Aktuální stránka:14 z 24
Re: III. MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA FRETEK - PRAHA 2009
Zaslán uživatelem/kou: tomas (IP)
Datum: 2009-01-01, 12:48
no jo ale at ne?ikaj: Nehled? na to, že Berušku sis zubožil sám chudinku a te? chceš na tom jen t?žit!:

za to by se mnela omluvit

chi jen at ma taky sanci chudak..






Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: tomas dne 01.01. v 12:49.

Re: III. MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA FRETEK - PRAHA 2009
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-01-01, 12:48
Já bych si dovolila požádat, aby se ne?ešil Tomáš (stejn? to nemá smysl), ale výstava vsz. hendikepované fretky. Pokud je o toto ovšem zájem. D?kuji.

Tomáši, bu? tak laskav a jdi se ventilovat jinam!



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Johana dne 01.01. v 12:49.
Avatar

Re: III. MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA FRETEK - PRAHA 2009
Zaslán uživatelem/kou: tomas (IP)
Datum: 2009-01-01, 13:02
omlovam se.. za my virazi..

Re: III. MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA FRETEK - PRAHA 2009
Zaslán uživatelem/kou: nikolac96 (IP)
Datum: 2009-01-01, 13:14
ahoj holky, prosím vás vzaly by mi Flaca když má v
oku zákal šedej? chystáme se to odstranit ale ted
ne.A když nao?kuji ted vezmou mi to? a jestli je
?ip pot?eba vše bych ud?lala ted
Avatar

Re: III. MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA FRETEK - PRAHA 2009
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-01-01, 13:18
co se týká výstavy a zisku z ní - takové akce jsou VŽDYCKY velmi rizikové a v?tšinou prod?le?né (stejn? jako byla výstava v brn?).

a co se týká vystavování JAKÝCHKOLI zví?at - osobn? se mi p?í?í p?edvád?t a posuzovat "krásu" všech živých tvor?, a? už zví?at nebo lidí. u zví?at ješt? dokážu pochopit, že d?vodem m?že být výb?r jedinc? vhodných k chovu, ale svoje kastráty bych NIKDY do žádné "sout?že krásy" nep?ihlásila. prost? mi to p?ipadá zbyte?né a "pod úrove?". a dost dob?e nedokážu pochopit, PRO? to vlastn? n?kdo d?lá, natožpak "vystavovat", resp. stresovat cestou a cizím prost?edím, zví?ata jakkoli postižená - není to fakt zbyte?ný?

ale aby nedošlo k mýlce nebo k dojmu, že výstavu bojkotuju nebo chci, aby "nedopadla" - v?bec ne, pro m? za m?, když má n?kdo pocit, že ke svému zví?eti pot?ebuje medajli... já prost? jen ten pocit nemám a rozhodn? bych kv?li diplomu nem?la svoje fretky víc nebo mí? ráda :o).

Re: III. MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA FRETEK - PRAHA 2009
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-01-01, 14:47
Nikolac, p?ihlásit múžeš i fretku se šedym zákalem, ale pokud nebude t?ída hendikepú, po?ítej s tim, že nejspíš nemá žádnou šanci na lepší hodnocení.
Avatar

Re: III. MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA FRETEK - PRAHA 2009
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2009-01-01, 15:34
Myslím, na rozdíl od Martiny, že vystavování kastrát? význam má.
Mnoho našich fretek je kastrovaných, ne pro naši pohodlnost, ale z d?vod? zdravotních (hlavn? sami?ky) nebo pro zamezení stres? z hormonálního puzení a tendenci k út?k?m a zabíhání se (p?evážn? u samc? v ?íji) a snad i kv?li možnosti klidného soužití s páchnoucím a p?ípadn? kousavým samcem.
Všechni tito mazlíci jsou n??í potomci a asi i n??í p?edkové. Proto bych se p?imlouvala i za vytvá?ení "chovných skupin" p?i p?íležitosti výstav, abychom vid?li, jak se který same?ek (p?ípadn? sami?ka) osv?d?il v chovu, jak jeho p?íbuzní vypadají, jaké mají vlastnosti (von je kousavej po tátovi, vona je vocasatá po mám?), protože asi alespo? n?kolik potomk? jejich geny ješt? m?že p?enést do další generace. Tohle hodnocení je klidn? možné ud?lat i podle výsledk? hodnocení, ale co takhle t?ebas svolat si potomky same?ka v kategoriích které práv? nejsou posuzovány k setkání rodiny? Sta?í snad, aby moderátor v dob? posuzování nap? sami?ek svolal same?ky syne?ky,... Tím se stane z výstavy i rodinná sešlost
A co se tý?e té krásy - nejhez?í je samoz?ejm? ta naše a až po ní vít?z. To je jasné,ne?
A k chovnosti - pro? ne posouzení chovnosti podle
výsledk? na výstav??
Avatar

Re: III. MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA FRETEK - PRAHA 2009
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-01-01, 16:25
chovnost - souhlas
setkání - sejít se lze i jinde než na výstav? :o)

ale jak ?íkám - já osobn? sice výstavy nemusím, ale nijak m? neirituje, že n?kdo jiný tu pot?ebu má. jsem dokonce klidn? ochotná p?i akci, která pro m? "nemá význam" (krom práv? setkání s ostatními fretka?i, ale to není prvotní d?vod výstav :o)), p?iložit pomocnou ruku k dílu - jako jsem to ud?lala v brn? a jako jsem to už nabídla i yasmin :o)

Re: III. MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA FRETEK - PRAHA 2009
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-01-01, 16:29
Erin, pokud se výstava bere jako spole?enská akce, pro? ne :-) Ale hodnotit exteriér a zpúsobilost k chovu....v tom vidim jeden zna?ný problém: u fretek neexistuje jednostný standard k posuzování (jako t?eba u psú), takže hodnocení rozhod?ími z jakéhokoli státu je spíš subjektivním názorem. U rozhod?ích nap?. z Ma?arska múže být fretka absolutní vít?z výstavy...a za m?síc na jiné výstav? u rozhod?ích t?eba z Ruska si ta samá fretka ani neškrtne. ?iže takovéto výsledky hodnocení múžou téžko vypovídat o kvalité zví?ete.
Avatar

Re: III. MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA FRETEK - PRAHA 2009
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2009-01-02, 10:29
Já souhlasim s Martinou... svoje fretky jsem nevystavovala ani v Praze a to ješt? Meggie nebyla kastrovaná a lehce jsem si pohrávala s myšlenkou na odchov (kterou jsem, našt?stí, neuskute?nila). Na výstav? jsme byli, ale jenom na kouknutí, spíš jsme se prob?hli, seznámili se s dalšíma fretkama, já je aspo? mohla mít celou dobu u sebe a žádnej rozhod?í nebyl díky tomu pokousanej :) a celkov? jsem se p?estala ú?astnit hromadnejch akcí nap?íklad kv?li všemožnejm nemocem, co si plno fretek p?iveze. A já p?iznávám, že si dokážu p?edstavit lepší investici, než za veteriná?e za lé?ení 4 nemocnejch fretek, kv?li n?jaký akci, kde jsem byla jen tak. Protože fretky to zase až tak nebere (nap?íklad ?arod?jnice Rocky celý prochrápal). Nic proti výstavám, pro? ne, když to n?koho baví, posoudit chovnost je fajn, ale to se dá spíš u ps? než u fretek. Ale každej chce a má rád n?co jinýho, já klídek a p?ípadný procházky s lidma, se kterejma se dob?e znám a ráda se s nima uvidim a? už s fretkama nebo bez... ale zase t?m akcem vd??im t?eba práv? za tyhle lidi :) takže všechno má svoje plus a mínus, ne?
Avatar

Re: III. MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA FRETEK - PRAHA 2009
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2009-01-02, 11:11
Ano, jak ?íká Rynn- vše má své pro i proti a výstava je nejen ukázka krásných zví?átek, ale práv? ono setkávání. Jist?, s p?áteli se mohu sejít tak ?asto, jak mi to vyhovuje a podle toho, jak bydlíme daleko od sebe, ale sejít se s t?mi, s kterými si p?evážn? píšu nebo telefonuji je p?i p?íležitosti výstavy milé a jsou to setkávání ve slavnostn?jší atmosfé?e než jen tak v parku.
Ano, fretky to v?tšinou "tak nebere", ale myslím, že je jim jedno, jestli si hrají v proléza?ce ze starých teplák? a drenážních trubek nebo v chobotnici, to je rozdíl spíš pro nás.A nás to trochu bere, že?
Co se tý?e nemocí, samoz?ejm? je možné, že si n?co p?ineseme (n?kdy i na kabát? nebo botách, jak jsem p?inesla dom? rýmu a m?li jsme ji všichni), proto bych se velice p?imlouvala za odpov?dnost chovatel? a velice p?ísnou veterinární kontrolu.
Avatar

Re: III. MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA FRETEK - PRAHA 2009
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2009-01-02, 11:29
No práv?, jenže jak se spolehnout na to, že sice fretka bude zkontrolovaná, bude mít i potvrzení a p?itom bude mít t?eba pr?jem, což p?i kontrole asi nezjist?j a roznese to všude? To je práv? o tý odpov?dnosti, jenže... n?kdo p?ihlásí fretku, den p?edtim dostane virozu a majiteli bude líto, že by o to m?la fretka p?ijít a vezme jí tam stejn?... sice nevim o nikom, koho znám t?eba osobn?, kdo by to ud?lal, ale tam nejsou jenom lidi z fora, m?žou tam bejt i nezodpov?dní jedinci, kte?í se o tom dozv?dí n?jak jinak, vykašlou se na to... tak t?eba u tohodle nechci riskovat zdraví svejch milá?k?, t?eba se na n?jakej sraz p?ijdu podívat, ale už asi bez nich. Práv? kv?li tomu, že já z toho ten požitek mít budu, jim je to vcelku fuk, tak je tomu nebudu vystavovat...
A jinak, co se tý?e t?ch kategorií... nevim, tohle je asi fakt na t?ch, co výstavu po?ádaj. Ur?it? by bylo p?kný, aby se toho mohly zú?astnit i r?zn? "postižené" fretky, jenže pokud je to o chovnosti a tak, tak je to na nic, u ps? to taky asi takhle moc nebejvá. Ale nevim, na výstavy nechodim. Pokud by to m?lo bejt jenom pro radost, tak pro? by tam taková kategorie bejt nem?la, i kdyby s jednou jedinou fretkou?
Avatar

Re: III. MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA FRETEK - PRAHA 2009
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-01-02, 11:51
Rynn, pokud jde o posouzení spúsobilosti k chovu, tak znova nerážíme na problém neexistujícího jednotného standardu. Kdybych se te? mnéla rozhodovat, jestli budu svou fretku p?ipouštét, radši bych si ji nechala skontrolovat skušeným vetem, který X rokú chová fretky a odchovává mladé (t?eba naše Sana). Toto by pro mne bylo víc smn?rodatné, jako posouzení chovnosti od rozhod?ích na výstav?, i když z výstavy by mi dali papír...
Avatar

Re: III. MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA FRETEK - PRAHA 2009
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2009-01-02, 13:57
Johano, já s tim souhlasim. U ps? je to práv? jinak. Ale u fretky rozhod?í nezkoumá, jestli neni náááhodou t?eba hluchá (pro m? osobn? by to znamenalo nevhodná do chovu, i když na tohle neni žádnej "zákon", je to podle m? v?c slušnosti, no), jestli nemá n?jakou vrozenou vadu... jasn?, u ps? se toho taky plno nepozná, ale t?eba dob?í chovatelé taky nechávaj d?lat u velkejch ps? genetický testy na displazie a tak... a o tom to podle m? je, u ps? i o vzhledu, o povaze, kterou t?eba i rozhod?í trochu vid?j, o veterinárních kontrolách, nap?íklad... u t?ch fretek bych to zkrouhla na veterinární prohlídky, vzhled se u nich objektivn? moc posoudit nedá, no.
Avatar

Re: III. MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA FRETEK - PRAHA 2009
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2009-01-02, 14:49
Pekna diskuze se tu rozjela :o) co se tyce hendikepovanych fretek, tak rozhodci (ani ja) nevidi duvod proc je neprihlasit do klasickych kategorii.
Jako priklad treba Tomas...
Tomasi: ty tvrdis, ze by to Rozara vsem natrela, kdyby mela usi. Pokud je tak skvela, pak uspeje i v normalni kategorii, stejne jako fretka s ocnim zakalem muze vyhrat - protoze to, ze ji strhnou 1 - 3body za kratky ocas, nebo nohu, ci oci, ci ty usi - nehraje roli, zalezi jak bude bodove dobra celkove, jina fretka bude mit zase dolu body za nohy krive, teckaty cumak a pod.. :o)
Takze Johano: NENI pravda, ze fretka se zakalem nemuze vyhrat..
Vybornym prikladem je prece Valcek - ma taky zakal a presto vyhrava na vystavach a jedine kde byl v hendikepech je Brno.

Co se tyce Rozarky, taky souhlasim s tim, ze sis to Tomasi zavinil sam.. >:o/ (ale to uz je na jinou diskuzi)

Johano a co se tyce rozhodcich, tak valna vetsina z nich ma veterinu, nebo kvalifikaci a hlavne i ty letite zkusenosti s chovem fretek :o) Ano od Sany bych si fretku posoudit nechala, ale bohuzel vetsina vetu ty fretky nechova.. :o/
Znam veterinare, ktery ackoli fretky doma ma uz radu let, tak od nej bych si chovnost posoudit nenechala, ac je dobrym vetem...


Avatar

Re: III. MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA FRETEK - PRAHA 2009
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2009-01-02, 14:54
Jo a p.s. Tomasi, jestli chces muzes zaplatit sal 30tis a ja si alespon neco malo teda vydelam.. >:o)

Avatar

Re: III. MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA FRETEK - PRAHA 2009
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2009-01-02, 14:59
A co t?eba fretka bez ocasu? Tý strhnou 3 body za to, že nemá ocas??? I tak bych ?ekla, že jsou timhle fretky znevýhodn?ný....
Avatar

Re: III. MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA FRETEK - PRAHA 2009
Zaslán uživatelem/kou: wolfi (IP)
Datum: 2009-01-02, 15:37
Opravte m?, pokud se pletu, ale to byste museli za?ít rozebírat i to, jak jsou znevýhodn?né fretky bez p?vodu, protože t?m s doloženým p?vodem jsou p?ipisované bodíky navíc (?) p?ípadn? se strhávají fre?ulím bez p?vodu - záleží rohod?í od rozhod?ího

Takže je to tu podle m? debata v podstat? o ni?em, fretky nejsou psi, takže záleží jen a pouze na organizátorovi, jaké kategorie si pro "svou" výstavu vypíše.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: wolfi dne 02.01. v 15:39.

Re: III. MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA FRETEK - PRAHA 2009
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2009-01-02, 15:40
To wolfi: vzhladom na to, ze rozhodcovia posudzuju fretky ANONYMNE, tj. vobec nevedia co je to za fretka (teda okrem toho, ze je to napr. samica, sampan a pod.), tak tato otazka je fakt irelevantna. A vzhladom na to, ze ZoP su neoficialne, tak je to irelevantne na druhu. Takze ci je fretka s povodom, alebo bez, ziadne body sa jej kvoli tomu nepridavaju ani nestrhavaju.
Avatar

Re: III. MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA FRETEK - PRAHA 2009
Zaslán uživatelem/kou: Jeanette (IP)
Datum: 2009-01-02, 15:40
Dotázek k v?ci - hodnotí se stav zub?, jakým se to d?lá zp?sobem? Asi nemá šanci zví?e, které si tlamku nenechá od majitele otev?ít, co?
Avatar

Re: III. MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA FRETEK - PRAHA 2009
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2009-01-02, 15:51
Maja a Wolfi: K p?ipisování/ubírání bod?, po?ádn? jsem si nep?e?etla o co jde, takže se omlouvám, za rodokmen se p?ipisují/ubírají body p?i posuzování chovnosti, ne krásy, samoz?ejm?, takže se omlouvám za zmatky

Navic co se tyce posuzovani - chcete snad davat do hendikepu i fretky ktere nemaji zuby, maji je obrousene? Taky jim neco chybi a strhnou se za to body.
A nebo (teda uz ve srande) mame rovnou zrusit kastraty a dat je do hendikepu, neb tem chybi kulicky B-)

Jeanette: ano stav zubu se samozdrejme hodnoti, fretka, ktera pokouse (nepocitame jeden maly pokus) rozhodci bude diskvalifikovana.





Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: Yasmin dne 02.01. v 18:37.
Avatar

Re: III. MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA FRETEK - PRAHA 2009
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-01-02, 16:51
Yasmin, rozjela se tu debata ?ist? akademická, myslím že je jasné, že organizátor si ud?lá vše dle svého, jak už to bylo od samotného za?átku plánování výstavy (viz. debata a hlasování na slovenském foru).
A na to aby probíhali debaty, na to forum myslím je. :-)
Avatar

Re: III. MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA FRETEK - PRAHA 2009
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2009-01-02, 18:23
Rynn, co se tý?e ocásku, když jí ho maminka ukousne spolu s pupe?ní š??rou (nám se to stalo), tak se to pozná, když úpln? chybí (vrozen?, ne po ?razu) tak se to pozná taky. Alespo? ma?arští rozhod?í v Praze to poznali a body nesráželi.
Jeanette, oni se jí podívají na zoubek i odhrnutím pysk?, ale nem?la by je natvrdo rafnout, za to pak srážejí body (za agresivitu) nebo vy?adí pro nemožnost posouzení
Avatar

Re: III. MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA FRETEK - PRAHA 2009
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-01-02, 18:33
Na výstavách psú se srážejí body, když se pes nechce nechat skontrolovat od rozhod?ího...Když sem p?edvádéla kamoš?inu ?ivavu a sekla po mn? zubama, šla v hodnocení o celý stupe? dolu, brali to jako vadu. Byla to ale moje "vada" nedostate?n? sem psa na výstavu p?ipravila.

Ono se celkem vyplatí nau?it zví?e, aby drželo když s nim manipuluje cizý ?lov?k, nebo mu leze do huby....o to líp se pak zvládají veterinární zákroky.
Avatar

Re: III. MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA FRETEK - PRAHA 2009
Zaslán uživatelem/kou: Kviky (IP)
Datum: 2009-01-02, 22:00
Tak jsem musela Myšela zaregistrovat, te? jsem to odeslala, snad se to stihne....

Kviky, ŠelMyšel a Ešlym
Avatar

Re: III. MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA FRETEK - PRAHA 2009
Zaslán uživatelem/kou: Jeanette (IP)
Datum: 2009-01-02, 22:06
Erin, Yasmin : d?kuji za odpov??. No, ono by se naší Elišce šlo možná podívat na zoubek s pomocí n?jaké pasty, ale stejn? asi nemá smysl ji stresovat cizíma homo sapiens, když ani nás ješt? úpln? nep?ijala, p?estože je to holka krásná.

Johana : to je jasné, že je d?ležité a užite?né, aby se sebou zví?átko nechalo manipulovat. Jen se nám to zatím ani po skoro t?i?tvrt? roce nepoda?ilo. Ale stále v??íme ;o)



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Jeanette dne 02.01. v 22:10.
Avatar

Re: III. MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA FRETEK - PRAHA 2009
Zaslán uživatelem/kou: Dodi (IP)
Datum: 2009-01-03, 17:34
P?edpokládám, že tyhle názory o tom co vyhlásit a nevyhlásit a co ud?lat nebo neud?lat budou všechny motivovat k tomu, aby v p?íštím roce nebo i už v letošním roce na Slovensku p?ipojili ruky k dílu a podíleli se na osnovách výstavy svými poznatky odza?átku - v tu chvíli to bude konstruktivní...a pokud budou na výstav? pomáhat a pak jejich názory budou mít jinou váhu než názory vrtal? a lidí, kte?í se snaží jen aktivity kazit.
P?ece jen výstava - je výstava krásy. Mazlit se a p?edvád?t s fretkama se dá kdekoliv jinde na jiných akcích.
Škoda že nebyl takový ohromný zájem t?eba o Olympiádu, která byla v podstat? i hodn? dobro?inou akcí a vyd?lala dost korun pro fond. (Omlouvám se za tuto vsuvku).
Nebo si snad n?kdo po?ídil fretku jen kv?li tomu, aby s ní trhl všechny výstavy a mohl se p?edvád?t?
Bu?me rádi, že existují lidi, kte?í v?bec jsou ochotni n?co pro jiné d?lat - je jich opravdu pramálo.
A Tome - kdo že se chce na tom nabalit? Po?ádá to SKCHF - takže nap?. MajaZ? Nebo já?
A na konec mého výlevu - nejsem pánb?h a netvrdím, že mé názory jsou svaté - takže si nenechte zkazit náladu :-)))

307-515-842



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Dodi dne 03.01. v 17:39.
Avatar

Re: III. MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA FRETEK - PRAHA 2009
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2009-01-03, 19:36
Jo kdyby nekdo registroval fretku do nejake PK, tak staci napsat do poznamky k emailu, ze fretka je zaregistrovana a cekate na cislo a to pak dodat dodatecne (viz Kviky) :o)
Jeanette: aha ty myslis Elisku :o) o te jsem trochu cetla.. Pokud bys chtela vedet chovnost, pak se muze domluvit mimo soutez. Ze na ni rozhodci kouknou s tebou, ale jinak do souteze krasy bych ji asi nedavala (uz kvuli ni) - teda pokud je takova jako moje holky (trochu tak soudim) - proste ty jsou napul plache, ac neuveritelne krasne, tak na vystavu by nemohly - pro ne stres a pro rozhodci siti rukou.. :o(

Avatar

Re: III. MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA FRETEK - PRAHA 2009
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2009-01-04, 18:46
Aktualizovane info na fretka.sk





Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Yasmin dne 04.01. v 18:49.
Avatar

Re: III. MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA FRETEK - PRAHA 2009
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-01-04, 19:05
Jen malá poznámka:
U cen startovného, vstupného (na stránce Slovenského klubu) neni uvedeno v jaké mn?n? sou ceny udávány. Když vycházím z toho, že výstavu organizuje Slovenský klub chovatelú fretek, asi by mn?lo být umožn?no platit i mn?nou SR. Od 1.1.2009 je mn?nou v SR Euro, oficiální p?epo?et SKK na Euro je konverzním kurzem 30,126.
V p?ípad?, že sou ceny udávané v K?, mn?l by být taktéž uveden p?epo?et na Euro a kurz, kterým je proveden.
Avatar

Aktuální stránka:14 z 24


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist