Jít na stránku:  Předchozí12345678910Další
Aktuální stránka:3 z 10
Re: hra?ky a jiné volovinky
Zaslán uživatelem/kou: Ha?ula (IP)
Datum: 2006-10-09, 21:20
Jo ale, je to opravdu jen velmi, velmi výjme?n?. Tak jednou m?sí?n?.Jinak papají jen kvalitní hov?zí a granule Vitacraft. Tak snad jim to neuškodí, nebo myslíte, že by mohlo?
Avatar

Re: hra?ky a jiné volovinky
Zaslán uživatelem/kou: selly (IP)
Datum: 2006-10-09, 21:41
podle m? jim to neuškodí,poku se to nep?ehání.vždyt se o podávání mlé?ných výrobk? píše i v knížkách,ne?jinak opravdu co se mi poda?ilo sehnat ko?i?í mlíko,tak jim s nim ob?as zaleju granule vitakraft a sluis,p?ístupný to mají jen dokud jedi když p?estanou tak jim to vemu a p?ípadný zbytek vyhodim.

Re: hra?ky a jiné volovinky
Zaslán uživatelem/kou: bóža (IP)
Datum: 2006-10-09, 21:48
Podle toho,jaké knížky máš na mysli,je jich n?kolik,a v n?kterých píšou dost velký hovadiny.A jestli máš na mysli tu od Petry Nerandži?ové,tak tam se mlíko nedoporu?uje v?bec a z mlé?ných výrobk? tak leda tvaroh,nebo bílý jogurt a asi tak lži?ku týdn?.
A smysl zalejvání granulí mlíkem mi uniká...A pokud cokoli vyvolá pr?jem,tak je to prost? špatn? a nem?lo by se to opakovat.Pokud se nechcete dožít u svých fretek chronického onemocn?ní trávícího traktu.

Re: hra?ky a jiné volovinky
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2006-10-09, 21:59
Jééé a já malý dávam každý ráno kot?cí mlíko s vlo?kama pro ko?átka(všechno od Gimpetu) s rozmo?enýma granulema Royal Canin. To je taky špatn?? Pí?an na tom byl taky odkojenej, ale jenom do tý doby, dokud mu nenarostly po?ádný silný druhý zoubky, tj. tak do 12tého týdne...
Avatar

Re: hra?ky a jiné volovinky
Zaslán uživatelem/kou: bóža (IP)
Datum: 2006-10-09, 22:02
Tak u toho mlád?te to možná smysl má,hlavn? když to není normální mlíko.Ale u dosp?lýho to je zbyte?ný,i to ko?i?í mlíko.V granulích mají vápníku dost.

Re: hra?ky a jiné volovinky
Zaslán uživatelem/kou: Ha?ula (IP)
Datum: 2006-10-09, 22:09
Boža: Myslíš, že Vitacraft úpln? pokryje dávku vápníku? Já proto dávám ob?as Calopet a jak jsem ?íkala max 1x do m?síce kapku mlíka, ze kterýho pravda mají n?kdy pr?jem. Ale jestli je to pro n? tak špatný, už asi nic nedostanou (myslím to mlíko)
Avatar

Re: hra?ky a jiné volovinky
Zaslán uživatelem/kou: bóža (IP)
Datum: 2006-10-09, 22:14
No jestli máš pocit,že to pot?ebují,tak to mlíko nahrad lži?kou tvarohu a nebo jogurtu, t?eba s trošinkou medu,když by se jim to zdálo kyselý.Vitakraft ale mineráln? sta?í,jen bych k n?mu p?idávala trochu maso,zdá se mi chudší,než jiné granule.A s calopet opatrn?,jen malinko.A ovoce a zeleninu a je to upln? v pohod?.Prost? pr?jm?m se každopádn? vyhnout,je to malinkatý zví?e,na onemocn?ní mu sta?í fakt málo.

Re: hra?ky a jiné volovinky
Zaslán uživatelem/kou: bóža (IP)
Datum: 2006-10-09, 22:20
jo a mimochodem ,jestliže po tom mlíku mají pr?jem ,to znamená, že se z toho mlíka v nich stejn? žádnej vápník "neusadí".

Re: hra?ky a jiné volovinky
Zaslán uživatelem/kou: Ha?ula (IP)
Datum: 2006-10-09, 22:26
Jj.... Na tom asi n?co bude. Ale s tvarohem to nep?jde. Oni to nemají rádi:-) A oslazený medem taky ne. Zkoušela jsem to, ale n?jak je to neuchvátilo. Robin, ten si bílýho jogurtu ješte trochu lízne, Keia možná, ale Saša, ta se tvá?í, jako by do toho jogurtu (zvláš? po p?idání medu) n?kdo nazvracel a na víc než zhnusený pohled to není. Ale maso celkem papají:-)
Avatar

Re: hra?ky a jiné volovinky
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2006-10-09, 22:47
Bóža: v mém vydání Fretka jako domácí zví?e se píše o tom, že mlé?né výrobky tvo?í 10% krmné dávky. Brojí se tam proti slazeným a p?íliš tu?ným mlé?ným výrobk?m. Cituju:"...zví?e, které pacholík nikdy neochutná a nezvykne si na sladké, p?ijímá bez problém? jogurt nebo mléko." Pravda je, že ostatní auto?i (mám doma vše dostupné na ?eském trhu plus Ferret for Dummies) v?tšinou jenom varují p?ed pr?jmem a nijak jinak mléko nekomentují. já osobn? ko?i?í mléko dávám (jenom jednomu fre?ákovi, druhému nechutná) - asi tak maximáln? t?ch 10% krmné dávky. Existuje nov?jší vydání té Fretky jako domácí zví?e? Já mám verzi z roku 1999...
Avatar

Re: hra?ky a jiné volovinky
Zaslán uživatelem/kou: bóža (IP)
Datum: 2006-10-09, 22:53
10 % krmné dávky v p?ípad?,že si to krmení sama mícháš a vytvá?íš vyváženou stravu.Jestliže krmíš granulema,tak tam už to procento je,protože samotné granule jsou vyvážená strava.

Re: hra?ky a jiné volovinky
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2006-10-10, 11:31
Ja stále h?adám "nie?o" do ?oho by sa v prípade nutnosti dala zamaskova? tebleta...už som skúšala paštiku od Vitakraftu (40,- SKK) mlieko pre ma?ky od Vitakraftu (160,- SKK) ni? z toho mi fre?ák nechce. Skúšala som da? olíza? biely jogurt - ni?, surové alebo varené kuracie mäso - ani omylom. Proste ten paznech okrem granulí a papriky, Calopetu a Bezopetu a Ferretone neprehltne ni?. Neviete mi poradi?, ?o mu mám ešte skúsi? ponúknu??
Avatar

Re: hra?ky a jiné volovinky
Zaslán uživatelem/kou: Nessie (IP)
Datum: 2006-10-10, 11:33
Tdeáš taky tu paštiku od Vitakraftu nechce, ale pak jsme mu na zkoušku koupila Shiny Cat od Gimpetu a to mu docela jede.

M?j bazilišek taky jí akorát Vitakratf, meloun, Calopet a Bezopet, ale tohle od Gimpetu prošlo
Avatar

Re: hra?ky a jiné volovinky
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2006-10-10, 11:39
Nessie, to Shiny Cat od Gimpetu je paštika? Ja už som skúšala rôzne paštiky pre ma?ky... od Proplan, Animonda a ?o ja viem aké zna?ky (okrem komer?ných Wiskas, Kitekat...) a všetko skon?ilo v koši. Za tie prechy by sme už mali parádnu hostinu...:-))))
Avatar

Re: hra?ky a jiné volovinky
Zaslán uživatelem/kou: Nessie (IP)
Datum: 2006-10-10, 11:43
Johana:
Popis je: 2ks konzerv Shiny cat s tu?ákem a ku?etem v omá?ce. Je to ideální chutný pokrm vyráb?ný z p?írodních surovin nejvyšší kvality.

Tak si to p?eber:-)
Avatar

Re: hra?ky a jiné volovinky
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2006-10-10, 11:47
Nessie: P?esn? tohle jsem fre?ulím koupila, von?lo to líp než konzerva pro lidi. A moje fretky? Zatvá?ily se, že radši zhynou hlady, bestie jedny nevd??né!!! Co by za to somálské fretky daly, kdyby dostaly takovou pochoutku!!!
Avatar

Re: hra?ky a jiné volovinky
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2006-10-10, 11:48
Nessie: díky... túto som asi tiež mala...dvojfarebná paštika, vo?ala tak, že by som si bola sama natrela na chleba...fre?ák zaprskal, uletel na 5 metrov a zmizol...:-))))
Avatar

Re: hra?ky a jiné volovinky
Zaslán uživatelem/kou: Nessie (IP)
Datum: 2006-10-10, 11:49
Johana: Tak to ti bohuzel asi neporadím:-(
Avatar

Re: hra?ky a jiné volovinky
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2006-10-10, 12:03
Nessie, i tak díky...ja zas šasom nie?o kúpim...skúsim...a vyhodím :-)))) možno sa jednou strafím, ?o bude zmetkovi chutnat :-))))
Avatar

Re: hra?ky a jiné volovinky
Zaslán uživatelem/kou: selly (IP)
Datum: 2006-10-10, 16:50
bóža-myslíš,že všechno co d?láš má smysl?našim to tak chutná.fretáka má 5let a žádný zdravotní problémy nemá a není to moje první fretka,tak pokud by to jemu nebo p?edchzím fretkám n?jak ublížilo tak to nedávám...

Re: hra?ky a jiné volovinky
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2006-10-10, 17:01
Johana Shiny Cat neni pastika, ale masova konzerva

Jinak pokud to neni denne, tak co takhle proste vzit fretuli a zasunoput prstem do krku a jemne promasirovat a nechat zajist Calopetkou?
Avatar

Re: hra?ky a jiné volovinky
Zaslán uživatelem/kou: selly (IP)
Datum: 2006-10-10, 20:22
o mléku jsem v žádný knížce taky nenašla to,že by bylo škodlivý.snad jen v knížce Fretka píše Martin ullrich tip:"....mléko m?žete nahradit p?ípravkem koupeným v obchod? pro zví?ata,kde nabízejí ko?i?í mléko se sníženým obsahem laktózy"nenašla jsem jestli je to k domácí sm?sy nebo granulím...

Re: hra?ky a jiné volovinky
Zaslán uživatelem/kou: scally (IP)
Datum: 2006-10-10, 23:13
Moje Mia miluje, když si m?že v obyváku vylézt na konf. st?l, a j? mobil je tam. A šup k n?mu. Koukne do prava do leva a když m? vidí poblíž, tak šup str?í do n?j a ten samoz?ejm? s velkým rachotem skon?í na zemi. Pak ješt? poposko?í na kraj stolu a koukne se dolu. A pak na m? jakože mobil spadl sám, že má noži?ky. No samoz?ejm? na za ní vyletím abych jí nadala, ovšem už vidím jen jak ud?lá to, tok a je za seda?kou, strašná švanda. No, jinak pet lahev, tuba od šumivých tablet+rolni?ka uvnit?, dirkovaný balónek s rolni?kou na gumi?ce, sním tak dlouho lomcovala až se rozpadl vejp?l. Ponožka a vevnit? šustivý pytlík, myšky, které ovšem nevydrží dlouho, vetšinou skon?í vnit?ek zvláš? a ožužlaný kožich n?kde nasyslen. Tenisák, roura od koberce a dáre?ek od mé maminky, myš, která p?i ot?esu za?ne d?lat hehe, hehe to má jako miminko. Ale nejvd??nejší a nejlepší hra?ka je pání?ek. Toho když kousne tak tak hezky poskakuje nadává a je?í, že to je prost? ž?žo. Ten nikdy nezklame.
Avatar

Re: hra?ky a jiné volovinky
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2006-10-11, 10:41
Yasmin, díky, toto som ešte neskúšala...skúsim. Ja fre?ákovi naš?astie žiadne tablety dáva? nemusím, chcem ho to nau?i? preventivne...môj pes musel na staré kolená jes? tablety 2x denne, tak mi bodlo, že som mu ich mala do ?oho bali? a jedol to rád, nemusela som chorého psa stresova? cpaním do krku...
Avatar

Re: hra?ky a jiné volovinky
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2006-10-11, 12:08
Ono to co popisuju je dobre, kdyz ho das sem tam.. Ale ne prave kazdy den. Sisticka se tomu zacala pak moc branit (alespon mela vic sily) a ja mela prsty rozhryzany, kdyz skousla zadnima zubama :o(



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Yasmin dne 11.10. v 12:33.
Avatar

Re: hra?ky a jiné volovinky
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2006-10-11, 12:23
Zkopírovala jsem dotaz z poradny...


dobry den muze mlade fretky mleko?

Odpov??: Ano, od své maminky. Kravské rad?ji nedávejte, pokud n?co podobného, tak jedin? živý bílý jogurt (maximáln? lži?ku).

Já normální mléko nedávám ani ko?kám, natož kluk?m.......
Avatar

Re: hra?ky a jiné volovinky
Zaslán uživatelem/kou: Nessie (IP)
Datum: 2006-10-11, 12:24
majda: a co d?tem?:-)
Avatar

Re: hra?ky a jiné volovinky
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2006-10-11, 12:25
Kluci myšleno Pitrísek s Kryštofem....:-) Vo d?tech nebyla ?e? :-)
Avatar

Re: hra?ky a jiné volovinky
Zaslán uživatelem/kou: bóža (IP)
Datum: 2006-10-11, 12:26
Nessie pochybuju že ten adolescent,kterýho majda nazývá synkem pije mlíko :o))

Re: hra?ky a jiné volovinky
Zaslán uživatelem/kou: Nessie (IP)
Datum: 2006-10-11, 12:28
bóža: Co ty víš, co tam doma s ním chudákem d?lá, když na kluky volá: "Vy hyeny smardlavý":-)
Avatar

Jít na stránku:  Předchozí12345678910Další
Aktuální stránka:3 z 10


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist