Aktuální stránka:79 z 80
Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2010-09-07, 15:55
Já tedy nevím, ale velkou vinu na tom má majitelka fre?á?ka, která m?la mít fretku ?ipovanou a zapsanou v národním registru ?ip?. A že rozv?sila letá?ky v okolí? To opravdu nesta?í... :(
Za dobu, co odebírám nalezence a odložence (konkrétn? 15 fretek za 2,5 roku) ani jedna nem?la ?ip!!! Ten postup už komentovat nebudu, nejsem znalá zákon?...



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: Petra p. dne 07.09. v 16:05.
Avatar

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2010-09-07, 16:05
Pro ilustraci - citace z prvního odkazu:
"Od té doby, než jsem se dostal k sepsání této odpov?di, p?ivezla M?stská policie Plze?, k nám do
stanice, další 3 fretky! I tato skute?nost jasn? ilustruje fakt, že problém bude asi n?kde úpln? jinde,
než v našem spolku a pocitech pražských koleg?."


Dne 6.8. p?ivezli m?š?áci dv? fretky, jednu nekousavou, druhou kousavou. Kousavka sta?ila utéct ... už se nenašla asi... Druhý je podle mých informací v pobo?ce našeho Plze?ského útulku a dnes jde do adoptivní rodiny.
T?etí fretku fretka je rovn?ž v pobo?ce p?di?ky Plze?ského útulku,
fotka v plastové krabici je ve vlákn? nalezenc? a odloženc?. Chlape?ek v ?íji, 650gr, vylámaná p?lka zoubk?. Te? už má p?es kilo. Údajn? ho n?kdo p?inesl v té krabici, vložil p?ed záchrannou stanici do schránky na pacienty... a V krabici ?ekal cca hodinu a p?l než se dostal tam kde je.
Ani jeden z t?ch dvou nemá ?ip.
Avatar

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2010-09-07, 17:28
Je to o lidech - kousavka, která se v pátek poveze do FUK pokousala p?i odchytu v hotelu, kde byla nalezena . Ale paní P?ibylová z Jinonic nelenila, zavolala veteriná?e , fretku dala na p?t dní do karantény a domluvily jsme se, že v pátek po druhé prohlídce bude k vyzvednutí...jo není holt ZS jako ZS :-(
Avatar

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2010-09-07, 20:39
Majdi, jenže já p. Makon? tak n?jak chápu.. Kdo to má všechno hradit, ty vyšet?ení a jinou veterinární pé?i, stelivo, krmení... On? Ze svojí kapsy? M? by se na jeho míst? taky necht?lo :( Zvláš?, když nikdy neví, jestli se nový majitel najde nebo nenajde, aby ty p?ípadný vyšet?ení zaplatil.. A i když se najde, jak si m?že být jistej, že ne?eknou "my už tu fretku teda nechceme, nic platit nebudem.." Nehled? na to, že on je prakticky záchranná stanice spíš pro ptáky, nebo aspo? donedávna sloužili jen na ptáky, nikoliv na šelmy a jiné živo?ichy... Sám bojuje za to, aby se fretky vozili do plze?ského útulku ps?, protože je nový a má vytáp?né místnosti, on tam na n? podmínky opravdu nemá :(
Avatar

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2010-09-08, 09:53
Myslím, že Majda i Petra mají pravdu. Je to o lidech - od za?átku. Z rodin by fretka m?la odcházet o?kovaná, ?ipovaná. Zveráky ?ipovat nebudou a prodají komukoli, kdo zaplatí a dál už je to nezajímá.(a pro? by m?lo) Proto považuji za rozumné prodávat ne ze zveráku, ale zprost?edkovan? - za provizi - Ono i tak t?ch nalezenc? bude dost.A v letáku bych tu pot?ebu ?ipování zd?raznila
Avatar

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2010-09-08, 11:30
Petro..a jsme u toho, uhodilas h?ebík na hlavi?ku - to je to co jsem si myslela od za?átku, že je to o pen?zích. A pro? to n?kde jde a n?kde nejde? Všichni dostávají dotace - a pro? ti tedy hned nezavolal a n??ek..zrafala, je pot?eba s ní n?co ud?lat, p?ije?te si pro ní?
Avatar

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-09-08, 12:01
petro,

já ho taky svým zp?sobem chápu a i jsem rozum?la tomu "rychlému utracení", které ostatní nadzdvihlo. a taky si myslím, že hlavní problém je v majitelích - a netýká se to jen fret?ích út?k?, ztrát, zab?hnutí. kdybych byla sprostá, tak ?eknu, že lidi jsou velmi ?asto nezodpov?dný hovada a kreténi (ale ne?eknu, jen si to budu tiše myslet).

ale pan mako? ztratil veškeré moje sympatie, a to tak, že absolutn?, svým neodborným rozborem odborného posudku pražské vet. správy. a svojí - s prominutím - p?iposraností. tím, jak kolem sebe urputn? kope (že by ta pov?stná nejlepší obrana...?? to má tak ?erné sv?domí nebo snad dokonce takový strach z parti?ky šílených fretka?ek? to snad ne). tím, jak rozeslal sv?j politicky pojatý rozbor (zeptejte se m? na co chcete, já na co chci odpovím, resp. vet správa o voze, mako? o koze) na všechny sv?tové strany a ješt? dál a hloub?ji...

no jo, ale co m?l vlastn? odpov?d?t? p?íšt? to ud?lám zas, protože nehodlám dotovat fret?í záchranu ze svýho?
tak to bysme asi teprv koukali... :o/

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2010-09-08, 12:12
Majdi, já chápu váš postoj, že n?kde to jde a n?kde ne. Jenže p. P?ibylová ví o tom, že existuje n?jakej fret?í klub, kde jsou lidi nadšený do fretek až tak, že by pro n? skoro "dali život" (myslím obrazn?). Jenže p. Mako? od fretek zná jen m? a rozhodn? o n??em takovém nev?d?l. M? nenapadlo se n?kam obrátit a sama na n?jaký vyšet?ení na vzteklinu peníze nemám. On mi tehdy volal, já o ní prosila, ale on nemohl mi jí dát, kv?li tomu vyšet?ení na vzteklinu.... a tak dále a tak dále... já na to ne?ekla ani ?, protože jsem nev?d?la, že jsou n?jaký paragrafy zrovna na tuto.. a stále si stojím za tím, že v?tší ?ást viny si nese majitelka, která pochybila jak v ?ipování, tak v základních znalostech o fretkách. myslím si, že internetových stránek a knížek o fretkách už je celkem dost, kde se do?te jen o "blbým" o?kování fretek.. a neznalost neomlouvá...
Avatar

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-09-08, 13:44
Netrvdila bych že nejv?tší vinu má majitelka. Té fretka sice utekla, nemn?la ?ip....ale utratit ji dal cílen? a v?domn? p. Mako?. A že neznal Klub? To taky pro mne neni omluva. Kdyby se cht?l o fretku postarat (ne tim že se ji zbaví utracením a pak se alibisticky schovává za p?ekroucené výklady zákonú) spúsob by si našel, t?eba pár telefonáty k n?kterým vetúm...ur?it? by ho t?eba na klub nebo vhodný útulek navigovali. Ale je jednodušší ?íct že n?co "nejde" ješt? p?ed tím, jak jak se o to pokusit....

P?íklad: Pán (chovatel ko?ek co fretku vid?l jen na obrázku) p?išel do své práce a kolegyn? tam mn?li fretku, kterou našli na tržišti. Pán fretku vzal, zav?el do p?epravky pro ko?ky. Nev?d?l co dál - volal majiteli zverimexu kam chodí pro granule. Majitel zverimexu volal mn?...já p?ez ?leny SK klubu zorganizovala p?evzetí fretky od chovatele ko?ek, vybavila vyšet?ení u veta a p?ípadné proplacení Klubem. Zdlouhavé? Ani ne :-) Toto celé se událo v prúb?hu 48 hodin.

Avatar

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: Patty (IP)
Datum: 2010-09-08, 15:30
Johanko, mluvíš mi z duše.
Avatar

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2010-09-08, 19:04
Johanko, já vím, že to jde.. Ale tato záchranná stanice není povinna odchycené fretky p?ijímat pokud já vím. Ani radši nechci v?d?t, kde a jak skon?ili, dokud jsem s p. Makon?m neza?ala spolupracovat já. M?stský útulek je totiž taky nebere.. Dle mého názoru se d?ív nechávali b?hat a nikdo si jich nevšímal... Já nevím, prost? po?ád si myslím, že nejv?tší podíl na tom všem má majitelka zví?ete.. M?la (jestli jsem to dob?e pochopila) 48 hodin na to, aby uv?domila m?š?áky a ZS.. Ne?íkejte mi, že si dva dni nevšimla toho, že nemá fretku.. Zvláš? když sama uvádí, že se jí vyvlíkla z kšír na procházce, jestli si dob?e pamatuju..
Avatar

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2010-09-08, 19:19
Petro a pro? je M?stský útulek nebere? Zjiš?ovala jsi to?
Avatar

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2010-09-08, 19:23
Protože tam maj ps? víc než dost. Tuším, že už neberou ani ko?ky. Jedinou záchranou jsem tu pro n? byla já. Co já vím, tak p. Mako? podával n?kolikrát žádost na radnici, aby fretky vozili práv? do útulku, ale nikdy se to neprosadilo. Útulek je novej, má vytáp?ný místnosti.. Takový podmínky jim p. Mako? bohužel nem?že zajistit, protože má na ptáky pouze drát?ný voliéry a na fretky tam opravdu nic nemá, a už v?bec ne vytáp?ného :(
Do útulku chodím ob?as ven?it psy, tak až tam budu, tak se tam n?koho zeptám.. Abych m?la potvrzený info p?ímo od zdroje..
Avatar

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-09-08, 19:28
Petra p.: I kdyby se majitelce fretka "nevyvlíkla ze kšír" a byla vyhozená, p. Mako? nemá žádné právo nechat zví?e alibisticky utratit. A když nemá prostor na fretky, t?ch pár minut než by vybavil 2-3 telefonáty a zjistil kdo by si fretku mohl p?evzít a dál ?ešit legislativn? i prakticky by ho nezabilo.

Kolik fretek co sou/byli v azylu u "FUK", "Útulku na púd?" nebo v SR u Jolany má ?ipy? Ani jedna!

P?i odchytu toulavých psú/ko?ek taky leckdo "schytá kousanec", ale ti psi/ko?ky jdou do útulkú. A kolik toulavých psú a ko?ek má ?ipy? Radši to procento nechci v?d?t, pá? by to byla v zaokrouhlení nula!

Promi?, ale p. Mako? je ?lov?k, kterému by vúbec nemn?lo p?ijít zví?e do ruky, natož aby provozoval záchytnou stanici (na cokoliv).

Avatar

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: marnelbar (IP)
Datum: 2010-09-08, 20:45
a já si ?ikala pro? pan Mako? byl v televizi ....asi pot?ebuje ,,reklamu" a média ho podrží....ujal se prasátka.....a hledá pro n?ho náhradní rodinu.....jak dojemné .....aby né, když ví, že vše bylo špatn? !!stala se chyba...a m?l by se k tomu postavit jako chlap !!! a nekopat jak malé d?cko, jak už tu n?kdo psal....

-pro p.Makon? by fretka jako zví?e ani nemusela existovat- prost? mu evidentn? tenhle druh zví?ete nevoní, tak co, že jo !!! pro? by se m?l zajímat o n?jaký fret?í útulek ?i klub....kdyby kapku cht?l nem?l by sebemenší problém.....

Johana BINGO :)
Avatar

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-09-08, 21:55
marlenbar: znám útulky pro zví?ata/záchytné stanice, (v ?R i SR) kde pro zví?ata jen z dotací od soukromých osob a s "od?enou hubou" d?lají maximum. A znám útulky pro zví?ata/záchytné stanice, kde z p?ísp?vkú obcí si provozovatelé útulkú/záchytných stanic staví vily s bazány (ale ne pro zví?ata).
Nevim do jaké kategorie bych ?adila p. Makon? :-)

Co se tý?e špesl útuklú pro fretky (solidních) tak v ?R je to super, je kam se obrátit, hledat info, najít pomoc, snad v každém regionu.

V SR neni útulek pro fretky oficieln? ani jeden. P?ez SKChF si ob?as n?kdo fretku do azylu vezme (Jolana jako jediná pravideln?), ale jinak bída :-( Ani nechci v?d?t, kam mizí vyhozené fretky v SR....
Avatar

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2010-09-08, 22:08
A když už jsme u toho, po jednání s Ing.Zieglerovou z ?SOP bylo dohodnuto, že na všechny!!! ZS pošle mail s kontakty na klub s informací, že pokud se do ZS dostane fretka, mají nás okamžit? kontaktovat. Pokud tam m?l od doby utracené fretky další t?i, pro? se neozval? Troši?ku celý podivný.....



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: majda dne 08.09. v 22:11.
Avatar

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2010-09-08, 22:53
Majdi ozval - m?. Vždy? to Pavla píše ve druhým p?ísp?vku na týhle stránce. On nemá jiný kontakt na jiného fretka?e a v??te tomu, že po tomhle hubmuku se k vám žádná fretka od n?j ani nedostane...
Avatar

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-09-08, 23:23
Petra p.: A ty si mu kontakty na útulky pro fretky v ?R neposlala?
Za tuto dobu co se tu ?eší tato kauza by p. Mako? kdyby cht?l, mohl mít kontaktú na hafo fretka?ú a útulkú pro fretky...ne jen tebe. Kdyby byl ochotný spolupracovat. Kdyby mu šlo o zví?ata - fretky.
Že se od neho k "nám" žádná fretka nedostane to v??im, protože p. Mako? nemá žádnou snahu o spolupráci na záchran? nalezených fretek - jen doufám že se nedostane ani k n?mu :-(

Avatar

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2010-09-08, 23:46
Johanko, n?jak m? to nenapadlo.. Nebylo pro?.. Vesm?s se bu? p?ihlásil p?vodní majitel, nebo jsem je pouze ostrongholdovala, ost?íhala drápy a pustila mezi lidi do adopce. Nikdy nebylo pot?eba v?tších finan?ních výdaj? a tohle zvládám sama. Nejhorší p?ípad byl te? Vav?ík, v záchranné stanici si pobyl cca 1,5 hodiny, kdy m? p. Mako? volal a já byla v Praze na služební cest?, okamžit? jsem se sbalila a jela pro n?j.. Na jeho lé?bu mi poskytla peníze P?di?ka, se kterou pracuji a spolupracovat budu i nadále. On už to ví, že máme toto ob?anské sdružení a bude s námi spolupracovat i do budoucna.. Tedy doufám, pokud si to tu ?te, tak nebude stát o další takovou pozornost, snad se na m? nevyse*e (s prominutím)..

Osv?ta majitel? je to, co by se tu m?lo ?ešit. Vím, že pro to d?láte co m?žete, ale sta?ilo, aby byl fre?á?ek ?ipovaný :(
Avatar

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-09-09, 00:11
Petra p.: Pokud by byl p. Mako? ochoten v budoucnu spolupracovat s "Púdi?kou" tož nic proti n?mu nemám, ale asi by bylo t?eba si zazmluvnit podmínky spolupráce. P.Mako? je právnický/fyzický subjekt a OZ "Púdi?ka" druhý.?iže forma spolupráce by mn?la být sepsána právní formou (já právník nejsem a nežiju v ?R...?iže by to cht?lo odborníka z ?R).

Osobn? na "Púdi?ku" momentáln? nep?ispívám (nemám na to finance) ale aspo? sem zajistila dotaci z SKChF...byla již zaslána na ú?et "Púdi?ky.

Jen je mi divné, že "Púdi?ku" p. Mako? nekontaktoval v p?ípad? "utracené fretky" když už v té dob? si ty s "Púdi?kou" byla v kontaktu a on s tebou....jestli to dob?e chápu.

Je mi jedno, jestli si to tady p. Mako? ?te, nebo ne....

A co se tý?e toho ?ipování: snad ani polovina ?istokrevných psú a ko?ek neni ?ipovaná, pá? maj variantu tetování. Co se tý?e ?ipování fretek, je to sice ve sm?rnici EU, ale neberu to že když fretka neni ?ipovaná jako "propustku" na utracení zví?ete (krom toho, fretka se tetovat nedá, neni kam, je malá, ?iže hendikep proti psúm a ko?kám).

Ty když si vezneš domu nalezence a pak mu najdeš adopci - dáváš fretky ?ipovat? Nebo trváš na adoptivních majitelích aby fretku-nalezence okamžit? povinn? ?ipovali? Asi ne.... :-)




Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: Johana dne 09.09. v 00:24.
Avatar

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2010-09-09, 00:42
Johana napsal/a:
-------------------------------------------------------

> Jen je mi divné, že "Púdi?ku" p. Mako?
> nekontaktoval v p?ípad? "utracené fretky" když už
> v té dob? si ty s "Púdi?kou" byla v kontaktu a on
> s tebou....jestli to dob?e chápu.


P. Mako? P?di?ku nekontaktoval, protože nev?d?l.. Ode m? sice ví, že "n?jaké" ob?anské združení je, ale kde má sídlo, jaké má stránky.. to neví. A navíc mám pocit, jestli jsem mu to ne?íkala až po tom, co jsem si p?ivezla od n?ho te? tu poslední fretku, toho zubožence z krabice. Jinak všechny nalezené fretky u n?j jsou psané u n?j na moje jméno, takže kdyby n?kdo hledal fretku, tak p?edává kontakt na m?. Spoustu fretek mu rukama ani neprošlo, prozt? zavolal, že je fretka tam a tam a já si pro ní jela na ur?ené místo. Nebo jsem se s nálezci domluvila, oni mi jí p?ivezli, p?ípadn? jí dali do schránky na pacienty a tam mi jí p. Mako? nechal chvilku, než jsem si jí mohla vyzvednout. Je to lepší, protože v tom alespo? nefiguruje odchyt m?stskou policií, odvoz do ZS a nikde není napsáno, kdo si jí vyzvedl...
Avatar

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-09-09, 00:52
petro,

naprosto chápu, pro? se makon? zastáváš. ale nemáš pravdu, že by se m?la ?ešit osv?ta majitel?. teda ano, m?la, samoz?ejm?. ale v tomhle p?ípad? nejen majitel?, chyba je na obou stranách.

napadá m?, ?ím by pan mako? argumentoval v p?ípad?, že fretka neš?astnou náhodou neute?e, ale n?kdo ji prost? vypustí. ne?ipovanou, pochopiteln?. tak v tom p?ípad? co?
(no v tom p?ípad? nebude kolem rychléhu usmrcení takový humbuk, protože po fretce ani pes nešt?kne)

a to se ani neptám, jak kon?í ostatní zví?ata a ptáci v této "záchranné" stanici, kte?í n?koho poraní. když si p?edstavím, jak voln? migrují p?es hranice - z polska, ma?arska... tam je b?žn? vzteklina... naopak mén? b?žný je u sokola nebo ježka o?kovací pr?kaz nebo ?ip...
nebo pro n? platí jiná pravidla než pro fretky?
možné to je, ostatn? v plzni se i právo jinak vyu?uje (a následn? vykládá), tak pro? ne.

fakt m? odpov?? p. makon? vyto?ila. obhajovat se, když ud?lám chybu tím, že n?kdo jiný ji ud?lal taky, mi p?ipadá... no, trochu pod úrove?.
a vedoucí ZS p?ece musí, nebo rozhodn? by m?l v?d?t, že jakmile zví?e p?ijme, automaticky se stává jeho chovatelem (platí to pro vedoucího zs naprosto stejn? jako pro soukromou osobu, která n?komu hlídá papouška nebo ko?ku). a taky ur?it? ví, že k utracení zví?ete existují n?jaká zákonem daná pravidla. a že vzteklina se netýká jen ps? a metodika MZe jasn? a jednoduše instruuje, jak postupovat p?i podez?ení z nákazy vzteklinou, resp. p?i poran?ní takovým zví?etem... tohle všechno nemusí v?d?t b?žný ob?an (i když neznalost zákona...), ale nechce se mi v??it, že by vedoucí zs tak základní v?ci nev?d?l taky... :o/

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-09-09, 01:00
Petra p. napsal/a:
> P. Mako? P?di?ku nekontaktoval, protože nev?d?l..
> Ode m? sice ví, že "n?jaké" ob?anské združení je,
> ale kde má sídlo, jaké má stránky.. to neví. A
> navíc mám pocit, jestli jsem mu to ne?íkala až po
> tom, co jsem si p?ivezla od n?ho te? tu poslední
> fretku, toho zubožence z krabice. Jinak všechny
> nalezené fretky u n?j jsou psané u n?j na moje
> jméno, takže kdyby n?kdo hledal fretku, tak
> p?edává kontakt na m?. Spoustu fretek mu rukama
> ani neprošlo, prozt? zavolal, že je fretka tam a
> tam a já si pro ní jela na ur?ené místo. Nebo jsem
> se s nálezci domluvila, oni mi jí p?ivezli,
> p?ípadn? jí dali do schránky na pacienty a tam mi
> jí p. Mako? nechal chvilku, než jsem si jí mohla
> vyzvednout. Je to lepší, protože v tom alespo?
> nefiguruje odchyt m?stskou policií, odvoz do ZS a
> nikde není napsáno, kdo si jí vyzvedl...

Ono je to jiné když se toto vše píše....a když se to zažívá. A já osobn? z p. Makon? nemám dobrý dojem.
Ty si mu blíž....no snad si seriozní a dokážeš p. Makon? odhadnout (neznám osobn? ani tebe ani p. Makon?, ani vaše vztahy) tož sorry že sem nedúv??ivá....ale já p. Mako?ovi nev??im nic. Hlavn? po tom extempore s okamžit? a bezdúvodn? utracenou fretkou.


Avatar

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2010-09-09, 13:45
Já nevím, každý na to máme sv?j názor a na každém názoru je n?co dobré a n?co špatné.. Asi nemá smysl se tu dohadovat o tom, kdo ud?lal v?tší chybu...

Jen ješt? jeden post?eh - p. P?ibylová je s klubem v kontaktu delší dobu, ne? Tak o vás ví a t?eba práv? proto vám zavolala. P. Mako? o žádném fret?ím klubu nev?d?l, jen o m?.
Nebo t?eba se p. P?ibylová o p?ípadu utracené fretky dozv?d?la a zalekla se právních krok?, které podnikáte. Kdyby se to p. Mako?ovi nestalo, jak si m?žete být jistý, že by neud?lala to, co ud?lal p. Mako?.
Avatar

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: Patty (IP)
Datum: 2010-09-09, 17:08
Jen tak na okraj - existuje internet a telefonní seznam.
Tolik k nev?domosti.

Tak se u m? totiž objevili p?ed rokem úpln? cizí lidé, necht?n? p?išli k fretce a nev?d?li co s ní. Obvolali a objeli pár vet?, získali mou adresu a p?ijeli na "školení".
Když jsme v kv?tnu našli kocourka a cht?li mu sehnat domov, rozpoutali jsme to samé. B?hem jednoho odpoledne jsme m?li spoustu adres a telefoních ?ísel ochotných ko?i?ká??.
Argumentovat neznalostí a nev?domostí v dnešní dob? - to neberu. Fakt ne.



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: Patty dne 09.09. v 17:26.
Avatar

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2010-09-09, 19:58
Ale no tak....s paní P?ibylovou jsem v užším kontaktu zhruba od února - bych si tak tipla. A tím, že by neud?lala to, co ud?lal pan Mako?, jsem si stopro jistá. A paní P?ibylová že by se n??eho zalekla? Tak to jí fakt neznáš :-) Te? mi t?eba volal naprosto cizí ?lov?k, který si našel ?íslo na netu, že jim v?era vlezla do auta mazlivá fretka a že jí má zav?enou ve skleníku a netuší, co s ní...a co jí má dát žrát....jo jo o lidech je to, o lidech...
Avatar

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2010-09-09, 20:51
Majdi, já nevím, rozhodn? jí nechci nijak pomlouvat nebo n?co.. To fakt ne.. Byla to jen má myšlenka..

A jak píše Johana a jak jsem psala já - neznalost neomlouvá, stránek a knížek je dost a první chyba byla na stran? majitelky fretky, která fretku nena?ipovala a nenao?kovala...
Já už se k tomu fakt nechci vyjad?ovat, zjistím, jak je to s tím plze?ským útulkem ps? a napíšu sem.
Avatar

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2010-09-14, 16:58
Já teda nevím, jak kauza dál pokra?uje (dlouho
jsem tu nebyla a pro?etla jen páru posledních
p?ísp?vk?), ale rozhodn? Pe?ko na jedné stran?
hanit majitele, že nemá o?ipované zví?e a
neznalost neomlouvá a na druhé stran? se zastávat
n?koho, u koho platí to samé - neznalost neomlouvá
(tedy neznalost toho, že existuje n?jaký Klub
fretek), to mi p?ijde trochu nefér.

Bohužel v poslední dob? mám pocit, že opravdu ten,
kdo ty zví?ata rád má a chce jim pomáhat, tak
radši sebere sob? než jim a neohání se tím, kdo to
bude platit .... :(

A rozhodn?, pokud p.Mako? chce ukázat svou dobrou
duši, tak jako ?lov?k p?edpokládám, že práv? proto
bude chtít pomáhat zví?at?m a ne "že po tomhel
humbuku už nebude chtít spolupracovat" - a
vlastn?, když ten humbuk vznikl díky n?mu ...



Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher

Avatar

Re: BLBOST (lidská)- aneb panák na facky
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2010-09-14, 18:45
Amonnko - já se ho nezastávám, ale když tu n?kdo napsal, že "neznalost neomlouvá", tak v tom p?ípad? jako první pochybyla majitelka zví?ete a on až v druhé ?ad?. Ne?íkám, že není bez viny, ale jeho postoj se k tomu, že ho budete udávat kam chcete, opravdu nezm?ní a zvláš?, pokud on má n?jakou funkci a stojí za ním další výš postavení lidé, než je klub "prdlých" lidí, a média... Dle mého už nemá smysl se v tom š?ourat dále, já nevím no...
Avatar

Aktuální stránka:79 z 80


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist