Aktuální stránka:74 z 80
Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2010-06-01, 18:38
Nechcem byt neprijemna, ale prave v cechach je fretka vynata z povinnosti ockovania proti besnote...takze postup ma dost udivuje a zaujmalo by ma, ze keby bola fretka cipovana a nebola by ockovana, jelikoz zakon to vyslovene neprikazuje, tak co by urobili potom...karantena a tak?
Avatar

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-06-01, 18:43
Tak toto co MajuZ napadlo i mne.

Nejen blbost lidská, ale i blbost zákonú.
Avatar

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2010-06-01, 19:02
No, hlavn? jak koukám na stránky VS, poslední výskyt vztekliny byly t?i lišky v roce 2002, takže pravd?podobnost, že ta fretka m?la vzteklinu, je naprosto nulová.
Avatar

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2010-06-01, 19:11
Takže konzultovala jsem problém s veteriná?em - ob? varianty jsou prý dle legislativy možné - bu? se zví?e utratí a výsledky jsou do dvou dn? a nebo druhá varianta - karanténa, kdy se zjiš?uje zdravotní stav první a pátý den . Zítra budu volat na Státní veterinární správu, protože tohle m? docela zajímá....
Avatar

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: scarabeus (IP)
Datum: 2010-06-01, 20:19
Milé dámy. Jsem v Plzni. I s fretkou na koleji. Nedávno tady p?ed kolejí,na louce, byli m?š?áci a kontrolovali psi jestli mají ?ipy. Nedalo mi to a dal jsem se s nimi do ?e?i. Oni nev?dí že se fretky ?ipují a neustále mi tvrdili, že fretka nem?žebýtv databázi protože tam jsou jen psi. Tak toliko asi k tomu co tam píšou o ?ipu.

Kdyby dali fretce den, dva, možná se n?kdo p?ihlásil. A to že byla nejd?ív p?ítulná a pak rafla mi nep?ijde v?bec divné...
Avatar

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-06-01, 20:27
ad maja - to je práv? chyba, že fretka ze zákona "vypadla", údajn? omylem (?)
pokud by se našel majitel fretky, záleželo by, myslím si, hodn? na "ob?ti". jestli by byl ochotný "riskovat", p?ípadn? za?ít lé?bu ješt? než skon?í karanténa.
proto píšu výše - je jednodušší podobnému problému p?edejít o?kováním, i když není ze zákona povinné. zejména pokud se s fretkou chodí ven, protože m?že poškrábat, pokousat kohokoli...

ad silva - to je sice p?kný a možná i pravda, ale osobn? bych necht?la ?ekat, jestli náhodou nebudu já (moje dít?) ta ne?ekaná a p?ekvapivá výjimka :o/

ad majda - d?ležitý je taky info (a já to nevím, jen matn? tuším, n?co mám n?kde v palici zasunutý), jestli t?ch p?t dn?, kdy se ?eká, není dlouho. myslím si, že po tu dobu už by každopádn? musel doty?ný nastoupit preventivní lé?bu, která je, jak správn? podotkla markéta, mimo?ádn? nep?íjemná a bolestivá.


Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2010-06-01, 20:34
No nevím, ale jak m? pokousal Pedro (kocour) a nem?l vyzna?ené v o?kováku že byl oo?kovaný na vzteklinu (po p?íjezdu k veteriná?i ješt? za?al slintat) tak doktorka ?ekala p?t dní po dobu karantény na zprávu od veteriná?e.
Avatar

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-06-01, 20:34
co se tý?e registru ?ip?, taky jsem n?kde zaslechla info, že není ani jednotný, ani spolehlivý, tj. ani o?ipované zví?e se nemusí dohledat.

kdybych já vždycky dávala lepší pozor, když se trousí tyhle informace (který se m? p?ímo netýkají)... ale to ne, jedním tam, druhým ven a uvíznou mi vždycky jen st?ípky :o/

možná k registru bude n?kdo jiný v?d?t víc, pravd?podobn? mi to ?íkal n?kdo z fretka??, nebo vet? (na výstav???). fakt nevím, jen si pamatuju, že m? to hodn? p?ekvapilo, protože to je op?t nekoncep?ní a nep?íliš funk?ní ?ešení, jako u nás kde co... :o/

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-06-01, 20:43
[www.dokapsy.cz]

jo, tak máš pravdu, majdo, t?ch p?t dn? se ?ekat dá, i když ?ím d?ív, tím líp, viz odkaz.

a s ko?kou máš kliku, pokud je pravda, co se na t?chto stránkách píše -
Epidemiologicky je u nás velmi závažná vzteklina ko?ek vzhledem k velkému rozší?ení t?chto zví?at a jejich polodivokému zp?sobu života s p?ekrýváním teritoria s liškou. U ko?ek se mnohem ?ast?ji vyskytuje zu?ivá forma vztekliny s dominující agresivitou. ?asto dochází k aktivnímu napadání, poškrábání a pokousání i n?kolika osob, které se vyskytnou v okolí nemocného ko?ky.

(samoz?ejm? se to týká hlavn? ko?ek toulavých a divokých, ne domácích)



Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-06-01, 20:46
registr? ?ip? je opravdu víc a pokud tam majitel (n?kdy to d?lá vet, ale ne vždy) své o?ipované zví?e nep?ihlásí, je to k ni?emu, nedá se dohledat majitel zví?ete a snad ani veteriná?, který ho ?ipoval. pak je ješt? petmaxx, což je jakýsi "celosv?tový" registr, p?es který se dá vyhledat, ve které zemy a v jakém registru je zví?e zaregistrované, pokud tedy v n?jakém je. takže i kdyb fretka m?la ?ip, ale nebyla evidována v žádném registru, je jí to nejspíš stejn? na nic.

[ZofiZoo.mondozoo.com]




Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: ŽoFiRo dne 01.06. v 20:48.
Avatar

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-06-01, 20:53
znova ?tu tu fretku v plzni, asi jsem divná, protože mi p?ipadá, že všichni postupovali správn? (což neznamená, že mi fretky není líto). strážník se snažil odchycením zabránit "škodám na život?", fretka byla nejd?ív p?ítulná, pak ho pohryzala... majitel nikde... opravdu se nedivím, že jí utratili, aby vylou?ili vzteklinu.

tohle mi zvedá adrenalin :o(
[www.novinky.cz]

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: scarabeus (IP)
Datum: 2010-06-01, 21:01
To s tím psíkem jsem ?etl už ráno. Imho oni postupovali podle zákona... ale to ješt? neznamená, že správn?. :(
Avatar

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2010-06-01, 21:18
Célé to spo?ívá v nev?domosti a naprosto nulové informovanosti všech.
Chápu Martininy argumenty a souhlasím, ale stále trvám na tom, že nedat tomu zví?eti šanci p?ežít a majiteli ho najít, je prost? fuj.
Pokousala policajta (nebo kohokoli), takže okamžit? utratit, nedat ani 24h.
Vyvstává pár otázek - nap?.:
Co když o?kovaná byla?
Co když se ztratila p?ed pár hodinami a majitel (by? nepozorný ?i nezodpov?dný) ji m?l rád a zoufale ji hledal?
atd.

P?edstava, že se mi zab?hne zví?e a místo abych obvolávala útulky se bu? nikdy nedozvím, co se s ním stalo, nebo zjistím, že mi ho utratili, protože n?koho kouslo a já nem?la možnost mu pomoct a dokázat, že mu nic není, p?ipomíná Bílého Bima ?erné ucho, což je moje závažné trauma z d?tství, a proto reaguji na podobné zprávy možná neadekvátn?, nicmén? zcela up?ímn?...
Avatar

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-06-01, 22:20
já zas chápu rozho??ení, jaké spousta lidí p?i podobných zprávách cítí, nejen ty, markéto.
i když m? osobn? mnohem víc vadí mlácení zví?at a týrání nejr?zn?jšího typu, a? už nedostatkem jídla nebo jeho nevhodným složením (nap?. fretkám zrní nebo vyso?inu), za?ezávajícími se obojky, stáním ve vlastních výkalech, p?evážením na stakilometrové i delší vzdálenosti... to všechno je fakt humus, soudit bych tyhle p?ípady nemohla, protože bych nedokázala být objektivní a vym??ovala "neadekvátní" tresty.
tady aspo? nikdo fretku netýral (když odmyslím stres p?i odchytu a následné manipulaci).

možná fretka m?la jen tu sm?lu, že narazila na p?íliš neinformovaný (nebo pohodlný) strážníky a ú?edníky (karanténu musí taky n?kdo náležit? "opapírovat" a zaplatit), p?íliš p?epln?ný útulek nebo p?íliš unavenýho veta, podle fotky to vypadá, že to bylo v noci... t?žko ?íct.
zú?astn?ní pravd?podobn? zvolili nejjednodušší cestu, kterou jim dovoluje zákon. ale pro?, to fakt m?žem jen spekulovat. dost možná, kdyby šlo o psa, postupovali by jinak - ale to je taky spekulace.

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: mizzi (IP)
Datum: 2010-06-02, 00:16
Dobrý den,
ano naše stanice nechala po konzultaci se všemi dot?enými subjekty a ú?ady
fretku utratit a odeslala ji na vyšet?ení jako každé zví?e podez?elé z
nákazy na vzteklinu. Což je v p?ípad?, kdy jde o zdraví ?lov?ka a
neozna?ené zví?e neznámého p?vodu jediný a správný postup, za kterým si
rozhodn? stojím a? se Vám to líbí nebo ne.

Nezlobte se na m?, ale asi jste to špatn? pochopila.

Fretka nebyla utracena, protože kousala, ale proto, že pokousala ?lov?ka a
nebyl zjišt?n její p?vod.
P?esn?ji ?e?eno za to, že byla utracena m?že její nezodpov?dný chovatel
(majitel), jelikož ten má ze zákona povinnost chovat zví?e tak, aby z chovu
neuteklo a minimalizovaly se podobné problémy!

Mimo jiné, když už se tak náhodou stane (jako že chápu, že se tak stát
m?že), má neprodlen? ve svém vlastním zájmu a zájmu zví?ete kontaktovat
p?íslušné ú?ady (t?eba práv? odchytovou službu m?stské policie) a ztrátu
nahlásit, aby následn? nedošlo k tomu, k ?emu došlo.

Další v?c, která je ze strany chovatel? ?asto ignorována (jelikož není
na?ízena zákonem) je ozna?ení zví?ete a jeho oo?kování. Nalezená fretka
nem?la ani obojek s visa?kou, ani ?ip, ani tetování ani o?kovací pr?kaz,
nic! Jak máme potom dohledat majitele a ujistit se, že se nejedná o zví?e
dovezené nap?íklad z Polska, Ma?arska (což se b?žn? d?je) a podobných zemí,
kde vzteklina je? Ani já ani policie ani ú?ad, který se stará o v?ci
nalezené ?i krajská veterinární správa nemáme za povinnost ?ešit a platit za
cizí nedbalostí vzniklé problémy. Víte v?bec, kolik taková sranda stojí? Jak
je asi tomu ?lov?ku, kterého pokousala a ?eká doma na výsledky vyšet?ení?

Proto je prosím t?eba jasn? specifikovat, kde problém vznikl a jsem rád, že
píšete o p?evýchov?, útulcích a odbornosti, jelikož v první ?ade je t?eba
p?evychovat n?které nezodpov?dné majitele a chovatele t?chto zví?at. Pokud
chcete dané v?ci pomoci, tak krom? svého nesouhlasu ši?te tento p?ípad dál
a informujte své kolegy, nech? si laskav? své domácí mazlí?ky nechají
o?ipovat a oo?kovat, jelikož pokud to neud?lají, tak budeme v takovýchto
p?ípadech nuceni postupovat tímto zp?sobem i nadále! Je mi líto, ale 10 let
na tento problém neustále upozor?ujeme a ješt? jsem nem?l ani jednu fretku,
která by byla ozna?ena! Je mi to opravdu líto, ale vaše zví?e je vaše
starost a vaše povinnosti a hlavn? zodpov?dnost! Je to škoda a k utracení
zví?ete nemuselo v?bec dojít! Odnesla to za svého pání?ka!

S pozdravem.

Karel Mako?
DESOP - Záchranná stanice živo?ich? Plze?
Záb?lská 75, 312 00 Plze? 12
mobil. 777 145 960
e-mail: makon@desop.cz

"A? jste lidé, zv?? ?i ptáci, najít si nás nedá práci."
www.desop.cz

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: scarabeus (IP)
Datum: 2010-06-02, 00:23
Co na to ?íct? Fretky je mi líto. Ale nedá se ?íct že byste nem?l pravdu.

Mohu tedy v?d?t jak je to s ?ipy a s registry? Jak jsem psal výše, p?ijde mi, že je v tom dost velký chaos...
Avatar

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: mizzi (IP)
Datum: 2010-06-02, 00:26
Já jsem sem jen p?edala, co mi pán odpov?d?l :-)

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: scarabeus (IP)
Datum: 2010-06-02, 00:28
Ach tak. No zkusím mu napsat. Cht?l jsem Irisku ?ipovat ale po rozhovoru s pány strážníky jsem si to rozmyslel... te? jsem op?t na vážkách.
Avatar

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: rspitt (IP)
Datum: 2010-06-02, 09:20
Ad vyjád?ení "kompetentního" pána:

Tohle je jasný alibismus - "co kdyby to byla fretka ze zahrani?í" - jediný a správný postup je zví?e otestovat klasickou 5-denní metodou, inkuba?ní doba vztekliny je týden až 6 m?síc?. Tento postup bych p?edpokládal spíše u ?lov?ka jehož náplní práce je záchrana živo?ich?.
Mimoto by také ?lov?k p?edpokládal, že strážník MP který m?že být v rámci pln?ní svých povinností v (teoretickém) kontaktu se vzteklinou (mají spec. odchytové pracovišt?) je o?kován preventivn?, stejn? jako t?eba veti.

A v p?ípad? kdyby ho fre?ule pokousala a utekla by tak by d?lal co? Šel by na preexpozi?ní vakcinaci a m?l by daleko v?tší jistotu že vzteklinu nedostane.

Takhle je fre?ule v pánu, strážníci mají vy?ešený problém a pan Mako? by m?l jít spíše kroužkovat ope?ence a rozhodování o fretkách nechat na odbornících.

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-06-02, 09:30
"Nalezená fretka
nem?la ani obojek s visa?kou, ani ?ip, ani tetování ani o?kovací pr?kaz,
nic!"

Nevím jestli mám dostat záchvat smíchu, nebo zu?it....
Když se fretka stratí nebo ute?e, tak p?edtím jí asi majitel cílen? "obojek s visa?kou" nedá, že...
Že nemn?la ?ip...myslím že ho nikdo nehledal...
že nemn?la tetování...kam by se asi takto malé zví?e tetovalo?
a že nemn?la o?kovací prúkaz...kde by ho ta fretka asi nosila?
Avatar

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: Morgan24 (IP)
Datum: 2010-06-02, 09:44
JOhana: No to je p?ece jasné, o?kovací pr?kaz musí fretka nosit za uchem, nebo v kapse na b?iše. Pán má asi pocit, že fretka nosí kalhoty s kapsami jako krte?ek :-D :-D

Lidská blbost a neochota ú?edník? n?co d?lat tak jak se má, i když je to spojeno s n?jakým papírováním, je zkrátka nekone?ná.
CHudá?ek fretka.

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2010-06-02, 10:36
A já toto téma dala do kafrání, mohlo m? napadnout, že to bude spíše vlákno "panák na facky"!
Taky si myslím, že je to spíše "pohodlné" ?ešení ú?ad?, než snaha pomoci.
Jen p?emýšlím, zda jsem kdy vid?la fretku s obojkem???

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2010-06-02, 10:59
Milý pan Mako? je sice velmi dobrý ?e?ník a stojí za ním legální ú?ední postupy i humánní myšlení (chudák policista, který ?eká na výsledky, zda nebyla fretka vzteklá Ma?arka), ale to stále jaksi nevysv?tluje, pro? to zví?e odkrouhli prakticky okamžit?.
Možná kdyby ji ten inteligentní strážce zákona bez rukavic odst?elil na míst?, bylo by to v?bec to nej...

Je mi z toho zle, v?bec jsem netušila, že je n?co takového možné, ale to mi mohlo koneckonc? docvaknout už v dob?, kdy jsem se p?ed mnoha a mnoha lety dozv?d?la, že m?že myslivec odbouchnout jakhokoli psa, co mu (údajn?) lítá v revíru.
Avatar

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-06-02, 11:35
jo, holky, je to tak, a? se nám to líbí nebo ne. za svoje v?ci si ru?íme každý sám. a když si tu v?c po?ádn? neohlídám a nechám zdrhnout, musím po?ítat s následky. v p?ípad? zu?ivýho ?okla, že n?koho zraní nebo i zabije, v p?ípad? fretky, že jí n?co p?ejede nebo sežere... nebo utratí :o/

kdyby m?la ?ip, v??ím tomu, že by k utracení nedošlo tak rychle. protože o?ipováním dává majitel krom jiného najevo, že si svojí v?c hlídá a že si jí cení. a mohl by s ním být následn? problém.
ale neo?ipovaná fretka, kterou nikdo nepostrádá, nikam nevolá, že se mu ztratila.... ztratila se v?bec?

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2010-06-02, 12:25
No nevim, ale v tomhle souhlasim s Martinou... I když je mi fretky líto...

Markéto, myslivec nem?že odbouchnout každýho psa ve svym revíru. Lovecký plemena a mám dojem že služební plemena, i kdyby štvali zv??, nesmí zast?elit. Ostatní m?že snad jenom v p?ípad?, že štvou zv??... Je to tak n?jak, p?esn? nevim, ale možná bych to ješt? n?kde našla...
to, že to d?laj i tak, je druhá v?c...
Avatar

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: Žabka (IP)
Datum: 2010-06-02, 12:39
To, že má zví?e ?ip, nezaru?uje, že je dohledatelné. Našli jsme psa (respektive p?išel k nám), zjistilo se, že má ?ip, ale ?ip m?l n?jaké divné ?íslo, prý se takové moc nepoužívá, takže z n?j nic nešlo zjistit a nenašli ho v žádné z n?kolika ?ipových databází, t?ch je jich hodn? a nejsou propojené. Navíc n?které útulky prý používají ?ipy, které b?žné ?te?ky nep?e?tou, což m? tedy ani ve snu nenapadlo, že všechny ?te?ky a ?ipy nejsou kompatibilní. Takže i kdyby fretka ?ip m?la, neznamená to, že ho ?te?ka p?e?te, nebo že podle n?j, i kdyby p?e?ten byl, bude malezen majitel.
Druhá v?c je to, že okamžit? potom, co se fretka ztratí, bych to nahlásila všude možn?, pak je mnohem v?tší šance, že se najde. Ovšem fretku t?eba mohl n?kdo hlídat a majitel se o jejím út?ku nedozv?d?l v?as...

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2010-06-02, 13:06
Žabka napsal/a:
> Druhá v?c je to, že okamžit? potom, co se fretka
> ztratí, bych to nahlásila všude možn?, pak je
> mnohem v?tší šance, že se najde. Ovšem fretku
> t?eba mohl n?kdo hlídat a majitel se o jejím út?ku
> nedozv?d?l v?as...


Tohle už mi p?ijde pon?kud p?ekombinovaný... Jasn?, stát se to m?že, ale mnohem v?tší pravd?podobnost je, že se prost? zab?hla majiteli, nebo ji majitel vyhodil.
A i kdyby utekla n?komu, kdo ji jenom hlídal, tak i ten mohl obvolat útulky, policajty atd...
Avatar

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: Žabka (IP)
Datum: 2010-06-02, 13:16
Rynn: Já si jen vzpomn?la na to, že mi jednou babi?ka hlídala ko?ku. V?d?la, že ji nemá poušt?t ven a nechávat otev?ená okna tam, kde ko?ka je. Jenže podle babi?ky je ko?ka jen ko?ka, a pro? se o ni starat, že? Takže ko?ka zdrhla ven, a babi?ka se to neobt?žovala dát v?d?t ani m?, natož n?kam jinam. Ko?ka se našt?stí vrátila, od té doby už jsem ji samoz?ejm? babi?ce hlídat nenechala. Ale to neznamená, že to tak muselo být. Nezodpov?dný majitel je pravd?podobn?jší verze, jen mi nep?ipadá, že je to 100%.

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-06-02, 13:48
Žabka napsal/a:
-------------------------------------------------
Takže i kdyby fretka ?ip m?la, neznamená to, že ho ?te?ka p?e?te, nebo že podle n?j, i kdyby p?e?ten byl, bude malezen majitel.


to si taky nemyslím, tím jsem jen cht?la ?íct, že když n?kdo svoje zví?e o?ipuje = hlídá = cení = BUDE SE SHÁN?T SÁM. takže by možná nedošlo tak rychle k utracení, protože by jednak byla v?tší pravd?podobnost, že se ozve sám majitel a druhak, kdyby už fretka nebyla, mohl by d?lat problémy, pro? ho nikdo nekontaktoval, když je ?ipovaná...

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: Andrea.S (IP)
Datum: 2010-06-02, 13:56
Ja si myslim, ze se to taky dalo vyresit jinym zpusobem a ne takovym bezcitnym - utratit vystrasenou fretku, ktera za nic nemuze .Zajimalo by me, kdyby se to stalo memu fretakovi, kteremu se tezko najde cipove oznaceni, ktere preputovalo z lopatky pod pazi. To by ho jako zastrelili, ze cip nema , tam kde ma byt?

Aktuální stránka:74 z 80


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist