Aktuální stránka:75 z 80
Re:
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-06-02, 14:06
no, pokud by ses po n?m neshán?la, tak by se mu mohlo stát totéž, obávám se.

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-06-02, 14:08
...krom toho tím, že je víc typ? ?ip?, tak co vím, ne všechny se dají p?e?íst jednou ?te?kou.. už jsem se setkala s tím, že se ?ipovaná fretka dostala do útulku, kde se ale ?ip ke ?te?ce nehlásil..

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: scarabeus (IP)
Datum: 2010-06-02, 18:11
Panu Mako?ovi jsem napsal. Jak to s t?mi ?ipy a registry je a jaká by podle n?j byla nejlepší kombinace. Zatím žádná odpov??...
Avatar

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-06-02, 18:16
n?co o ?ipech, jak vybírat, kde a pro? registrovat a pod. [www.narodniregistr.cz]

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2010-06-02, 20:03
Vždycky je to o lidech. Pokud ale najdu ?ip a ?te?ka by ho nep?e?etla, tak rozumn? zkusím jiného veta, ale takových "blbc?" je asi málo...
Avatar

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2010-06-02, 20:58
Ne?etla jsem všechny komentá?e, takže možná budu
trochu z cesty.

Mám tu neregistrovanej útulek pro fretky, všechny
fretky od Makon? se automaticky dostávají ke m?,
protože Mako? na n? nemá podmínky a ani ?as. A tak
jsme ve spojení a kolikrát si jedu na místo ?inu pro
fretku rovnou já (p?ípadn? n?kdo z mých stoupenc? -
Míša, Janina...) a lidé ze Záchranné stanice pro ni
v?bec nevyjížd?jí.
V pond?lí m? p. Mako? volal, že prej jestli dovážíme
fretky z Polska. Tak jsem mu ?ekla, že ano a že taky
z Ma?arska a jiných stát?. A pak z n?j vypadlo toto,
že tam má agresivní fretku a musí ji nechat utratit.
P?emlouvala jsem ho, a? mi fre?áka nechá, ale
nemohl, kv?li p?edpis?m... Takže snaha zachránit
fre?áka byla, bohužel marná :(
Avatar

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2010-06-02, 21:21
Dneska jsem mluvila se Státní veterinární správou - takže skute?né je možné volit jak variantu okamžitého utracení zví?ete a výsledky jsou do dvou dn? a nebo p?tidenní karanténa ..jenže v?tšinou se volí varianta první, protože kdo by prý platit vyšet?ení a zví?e p?t dní krmil.
Avatar

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-06-02, 23:24
jsem ráda, petro, že ses ozvala se svým sv?dectvím, snad to n?komu pom?že pochopit, že nic není jen ?erné nebo bílé a taky to, že bez znalostí všech okolností a celého kontextu nem?žem nikoho za cokoli odsuzovat (a v tomhle konkrétním p?ípad? už v?bec ne strážníka, který fretku chytil - ten za její utracení m?že nejmí?).

a k t?m tebou zmi?ovaným p?edpis?m - jsem celkem p?esv?d?ená, že hlavní problém byl v tom, že fretka n?koho pokousala. to, že to je normální a p?irozená obrana vystrašeného zví?ete (nejen fretky) je ve chvíli, kdy jde o zdraví ?lov?ka, opravdu vedlejší. a nebrat to vážn? si m?že dovolit soukromá osoba, ale ne ú?ad, nebo instituce...
a kdyby pan mako? tvému naléhání podlehl a fretku ti sv??il a ona nakonec opravdu vzteklinu m?la... tak v neposlední ?ad? by m?l neskute?ný malér, pokud by se nestalo i n?co horšího. a naprosto chápu, že to neud?lal.

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2010-06-02, 23:27
Já mám prost? pocit, že je to, jak píše Majda, ?ist? zjednodušovací postup.
Možností je spousta a fretku nem?li tak bleskurychle utratit.
A? si ?íká kdo chce co chce, pro m? je zásadní ne ta "nespravedlnost", ale ta rychlost, s jakou se problému zbavili a tím h??, že se jedná o hlavu záchranné stanice!

A z t?ch p?íklad?:
My m?li p?ed dv?ma lety 4 dny psa - neo?ipovaný, bez jakýchkoli indicií a navíc pablb - zlatý retrívr.
Ukázalo se, že majitelé byli na dov?e, psa hlídal úpln? vymašt?ný synátor a stará babi?ka, p?i?emž ani jeden z nich absolutn? netušili, jak se po ztraceném zví?eti pátrá.
Jen díky tomu, že ten trouba vid?l v hospod? náš plakátek, se pes vrátil dom? (mimochodem - netrefil 2km do sousední vsi).

Když mi naši poprvé hlídali Vendelína a netušili, kam je to zví?e schopné se dostat, zdrhnul jim na st?echu chalupy st?ešním oknem, kde našt?stí vydržel pom?rn? dlouho poskakovat.
Kdyby si ho máma nevšimla zvenku a Vendelín utekl do p?írody, všimnou si toho až ve?er, tj. za x hodin a být to n?kde ve m?st?, mohl Vendel dopadnout stejn? jako v ?lánku a já bych nic nev?d?la...
Mn? se to naši odvážili ?íct až po mnoha týdnech.

Každopádn? jsem z ?lánku a dopisu pana Makon? sestavila mail na téma, aby si lidi hlídali, ?ipovali a o?kovali zv??, p?i?emž mi od jedné známé záchraná?ky (p?eposlala to prý i plze?ské Svobod? zví?at) p?išla reakce, že co se ?ip? tý?e, je to ?asto úpln? na houby z již výše uvedených d?vod? a má dokonce info o tom, že se ?asto utratí i pes s ?ipem d?ív, než je nutné, pod záminkou, že to nutné bylo... Je to tak totiž pro všechny jednodušší.

Rynn - co se myslivc? tý?e, nikdo po?ádn? neví, jak to vlastn? je a zákon nezákon st?ílejí na všechno, co se hýbe, p?i?emž ?asto likvidují i vlastní ?ady - a nejen na Šumav?.
Pokud jim n?kdo d?lá potíže, že n?co odbouchli, nikdy jim nikdo nedokáže, že to nebylo proto, jak zast?elená šelma (t?eba vo?ech zvící malé ko?ky) štvala tunového jelena :o(
Avatar

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2010-06-02, 23:29
Martino - bohužel, opravdu není nic ?ernobílé, tudíž nelze možná odsoudit strážníka, co chytá šelmi?ky bez rukavic, ale ani dát bezvýhradn? za pravdu panu Mako?ovi...
Avatar

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-06-02, 23:40
jasn?, ono by se ur?it? každému, kdo zachra?uje zví?ata - a? už se jedná o oficiální útulek nebo soukromého "blázna" - zachra?ovalo mnohem líp, kdyby m?l oslí?kaot?esse nebo bezedný m?šec...
nejen zmi?ovaný útulek by mohl mít vybudované podmínky pro fretky, dostatek kvalifikovaného personálu, nebyl by problém s tím, kdo zafinancuje karanténu + další hladový krk až se majitel stejn? nep?ihlásí... :o/

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2010-06-08, 13:46
Pan Mako? pracuje dobrovolný ekologický spolek ochrany ptactva a je ?lenem strany zelených.

Zrovna tato organizace je dob?e dotována.

"Láska" ke zví?at?m zde nehraje roli, jde o propagaci spolku a o datace.

Jejich ?inost je úžasná, sta?í prezentace na www.desop.cz, nicmén? je opravdu spíše politicky zam??ená.

To, jakým zp?sobem zde vypadá láska ke zví?at?m je snad vid?t i z tohoto úryvku:

Je to škoda a k utracení
zví?ete nemuselo
v?bec dojít! Odnesla to za svého pání?ka!

Neskute?ný, tomuto ?lov?ku by nalezená fretka v?bec nem?la p?ijít do ruky. Kdo z nás má ?ipované fretky? (já jen p?lku) a kdo z nás si je jistej, že Vám nikdy neute?e? ?lov?k, který dostane do ruky nalezenou fretku dob?e ví, že kousne i když to normáln? ned?lá (stres, hlad).
Kolik ne?ipovaných ps? a ko?ek utratí protože kousli???
Kolik by p?ežilo fretek t?eba v jiném útulku, kdyby se takto chovali?

Možná, že jednání nebylo "protizákonné", ale k takovému ?lov?ku by se nalezená fretka již p?íšt? rozhodn? nem?la dostat. On nemá rád zví?ata, takže by u nich nem?l pracovat.
Tak jako pedofil nepat?í do školy.
Avatar

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2010-06-08, 21:59
Pavlo, s tvým názorem (bohužel) souhlasím.. Proto si od n?j beru všechny fretky k sob? a pokud možno se snažím, aby se k n?mu nedostali v?bec (tj. když zavolá - našla se fretka, má jí paní tamhle, jedu si já, nebo další moji stoupenci, pokud nem?žu..)

Za tu dobu, co se snažím s nimi spolupracovat, už mají na fretky aspo? velkou p?epravku na psy s hadrem a záchodem, d?íve je m?li v lodn? od brambor na pilinách p?ikryté pletivem. V?dí, že jim dát granule, jaké jim dávají, to netuším, bohužel.. Ale jsem ráda za to zlepšení podmínek. A hlavn? za to, že se mnou spolupracuje.
POKUD MU BUDETE N?KDO PSÁT, TAK SE O M? NEZMI?UJTE, MOC PROSÍM.. Chci, aby i nadále z?stala naše spolupráce bezproblémová!

Jinak k tomuto samci - byl to asi 9ti m?sí?ní fre?á?ek, který se vyvlékl pani?ce z kšír? na procházce a než sta?ila komkoliv zavolat, byl utracen...
Avatar

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2010-06-09, 11:30
koukám, že ve finále jde p?eci jen o tu lásku k t?m
zví?at?m, a že to ti zelení myslí dob?e a up?ímn?.
:-/

Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher

Avatar

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2010-06-11, 12:40
Petro to je fajn, že to píšeš. Já to v?bec nev?d?la, že jsi takto nápomocna a popravd? jsem m?la strach, že nešlo ani o první ani o poslední p?ípad tam, takže jsem moc ráda.
Je to strašný, utratil zví?e, které n?kdo hledal. Jako i kdyby to byl nalezenec bez pání?ka, tak stejn? m?l právo na život. Zachra?ujeme po útulcích nemocný starý fretky a on zabije mladý zdravý zví?e. Strašný. Já mám takových fretek plnej barák, který n?kdo vyhodil, n?kdo našel a p?esto, že kousli, dostali se až ke m? a žijí si spokojený fret?í život. Já Makon? kontaktovat nebudu a je jasný, že je t?eba s ním mít aspo? takový vztah, aby spolupracoval. Je to jako s babou v Jinonicích. To jsou spolky dotované státem a živí se tam i lidi co to d?lají pro peníze. A zví?ata berou jako p?ít?ž. Nejednodušší jak se ve stanici pro ptáky zbavit nalezené fretky je ?íct, že kousla a je utracena. Ješt? co se týká t?ch pen?z. N?kdo tu psal, že každý nalezenec stojí útulek peníze a peníze nejsou. Tak t?eba u tohohle p?ípadu šlo o p?kn? drahý špás, protože pitva se zam??ením na pitvu mozku s prokázáním ?i vylou?ením infekce viru vztekliny je drahá záležitost. A na to pan Mako? m?l peníze že jo (teda spíš, dostane je). Radši ho utratil a zbavil se ho, protože nem?l náladu nic ?ešit. Za ty peníze co dali za tu pitvu ho tam mohl mít s p?ehedem m?síc i kdyby to byl vyhozenec. P?ístup k živýmu tvoru - d?sivej.

Jedinou možností jak t?mto organizacím znep?íjemnit život je, posílat na n? opakovan? hygienu a podávat návrhy na p?ešet?ení finan?ní situace z hlediska zpronev??ování, ke kterému tam v?tšinou dochází.

Jenže tyhle „vedoucí“ stanic jsou obvykle ?lenové n?jaké vlivné politické strany a zde mají své p?íznivce, které vše „zametou“pod st?l (mají ur?itý d?vod…) a ješt? p?idaj dotaci... Takto se již leta bojuje s babou v Jinonicích a tohle se jeví jako podobná situace, takže ?ešit to je opravdu hodn? silný sousto a je nutný shromáždit hodn? fakt a d?kaz?, aby se to v?bec dalo otev?ít…

Tenhle p?ípad je ot?esnej a hnusnej. Já mám doma dost fretek a šest z nich jsou klasický vyhozený nalezenci, které nikdo necht?l a kte?í by takto dopadli, kdyby se k takovýmu Mako?ovi dostali. Z to je ?lov?ku opravdu dlouho na nic.

Dá se to celé sepsat, poslat Liškovi (p?edseda str. zelených) a poprosit o sch?zku.
Jenže propadli ve volbách a on stejn? co nevid?t rezignuje, takže mají jiný starosti.
M?žeme si po?kat, kdo posty obsadí pak. Bu?to to bude n?kdo Mako?ovi naklon?ný což bude pak už fakt na nic a nebo to bude n?kdo, kdo by si na n?j t?eba pak i posvítil, kdyby dostal validní podn?t, tak si po?káme a uvidíme. N?co se d?lat ur?it? dá….

Ale tahle smrt byla naprosto zbyte?ná a je neuv??itelný, že se takto zachoval n?kdo kdo se nazývá "vedoucí záchranné stanice". :-(



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Pavla Z dne 11.06. v 12:46.
Avatar

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2010-06-11, 15:04
Petro - to je strašný!!!
Takže jsem to odhadla s tím, že a? je to jak chce, a a? je zákon na ?íkoli stran?, utratili to zví?e bleskov? - aniž by dali šanci pání?kovi i fretce najít se...
Chce se mi zvracet!:-(((
Avatar

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-06-11, 22:54
Ono je to vždy jen o lidech...ne o zákonech! Pá? každý zákon má tolik d?r, že když se chce, dá se legáln? obejít.

Já byla v t?chto dnech velice mile p?ekvapená reakcí Státní ochrany p?írody SR (spadá pod ministerstvo životního prost?edí SR) p?i ?ešení problému s nalezenym ku?átkem. Takový zájem, konstruktivní reakce a pomoc daleko po pracovní dob? (t?eba p?ímo na mobil ?editeli této složky) mne až šokoval.

O ku?átko je už postaráno a myslím že nejlépe jak to jen šlo [forum.fretka.sk]



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Johana dne 11.06. v 23:50.
Avatar

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: graciijka (IP)
Datum: 2010-06-30, 13:20
Tak jsem se práv? dozv?d?la od známého, že jeho kamarádka adoptovala fretku.

Fretka zachrán?ná ze spár? smrad?, kte?í se bavili tím, že jí upalovali zaživa.....

ááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááá

Pardon pot?ebovala sem se vy?vat.....nemám slov.....
Avatar

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-06-30, 13:25
upálit zaživa ty smrady a hezky pomalu!!!!!
Avatar

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-06-30, 13:44
kristepane :o((((
nedovedu si ani p?edstavit, jak a ?ím je znetvo?ený ?lov?k, který je n??eho takovýho schopnej :o((

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: graciijka (IP)
Datum: 2010-06-30, 14:02
Parchant?m prý bylo deset...takže by z toho m?li mít rozum. Evidentn? si krátili dlouhou chvíli.... :((((

Fretka má oho?elý ocásek a prý ožahnuté paciny.

Je mi z toho na blití fakt....
Avatar

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: Patty (IP)
Datum: 2010-06-30, 16:34
No jo, prázdniny jsou tady. Co m?že vyr?st z takových zr?d.Rad?ji nedomýšlet.
Avatar

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2010-06-30, 21:31
v takovýchdle p?ípadech by m?lo platit oko za oko :(
:( smradi si vyzkoušej, že upálit zví?e je možný,
ale jsou nepostihnutelní :(

achjo :(

Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher

Avatar

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: Gazza (IP)
Datum: 2010-07-05, 14:07
Není to sice o fretkách, ale blbost n?kterých lidí m? vytá?í!!

[psi.sbazar.cz]

Sta?ilo by, kdyby fence koupili za pár korun Calciové tablety a kvalitn? krmili b...i !!

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: Žabka (IP)
Datum: 2010-07-05, 15:26
Taky by úpln? sta?ilo nenechat fenku p?ipustit...

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-07-05, 16:15
totéž napadlo i m? :o/

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-07-05, 18:05
tož toto je fakt na facku...a že si ani homen neseženou tu kojnou sami...grrrrr :-(
Avatar

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: Žabka (IP)
Datum: 2010-07-05, 21:17
Jak podotkla moje máma, kdž jsem jí tom ?íkala, tak n?komu dát št?n? hned po narození je celkem jasné týrání zví?at...

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: Gazza (IP)
Datum: 2010-07-05, 21:45
Taky nechápu, pro? mají psa a fenu, když musí v?d?t, že fenka bude rodit každý p?lrok, protože to pravd?podobn? nehlídají, když v?dí, že se odváp?uje, a pak "o ní mají strach"!! Kopla bych je kamsi. Chudák fena a chudáci št??átka.

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2010-07-06, 21:06
dneska jsem projížd?la n?jaký videa ze škol na youtube a našla jsem tam tohle :(

[www.youtube.com]
Avatar

Aktuální stránka:75 z 80


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist