Aktuální stránka:23 z 29
Re: pro t?i z and?l?
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2009-08-01, 23:10
Sví?ky ho?í i u nás...

Lee- to, co píšeš, byl d?vod, pro? jsem nešla na veterinu, a? jsem cht?la. Máma mi tenkrát velmi sugestivn? popsala podobnou situaci, jako jsi dnes zažila... :o(
Ale vroucn? Ti p?eju, a? je podobných situací co nejmén? a práce a? p?ináší radost!!!
Avatar

Re: pro t?i z and?l?
Zaslán uživatelem/kou: Heretika (IP)
Datum: 2009-08-02, 08:20
Tohle byl p?esn? ten d?vod pro? má dcera z veteriny odešla!!!



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Heretika dne 02.08. v 08:22.

Re: pro t?i z and?l?
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2009-08-02, 11:41
Když byl m?j muž už hodn? bolestn? nemocný, ?ekl mi pan doktor "nepom?žu mu. Kdyby byl pes, tak bych v?d?l ..." Berme to tak i když to moc bolí.
Avatar

Re: pro t?i z and?l?
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2009-08-03, 12:47
Erin - jenže ve veterinární praxi se bohužel setkáš i s euthanasií zbyte?nou´a vynucenou...Nicmén? já bych nezvládala ani tu opravdu nutnou...
A s nemocí u ?lov?ka... dva roky na plicní onkologii jsem praktikovat dokázala a bavilo m? to. To, že jsem se á ?tvrt roku hroutila, na faktu nic nem?nilo...je to trochu podobné. Ale s lidma se dá víc komunikovat, zanadávat na všivej život a hnusný bolesti... O?i trpících zví?at snáším tak n?jak h??...
Avatar

Re: pro t?i z and?l?
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2009-08-03, 13:01
Jenze tohle bylo jiny. Me euthanazie nikdy az tak nevadily, byt mi dobre nebylo.

Ale. Trevis, ctyrlety pes - na prochazce s panem, hezky vecer, den predtim slavili psi narozeniny. Sel si smocit tlapy do strouhy, nekam blbe upadl. Domu dosel (naprosto v pohode), pak "ochrnul". Dovezli mi ho na pohotovost, tim, ze tu neuro pacientu vidim vic, nez je zdravo, byla jsem tak rada, ze tihle majitele chteji resit, investovat do psa a do chirurgie. Vytelefonovala jsem prijem v Praze + interni a neuro vysetreni, v Brne zbuzerovali neurochirurga, abych chystal sal. Psa odvezli v deset, po pulnoci mi z Prahy volali, ze pes ma infarkt michy a ze sance tak pul az procento. Takze nic. Nedalo se nic delat, nicmene me stve, ze jsem ztratila takhle mladeho pacienta s ochotnymi lidmi. Kdyby mel jinou diagnozu...

Ale. Kote Zrzek - prave vesnicke kote, co mu bylo nikdo nevi, pravdepodobne vrozena srdecni vada. Zhorsovalo se nam pred ocima i presto, ze se aktivne resilo. Chut ke zradlu mel, ale trapil se a hodne. U tohohle to bylo poznat.

Dalsi dva pacienty jsem vicemene neznala, jeden uplne odjinud, druheho jsem jen nepotkala. Proste to slo moc za sebou...
Avatar

Re: pro t?i z and?l?
Zaslán uživatelem/kou: Zdenina (IP)
Datum: 2009-09-20, 10:10
Nemohu ani mluvit ale snad to zvládnu aspo? napsat.Dnes ráno nám navždy odešel fe?á?ek Badži,bylo mu 2,5 roku.V?bec nevíme pro?,v?era ve?er jsem pouze registrovala že není zcela fit ale p?esto pil i žral:0((((Nem?žeme tomu ani uv??it.Dnes ráno jsem zjistila že je už opravdu zle a než jsem se vykodrcala na veterinu tak už bylo pozd?:é((((Nedokážu si v?bec vysv?tlit co to mohlo být a pro? to m?lo tak rychlí spád,zbyli nám zase jen o?i pro plá?.Prosím ty kte?í ho aspo? trochu znali zapalte sví?ku,a v?nujte mu jen malou vzpomínku,díky.
Avatar

Re: pro t?i z and?l?
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2009-09-20, 11:31
Ježiš, no to je hrozný.
Zdenino, co to mohlo sakra být?
To je šílen? rychlý pr?be?h :-(((
Nestálo by za to pokusit se zjistit co to bylo?
Máte ješt? n?jaké fre?ulky?

Už se to nedá vrátit, já vím, je to fakt neuv??itelný:-(.
Drž se...
Avatar

Re: pro t?i z and?l?
Zaslán uživatelem/kou: Zdenina (IP)
Datum: 2009-09-20, 12:12
M?la jsem jich 5!Ted už jen 4:0(Nedávno jsem tu m?la i Petuli.p dv? fretky Pídu a Tris které si ted v týdnu vzala už k sob?,takže jich tu bylo sedum,a ted mi tu zustali jen 4,pomalu a jist? už to nedávám už je to druhá moje fretka.Domluvila jsem se s manželem že ho dáme na pitvu chci v?d?t prost? co mu bylo.V?era dostali ku?ecí k?ídla,ale to dostávají po?ád a nikdy jim nic nebylo a d?lá to spousta lidí,nebo jestli byl dlouhodob? nemocný a jen jsme o tom nev?d?li že se to t?eba nemuselo projevit n?jaká srde?ní vada nebo já nevím.Chjo jsem zoufalá.Každopádn? chci tu pitvu ta snad ukáže co mu bylo:0((((



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Zdenina dne 20.09. v 12:13.
Avatar

Re: pro t?i z and?l?
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2009-09-20, 14:34
No, na dlouhodobou nemoc nebo srde?ní vadu to spíš nevidím.
To bylo opravdu pom?rn? rychlé umrtí :-(

K?ídla, Zdeni? S kosti?kama? Já nevím... napadá m? jedin? perforace "protržení" žaludku nebo spísš st?eva... jestli to bylo s kostma...

Nech ho pitvat, já vím, že to zní hrozn?, ale opravdu jen už kv?li ostatním (i Vám) je lepší v?d?t co se d?lo.
Vím, že už to stejn? Badžimu nepom?že:-(

Posílám trochu sil do p?ekonání prvního dne.
Myslím na Vás a je mi to moc moc líto :-(
Avatar

Re: pro t?i z and?l?
Zaslán uživatelem/kou: graciijka (IP)
Datum: 2009-09-20, 16:46
Je mi to líto...drž se.
M? to potkalo p?ed 14 dny.
Muf m?l z?ejm? vrozenou vadu páte?e...byly mu t?i m?síce. :(
Avatar

Re: pro t?i z and?l?
Zaslán uživatelem/kou: pinina (IP)
Datum: 2009-09-20, 17:26
Zdeni je mi to moc líto :ó(

[www.bobes.websnadno.cz]
Avatar

Re: pro t?i z and?l?
Zaslán uživatelem/kou: Patty (IP)
Datum: 2009-09-20, 17:31
Je mi to moc líto. Badži i Muf byli tak mladí. Myslím holky na Vás, držte se.
Avatar

Re: pro t?i z and?l?
Zaslán uživatelem/kou: Zdenina (IP)
Datum: 2009-09-21, 01:21
Ano byli to k?ídla s kostma:é(((D?lá to tak spoustu lidí,co já vím...Vždycky mi nechali ty tvrdé st?edy kostí a zbytek spapali.Zítra ho vezu na pitvu,což mi nevadí aspo? zjistím co se stalo jen mi vadí to že ho nedostanu zpátky a nebudu ho moci pochovat jak jsem cht?la,k jeho mamince:é(((Na protržení žaludku bych zase p?edpokládala n?jaké nafouknutí,v oblati b?išní nebo možná n?jakou viditelnou deformaci já nevím doktor nejsem.Uvidíme:0((((Každopádn? pocit že už ho nepo?uchám,chjo spouta ví o ?em mluvím a t?žko se tomu dá uv??it,že ten tvore?ek co mi olizoval pusu s takovou láskou až do sed?ení rt? tu najednou není,a sme?ka?Ani nemluvím,ty zbylé ?ekající pohledy z klece kdypak se asi Badžík vrátí....já to nedávám prost?.Bože kdy tohle zase p?ebolí.
Avatar

Re: pro t?i z and?l?
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-09-21, 01:37
to je d?s, je mi to líto :o(
pokud vím, tak ku?ecí maso s kostí se nedoporu?uje ani u ps?, kosti jsou m?kké a št?pí se na ostré úlomky.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: pro t?i z and?l?
Zaslán uživatelem/kou: Zdenina (IP)
Datum: 2009-09-21, 09:17
No pokud to pitva dokáže že to zavinila kost,nevím tak si to zase neodpustím,zachvíli už poveze m?j muž Badžiho na pitvu,už jsem s tou klinikou mluvila výsledky budou ješt? dnes.Chjo jsem zoufalá co mi pošlou e-mailem za zprávu upn? se toho bojím.
Avatar

Re: pro t?i z and?l?
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-09-21, 09:19
Zdenino, je mo moc líto co se s stalo! :-(
Pls dej pak v?d?t co ta pitva...
Avatar

Re: pro t?i z and?l?
Zaslán uživatelem/kou: Zdenina (IP)
Datum: 2009-09-21, 09:28
Jasn? dám v?d?t:é(((Chjo........
Avatar

Re: pro t?i z and?l?
Zaslán uživatelem/kou: pinina (IP)
Datum: 2009-09-21, 09:32
Zdeni drž se, myslíme na vás.... :ó(

[www.bobes.websnadno.cz]
Avatar

Re: pro t?i z and?l?
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2009-09-21, 09:37
Jestli se potvrdí ta kost, tak má Luciáš utrum s oblíbenou pochoutkou - dostává z k?ídla pažní kost. Tu ohryže a trubkový prost?edek odloží jako odpadek do záchodu.
U psa bych tomu rozum?la, ale fretka má na rozt?íšt?ní trubky malou tlami?ku a i kdyý se to nezdá, tak i malý stisk. To by ta kost musela být už naštíplá.
Avatar

Re: pro t?i z and?l?
Zaslán uživatelem/kou: petronelka (IP)
Datum: 2009-09-21, 10:38
Zdeni, je mi to moc líto. Takhle mi p?ed 3 m?síci um?elo 7 týdenní št?nátko, které jsem m?l m?la doma cca 12 hodin. Pouze zana?íkal a konec. Žádné p?edešlé známky nemoci ?i úrazu. Za týden mi p?išli výsledky poštou, že to byla bakteriální infekce. Dodnes mám z toho no?ní m?ry.On totiš na?íkal ze spaní a já si myslela, že se mu jen n?co zdá a tak sem ho vzala do náru?í a ut?šovala ho, že je to jen zlý sen. Pak najednou p?estal a já s radostí, že to p?estalo, jsem s hrozným šokem zjistila, že je najednou dvojnásobn? t?žší a že mu visí s pusy jazý?ek..Holky, h?? mi v život? nebylo....ta baznad?j...já si fakt myslela, že ješt? spím...mozek vyvolal šok a já jsem p?estala mluvit, vnímat, myslet...i bre?et sem dokázala až za pár hodin..hr?za...Nejd?ív sem si myslela, že sn?dl n?co ostrého ?i selhalo srdí?ko a ono tohle.

" Kdo nežije s fretkou, ten jako by nežil aneb kolik fretek máš, tolikrát jsi ?lov?kem!"
Petronelka



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: petronelka dne 21.09. v 10:40.
Avatar

Re: pro t?i z and?l?
Zaslán uživatelem/kou: Zdenina (IP)
Datum: 2009-09-21, 12:17
No práv?,bavili jsme se o tom když si tu byla Erin s Yasmin na kontrole vrhu.Bavili jsme se že to tvoji tcho?i taky baští nikdy jim nic nebylo,chjo už jim to nikdy nedám i když by pitva ukázala že to ta kost nebyla.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Zdenina dne 21.09. v 12:18.
Avatar

Re: pro t?i z and?l?
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2009-09-21, 12:20
Zdeni: Je mi tak moc lito co se stalo, drz se! :ó( :ó( pomuchluj chlupacky, oni ti otrou slzy :(
Drzim palecky, aby pitva neprokazala neco nakazliveho. :(

Avatar

Re: pro t?i z and?l?
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2009-09-21, 12:22
Zdeni: Kamaradky fretecce se tohle stalo s granuli, takze ono si moc nevyberes :(:(

Avatar

Re: pro t?i z and?l?
Zaslán uživatelem/kou: Zdenina (IP)
Datum: 2009-09-21, 17:49
Tak mám šokující výsledky z pitvy,
tak Badžík zem?el na bakteriální sepsi,prý m?l pr?jem,ale já jsem žádný nepozorovala.Tam na pitevn? byl.Tak m? podržte,kde to chytil?Prost? m?l otravu krve,ale doma m?l stolici v po?ádku.Musím tam zavolat ješt? zítra a zeptat se na více v?cí doktora,který ho p?ímo pitval,aby mi k tomu ?ekl více.Po té jsem to konzultovala s veteriná?kou ke které chodím s fretkama a ona mi ?ekla,že p?i jakém koliv shoršení stavu mých fretek musím okamžit? volat,aby jsme je zalé?ili ATB.Musím hlídat stolici a jakou koliv zm?nu v chování.Z toho vyplívá,že to mohou chytit také ostatní prý to bylo dost agresivní a rychlé.Zatím mají všichni stolici výstavní,tak uvidíme.No jinými slovy jsem šokovaná a vyplašená jako d?cko.Nechápu z ?eho a nebo kde to mohl chytit takovýho hajzla:é(((((
Avatar

Re: pro t?i z and?l?
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2009-09-21, 17:53
Ach jo. Tak držíme pale?ky, a? jsou ostatní chlupá?i v po?ádku..



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Silva dne 22.09. v 17:04.
Avatar

Re: pro t?i z and?l?
Zaslán uživatelem/kou: petronelka (IP)
Datum: 2009-09-21, 19:31
Zdeni, p?esn? jako ná pejsek, a jak jsem psala, m?l i stejný pr?b?h. A nem?l ani pr?jem, by? m?l bakteriální infekci ve st?evech. Ostatní št?nata z vrhu to nechytla. Ani ostatní 3 dosp?lý psi, kte?í s ním byly v dennodenním kontaktu.


" Kdo nežije s fretkou, ten jako by nežil aneb kolik fretek máš, tolikrát jsi ?lov?kem!"
Petronelka
Avatar

Re: pro t?i z and?l?
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2009-09-21, 21:15
Na bakteriální sepsi trávicího traktu umírají - podle veteriná?? ?MJ - sami?ky tcho?? ke konci kojení. Zdroj této bakteriální infekce je nejasný, myslivci se domnívají, že by to mohlo být tím, že sami?ky požírají ve velkém množství trus mlá?at v kterém jsou nejen zbytky z mléka, ale i z tuhé stravy kde m?že být zdroj bakterií. V malém množství nevadí, ve velkém už ano. Ne že by same?ek ?istil mlá?ata, ale zlozvyky jsou r?zné ...O tomhle se tu nedávno psalo u ps?, takže jeden neví. Naši samci se vy??rají a z louži?ky když je neženu klidn? líznou. Je to vysv?tlení lehce laické, ale vidím ho jako možné. Pr?jmovou stolici vidí léka? p?i pitv? ve st?evu.

Co se tý?e k?ídel - pod dohledem je dává leckdo, i paní doktorka z M?stské veterinární správy, která nám na výstav? d?lala dozor.Pokud máš fretku opravdu pod dohledem, vezmeš jí ožranou kost d?ív, než se dostane ke št?pivé ?ásti.
Avatar

Re: pro t?i z and?l?
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-09-21, 21:29
Erin napsal/a:
-------------------------------------------------------
Pokud máš fretku
> opravdu pod dohledem, vezmeš jí ožranou kost d?ív,
> než se dostane ke št?pivé ?ásti.

...pokud se ovšem v mom moment? t?eba dít? neopa?í ?ajem, babi?ka neslítne p?es židli...a ty musíš vystartovat, nebo pokud ti nevypadne elektrika a ty tu kost a tcho?e vúbec nevidíš...Žel toto vše se stát v domácnostech múže a tím se mi zdá "tento spúsob krmení fretek pon?kud neš?astný".


Avatar

Re: pro t?i z and?l?
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2009-09-21, 21:39
Samoz?ejm?, v ten okamžik m?že t?eba vybuchnout sopka nebo spadnout d?m. Ona ta fretka ke št?pivé ?ásti ur?it? dojde v jediném okamžiku, že? Prost? když dám fretce n?co, co má žrát pod dozorem, tak se za?ídím tak, abych dozírala.

A co je ješt? horší - v tomto p?ípad? nejde o perforaci zp?sobenou kostí, ale jak píše Zdenina, o bakteriální infekci.
Avatar

Re: pro t?i z and?l?
Zaslán uživatelem/kou: Zdenina (IP)
Datum: 2009-09-21, 23:09
Pro Pavlu Z-Pitva:Velmi dobrý výživný stav. Pokro?ilá autolýza vnit?ních orgán?. Septický tumor
sleziny. Akutní hemoragická enteritis - zaživadla bez potravy. Jiné posouditelné zm?ny nezjišt?ny.

Záv?r : pitevní obraz akutní bakteriální sepse.

majitel

Shiel Graham

e-mail: honynina@centrum.cz

zví?e

druh :fretkajméno :

plemeno :pohlaví : Samec

stá?í :2,5 rokumísto odb?ru :

P 223

datum p?ijetí :21.9.2009

cena : 500 K? placeno v
hotovosti

VÝSLEDEK PATOANATOMICKÉHO VYŠET?ENÍ

Avatar

Aktuální stránka:23 z 29


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist