Aktuální stránka:77 z 80
Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2010-07-21, 21:33
Pavli, já majitelku neznám, ale znám ?lov?ka, který jí zná.
Je to hrozný, co se stalo, fre?á?kovi to život nevrátí, ale t?eba zachrání jiné p?ed takovým osudem, takže s chutí do toho...
On mi volal, n?kde jsem to tady popisovala, jako první jeho dotaz byl, jestli dovážíme fretky ze zahrani?í. Já (nic netušící a to byla asi ta chyba), jsem mu ?ekla, že ano.. Polsko, Ma?arsko, Holandsko... pak z n?j vylezlo, že tam má n?jakýho agresivního a že pokousal ?lov?ka.. Pokra?ování znáte.. P?emlouvala jsem ho, a? mi ho dá, ale nedal, že se musí nechat uspat kv?li vzteklin?. Jnež v tý dob? jsem o t?ch paragrafech nev?d?la, že by mohlo být jeho po?ínání špatný, jsem netušila..

Jo a jinak si myslím, že není chyba jen na stran? Makon? a spol., ale taky na stran? majitelky. Fretka m?la být ?ipovaná, majitelka nikam nezavolala, ani na m?š?áky, ani na tu záchrannou stanici. A to, že rozv?sila pár leták? na pár zastávek rozhodn? nesta?í...

Takže prosím, neodsuzujte jen Makon?, n?kdo by té hol?in? m?l vysv?tlit, že pochybyla i ona, i když neporušila zákon...



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Petra p. dne 21.07. v 21:34.
Avatar

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-07-21, 22:06
Petra p: možná sem mimo...ale jak sem dávala link výše, pan Mako? by mn?l znát zákony a legislativní postupy, když je ve stran? zelených....

Já osobn? fretku ?ipovanou mám....ale kolik chovatelú co necht?jí rozmnožovat fretky je ?ipují? A že majitelka nikam nezavolala....no možná zavolala, t?eba na radnici, kde jí jist? poslali mezi ryby...

Petro já vím o co se snažíš a moc si to cenim a vážím!

Ale myslím že je tu n?kdo kdo jede po politické linii (podívej se na tento link [plzensko.zeleni.cz]) a o zví?ata mu moc nejde....Pokud je ?lov?k v takovémto postavení a je seriozní, tak musí ovládat legislativu. A pak nemúže dát bezdúvodn? utratit zví?e....

A když to ud?lá, je neznalý zákonú, nemá co hledat na svých funkcích a postech...a (sorry) je hajzl.





Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Johana dne 21.07. v 22:14.
Avatar

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2010-07-21, 22:17
Jenom malou poznámk u k diskusi - to, že jsme jako klub požádali o vyjád?ení M?stskou veterinární správu bylo d?láno s cílem zjistit zda v tomto p?ípad? bylo postupováno správn?. Vyjád?ení odnesu i na ?SOP, pod který záchranné stanice spadají a požádám je o distribuci na všechny stanice. A pevn? doufám,že k podobnému p?ípadu již nedojde.....
Avatar

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-07-21, 22:25
Majdo, to že klub požádal o vyjád?ení k problému M?VS bylo super! A to že instituce odpov?déla - taky super! A pokud bude Klub dál postupovat v rámci legislativy...mužu z jiného státu akorát držet palce. A to moc držim!
Avatar

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2010-07-21, 22:34
Johanko - já rozhodn? Makon? nehájím, to v žádném p?ípad?. Nemám pro?... Ale to, že majitelka nikam nezavolala vím na 100%, mám její vyjád?ení k celému p?ípadu, kde píše, že se n?jakých chyb dopustila. Pošli mi sz tvou emailovou adresu a já ti to p?epošlu.. Je to jen její problém, zákony neporušila, a na základ? svých chyb p?išla o svoje zví?e. To, co ud?lal p. Mako? je nechutné a hnusné, a? dostane co proto. Znám ho osobn? a jak jsem psala, už pár let s ním spolupracuju a myslím so tom ?lov?ku své. Že z té záchranné stanice nemá rád zví?ata nikdo, je obecn? známé..

Situace - vyzvedla jsem si u n?ho fretku. O pár dní déle jsem šla se psama kolem jeho stanice na procházku, natahoval pletivo ješt? s n?jakým kumpánem. P. Mako? se zeptal, jestli ho ješt? mám doma, nebo už jsem mu našla majitele. V hovoru se zeptal, kolik jich doma mám.. Už si nepamatuju to ?íslo, jaký jsem mu ?ekla, ale málo to nebylo, myslím ?ty?i nebo p?t. A ten jeho kumpán "že ty smradlavý svin? nevyhodíte..."

Situace - v ?íjnu jsme na procházce našli slepého malého ježe?ka. Vzali jsme ho a odnesli do záchranné stanice. Tam jsme dostali vynadáno, pro? TO tam nosíme, že by se zavrtal n?kde a usnul zimním spánkem...

Situace - p. Mako? m?l p?ednášku na základní škole a d?tem vypráv?l takový bláboly, jako že když najdou n?kde poran?ný zví?átko, tak na n?j nemají sahat, že si s ním p?íroda poradí.. Tak pro? tedy je záchranná stanice??
Avatar

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-07-21, 22:49
Petra p: máš SZ
Avatar

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2010-07-22, 10:51
1. Zapla?pámbu za ten nápad napsat na Vetsprávu!
2. Zapla?pámbu za jejich pochopení a doufám, že z toho bude mít ten "milovník a ochránce" dosta?ující pr?ser nebo aspo? strach z pr?seru!
Netušila jsem, že ten vztek, co mi velel zdravý rozum mít, je zákonn? podep?en a mile m? to p?ekvapilo.

3. Pro? pracuje se zví?aty n?kdo, kdo je nesnáší?!?!?
Ne?íkejte, že se na tom dá vyd?lat... :oO
Avatar

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2010-07-22, 11:31
Markéta napsal/a:
-------------------------------------------------------
> Ne?íkejte, že se na tom dá vyd?lat... :oO

Z toho politického hlediska - z?ejm? ano (voli?i - slabost pro zví?átka ???)
Avatar

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2010-07-22, 11:41
Ne holky,
jde o dotace,o peníze, jako vždy v t?chto p?ípadech. Stanice je podporována státními p?ísp?vky, a dob?e. Je to asi takto:
Pán, který je politicky vlivný se "skamarádí" s pánem co je taky politicky vlivný, navíc má funkci a v ní hlavní "moc" nad p?id?lováním státních dotací v ur?ité oblasti a do ur?itých institucí. tak se "založí" vhodná instituce v té oblati (t?eba záchranná stanice) a pak se pán s pánem dohodnou, jeden pán pouští dotace tomu druhýmu pánovi a je to. Zví?ata z toho mají prd, pánové jsou spokojený, až na to, že toho jednoho pána moc a moc otravují ty hnusná zví?ata no...
:-(
Avatar

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2010-07-22, 11:56
Pavla Z - a s tím se asi nedá d?lat nic, což? :o((

Napadá m? snad jen - že by pro pána pracovali lidé, kte?í zví?ata rádi mají...????
Vždy? s nimi v?bec nemusí p?ijít do styku.
Známý m?l známého majitele zverimexu, který pravd?podobn? v život? nevid?l živé zví?e, ale m?l ?uh na lidi, kte?í mu z toho ud?lali zlatý d?l :o)))
Avatar

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2010-07-22, 12:44
Markéto, lidi, kte?í mají rádi zví?ata jist? nebudou krýt to zpronev??ování kv?li kterému to celé je...víš... :-(
Takže si bu? jistá, že tam mohou pracovat jen lidé, kte?í jdou pánovi p?kn? a oddan? na ruku, to je to hlavní kriterium, ne jestli poznaj jelena od osla :-(
Bohužel...
Avatar

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-07-22, 13:00
a já si furt ?íkala, pro? si lidi zakládaj útulky a záchranný stanice a azyly... a je to venku...

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2010-07-22, 13:03
Martino ano, ale neopomínala bych jednu d?ležitost: toto lze pouze a jen v tom p?ípad?, že z?izovatelem tohoto "za?ízení" je stát.
Avatar

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-07-22, 13:10
no pokud vím, tak dotace (nebo p?ísp?vky nebo jak to nazvat) m?že dostávat jakýkoli zví?ecí azyl, a? už se nazývá jakkoli a z?ízen je kýmkoli. záleží výhradn? na šikovnosti a schopnosti z?izovatele (nebo zmi?ovaných kontaktech).

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2010-07-22, 13:34
Tak znovu,pokud jdou kamkoli dotace, p?ísp?vky, peníze...tak ten kdo je tam dává si hlídá kam peníze jdou. Pokud je tam posílá stát, hlídá to "státní ú?edník", který ale nemusí vid?t vše a zaznamenávat vše, že.

Nedoporu?ovala bych nikomu za?izovat si záchrané stanice ani útulku a tak, pokud to nebude opravdu jeho životní poslání a pokud nebude ochotnej (nebo nebude moc) do toho investovat své peníze.

Od té doby co funguje nap?íklad naše Ob?anské Sdružení - fretky na p?d?, tak stále dáváme my ze svého tak cca 10tis. m?sí?n?. Lidi našt?stí posílají, tak jsme mohli "otev?ít" i Ostravu 2x (Lenka, Zuzka), Boleslav (Lucka, Alena)a te? se uvažuje o Plzni (Petra) a díky tomu je "zachrán?ných" fretek ro?n? desítky :-)... Nicmén? stále je to velmi prod?le?n?j podnik, ale pro takové "magory" jako jsme my je nejv?tším zadostiu?in?ním ta finální pomoc fretkám. Nicmén? chci pod?kovat všem, kte?í pomáhají, protože bez toho by jsme s vlastními zdroji m?li mnohem redukovan?jší po?et fretek,kterým m?žeme pomoci, takže ve výsledku to funguje velmi dob?e :-)

A co víc, naše zdroje jsou velmi transparentní :-)
[www.fio.cz]

[www.pudicka.estranky.cz]





Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: Pavla Z dne 22.07. v 13:53.
Avatar

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-07-22, 13:34
Martino, státní dotace múže dostávat jen organizace z?ízená státem or jeho sou?ástí, tedy t?eba obcí. V tom p?ípad? múže být organizace dotována i ze státního/obecného/m?stského rozpo?tu.
Soukromé útulky fungující jako ob?anská združení nez?ízené státem múžou mít dotace jen jako sponzoringy od právnických or fyzických osob, ne od státu.
Takto n?jak to v principu funguje v SR....
Avatar

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-07-22, 13:44
johano,

v ?echách to funguje asi jinak, protože tady m?že dostat "státní dotaci" (resp. p?ísp?vek od obce) i útulek (azyl, depozitum) z?ízený soukromou osobou. záleží na libov?li obce (resp. na výše uvedeném).

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: Žabka (IP)
Datum: 2010-07-22, 13:45
Johana: V ?R to tak není, dotace, t?eba z grant?, které vypisuje i stát (ministerstvo, obec...) m?že dostat kdokoli, kdo spl?uje podmínky, které ten který grant má. Jinak by žádná ob?anská sdružení a podobn? nemohly dostávat peníze od státu.

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-07-22, 13:48
jinak každopádn? souhlasím s tím, že útulky, azyly, depozita a záchranné stanice jsou vesm?s prod?le?né podniky, které m?že vést jen skute?ný "blázen".

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-07-22, 13:49
Granty sou myslím trochu jiná mašinerie.

A žel systém který sem popsala je lehce nabouratelný....

Každopádn?: na charit? a? je financovaná z ?ehokoli se dá výborn? nabalit :-( pá? zákony sou d?ravé jak ementál. ?iže vždy záleží zas jen na lidech...v tomto p?ípad? majitelích útulkú.
Avatar

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-07-22, 13:54
johano, máš bingo!

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: Žabka (IP)
Datum: 2010-08-19, 10:01
Uáááááá, jak blbec jednomu zájemci o samici ode m? v??ím, že ji opravdu chce, jen že se mu zkomplikovala situace, a že se bude st?hovat. Protože se taky budu st?hovat, tak to chápu, a domluvila jsem se s ním, že to nevadí, že samice m?že být u nás dýl a že mi jen pak zaplatí víc o p?ísp?vek za krmení (a samoz?ejm? kompletní o?kování). Ob?as mi napsal, ale te? už n?jakou dobu ne, tak jsem se ozvala. Že už se blíží konec prázdnin, a kdy si ji teda vezme. A prý že jeho kocour dostal n?jaké plís?ové onemocn?ní a te? p?l roku nem?že mít žádné další zví?e. Sice je to teoreticky možné, ale p?ijde mi to jako pitomost. Plíse? m?la jednu dobu moje mor?ata, dokonce to od nich chytil i pískomil (a já taky), a akorát se jim to mazalo masti?kou a za chvíli byl klid.
Takže te? mám doma p?ebyte?nou ?ty?m?sí?ní samici, pro kterou se mi te? bude dost blb? hledat zájemce. P?itom je to nejhez?í samice z vrhu, už p?erostla maminu a vypadá, že z ní bude podobný medvídek, jako jsou její lonští bráškové (co je má Morgana). Kdyby mi to ?ekl p?ed m?sícem, že ji nechce, ale on ne... A já p?itom m?la další zájemce a ti už si sehnali fretky jinde. Grrrrrrr!

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: graciijka (IP)
Datum: 2010-08-19, 10:08
Žabka: i kdyby to byla pravda co píše je slušnost se ozvat, omluvit a ?íct co a jak....
Já m?la teda št?stí na normální lidi, když jsem udávala vrh.
Ale n?co podobného se mi kdysi stalo s k?e?kem...ješt? sem pospíchala dom? jak debil, ?ekala a nakonec sem tý ženský musela sama zavolat co jako bude.....nesnáším tohle chování a vykrucování se ze zodpov?dnosti.
Na druhou stranu v??ím, že jí najdeš mnohem lepšího pání?ka než by byl tento.... :)
Avatar

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-08-19, 10:13
Ješt? hú? dopadla nedávno Boža, když její manžel vezl nalezence k adopci z Jablonce až do Žiliny a zájemce který fretku "na 100%" cht?l si ji nep?išel p?evzít. Takt na zabití, takto neseriozní lidi :-(
Avatar

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: graciijka (IP)
Datum: 2010-08-19, 10:32
Tak to je na p?es držku :)
Takový existence m? vytá?í k nep?í?etnosti.
Avatar

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: Houmí (IP)
Datum: 2010-08-23, 20:18
Ahoj, nevím kde bych se zeptala, ale myslím, že tohle vlákno bude to pravé. Nejste n?kdo z Teplic nebo okolí? Resp. neznáte n?kdo majitele, 2 fretek z obory v Dvojhradí? Tipovala jsem to na dva fre?áky. D?kuji

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-08-23, 21:06
jeden je samec, který je tam tuším už n?jak od ?ervna/?ervence, je to nalezenec z Krupky, kde ho údajn? n?kdo vyhodil i s klecí do k?oví. o druhé nevím, tedy vím, že už jsou tam dv?, ale nic bližšího o ní nevím..

[ZofiZoo.mondozoo.com]




Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: ŽoFiRo dne 23.08. v 21:07.
Avatar

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: Houmí (IP)
Datum: 2010-08-23, 21:13
No já jsem jim akorát psala dotaz v "p?átelském duchu"... jestli maj kluci dostate?nou pé?i a zda nepot?ebujou pomoc. ?etla jsem, že oboru obstarává MvDr. Pokorný, tak jsem jim p?ipomn?la, že mi sám sd?lil, že o?kuje Canvacem, a s fretkou m? poslal pry?. Každopádn? kluky tam mají dva, teda tipla jsem to na kluky, jeden se mi zdál starý, hodn? unavený s kapkou u nosu. V misce m?li nas..... No nem?la jsem z toho dobrý pocit :-(

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-08-23, 21:30
jo, Pokorný fretky už neošet?uje, tuším, že po problémech co tam m?l už snad ani nesmí a v n?d?li jsem se op?t p?esv?d?ila, že k n?mu opravdu ne, nikdy a se žádným zví?etem. v obo?e jsem byla n?jak v tom ?ervnu/?ervenci, krátce po tom, co tam doveli toho prvního kluka, ten mi ale p?išel ješt? mladej, odhadovala jsem to tak na ro?ního, se kterým za?aly být problémy. podmínky pro fretky v obo?e nic moc, n?co o tom tu už psala Pavla Henzlová, která si tam brala dv? holky.

[ZofiZoo.mondozoo.com]




Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: ŽoFiRo dne 23.08. v 21:30.
Avatar

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: Houmí (IP)
Datum: 2010-08-23, 21:37
No jeden tam byl takovej ?ilej, když jsem p?ešla k miskám, tak p?ib?hl i ten druhej... Tak ten unavenej bude asi ten nov?jší. No já nevim no, je mi z toho n?jak ouzko, no uvidím až odepíšou no :-( Já tam práv? byla dnes, kdybych o nich v?d?la, vzala bych jim bonbonky, nebo n?jaké granulky. No snad se to n?jak ppohne... A po?kej, oni už od tamtud brali teda fretky?

Aktuální stránka:77 z 80


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist