot?ebovala bych poradit!!!
Zaslán uživatelem/kou: cacorka.21 (IP)
Datum: 2007-05-13, 10:52
ješt? ne já sem vždycky jen zaskošim sem tak nervozní že je po?ád hlídám a kontroluju.v?era ve?er jsem sní byla u veta ten ?íkal že je asi tak 3-4TÝDEN a na to jak je velká prej bude mít tak do t?ch 5 miminek.když prej budu chtít tak kamarád je veteriná? ale nic neví o fretká tak poprosí n?koho v teplicích tam prej maj rentgen pro zví?ata tak že se podívá.m? hlavn? štve že jsem v?žila tomu vetovi s tím že když je pod váhou že nemuže mit mladý.

Re: pot?ebovala bych poradit!!!
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2007-05-13, 11:13
cacorka.21 napsal/a:
-------------------------------------------------------
> ........ ano(vet) ?íkal , že je slabá a že fretka má mít ur?itou váhu na to aby
> mohla zapadnout


ale cácorko, ten vet ti p?ece NE?ÍKAL, že NEM?ŽE zapadnout!!!
a je to v?bec vet nebo jeho kamarád je vet???
já už v tom za?ínám mít zase trochu zmatek... :o/

a n?jaký že "bude mít do 5 miminek" to vy?et z blesku nebo z kávový sedliny??

prosím t?, B?Ž K TAKOVÝMU VETOVI (=veteriná?i), KTEREJ NEVID?L FRETKU Z RYCHLÍKU!! ale aspo? trochu jim rozumí, jo? po?ád tu meleš o tom, jak fre?ulky miluješ a jak byses snad i nakrájet nechala, tak pro ní ud?lej aspo? tohle... ty si s tím rady nevíš, tak musíš zajít za n?kým, kdo v?d?t bude. ale OPRAVDU V?DET, ne tipovat a odhadovat podle toho, "jak to je u ko?ek nebo k?e?k?"... :o(

a nech jí taky ud?lat to "sono" (NE rentgen!), na tom se pozná aspo? to, jestli je fretka opravdu b?ezí nebo má "falešku", aspo? budeš mít jistotu. miminka nejdou spo?ítat ani na sonu, zjistí se pouze jejich MINIMÁLNÍ po?et, ale v?tšinou bývají n?která "schovaná", takže se všech nedopo?ítáte.

(nevím pro?, ale za?ínám mít silný pocit deja vu.... :o(...)

Re: pot?ebovala bych poradit!!!
Zaslán uživatelem/kou: bea (IP)
Datum: 2007-05-13, 11:19
Já o tom moc nevím, naše Niki fre?ata nikdy nem?la, ale jediné, co se dá ud?lat, je jít za dobrým vetem - jestli je opravdu malá a pod váhou a je b?ezí, je pot?eba ji hlídat a v?d?t, kam se v p?ípad? pot?eby obrátit o pomoc. To skute?n? fórum nevy?eší a jestli ?ekáš problémy, tak se tomu v?nuj už te?, jestli ti na tvé freti?ce záleží.

Re: pot?ebovala bych poradit!!!
Zaslán uživatelem/kou: cacorka.21 (IP)
Datum: 2007-05-13, 11:20
nevím co jsi o m? myslíš ale snažím se nikdy jsem necht?la mit miminka proto jsem se o tom nikdy ne?etla.martí já opravdu netušila jakej je ten vet víš proto se ted všemu divím to víš že sní pojedu kamkoli aby jí nic nebylo.

tak chodím k veteriná?i a kamarád je veteriná?.ten co kn?mu chodím to mu prej rozumí což ted už tomu nev??ím a kamarád je vet ale až v praze a ten mi volá ale nic o fretkách neví jen mi ?íká co by bylo dobrý taky mi ?íkal o tom sonu ja ?íkám rengen všemu.

mám proste štrach tak se ptám na všechno co m? napadne...nevím kde se zeptat jinde
víš když je tu vet od toho aby ti pomohl z fretkou a ty zjistíš že o tom nic neví tak pro? je vet.............

Re: pot?ebovala bych poradit!!!
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2007-05-13, 11:27
cacorko,
jestli máš strach, tak o tom nemel a kone?n? jdi za SPRÁVNÝM vetem. schváln? píšu "správným", protože i DOBRÝ vet nemusí o fretkách v?d?t nic - protože se s nimi nesetkává, tak nemá zkušenosti a ani pot?ebu se v tomhle sm?ru vzd?lávat, rozumíš? a p?esto to m?že být jinak vynikající doktor.
ale ty musíš za takovým, který fretky zná, a t?ch bohužel po?ád ješt? moc není.
bylo by fajn, kdybys zkusila požádat n?jakého fretka?e bydlícího poblíž, aby ti trochu pomohl - alespo? radou. neznáš nikoho?

nejste tu n?kdo k cácorce blízko, kdo byste jí trochu pomohli?

Re: pot?ebovala bych poradit!!!
Zaslán uživatelem/kou: bea (IP)
Datum: 2007-05-13, 11:28
Cacorko, nemyslím si o tob? nic špatného, jenom ti píšu, co bch d?lala já. Je fakt, že málo vet? rozumí fretkám opravdu a každý není tak férový, aby to ?ekl - naše vetka to ?íká rovnou, že fretky neumí.
Prost? to chce najít opravdu dobrého a pak hlídat, pokud fre?ata opravdu budou, aby p?i nejhorším mohl v?as zasáhnout. Ale t?eba se bojíš zbyte?n? a nebude nic, což by asi bylo nejlepší.
Držím palce.

Re: pot?ebovala bych poradit!!!
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-05-13, 11:29
ja ale nevím pro? má uhán?t ted honem k vetovi? vždyt je sami?ka pouze t?hotná,nebo je nemocná??



*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************

Re: pot?ebovala bych poradit!!!
Zaslán uživatelem/kou: cacorka.21 (IP)
Datum: 2007-05-13, 11:35
bea d?kuji
marti snažím se jak m?žu já mám ješt? jednu možnost kac ?eká nebo jestli už má taky miminka a je z teplic a ona jezdí do ústí na kliniku tam o fretkách v?di hodn? tak pojednu dneska tam.

Re: pot?ebovala bych poradit!!!
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2007-05-13, 11:35
veterina v UL co mi psala klokan-cestovatel ve vlákn? kafrání.
veterina v serpentinach nad hranicarem,trolejbus 53 a 55.myslim,ze tam je doktor michalek.urcite to bude na netu.zastavka hilarova myslim. Tam to moc moc chvalej.potom ta moje byvala u lesa strekov,bus treba 17,vystupuje se novosedlicke namesti.je to v rodinnem baraku,jsou tam kazdy den.a chodi tam par fretkaru,tak zkusenosti jsou.
jinak já ted chodím sem:[www.veterina-mi-vet.cz]

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: pot?ebovala bych poradit!!!
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-05-13, 11:48
cacorko hlavn? zachovej klid,at sami?ka není nervozní z tebe,no tak hold je neplánovan? t?hotná(se stává i v lepších rodinách,žejo),to že je malinká neznamená celkem nic,p?íroda jist? neprovedla takovou hloupost aby jich m?la 20.je dost sami?ek malinkatých,které v pohod? odchovaly mladata.Zjisti si telefony po?ádnýho veta a t?eba n?koho,kdo s tím má zkušenosti a zkus se t?šit.
To že ti dal vet špatnou informaci,no,by m? zajímalo komu se to tu nestalo.Takže kapku nechápu cos vlastn? ty tak strašnýho provedla.Podle mne nic,jen budeš mít trochu starostí s mrnousky,ale i radosti,neboj.No a to žs to tu napsala je moc dob?e,pá? si to alespon p?e?tou i jiní,a nebudou se domnívat že malé sami?ky nem?žou zab?eznout.Zas je dobré,že nebyla dlouho v ?íji,když byla po?ád se samcem,tak je nevysílená,a ur?it? to dopadne dob?e,jen musíš být pozitivn? nalad?ná :o)

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************

Re: pot?ebovala bych poradit!!!
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2007-05-13, 12:36
boža napsal/a:
-------------------------------------------------------
> ja ale nevím pro? má uhán?t ted honem k vetovi?
> vždyt je sami?ka pouze t?hotná,nebo je nemocná??

no já ti nevím, že by proto, že si sama v?bec neví rady??
nebo ty si troufáš s ní ?ešit t?hotenství, porod a p?ípadné komplikace po netu?? tak to klobouk dol?... ;o)
boža, pro? asi tak, si myslíš, se obracím na fretka?e bydlící poblíž, no, zkus hádat... :o)

a taky by cht?la, aby vet asistoval u porodu, je to v n?kterém ze starších p?ísp?vk?.
?ím d?ív si cácorka najde veta (myslím fretka?e), tím líp, tím bude i ona klidn?jší, nebo se snad pletu?

tak proto - proto by m?la uhán?t... ;o)

Re: pot?ebovala bych poradit!!!
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-05-13, 12:44
...p?emýšlím, jak by prakticky vet mohl asistovat u porodu, který trvá hezkých pár hodin...fyzicky asi t?žko, leda na telefonu, jako pohotovost...
Avatar

Re: pot?ebovala bych poradit!!!
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-05-13, 12:44
jo to ji radím taky ,ale v klidu,žejo

ono tahat t?hotnou sami?ku do ?erta k dáblu taky není optimální...
každá návšt?va veterinární ordinace je pro zví?e velmi stresující,alespon ti moji se klepou jak ratlíci už p?ede dve?ma.A t?hulka by m?la být v klidu a ne ve stresu.Takže já osobn? bych si zjistila kontakty,obtelefonovala bych,zjistila informace a po?kala bych .

Rozhodn? neradím po internetu jak odrodit a podobn?,ty to v tom mým psaní vidíš?

Re: pot?ebovala bych poradit!!!
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2007-05-13, 14:59
johanko,
to jsem taky cácorce psala n?kde výše - zrovna minulý týden u nás v most? rodila fretka v ordinaci.
bohužel nevím, jestli to byla prevence nebo na vyžádání (což je možné, zrovna tady jsou hrozn? ochotní a milí vetové) nebo jestli byly n?jaké komplikace, tak tam s ní p?ijeli už s rodící.
možná by se mohla podobn? domluvit i cácorka se svým vetem, ale v první ?ad? to musí být vet, který o fretkách n?co ví.
a ur?it? by bylo dobré, aby nechala ud?lat to sono, možná se plaší úpln? zbyte?n?.

božo,
tohle zatím neradíš, ale už jsem se lekla, že to snad p?íde taky!
te? když pro?ítám znovu p?ísp?vky, tak bea, žofiro ani já jsme cacorce netvrdily, že musí n?kam "honem uhán?t". jen se snažíme jí p?esv?d?it, aby navštívila nebo si alespo? sehnala kontakt na toho "správného" veteriná?e.
nebylo toho letos málo, že m?ly sami?ky p?i porodu problémy, cacorka sama je dost bezradná už jenom ze samotného t?hotenství, tak kdo jinej by jí m?l OPRAVDU pomoct a uklidnit ji než dobrej vet a pocit, že ho má "po ruce", až to p?íde?
navíc - shán?t veta-fretka?e, až p?i-po porodu je trochu pozd?. a jestli je pravda, že trajda je v 3-4 týdnu, tak je podle m? nejvyšší ?as s tím shán?ním za?ít...


Re: pot?ebovala bych poradit!!!
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-05-13, 15:22
marjápanno,copak ji tam nepíšu aby si sehnala telefony a obtelefonovala,aby v?d?la na koho se obrátit,kdyby bylo t?eba??? a to "honem uhán?t "tam máš práv? ty ,nebo alespon já to tady n?jak vidím,možná mám "vl?í mhu"
každopádn? hysterie nikomu neprosp?je a cácorce už vubec ne,zas tak strašnou v?c neprovedla,to se tu teda vyskytly mnohem ,ale mnohem závažn?jší "p?ípady",který zrovna tys chápaladoporu?uju klid a rozvahu,pokud je to možné...
to ta sami?ka pot?ebuje ze všeho nejvíc.


Re: pot?ebovala bych poradit!!!
Zaslán uživatelem/kou: cacorka.21 (IP)
Datum: 2007-05-13, 16:00
ahojky holky moc moc d?kuji jste všichni strašn? hodní už jsme doma tak trajda je b?ezí.vet nás vzal i mimo ordina?ní hodinyjak jsem ráda!!!!je upln? zdravá a s porodem bych taky nemela mít žádné problémi!!jsem moc ráda dostala jsem na n?ho p?ímo tel a mám volat p?i porodu kdykoli byl strašn? moc hodnej amilej odpov?d?l mi na všechno co jsem pot?ebovala i kdy? jsem si p?ipadala jak kolovrat.no je to super ano trajda je ve 4 týdnu podle velikosti...snad to zvládnu sama už se i dokonce t?šim......

Re: pot?ebovala bych poradit!!!
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2007-05-13, 16:27
cacorko, k ?erpání informací o b?ezosti, porodu a odchovu mlá?at doporu?uji:
1) zakoupit a d?kladn? pro?íst knihu od Petry Nerandži?ové "Fretka jako domácí zví?e", zejména pak strany 36, 42, 51 - 58.
2) p?e?íst si informace o fretkách na t?chto stránkách, zejména pak pasáže týkající se odchovu mlá?at :
[www.fretka.cz]
[www.fretka.cz]
[www.fretka.cz]
3) použij funkci VYHLEDÁVÁNÍ na tomto DF.

krytí+ b?ezost+ mlá?ata+



Celkem upraveno 4×. Poslední úprava: martina dne 10.06. v 15:59.
Avatar

Re: pot?ebovala bych poradit!!!
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2007-05-13, 17:04
cácorko,
tak zapla? pánbu, žes takhle dob?e po?ídila! :o)
te? už jen budem držet palce, aby všechno dob?e dopadlo - našt?stí to tak v?tšinou je, fretka si s porodem i miminky obvykle poradí sama... :o)
no a kdyby p?ece n?co náhodou - tak máš ten telefon na veta... ;o)

božo,
"honem" jsem "uhán?la" až po té, co se ti poda?ilo mi tuhle myšlenku svým p?ísp?vkem vnuknout (prost? jsem použila tv?j výraz, já blb)
a jestli je tu n?kdo hysterickej... :o/ ...tak cácorka to není, ta je, resp. byla, jen lehce vyd?šená z toho všeho. my ostatní (bea, žofiro, já) nemáme k hysterii d?vod. dokonce bych ?ekla, že než ses do toho vložila, radily jsme jí celkem správn?? každá n?co, V?. TOHO VETA...
taky jsem si nevšimla, že by jí n?kdo sl?vkem vy?et, že provedla n?co strašnýho??
p?íšt?, božo, prosím!!, si znovu v klidu pro?ti všechny p?ísp?vky, než za?neš zas vypoušt?t nesmysle nebo polopravdy... dík ;o)

Re: pot?ebovala bych poradit!!!
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-05-13, 17:07
:o)))))))) nápodobn?

cacorko událas to nejlíp,paráda,p?eju hodn? št?stí,hlavn? se neboj a t?š se,uvidíš,všechno dob?e dopadne,držím palce :o)

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************

Re: pot?ebovala bych poradit!!!
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-05-13, 17:21
Cácorka: No super, žes našla veta, ke kterýmu máš dúv?ru. :-)))) Ešte máte cca 2 týdny všechno p?ipravit a dostudovat :-)) Držím palce!
Avatar

Re: pot?ebovala bych poradit!!!
Zaslán uživatelem/kou: bea (IP)
Datum: 2007-05-13, 20:04
No vidíš, te? už budeš klidná a freti?ka taky. Všechno bude v pohod?, uvidíš. Celá naše sme?ka bude držet tlapky.

Re: pot?ebovala bych poradit!!!
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2007-05-13, 21:08
cacorko,
po?ádn? si pro?ti všechno to, co ti radí vendulka. když ti n?co nebude jasnýho, neboj se zase zeptat tady, abys netelefonovala do ordinace kv?li n?jaké mali?kosti. když to n?kdo bude um?t, ur?it? ti zas poradí, když ne, teprv potom se obrátíš na veta.

kde jsi v?bec byla? v tom ústí nebo n?kde jinde, a u koho? a co kac, už má malý? s tou bys to všechno taky mohla konzultovat, ur?it? t? neodmítne... ;o)

Re: pot?ebovala bych poradit!!!
Zaslán uživatelem/kou: cacorka.21 (IP)
Datum: 2007-05-13, 22:10
ahojky byla jsem v ústí vzali m? i mimo ordina?ní hodinu a to kon?ili asi v 11.jsem ráda že to tu je že se mužu zeptat já s toho byla uplne v p.....:-)) no ješt? jednou d?kuji moc d?lali jí odb?ry a n?jaké testy a nevím v?bec k ?emu hlavn? tu píšete o sonu a já se stydím ale nevím co to je jen vím že jí odebíral krev mo? a cht?l po m? hovenko:-))).....potom ji pokládal na n?jakou desku a m?l v ruce malou hadi?ku a cht?l jí to strkat do krku ale to jsem šla ven m? s toho d?lá zle p?íjde mi jako by jí ubližovali.....nevím jsem silnej laik!!!!

Re: pot?ebovala bych poradit!!!
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2007-05-13, 22:13
cacorka,jak jsem psala v SZ sono=ultrazvuk

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: pot?ebovala bych poradit!!!
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-05-13, 22:15
cacorka: Promi?, já vím že si v stresu...ale z tohoto sem blbá jak Vánoce...pro? ji d?lali všechny ty vyšet?ení? A jaké jsou výsledky t?ch vyšet?ení? A závér...?
Avatar

Re: pot?ebovala bych poradit!!!
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-05-13, 22:17
sono neboli ultrazvuk,je p?ístroj vyšet?ující ultrazvukovými vlnami,které se zobrazí na obrazovce .V praxi to vypadá tak,že vyšet?ovaná ?ást t?la,v tomto p?ípad? b?íško, se musí oholit,pak se nat?e gelem a p?ejíždí se po n?m takovou malou sondou,a na obrazovce je vid?t útroby tvore?ka.takové ?ernobílé šmouhy,když ti nevysv?tlí co vidíš :o)
není to nijak zát?žové ,ani nebezpe?né pro miminka jako t?eba rentgen.

Aktuální stránka:14 z 22


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist