Jít na stránku:  Předchozí1234567891011Další
Aktuální stránka:10 z 11
Re: kastrace sami?ky?
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-06-03, 21:26
Sakra, takovej vet by se mi taky líbil :)
Avatar

Re: kastrace sami?ky?
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2007-06-03, 21:27
my to taky m?li v cen?,platili jsme jen po operaci a potom už v?bec.stejn? tak si tam neú?tují úkony,ale jen léky a tak...ale zase záleží na tom kdo tam zrovna je...

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: kastrace sami?ky?
Zaslán uživatelem/kou: energis (IP)
Datum: 2007-06-03, 21:31
Kam chodíte ??? My k Poživilovi, v?tšinou je tam taková tmavovlasá doktorka a ta je moc šikovná. Ale i když tam byl on osobn?, tak za prohlídky a konzultace nic necht?l.
Avatar

Re: kastrace sami?ky?
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2007-06-03, 21:38
jezdím taky do UL k Mikulic?m (?),jen ti p?esn? ne?eknu kde to je,ale prej je to sm?r Dob?tice ;o) se tam moc nevyznám,ale hlavn? že tam trefím ;oD

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: kastrace sami?ky?
Zaslán uživatelem/kou: energis (IP)
Datum: 2007-06-03, 22:19
Tak to je ta ordinace nad hospodou U Pivína "St?íbrníky". Náš vet je na opa?ný stran? Labe na St?ekov? :-)
Avatar

Re: kastrace sami?ky?
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2007-06-07, 20:08
jen se chci zeptat,než na to zase zapomenu,pá? už se na ten dotaz chystám pár mm?síc? ;o)))

jak je to s kastrací u sami?ek,mají se vyjmout vaje?níky i s d?lohou a nebo jen vaje?níky?já jen že když jsme byli se Žofkou na veterin? v UL (klinika hned vedle ZOO,ne ta kde jí kastrovali) kv?li tý "pokastra?ní" ?íji,tak se nás ten vet ptal co jí vzali,jestli vaje?níky a nebo d?lohu a jestli nám ?ekli v jakém stavu ty orgány byly,tak když jsem mu ?ekla že jí vzali obojí a že to bylo v po?ádku bez cyst a jiných nález?,tak se mu moc nelíbylo že jí vzali i d?lohu která byla v po?ádku :o/
já bych se p?iklán?a k tomu odebrat obojí.jaký je váš názor?odebrat obojí a nebo jen vaje?níky?

je mi to sice ted už ted k prdu,pá? by jí d?lohu už t?ško vrátili,ale zajímalo by m? to a t?eba to pom?že dalším co uvažují nad kastrací sami?ky...

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: kastrace sami?ky?
Zaslán uživatelem/kou: klokan_cestovatel (IP)
Datum: 2007-06-08, 00:01
Taky jsem nad tim nekolikrat premyslela a ja osobne jsem dosla k zaveru,ze asi oboji neuskodi. Deloha ji je stejne k nicemu,kdyz nemuze mit mimisky a akorat tim podle myho hrozi vetsi pravdepodobnost pokastracni rije. Rada uslysim nazor ostatnich,je totiz mozne,ze se seredne mylim

Re: kastrace sami?ky?
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2007-06-08, 08:05
taky si myslím,že s tou d?lohou m?že mít potom spíš problémy.sice jí m?že mít v dob? kastrace "zdravou",ale pozd?ji se tam m?že cokoliv vytvo?it...nebo ne?

jen m? to zmátlo,že naše vetka nám ješt? p?ed operací ?íkala že p?i operaci odebírají vaje?níky i s d?lohou,?ekla mi to i po operaci a potom když jsme ?ešili tu ?íji ;o) no a na tý druhý klinice se zase zd?sil když jsem mu ?ekla že jí vzali i d?lohu...

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: kastrace sami?ky?
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2007-06-08, 09:00
ŽoFiRo,
myslím, že vaše vetka má pravdu. Je lepší vyoperovat obojí. V sou?asné dob? je t?eba d?loha naprosto zdravá, ale v budoucnu se problémy objevit m?žou. A to by asi znamenalo další operaci. D?loha se tedy p?i kastraci vyoperovává v?tšinou z preventivních d?vod? (pokud není sama napadena zán?tem).

klokan_cestovatel,
"pokastra?ní" ?íji by spíše mohl zp?sobit zapomenutý kousek vaje?ník? než samotná d?loha.
Avatar

Re: kastrace sami?ky?
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2007-06-08, 14:45
Mirim napsal/a:
-------------------------------------------------------
....> klokan_cestovatel,
> "pokastra?ní" ?íji by spíše mohl zp?sobit
> zapomenutý kousek vaje?ník? než samotná d?loha.

a nebo jako v našem p?ípad? nádor nedledvinek.



[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: kastrace sami?ky?
Zaslán uživatelem/kou: klokan_cestovatel (IP)
Datum: 2007-06-08, 17:16
:-( ach jo, ti nasi bobisci, porad nejaky starsti a nemoce... a jeste jsou tak malinky a bezbranny... chjooo

Re: kastrace sami?ky?
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2007-06-09, 20:24
jo je to d?s :o( nejhorší je že se nem?žu rozhodnout jestli s tím jít ted na operaci nebo ne :o( prej s tím m?že ješt? žít a bude dostávat n?jaký hormony.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: kastrace sami?ky?
Zaslán uživatelem/kou: Bara (IP)
Datum: 2007-06-09, 22:29
Ja jsem primo o tomto problemu mluvila s MF a ta rikala, ze nejlepsi je vzit oboje, vajecniky i delohu, protoze pokud samicce nechaji delohu, tak casto v tom pahylu, kde je ukoncena vznikne zanet. Proto je lepsi s vajecniky vzit i delohu. Je to jistota:)
Avatar

Re: kastrace sami?ky?
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2007-06-14, 20:33
Bára,Mirim,díky,mám za to že už jsem o tom slyšela i n?kde tady na stránkách ?etla,jen m? zmátla ta reakce toho veta,který se tomu celkem divil a s fretkama už údajn? n?jaký zkušenosti má...

[ZofiZoo.mondozoo.com]




Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: ŽoFiRo dne 14.06. v 20:37.
Avatar

Re: kastrace sami?ky?
Zaslán uživatelem/kou: polaskovaalka (IP)
Datum: 2007-06-15, 11:31
M?j vet se taky divil ale ud?lal to. Kastrace m? stála 500 k?. A v pohod?.

Re: kastrace sami?ky?
Zaslán uživatelem/kou: Uju (IP)
Datum: 2007-07-16, 23:57
Dnes jsem byla u veta a bavila jsem se s ním o kastraci kir?i. Ptala jsem se ho jestli odebírá jen vaje?níky nebo i d?lohu. 5íkal, že jen vaje?níky, ale když si budu p?ád odebere i tu d?lohu, ptal se pro? a tak jsem mu ?íkala, že spíš preventivn?, kv?li zán?t?m atd... Bylo mi ?e?eno, že zán?t se d?lá z toho, že je kastrace nekvalitn? provedená a z?stal n?kde kus vaje?níku. Naopak mi ?íkal, že d?loha vytvo?í v t?le po kastraci n?jakej sval ?i co. Prý by fretka mohla trp?t ke stáru únikem mo?i. Co vy na tento názor?
Avatar

Re: kastrace sami?ky?
Zaslán uživatelem/kou: Culi (IP)
Datum: 2007-09-10, 16:42
Zdarec lidi! mám jen takový leh?í dotaz - za jak dlouho vašim fre?ulím dorostly chloupky na b?íšku? Kiruši vyrostla jen chlupatá ?ára uprost?ed b?icha a pak jen sem tam dlouhej chlup(má jich asi 5 =o) a zbytek je jen milimet?íkovej semišek... Plánovali jsme výlet na slovenskou výstavu, ale s jednou holob?ichou fre?ulí a s fre?kem, kt. má opelichanej ocas teda nevim nevim...=o/
Avatar

Re: kastrace sami?ky?
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2007-09-10, 16:46
Žofce to zarostlo celkem rychle,tak po m?síci už to nebylo skoro vid?t...

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: kastrace sami?ky?
Zaslán uživatelem/kou: Culi (IP)
Datum: 2007-09-10, 16:48
ou, tak to mám n?co na zp?sob skinheda ;oD už je to skoro 2 m?síce...=oP
Avatar

Re: kastrace sami?ky?
Zaslán uživatelem/kou: petronelka (IP)
Datum: 2007-09-10, 17:07
neboj to je normální, až za?ne p?esrs?ovat na zimu, bude to zas chlupá?ek:-))

" Kdo nežije s fretkou, ten jako by nežil aneb kolik fretek máš, tolikrát jsi ?lov?kem!"
Petronelka
Avatar

Re: kastrace sami?ky?
Zaslán uživatelem/kou: withoutme (IP)
Datum: 2007-11-23, 19:59
smrdí po kastraci fretka mén??

Re: kastrace sami?ky?
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-11-23, 21:43
...jde o to na jaký pach fretky se ptáš...pach télí?ka, nebo pachových žlázek se kastrací nezmn?ní...mn? osobn? fretka voní...i nekastrovaný samec...jde jen o zvyk!
Avatar

Re: kastrace sami?ky?
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2007-11-23, 21:47
m? doma ?íkaj, že Žofka smrdí po kastraci mín, ale já jsem žádný rozdíl nezaznamenala, jsem na jejich pach zvyklá...no a možná jim smrdí mín, protože se to o fretkách po kastraci ?íká ;oD

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: kastrace sami?ky?
Zaslán uživatelem/kou: Janinka (IP)
Datum: 2007-12-14, 18:32
Ahoj, chc?la bych se zeptat jestli je lepší nechat vykastrovat sami?ku, když ješt? nem?la nikdy mladé nebo ji nechat jednou zažít ten pocit být matkou. Moji Juli je p?l roku a je myslím ?as to za?ít ?ešit. Mohli byste mi prosím poradit.

Re: kastrace sami?ky?
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2007-12-14, 19:14
myslím si, že d?ležité je, aby nešla na kastraci brzo, tj. p?ed první ?íjí.

mám doma dv? samice, ob? jsou kastrované a žádná nem?la mlá?ata.

Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher

Avatar

Re: kastrace sami?ky?
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-12-14, 19:35
Janinka, sami?ku lze kastrovat i když nikdy v život? mladé nemn?la, vúbec ji to neublíží. Avšak až po tom, když bude dosp?lá, což se ve všeobecnosti po?ítá po skon?ení první ?ije.
Avatar

Re: kastrace sami?ky?
Zaslán uživatelem/kou: Janinka (IP)
Datum: 2007-12-14, 20:03
D?kuji za odpov?di. Sice ji chcem nechat vykastrovat, ale zárove? se bojíme aby se n?co nestalo a neuhynula nám, musíme to ješt? zvážit,ale rad?ji bych ji nechala jednou mladé a pak ji nechat vykastrovat.to by bylo asi nejlepší...

Re: kastrace sami?ky?
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2007-12-14, 20:18
Janinka dobre zvazte zda mladatka zvladnete, chce to taky dost casu a starani o ty prcky ;o) Jinak kdyz uz hledas nejakeho toho samce v jinem vlaknu, tak mrkni na fretka.kom.cz - ve svem okrese urco nekoho najdete :o)

Avatar

Re: kastrace sami?ky?
Zaslán uživatelem/kou: Janinka (IP)
Datum: 2007-12-14, 20:28
Yasmin: máš takový p?ehled, než já se tu vždycky rozkoukám tak to trvá:)))ale d?kuji za informaci.

Re: kastrace sami?ky?
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2007-12-14, 21:21
Janinka: chod sem x let a budes to zvladat taky.. I kdyz nekdy se v tom nevyzna ani ten co uz tu travi tech x let

Avatar

Jít na stránku:  Předchozí1234567891011Další
Aktuální stránka:10 z 11


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist