Jít na stránku:  Předchozí1234567891011Další
Aktuální stránka:8 z 11
Re: kastrace sami?ky?
Zaslán uživatelem/kou: fretulinka (IP)
Datum: 2006-12-13, 19:29
no já už nemám plyšá?ka,ale p?knou drát?nku :o)
Avatar

Re: kastrace sami?ky?
Zaslán uživatelem/kou: Bara (IP)
Datum: 2006-12-13, 19:39
Haha, no tak ja mam dva chlupaty plysaky a jen jednu dratenku. Ale ani u ni to neni tak hrozny. Je totiz letosni mlade:)
Avatar

Re: kastrace sami?ky?
Zaslán uživatelem/kou: fretulinka (IP)
Datum: 2006-12-13, 19:41
jí budu muset vyprat,použít Lanzu aby se ješt? vyb?lila a avavyváž aby zm?kla :o)
Avatar

Re: kastrace sami?ky?
Zaslán uživatelem/kou: Bara (IP)
Datum: 2006-12-13, 20:38
No ale jedine Azurit:)
Avatar

Re: kastrace sami?ky?
Zaslán uživatelem/kou: fretulinka (IP)
Datum: 2006-12-13, 20:49
no jo,vidíš,na ten jse,m si nevzpom?la :o)
Avatar

Re: kastrace sami?ky?
Zaslán uživatelem/kou: Bara (IP)
Datum: 2006-12-13, 20:50
No tak uz jsem odhalily problem... No a je jasny proc mas doma dratenku:)
Avatar

Re: kastrace sami?ky?
Zaslán uživatelem/kou: fretulinka (IP)
Datum: 2006-12-13, 20:51
jo jo:o)
Avatar

Re: kastrace sami?ky?
Zaslán uživatelem/kou: Janka (IP)
Datum: 2007-01-03, 22:36
Naše Viky je po kastraci od 15.12.06 je jí necelých 8 m?s. Necht?la nic jíst až d?tskou Sunarku se žloutkem a špetkou Glukopuru z prstu. P?t dní bylo vid?t, že jí to bolí.T?i dni po operaci byla na injekci antibiotik, m?la zvýšenou teplotu, kterou doktor p?isuzovalnerozit? z prost?edí ordinace. Potom bylo vid?t mírné zhoršení.Škrábla m? zoubkem do rtu když jsem se s ní mazlila. Do rána mi ten škrábanec zhnisal.Z toho usuzuji že prod?lala též poopera?ní zán?t a proto z?ejm? i ta teplota. Uva?ila jsem jí slabý he?mánek s troškou Glukopuru a do druhého dne bylo vid?t zna?né zlepšení. Sunarka s ní ud?lala také divy dávala jsem jí vždy ráno asi tak 2 kávové lži?ky, abych ji nevysilovala pr?jmem. [/b]

Přílohy: 100_0654.jpg (64kB)  
Re: kastrace sami?ky?
Zaslán uživatelem/kou: Janka (IP)
Datum: 2007-01-03, 23:01
Ješt? k té drát?nce. Máme ješt? Leoška,který byl v ?ervenci 2006 kastrován cca ve 14ti m?sících a tomu srst hodn? zjemn?la asi do m?síce. Doktor Král nám ho doslova zachránil. M?l silnou ?íji a dostal zán?t p?edkožky. Doktor v ?es. Bud?jovicích
se na n?ho bál sáhnout a ?ekl, že to vypadá na rakovinu nadledvinek, vyšet?il ho pouze pohledem,když ho manžel držel v náru?í. Cht?li jsme aby ho vyšet?il,ale evidentn? se s ním necht?l zabývat, tak jsem našla na internetu kontakt na doktora Krále od té doby na n?ho nedáme dopustit. Žádná rakovina to zapla? pánbu nebyla. Je to náš milá?ek a Vikynka taky.

Re: kastrace sami?ky?
Zaslán uživatelem/kou: fretulinka (IP)
Datum: 2007-01-04, 17:09
Janka,m?žu se jen zeptat jak se u Leoška projevil zán?t p?edkožky?jinak se Žofkou a veteriná?kou z nejbližší pohotovosti máme podobné zkušenosti,ta s tou krysou necht?la mít taky nic spole?nýho.
Avatar

Re: kastrace sami?ky?
Zaslán uživatelem/kou: Janka (IP)
Datum: 2007-01-04, 19:47
Leošek p?išel do své první ?íje v lednu 2006, našli jsme mu nev?stu, ale nepoda?ilo se mu jí nakrýt. Tak jsme zkoumali jak mu pomoc a zjistili jsme, že mu vykukuje ?ervený pindík.To jsme ale ješt? nev?d?li,že to není normální.Mezitím jsme m?li již zamluvenou Vikynku, pro Leoška kamarádku. Narodila se v kv?tnu a n?kdy za?átkem ?ervence jsme mu ji p?ivezli.Leošek,ale žárlil a za?al hodn? hubnout m?li jsme strach,že nám um?e tak p?i první o?kování Vik?i jsme ho vzali hned k tomu doktorovi co se ho bál a ten stanovil tu ot?esnou diagnozu o rakovin?. Tak jsme se objednali do Prahy ke Královi ten na n?ho kouknul
prohmatal ho kouknul na pindíka a ?ekl no jo on má zán?t a tak silnou ?íji. Dal mu n?jakou injekci na utlumení té ?íje(mimochodem doktorovi v Bud?jkách jsem to ?íkala, že si myslíme že ty problémy budou z té ?íje a jestli by mu n?co na to nedal a on ?ekl, že na to nic není)a další injekci vitamínovou no a Leošek se za?al rychle uzdravovat. Pak jsme si domluvili s doktorem Králem Leoškovo kastraci, abychom p?edešli t?mto problém?m s další ?íjí a p?i té operaci se doktor ujistil zda skute?n? nejde o nádory. Dnes je Leošek krasavec inteligentní a naše jedni?ka;o)))



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: Janka dne 11.01. v 12:37.
Avatar

Re: kastrace sami?ky?
Zaslán uživatelem/kou: Janka (IP)
Datum: 2007-01-04, 20:18
Fre?ulinko ješt? dodám, že skute?n? m?l Leošá?ek tak dlouho problémy a nás to nenapadlo jít sním k doktorovi to si po?ád vy?ítám. Po?ád nám bylo divné,že na procházkách co chvíli chce poponášet, po ur?ení diagnózy nám to teprve všechno došlo, brzy se totiž unavil jak ho zán?t trápil.Ale když on se choval po?ád stejn?. Roš?a?il s námi, kdyby alespo? n?co ?ekl lumpík.
Do toho všeho mu vylínal úpln? ocásek pouze u ko?ene ocasu mu srst z?stala proto jsme nev??ili báchorkám o rakovin?, tam totiž vylíná i ko?en ocásku a ší?í se pleška až do bok? a dále na t?lí?ko.Sbírala jsem tehdy všechny dostupné informace na internetu i v p?íru?ce od Petry Neranži?ové - je skv?lá ta p?íru?ka a asi i Petra ha,ha.
A rapidní zhoršení nastalo až když jsme p?ivezli Vikynku ta žárlivost to ješt? zhoršila. Za?al být tak strašn? smutný a na malou krut? úto?il už jsme si mysleli, že se nikdy neskamarádí. Dva a p?l m?síce trvalo trápení nás všech než za?al malou brát na milost a mohli být spolu v jedné kleci, ale to je zase na jiné vlákno. Fre?ulinko p?ejeme ti vše dobré i Žofince a spol:o)




Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: Janka dne 11.01. v 12:38.
Avatar

Re: kastrace sami?ky?
Zaslán uživatelem/kou: fretulinka (IP)
Datum: 2007-01-04, 20:33
našemu Filipovi na ja?e taky opelichal komplet ocásek,jen ko?en z?stal a pár chloupk? na konci.vypadal takhle snad tam bude n?co vid?t(pro zv?tšení klikni na obrázek) taky pohubnul,ale jinak byl v pohod?.m?l i mladé s n?kolika sami?kama.b?hal jak fretka :o) na jaro máme ješt? pár sami?ek a pak už p?jde na kastraci taky.
Avatar

Re: kastrace sami?ky?
Zaslán uživatelem/kou: fretulinka (IP)
Datum: 2007-01-04, 20:39
tak ve vedlejšim vlákn? Žofka Filip Rondy je fotka kde je to vid?t líp
Avatar

Re: kastrace sami?ky?
Zaslán uživatelem/kou: Janka (IP)
Datum: 2007-01-05, 11:39
No p?esn? tak vypadal ocásek našeho Leoška. Ale to je asi normální, když jsou v ?íji, alespo? jsem se to do?etla u Petry. A p?itom mu ješt? zhrubla srst opravdu hodn?. Po té vitamínové injekci od Krále se ale za?ala zjem?ovat a po kastraci ješt? víc. Nyní má srst úpln? hedvábnou.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Janka dne 11.01. v 12:28.
Avatar

Re: kastrace sami?ky?
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2007-01-05, 13:46
Vybíráme si veteriná?e na kastraci, hlavn? u sami?ky nám na tom moc záleží, protože je to komplikovan?jší zákrok. Náš vet je dobrý, ale s kastracemi fretek nemá zkušenosti, nebo spíše má jednu a negativní. :o( Mám vytipovaných pár míst v Ostrav?. Dnes jsem mluvila s jedním vetem z kliniky v Mariánských horách. Po telefonu byl moc milý, zdál se i znalý v?ci, p?i zmínce o kastraci fretky hned vysypal z rukávu, pro? se u nechovných sami?ek doporu?uje kastrace, hormonální problémy atd., vyjmenoval nemoci, zkrátka na m? ud?lal p?íznivý dojem. Ale ta cena... Do 2 tisíc za 1 fretku, same?ek levn?ji než sami?ka. Možná bude cena nakonec kapánek nižší, ty 2 tisíce ?ekl jako jistotu, že víc to ur?it? nebude. Mému p?íteli se to zdá hodn?, ale já bych si zase radši p?iplatila, než bych pak m?la litovat.
Ten vet ?íkal, že u nich provád?jí inhala?ní anestezii (snad jsem to napsala dob?e), že je u ní menší riziko komplikací a nižší úmrtnost. Zví?e prý dostane kyslík spolu s anestetikem. Máte s tím n?kdo zkušenosti? Co si o tom myslíte?
Avatar

Re: kastrace sami?ky?
Zaslán uživatelem/kou: Bara (IP)
Datum: 2007-01-05, 13:49
Ja si myslim, ze tenhle vet bude dobrej a ta cena ujde. Ja jsem na statni klinice (ktera je levnejsi nez soukromnici) platila ciste za operaci asi 1300 a potom za antibiotika atd asi 800. Takze nas to taky vyslo na 2 tisice.
Ja bych nad cenou neuvazovala. Dulezita je duvera v toho veta a kvalita pece. Pokud rozumi tomu, co dela, tak bych uz dal nehledala.
A ta inhalacni anestezie je opravdu lepsi a setrnejsi:)
Avatar

Re: kastrace sami?ky?
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-01-05, 13:53
Já mám dojem, že o týhle narkóze jsem ?etla n?kde tady na foru, ale... jistá si tim už nejsem :( taky za chvíli p?jdem na kastraci, nevim, jestli nejd?ív se same?kem nebo sami?kou... cht?la bych p?ed jarníma prázdninama, abych s nima mohla bejt tejden v klidu doma...
Avatar

Re: kastrace sami?ky?
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-01-05, 13:57
Ješt? dotaz, nevíte, jestli na Šejdru i operuje Chylíková? Museli bysme jinak k Hnízdovi, jenže tam mám d?v?ru jenom k n?mu... A ta cena mi taky nep?ijde za sami?ku p?emršt?ná...
Avatar

Re: kastrace sami?ky?
Zaslán uživatelem/kou: Bara (IP)
Datum: 2007-01-05, 13:58
Ja jsem o ni mluvila kdysi primo s MF, takze jsem si jista ze je lepsi, nez obycejna injekcni.
No hlavne at to Meggie zvladne. Budeme ji vsichni drzet pesti:)
Avatar

Re: kastrace sami?ky?
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-01-05, 14:00
Mne vysvet?oval vet, že podávanie narkózy maskou inhala?ne je šetrnejšie pre zviera, lebo sa dávkovanie lepšie reguluje a nastavuje zloženie. Dva krát mi dával týmto spôsobom do narkózy ve?mi starého psa ?ažkého kardiaka a psík zvládol narkózu i zákrok bez problémov.
Avatar

Re: kastrace sami?ky?
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-01-05, 14:36
Mirim v?bec neváhej,jak to popisuješ,ten vet ví co a jak.Inhala?ní narkoza je važn? lepší,proto je taky ta cena vyšší,ale zas to není nic hrozného.Jsou kliniky,kde bys platila ješt? víc.Tož si p?ítel odpustí nákou tu bonsaj zase,nebo mu n?co vyrejem a pošlem,aby se necejtil vošizenej :o)))
Avatar

Re: kastrace sami?ky?
Zaslán uživatelem/kou: Janka (IP)
Datum: 2007-01-05, 14:37
Nás p?išla kastrace same?ka 200,-K? +antibiotika 200,-K? celkem 400,-K? po t?ech dnech ješt? jednou antibiotika a kontrola 150,-K?. Celé lé?ení tedy p?išlo na 550,-K?.

Kastrace sami?ky 400,-K?
antibiotika 340,-K?
po t?ech dnech antibiotika 124,-K?
Celkem tedy 864,-K?
Ob? moje fretky se perfektn? probraly pod kontrolou doktora a v mé p?ítomnosti.

Na všechno jsem dostala doklad s rozpisem ?ástek což jsem jinde nedostala.

Doktor zodpov?d?l všechny mé všete?né dotazy, ješt? lecos poradil no prost? jsme z n?ho uneseni a nedáme na n?ho dopustit.

Pozor! Vysoká cena ješt? nezaru?uje kvalitu. Mluvím ze zkušenosti.




Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: Janka dne 11.01. v 12:30.
Avatar

Re: kastrace sami?ky?
Zaslán uživatelem/kou: Janka (IP)
Datum: 2007-01-05, 14:52
Mirim ješt? jednu radu:
fretky p?ed operací by nem?ly hladov?t déle než 4-6 hodin. Pít m?žou vodu normáln?, aby nebyly dehydrované, což by jim p?i operaci neprosp?lo.

Viky byla na kastraci ve 12 hod vpoledne, ráno v 7,15hod dostala st?ídm? granule na radu pana doktora. Pochopiteln? nep?ejídat, nep?epíjet.

Toto jsem se do?etla i na internetu a konzultovala jsem to s doktorem a on mi to potvrdil.
[veterinazbraslav.cz]

N?kde v tomto vlákn? jsem se do?etla hladovka 12 hodin p?ed operací. To bych se tedy o fre?ulky bála. Neumí si d?lat v t?lí?ku zásoby a trávení mají rychlé. Proto Ti to píši.

P?eji Ti hodn? zdaru a fre?ulkám co nejmén? bolesti.



Celkem upraveno 3×. Poslední úprava: Janka dne 11.01. v 12:38.
Avatar

Re: kastrace sami?ky?
Zaslán uživatelem/kou: Heretika (IP)
Datum: 2007-01-05, 14:53
Já mám celkem ?erstvou zkušenost s kastrací same?ka(dnes je to týden).P?edopera?ní vyšet?ení,samotný výkon,antibiotika.To celé m? stálo 499K?.P?ekvapilo m? jak rychle operace prob?hla.V jedenáct dostal injekci,za p?t minut spal.Pan doktor po?kal ješt? p?t minut,mezi tím mu prohlédl pindíka(m?la jsem podez?ení na zúžení p?edkožky)a sest?i?ka ho oholila.Pak jsem šla do ?ekárny a za 14 minut m? pan doktor zavolal do ordinace.Škvore?ek se pomalu probíral v p?epravce.Spinkal do p?ti odpoledne,pak se probral a napapal se,šel se vzorn? vy??rat a vykadit a znovu zalehl.V deset ve?er se probudil,op?t navštívil wecko,najedl se,napil a klidn? vylezl z klece a choval se jako jindy.Nem?la jsem v?bec pocit,že by o n??em v?d?l.Prost? lítal s Kryšpínkou,hráli si a d?lal jako by nic.Dnes je to týden,a pomalu mu zar?stají vyholená místa.Jelikož jsem už podstoupila kastraci se 3 fenkami,ko?kou a kocourkem,po?ítala jsem,že to bude daleko horší.Škvore?k?v ledový klid m? docela p?ekvapil.





Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Heretika dne 05.01. v 14:55.

Re: kastrace sami?ky?
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-01-05, 15:09
Janko dobu hladovky ur?uje vet podle druhu narkozy a podle typu výkonu provád?ného.Narkoz je dost druh? a u každé se musí dodržovat n?co jiného.Takže bych to nechala na vetovi,obecn? se to ?íct takto nedá.P?i dlouhé narkoze a t?žší operaci by zatížené ledviny mohly ud?lat po?ádnou paseku,nap?íklad.Katrace samce je minutová záležitost,ovšem kastrace sami?ky se muže p?kn? protáhnout.P?eci jen je každá rostlá trochu jinak a taky je to mnohem v?tší zásah do organizmu.
Avatar

Re: kastrace sami?ky?
Zaslán uživatelem/kou: Janka (IP)
Datum: 2007-01-05, 16:15
Myslím si, že každý by m?l své informace z jakéhokoliv zdroje zkonzultovat se svým osv?d?eným léka?em p?ed zákrokem. Já to tak alespo? tak d?lám.
Avatar

Re: kastrace sami?ky?
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2007-01-05, 17:02
Navic operaci je taky vice druhu, takze taky zalezi na zasahu. Obecne se doporucuje aby samicka nejedla 12 hod - to sem slysela ja. 4 - 5 hod pred nepila..
Mirim: myslim si ze ta cena uz je prave docela vysoka (pokud je v te cene zahrunuto vyndavani stehu a pod, tak mozna ne tolik) ale na sejdru to stoji min a to sme preci jen v Praze.
Tappinka byla kastrovana taky pred tydnem. Vecer nedostala granulky a pak v noci sem ji vzala i vodu a pak sme jeli v 11:00 mela kastraci. Mela pry plny mocak :o) Na stehy nejdeme ma jen vnitrni. Tappinka mi vubec nezhubla, coz sem cekala a je aktivni jakoby nic nemela. Antibiotika dostala jedny pri kastraci a pak uz ne. Leky proti bolesti dostala na cestu a domu. Dostala sem ji probranou. Doma se napila a sla zase spinkat a prospala noc a pak i den.
Cena uzasna 700,- se vsim (i s fotkama) :o)
Jizva po tydnu vypada velmi dobre:

kvalita je spatna foceno mobilem..

Avatar

Re: kastrace sami?ky?
Zaslán uživatelem/kou: fretulinka (IP)
Datum: 2007-01-05, 20:37
Žofka byla bez jídla 6hodin,vet nám ?ek,že 12 je na fret?í trávicí trakt moc a pití m?la bez omezení(vážila kolem 900g,n?kde by to tu m?lo být p?esn?ji).kastrace + všechno ostatní(antibiotika,kontrola...) nás vyšlo taky skoro na 2000k?.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: martina dne 16.06. v 23:43.
Avatar

Re: kastrace sami?ky?
Zaslán uživatelem/kou: Bara (IP)
Datum: 2007-01-05, 23:45
No Terinka byla bez jidla asi 5 hodin a bez piti asi 2 hodiy. Teri taky vazi asi 900 gramu a vsechno jsme zvladli v poradku.
Avatar

Jít na stránku:  Předchozí1234567891011Další
Aktuální stránka:8 z 11


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist