Jít na stránku:  1234567891011Další
Aktuální stránka:1 z 11
kastrace sami?ky?
Zaslán uživatelem/kou: fretulinka (IP)
Datum: 2006-09-25, 14:15
Mám dvouletou sami?ku a letos jsme odchovali první mim?a. jelikož jí už dál nechci trápit ?íjí ani mít mladé rozhodla jsem se pro kastraci. Bohužel až p?íliš ?asto se dovídám, že fretka operaci nep?ežila. Nerada bych o ní p?išla.
Zajímal by m? váš názor na v?c a vaše zkušenosti.Ješt? jednou se omlouvám jestli se tu o tom už n?kde psalo.

kastrace+



Celkem upraveno 4×. Poslední úprava: martina dne 28.06. v 19:33.
Avatar

Re: kastrace sami?ky?
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka redakce (IP)
Datum: 2006-09-25, 14:21
Neomlouvej se, snad nejsme takové megery, abychom ti utrhly hlavu. O kastracích toho tady je hodn? - asi jsi zkusila vyhledávání a našla spoustu protich?dných názor? - ale rozhodnutí za tebe nikdo neud?lá. Pokud jde o holku, je dost vhodné ji vykastrovat (pokud nechceš mladé), ale samoz?ejm? musíš zvolit dobrého veta, který ti ji vrátí v po?ádku. Pak nebude riziko o nic v?tší, než u kterékoliv jiné operace.

Re: kastrace sami?ky?
Zaslán uživatelem/kou: fretulinka (IP)
Datum: 2006-09-25, 14:41
Vím,že je rozhodnutí jen na m?,ale cht?la bych aby bylo taky dobré.Jinak mám s ní ješt? jeden problém.ob?as se s n?jakou fretkou nepohodne a když se popere,tak je taková apatická,leží a zvrací po chvíli jí to p?ejde a je v pohod?.byla jsem s ní krátce po té i na veterin? a veteriná?ka jí d?lala jen prohmaty a záv?r byl,že má citlivá bedra a je unavená,má mít klid.

P.S.n?kte?í by tu za opakované dotazy byli schopní i tu hlavu utrhnout :o)

Re: kastrace sami?ky?
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2006-09-25, 14:43
fretulinko (nebo kdo jsi),
za takhle závažný dotaz ur?it? nikdo!
ale když se dokola ?eší problémy s h...m (n?kdy doslova) a zakládá se k tomu navíc nové vlákno, tak to pak n?kdy i jó! ;o)

Re: kastrace sami?ky?
Zaslán uživatelem/kou: fretulinka (IP)
Datum: 2006-09-25, 14:45
No ješt? nevím co od vás ?ekat :o)

Re: kastrace sami?ky?
Zaslán uživatelem/kou: fretulinka (IP)
Datum: 2006-09-25, 14:46
Jistota je jistota...:o)

Re: kastrace sami?ky?
Zaslán uživatelem/kou: graciijka (IP)
Datum: 2006-09-26, 12:34
Moje Zofka mela mit predminulou sobotu poprve fretatka. Chtela jsem ji pak pripustit jeste jednou na jare a pristi rok nebo dele ji nechat vykastrovat. Osud tomu vsak nechtel a porod se zcela nezdaril jak uz si mozna cetla na foru pod nazvem shani se kojna a Zofinku mi rovnou vykastrovali. Mladatka neprezila takze mam s prominutim h.... Zaroven s kastraci delali i cisarsky rez a Zofik nastesti vse zvladnul ok =o) Prvni zmenu co jsem zatim pozorovala je ta prave jak pises ze se taky drive nesnesla se samickou a minule u veta na ni div nelezla a neobjimala ji =o) Na druhou stranu jsem rada ze uz to ma za sebou protoze riji mela docela casto.Takze tak =o)



Celkem upraveno 3×. Poslední úprava: martina dne 17.06. v 02:18.
Avatar

Re: kastrace sami?ky?
Zaslán uživatelem/kou: fretulinka (IP)
Datum: 2006-09-26, 12:40
Jo to jsem ?etla a je mi miminek líto.No tak to objinání mi Žofka d?lá na n?který sami?ky,n?kdy i samce,taky a to i bez kastrace :o) Jinak nejvíc co jsem si všimla napadá práv? kastráty a to i dosp?lé a o hodn? v?tší samce.
Avatar

Re: kastrace sami?ky?
Zaslán uživatelem/kou: graciijka (IP)
Datum: 2006-09-26, 12:47
Njn stalo se...takze hledame jinou fretecku ktery by sme se mohly ujmout =o) Ty mas taky Zofinku? =o) Zofka byla vysazena fakt jen na samicky....kastrovanou samici jsme jeste nepotkaly takze fakt netusim jak by reagovala. Samecci ji prirozene nevadej =o)
Avatar

Re: kastrace sami?ky?
Zaslán uživatelem/kou: fretulinka (IP)
Datum: 2006-09-26, 12:50
Jo mám taky Žofinku už 2roky a 3m?síce :o) no ta naše je vysazená na kastráty a samce,které nezná a nejsou v ?íji.když ?íjí Ž?ofka nebo ta druhá,tak je to v pohod?,ale jak ne,tak je napadá.
Avatar

Re: kastrace sami?ky?
Zaslán uživatelem/kou: graciijka (IP)
Datum: 2006-09-26, 13:00
Moji Zofce je rok a pul.....puvodne sem ji chtela nechat kastrovat az tak za rok....tak uz to ma za sebou chudinka....snad se aspon vyhneme pripadnym zdravotnim komplikacim.....
Avatar

Re: kastrace sami?ky?
Zaslán uživatelem/kou: fretulinka (IP)
Datum: 2006-09-26, 13:05
No snad jo,taky bych ra?i kdyby to už m?la za sebou...
Avatar

Re: kastrace sami?ky?
Zaslán uživatelem/kou: graciijka (IP)
Datum: 2006-09-26, 13:10
Pokud to udela vet kterejm fretulim rozumi tak by to melo bejt ok. Ja v tu sobotu musela tam kam mi jelo mhd.Jela sem na sejdr a byla tam doktorka ktera s nima pry zkusenosti moc nemela....a taky to dopadlo celkem ok. Akorat si nejsem jista jestli ta kastrace byla opravdu nutna....
Avatar

Re: kastrace sami?ky?
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2006-09-26, 13:11
To je debilní, ty víkendy.... já nsi kastraci plánuju u Hnízda... ale vim, že pohotovosti bejvaj n?kdy debilní, najít n?koho, kdo rozumí fretkám je problém... :(
Avatar

Re: kastrace sami?ky?
Zaslán uživatelem/kou: fretulinka (IP)
Datum: 2006-09-26, 13:15
No to je,taky jsem jednou narychlo shán?la veta,byla to ned?le..Bylo to kv?li tomu co popisuju vejš to zvracení a tak...
Avatar

Re: kastrace sami?ky?
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2006-09-26, 13:18
Já taky, Meggie zvracela a dusila se... takže v pond?lí v 10 ve?er jsem vyrazila na první veterinu. Dorazlily jsme ve 3 ráno... :(( 3x jsem se projela taxíkem, zkusila 3 vety... jednoho jsem ani nenašla ani nezvedali telefon, na Šejdru byla operace, takže jsme skon?ily na Novovyso?anský...
Avatar

Re: kastrace sami?ky?
Zaslán uživatelem/kou: graciijka (IP)
Datum: 2006-09-26, 13:19
Zofka zatim zvracela jen jednou....jenze za to si mohla tak trochu sama...Ukradla na balkone bramboru a pak ji tajne okusovala za posteli....no a udelalo se ji zle. Nastesti se to brzo uklidnilo =o)
Avatar

Re: kastrace sami?ky?
Zaslán uživatelem/kou: fretulinka (IP)
Datum: 2006-09-26, 13:25
taky dobrý.já hledala taky dost dlouho nakonec jsme skon?ili v teplicích n?kde na Hv?zd?(nevím p?esn?,nechodím tam) a byla tam taková mladá vetka a ?ekla nám jen,že má citlivá bedra,což mi p?ijde jako blbost,protože když p?ejedu svýn fretkám po zádech,tak se nahrbí všechny...o pen?zích co za tohle "vyšet?ení"cht?la ani nemluvím...
Avatar

Re: kastrace sami?ky?
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2006-09-26, 13:29
Já za jeden ve?er za taxíky dala 2000,-, vyšet?ení stálo jenom asi 600,-... jojo, taky se hrb?j, nebo spíš d?laj pí?alky :)
Avatar

Re: kastrace sami?ky?
Zaslán uživatelem/kou: graciijka (IP)
Datum: 2006-09-26, 13:29
Ja nejradsi chodim ke Kralovi jenze u nej je problem ze dela o vikendu jednou za ctrnact dni....A u nej sem taky byla v pondeli pred Zofcinym porodem prohmatal ji a rekl ze to je v poradku...takze vazne netusim v cem byl problem....
Avatar

Re: kastrace sami?ky?
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2006-09-26, 13:34
Já ke Králi už nechodim... Mám veta za rohem, fretkám relativn? rozumí, je sice dražší, ale OK... a s vážn?jšíma v?cma jezdim za Hnídem... tam maj dobrou výbavu... potom, co jsem ?ikala Králi,že jedna známá chce nechat fre?áka vykastrovat a ožlázkovat a cht?la jsem aby ?ek n?co proti odžlázkování, abych jí to mohla rozmluvit a on ?ek, že by to ud?lal p?i kastraci, aby toho nebylo na to zví?e moc, už k n?mu nemám moc d?v?ru... prej že jinaksamci fakt hodn? smrd?j a že je to i pot?eba... :((
Avatar

Re: kastrace sami?ky?
Zaslán uživatelem/kou: fretulinka (IP)
Datum: 2006-09-26, 13:37
No to ty moje taky a ona mi ?ekla,že má n?co s bederní páte?í a má mít klid.Jinak jsem na tom ješt? dob?e prohmaty m? stáli jen 950k?

když ono je to celkem t?žký vybírat si veta,každý má zkušenosti v n??em jiném...
Avatar

Re: kastrace sami?ky?
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2006-09-26, 13:38
jojo... se psem se dá jít kamkoliv... s fretkou je to horší....
Avatar

Re: kastrace sami?ky?
Zaslán uživatelem/kou: fretulinka (IP)
Datum: 2006-09-26, 13:41
P?esn? tak.tu veteriná?ku si majitelé ps? a ko?ek taky chválí...
Avatar

Re: kastrace sami?ky?
Zaslán uživatelem/kou: fretulinka (IP)
Datum: 2006-09-27, 13:12
Rynn:A jak to dopadlo s fret´ákem?on ho cht?l Král odžlázkovat už když to bylo zakázaný,nebo ješ?t? p?edtím(mám za to,že to bylo povolený ale pak to zakázali).?ekla bych,že to odžlázkování by proti pachu stejn? moc nepomohlo,pokud je to zví?e nepoužívá až p?íliš ?asto.Spíš by to asi omezila trošku ta kastrace,což mi potvrdili i známí co mají kastrovanou sami?ku.
Avatar

Re: kastrace sami?ky?
Zaslán uživatelem/kou: fretulinka (IP)
Datum: 2006-10-14, 10:26
posílala jsem mail na veterinu ohledn? kastrace odpov?d byla:Dobrý den,
kastrace sami?ky fretky, která není využívaná v chovu, je nutná
již do roka v?ku, jinak se u ní objevují r?zné zdravotní problémy.
nevím jestli to mám brát tak,že kdybych jí dala na kastraci p?ed jedním rokem vyhnu se problém?m s ?íjí,nebo tak,že problémy budou po kastraci?
Avatar

Re: kastrace sami?ky?
Zaslán uživatelem/kou: bóža (IP)
Datum: 2006-10-14, 11:54
V té odpov?di je patrn? myšleno,že potíže p?icházejí s ?íjí,a to v?tšinou na roce ,jestliže to je jarní mlád?.

Cht?la bych ješt? upozornit,abyste p?i kastraci vyžadovali ovariohysterektomii,to znamená odebrání vaje?ník? a d?lohy.Myslela jsem si že to veti d?lají automaticky a bohužel ne všichni!Ted musí jedna majitelka ?ešit nádor na vaje?níku u sami?ky,která byla vloni "kastrovaná".No vet jí tenkrát odebral pouze d?lohu,mamlas jeden.Nejd?ív jsem myslela že té sami?ce pouze dorostla ?ást vaje?níkové tkán?,což se ob?as stává,ale bohužel ne.Má oba vaje?níky netknuté a ted tedy na jednom nádor.Taková kastrace je k ni?emu a tém?? nic ne?eší,naopak vede k dalším zdravotním problém?m,dalším operacím.Takže na to taky bacha.

Re: kastrace sami?ky?
Zaslán uživatelem/kou: fretulinka (IP)
Datum: 2006-10-14, 20:37
Žofince už je 2,5roku.což jsem tý veteriná?ce v mailu taky napsala.jinak jsem se rozhodla jít k jinému veteriná?i,má za sebou spoustu kastrací.po p?e?tení tvého p?ísp?vku doufám,že kastrací.
Avatar

Re: kastrace sami?ky?
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2006-10-15, 06:29
No, já se zase dneska v animal clinic dozv?d?la, že se ?íje u samic má ukon?ovat rovnou kastrací... :-// že hormonální injekce nedávat, ale rovnou vykastrovat. Takže na kastraci a podobn? jedem na Šejdr...
Avatar

Re: kastrace sami?ky?
Zaslán uživatelem/kou: fretulinka (IP)
Datum: 2006-10-15, 09:06
ten vet ke kterému se chystám taky kastroval sami?ku v ?íji,ale to jen proto,že by ukon?ení nejspíš nep?ežila jak byla zesláblá.kastraci ustála...
Avatar

Jít na stránku:  1234567891011Další
Aktuální stránka:1 z 11


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist